גולן טלקום. הרובין הוד של עולם הסלולר?

אתם פראיירים, כך כבר בדקה הראשונה העליב אותנו מנכ"ל גולן טלקום שאמר שכולנו משלמים לטייקונים הרבה מידי כסף והציג את ...

13:00
  /  
14.05.2012
  
מאת: אלי חבוש

"אתם פראיירים", כך קובע מיכאל גולן מנכ"ל חברת גולן טלקום שהציג היום את שירות הסלולר החדש שמציעה החברה. פראיירים לא היתה המילה "הפרובוקטיבית" היחידה שנזרקה לאוויר באירוע ומיכאל הקפיד לשמור את הקהל שלו משולהב כשהוא מאשים את אותם טייקונים שגנבו מכם כסף כל השנים ושגולן, הרובין הוד החדש בשכונה, באה להחזיר לכם את אותו כסף אבוד. [סרטון תקציר הנאום בסוף המאמר]

 

מיכאל גולן מציג את "המהפכה" 

את ההצגה הטובה בעיר היום ליווה סרטון הוליוודי מקדים שהשתמש בכל הגימיקים האפשריים – תמונה של דוד בן גוריון, הרצל, ססמאות כמו פראיירים, טייקונים ואפילו חללית שמשוגרת לחלל. למהלך האירוע התווספו גם מוחאי כפיים וצרחנים בשכר שהקפידו להלהיב את קהל העתונאים המנומנם במחיאות כפיים סוערות ובקריאות הידד בכל פעם שהושמעה אימרה בגנות אותם טייקונים וכשהוצגו החבילות הזולות של החברה.

 

אבל אם נשים את כל הציניות בצד, נגלה שהצרכן מקבל היום בשורה משמעותית ומשב רוח מרענן בנוף הסלולרי שעל פניו נראה אמיתי ומשתלם מחברה שציפינו למוצא פיה כבר זמן רב – גולן טלקום מבטיחה לנו מחיר זול ותמורה גבוהה יחסית בלי הרבה סיבוכים. החברה תמכור לכם כרטיס סים בלבד דרך אתר החברה, בלי לקום מהכסא, שיגיע אלינו פשוט בדואר.

כמה זה יעלה לנו?

99 ש"ח לחודש יתנו לכם חבילה ללא הגבלה של שיחות, הודעות SMS והודעות MMS.
בחבילה תקבלו גם אינטרנט של 2 גיגה לחודש כשאם תנצלו מעבר לאותם 2 גיגה, מהירות הגלישה פשוט תרד, אבל עדיין לא תשלמו מעבר לאותם 99 שקלים.
אין תשלום חודשי כלשהו.

בגולן מבטיחים שאין התחייבות והלקוח יוכל לעזוב מתי שרק ירצה כשהוא עושה זאת דרך אתר האינטרנט של החברה בלי נציגי שרות ובלי התחמקויות ונסיונות לא לנתקו בכל זאת.

חבילה למדברים פחות 

אתם מדברים הרבה פחות ולא רוצים חבילה יקרה? בגולן מציעים גם חבילה קטנה יותר של 9.99 ש"ח לחודש שתתן לכם 60 דקות שיחה בחודש, 60 הודעות SMS ו-10 מגה גלישה. חרגתם מגבול החבילה המינימלית הזו? תשלמו 18 אג' לכל דקת שיחה, 1 אגורה לכל SMS נוסף.

זוכרים את נאום סטיב ג'ובס? אז מיכאל גולן השאיר עוד דבר נוסף לסוף המצגת – מי שמצטרף לחבילת השרות ב-99 ש"ח בחודש, יקבל בנוסף לחבילה גם שיחות לחו"ל בחינם וללא הגבלה ל-29 יעדים בעולם כמו ארה"ב, תורכיה, קנדה, צרפת, סין ועוד… 

ומה עם הטסים לחו"ל שמעוניינים להתקשר לארץ? אלה יוכלו לשוחח עם ישראל במחירים של 35 אג' לדקה מאירופה ו- 99 אג' לדקה מארה"ב.

גולן טלקום משווקת סים בלבד ללא מכשירים. את המכשירים עדיין נאלץ לרכוש בנפרד אבל נאמר לנו שהחברה עושה שיתוף פעולה, שפרטיו לא נאמרו, עם חברת באג ועם בסט מובייל.
את השרות ניתן לקבל החל מהיום דרך אתר החברה.

לשאלתנו, הסים, שמשמש גם כמיקרו סים על ידי שבירתו, יגיע אליכם באמצעות שליחות דואר שתעלה סכום חד פעמי של 39 ש"ח (כרטיס הסים עצמו אינו עולה כסף). מי שכבר יש לו מספר סלולרי בחברה אחרת יוכל לנייד אותו לגולן טלקום.

סיכום המחירים:

חבילת 99 ש"ח לחודש:

שיחות ללא הגבלה, SMS ללא הגבלה, MMS ללא הגבלה ושיחות לחו"ל ל-29 יעדים נייחים ללא הגבלה.
גלישת אינטרנט ללא הגבלה כשמעבר ל 2 גיגה המהירות תופחת.

חבילת 9.99 ש"ח:

60 דקה שיחה, 60 הודעות SMS, גלישה 10 MB
18 אג' לכל דקת חריגה ואגורה אחת לכל SMS חורג מהחבילה. 

לכך יש להוסיף משלוח חד פעמי של הסים בעלות של 39 ש"ח.

אין תשלום חודשי ואין התחייבות לחבילות. 

בחודשים האחרונים ראינו כבר הורדות מחירים משמעותיות של חברות הסלולר הותיקות וכניסה אלימה למדי של חברות ה MVNO שהציגו מחירים אטרקטיביים גם הן. גולן טלקום בהחלט כופפו, אם לא שברו, את המחירים הקיימים בשוק, לפחות של אלה הותיקות ומעניין יהיה לראות איך החברות המתחרות יענו למהלך מעניין שכזה. 

מאוחר יותר היום הודיעה חברת הוט שתשיק חבילה דומה לזו של גולן טלקום (חבילה ללא הגבלה) ב-10 שקלים פחות לכל חודש. החבילה אינה כוללת שיחות ללא הגבלה לחו"ל אותן מציעה גולן טלקום. 

אז מה אתם חושבים? משתלם? מתכוונים להעביר את הקו שלכם לגולן טלקום? ספרו לנו על זה. 

ההצגה של גולן:

 

 מתוך סרטון המצגת שהוצג באירוע:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: גולן טלקום. הרובין הוד של עולם הסלולר?


13:00
  /  
14.5.2012
  
מאת: אלי חבוש

1