דיבורית SuperTooth HD. פשוט לדבר

מי שקיבל דוח על דיבור בסלולר בזמן נהיגה כבר יודע - חייבים דיבורית. בדקנו את דיבורית הבלוטות של חברת SUPERTOOTH. ...

7:00
  /  
13.05.2012
  
מאת: אלי חבוש

הדיבורית והחוק 

למי שעדיין לא נתקל בידו הארוכה של החוק, אוכל לספר לכם ממקור ראשון שלקבל דו"ח על שימוש במכשיר סלולרי בזמן נהיגה זה ממש לא נעים, מלבד נקודות המתווספות לרשיון, תיאלצו להיפרד מ-1,000 ש"ח קנס. אני קיבלתי שניים כאלה בתוך שבועיים. אז יש לי תירוצים מפה ועד הודעה חדשה ואפילו אגיד שפעם אחת לפחות זה לא היה מוצדק. נשבע.

את החוק עצמו לא כולם מכירים ורבים סבורים שאם שוטר תפס אותם רק מחזיקים את המכשיר בלי באמת לשוחח איתו, אז יש להם קייס טוב בבית משפט – רק להביא פירוט שיחות והנה הוכחנו שלא עשינו במכשיר שימוש.
חלקכם יופתעו בוודאי כשיבינו שהחוק מדבר על שימוש במכשיר סלולרי בזמן נהיגה. לא שיחה, לא דיבור ולא שום דבר ספציפי אחר…שימוש. ומה הכוונה בשימוש? בעצם כל דבר שאתם עושים במכשיר הסלולרי שלכם – לחייג, SMS, בדיקת מייל, פייסבוק ועוד ועוד…למעשה, מספיק שתאחזו במכשיר הסלולרי ביד שלכם וכבר תיכנסו לתחום ה"שימוש".

מדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות שהכניסו את ההגבלה הזו על הנהגים כשמדינות מערביות אחרות הכניסו הגבלה כזו או אחרת על שימוש סלולרי בזמן נהיגה מאוחר יותר. ישנן מדינות שעדיין ניתן לדבר בסלולרי בזמן נהיגה.

לתוך הנישה הזו נכנסו חברות רבות שמספקות פתרונות שונים לנהגים. בין הפתרונות:

 • מכשיר טלפון קבוע ברכב
 • דיבורית קבועה למכשיר סלולרי נייד
 • אוזניית בלוטות
 • דיבורית בלוטות חצי קבועה 

אז יממה לאחר שסיימתי את קורס הנהיגה המונעת שכפו עלי, אותו עברתי בהצלחה כמובן, כשהציעו לי לבדוק דיבורית לרכב, קפצתי על ההזדמנות. 

SuperTooth HD 

הדיבורית שעמדה למבחן היא SUPERTOOTH HD, של חברת סופרטות הצרפתית המוכרת בתחום דיבוריות ואוזניות השן הכחולה. ואם ההקדמה היתה ארוכה ומייגעת, זה רק בגלל שצריך קצת נפח ומילים לכתבה ובתכלס אין הרבה מה לכתוב על הדיבורית ואפשר היה לסכם בשלוש מילים פשוטות ולסגור את הכתבה – היא פשוט עובדת.

הדיבורית של סופרטות, כאילו נלקחה מעלון הפרסומת ממש, עובדת בדיוק כפי שאתה מצפה ממנה, לא יותר ולא פחות. מיד בהפעלת הדיבורית בפעם הראשונה היא זיהתה את מכשיר הסלולר – גלקסי NOTE, התחברה אליו בלי בעיה והמתינה לשיחה. כל העניין לקח דקה אחת בלבד וגם זה בגלל שהיה צריך להוציא אותה מהקופסא.

על גבי המכשיר יש מספר כפתורים בודדים – כפתור DIAL לקביעת עוצמת השמע שמשמש גם ככפתור לחיצה המפעיל את אפליקציית זיהוי הדיבור בסלולרי כדי שלא נצטרך לגעת בסלולרי אפילו, כפתור ניתוק/דחיית שיחה וכפתור כיבוי והדלקה.

הדיבורית מעוצבת בצורה יפה ומעוגלת ומגיעה עם קליפס הנתפס במגן השמש ברכב. את הדיבורית מצמידים לקליפס בעזרת מגנט מובנה כך שניתן לנתק אותה בסיום הנסיעה ולהחביא אותה בתא הכפפות או לנייד אותה מרכב לרכב בקלות רבה. אהבתי מאוד את פתרון המגנט שהופך את כל העניין לפשוט עוד יותר.

איכות השיחה היא אחת התכונות החשובות במכשירים מסוג זה ובמכשיר הזה איכות השיחה היתה מספקת בהחלט. עוצמת השמע חזקה מאוד עד כדי כך שהיה צורך להנמיך את העוצמה כדי שאפשר יהיה להבין את הצד השני וגם משום שלעתים הצד השני התלונן על כך שנשמע כפול (הד), הנמכת עוצמת הקול פתרה את העניין.

 

 

הדיבורית עצמה מגיעה מעוברתת לחלוטין, היא תדבר איתכם בשפה העברית ותאמר לכם בקול אם המכשיר צומד לסלולרי, עוצמת הסוללה, שם המכשיר, כיבוי והדלקה ועוד…גם דפי ההסבר המצורפים לחבילה כתובים בעברית.

 הסוללה במכשיר הספיקה לזמן רב ולמעשה המכשיר הספיק לכשבועיים מאז נחת אצלי ללא כל טעינה. כשהסוללה מגיעה לרף נמוך, המכשיר מתריע על כך ומזכיר לכם שצריך להטעין אותו. ההודעות של ההטענה קצת הציקו והיו בתדירות רבה מידי. אולי יש דרך להפסיק אותן…לא מצאתי.

את הדיבורית בדקתי עם מכשיר אנדרויד (גלקסי NOTE) וגם עם אייפון. בשניהם הוא עבד בצורה מושלמת בלי בעיה. בדיקה נוספת שערכתי היתה צימוד שני המכשירים ביחד ונסיעה כששניהם מצומדים. המכשיר אכל אותם בלי בעיה, גם כשנכנסתי ויצאתי עם מכשיר אחד בכל פעם או עם שניהם, הוא לא התבלבל והתחבר אליהם בכל פעם מחדש. כששני מכשירים מחוברים, המכשיר מודיע שישנם שני מכשירים מחוברים במקביל.

הדיבורית מסוגלת לצמד עד שמונה מכשירים שונים ולקבל התחברות של שני מכשירים שונים במקביל.

דיבורית או אוזניית BT?

לשניהם יתרונות וחסרונות – האוזנייה, קטנה יותר, ניידת יותר וניתן לקחת אותה לכל מקום ולדבר איתה גם ברחוב תוך שמירה על הפרטיות בלי שאף אחד ישמע. הדיבורית משמיעה את השיחה לכולם, הסוללה מחזיקה זמן רב מאוד והיא חצי נייחת ברכב כשלא תאבדו אותה בקלות יתרה כמו את האוזנייה הניידת שלכם.  

לסיכום:

פשוט עובד. מלבד בעיות הד מידי פעם שנפתרו על ידי הנמכת עוצמת השמע, לא נתקלתי בבעיות במכשיר. המכשיר עבד, התחבר בכל פעם שנכנסתי לרכב בצורה אוטומטית, בדיוק כפי שאתה מצפה שיעשה והפך את כל החוויה לנעימה יותר.

מפרט טכני (כפי שנמסר מהמשווק): 

 • רמקול כפול בטכנולוגיית V Array בהספק עצום של  Watt5 (עם מגבר Watts 5.4)
 • שני מיקרופונים ועיבוד אות דיגיטלי (Full DSP) לסינון רעשים מתקדם
 • תומך A2DP (הזרמת מוזיקה/חיווי קולי של הנחיות ה-GPS ממכשיר הסלולר*)
 • זמן סוללה של עד 20 שעות דיבור/עד 1000 שעות המתנה
 • טעינה מהירה ב-3 שעות
 • תחילת עבודה בלחיצת כפתור
 • התקנה מיידית ע"י קליפס מגנטי
 • ממשק נוח
 • התאמה אוטומטית של עוצמת תאורת הכפתורים על מנת לא להפריע לנהג
 • תומך פקודות קוליות באנגלית (לחיוג, קבלה או דחיית שיחה ועוד)
 • תומך Multipoint (לחיבור של שני מכשירי סלולר בו זמנית)
 • תומך בעדכוני קושחה
 • Bluetooth 3.0 עם טווח פעולה של עד 10 מ'
 • משקל 112 גרם
 • שנתיים אחריות

 

הערכה כוללת:

          דיבורית Supertooth HD

          כבל  USBMicro-USB

          מטען לרכב

          קליפסת התקנה על מגן השמש

          מדריך למשתמש

 

מחיר לצרכן- 399 ₪. נמכר ברשת חנויות hmobile.

 

סקירת וידאו:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: דיבורית SuperTooth HD. פשוט לדבר


7:00
  /  
13.05.2012
  
מאת: אלי חבוש

1