פול מילר: בלוגר טכנולוגי מתנתק מהאינטרנט לשנה…

פול מילר הוא בלוגר טכנולוגי מוכר מזה מספר שנים.כחלק מניסוי חברתי, הוא החליט להתנתק מהאינטרנט לשנה. איך בלוגר טכנולוגי יכול ...

1:00
  /  
11.05.2012
  
מאת: עפר לאור


פול מילר, אחרי הניתוק מהרשת…

את פול מילר פגשתי לפני מספר שנים במפגש קוראי Engadget בתערוכת IFA בגרמניה. הייתי קורא ENGADGET נלהב ופול היה עורך משנה ובהחלט אחד מהאנשים המעניינים במפגש די יבשושי. הבטחנו שנשאר בקשר, אבל כמובן שדקה אחרי שנינו שכחנו מזה. אין ספור תערוכות ולמרות אלפי העיתונאים שמסתובבים בהם כמעט תמיד יצא לי להפגש עם פול במהלך CES, IFA וכו'. ב-CES האחרון התפלאתי שלא ראיתי אותו ולהפתעתי נפגשנו בשדה התועופה, שבה שנינו התיישבנו לאותה מסעדת מזון מהיר (אני עם צ'ילי והוא עם המבורגר ענק).

פול הוא טיפוס מיוחד. ללא השכלה על תיכונית, הוא די עוף מוזר בעולם חדשות הטכנולוגיה.פול הפך ביחד עם ג'וש טופולסקי וניליי פאתל למובילים של האתר הטכנולוגי הגדול והמוביל בעולם. הוא היה גם הראשון שזיהה ש-Engadget בדרך לנפילה חופשית בעקבות "The AOL way", שיטת עבודה ייחודית ל-AOL (שרכשה את האתר) והיה הראשון שהתפטר ממנו. אחריו הצטרפו כ-10 עורכים נוספים, כולל שני הבכירים ממנו. ביחד הם הקימו אתר חדש, בשם The Verge שלמרות שהוא קיים פחות משנה באוויר, נחשב היום לאחד מהבלוגים הטכנולוגיים המובילים בעולם. 

פול הוא בלוגר טכנולוגי. ככזה הוא חורש את האינטרנט לחדשות, כותב מאמרים לאתר אינטרנט ובעצם חי את החיים הדיגיטליים מהעמוסים שקיימים כיום. לכן, עבורי לפחות העובדה שהוא החליט להתנתק לשנה כחלק מניסוי חברתי שהוא עורך על עצמו, הפתיעה שבעתיים.

לאחרונה אנחנו רואים הרבה מגמות של אנשים שעושים על עצמם ניסויים. סופרים שמנסים דיאטות על עצמם וכותבים על כך ספר, או שמנסים דרכים שונות לעזור לעצמם (טיפול עצמי "self help") במטרה לזהות מה עובד ומה לא עובד. חלק מהם כותבים ספרים, חלקם עושים על עצמם דוקומנטרי (מורגן ספרלוק שעשה את הסרט "supersize me" עשה מזה קריירה). פול עושה את זה כניסוי חברתי.

לטענתו הוא הרגיש שהאינטרנט פגע לו בפרודקטיביות. מעט אירוני בהתחשב שהאינטרנט זה פחות או יותר החיים של פול – הוא כותב על האינטרנט, בעזרת האינטרנט ובעצם מוביל את "הסגנון החיים הדיגיטלי". 

לטענתו, הוא מנסה מזה כמה שנים לכתוב ספר מד"ב, אך הסגנון החיים הזה, שנותן גירויים ללא סוף ולא מניח לו אפילו לשניה, מונע ממנו מלהשלים את המשימה. לכן הוא החליט לקחת "חופשה מהאינטרנט לשנה".

זה לא אומר שהוא מתפטר מעבודתו באתר האינטרנט. חס וחלילה, ההיפך הוא הדבר. הוא ממשיך לכתוב וממשיכים לכתוב עליו. פשוט לא דרך האינטרנט.

בפוסט הבלוג שלו הוא מסביר. את המחשב הוא ניתק מהרשת. את ה-WIFI בדירה שותפו החליף סיסמא. את הטלפון החכם הוא החליף בטלפון נוקיה שחבר רכש עבורו מאיביי… את החדשות הוא מקבל מהעיתונים היומיים. את האייפד שלו הוא טען במספר משחקים, אך ה-WIFI כובה לחלוטין. הוא אינו יכול לסקר אירועים שלא היה בהם, מוצרים שלא השתמש בהם (שכמובן אינם מחוברים לרשת). אין שום בעיה להשתמש במחשב, אבל אם יש לו מאמר כלשהו שהוא רוצה להעביר למערכת, הוא צריך פיזית להביא אותו בקובץ על דיסק-און-קי למערכת או לפקסס אותו…

אין סקייפ, ובהתחשב שהבחור במשך שנים מכור לשירותי מוזיקה מהרשת (ZUNE ו-SPOTIFY), הוא ככל הנראה יצטרך להתחיל ולשמוע מוזיקה מרדיו FM ולהסתובב בחנויות דיסקים… כך גם במשחקים (כגיימר מכור)- הוא חייב לרכוש משחקים פיזיים וכאלה שאינם דורשים אישור או הפעלה מהרשת… גם הורדת תוכניות טלויזיה מחוץ לתחום עבור בחור שמרבית הטלויזיה שלו הגיעה מ-NETFLIX מוזרם מהרשת…

בראיונות שונים הוא הסביר שההתחלה היתה מפתיעה בפשטותה. הוא פשוט הרגיש חופשי – למעט מספר הטלפונים וסמסים הרב שהיה מקבל ללא סוף (במקום אימייל וטוויטים). 


פול מילר לפני הניתוק מהרשת

בפודקסט האחרון של THE VERGE, הוא היה צריך לצאת מהחדר כאשר נוהלה שיחת סקייפ עם קולגה שלהם וחלק גדול מאוד מההכרזה של ה-GALAXY S3 פוספסה על ידו בגלל כיסוי חלקי ביותר של הנושא הזה בערוצי הטלויזיה  והעיתונות הכתובה…

זה ניסוי מעניין. אני אישית יודע שכאשר אני מנותק מהרשת לתקופה של יותר מכמה שעות, אני מתחיל לקבל תסמיני גמילה חריפים. אני מחפש WIFI בכל מקום ומתקשה להסתדר. מצד שני, כמה שעות לתוך טיסה וללא אינטרנט ואני נכנס לשקט עצמי נהדר שנשבר בשניה שאני נוחת בתקווה שיש לי סים עם חיבור DATA…

פול אומר שהוא עלול לכתוב על הנושא ספר, אבל רק במידה ויהיה לו משהו מעניין להגיד על הניסיון הזה. בינתיים הוא מנותק מהרשת כשבוע וחצי עוד 51 שבועות למנאייק.

ומה איתכם, אתם הייתם מצליחים לעמוד במשימה כזו?

לדיון בנושא: פול מילר: בלוגר מנותק מהרשת לשנה…


1:00
  /  
11.5.2012
  
מאת: עפר לאור

1