CTI חונכת סניף בישראל ומציגה מערכות מחשוב עמידות במיוחד

באירוע חנוכת הסניף הישראלי של CTI, נחשף קו המחשבים הטאקטיים שמשווקת החברה בארץrnובעולם. המתקדם שבהם הוא "תמנון" - מערכת מחשוב ...

0:00
  /  
09.05.2012
  
מאת: אורי לרנר

הודעה לעיתונות – הובאה כלשונה

חברת CTI Computech International פתחה רשמית את פעילותה בישראלrnבאירוע שבו נחשפו מגוון מוצריה החדשים.
החברה היא אחת מחברות ההפצה הגדולות בארצותrnהברית בתחום המחשוב הארגוני ומובילה בתחום המחשוב הטאקטי המוקשח לצבאות העולם.   


מערכת "תמנון". עם כיוון השעון: המחשב – "לב" המערכת, הצג והעריסה (לרכב ולאפוד הייעודי) 

באירוע הוצגה ביןrnהיתר מערכת "תמנון", מחשב לביש מתקדם ומודולרי – שחיילים יכולים ללבושrnעל גופם.  מחשב, שחברת CTI לקחה חלק באפיונו ופיתוחו, יכול לספק למפקד מידע חיוני – מודיעיניrnומבצעי כאחד. מערכת תמנון היא קלה במיוחד ושוקלת 3.52 קילוגרם, כמו לפטופ ממוצע.rn
היתרון הגדול של המערכת הוא בהיותה זולה ממערכות מתחרות ומודולרית לחלוטין – חיילrnיכול לפרוק אותה בקלות מגופו ולהתקין אותה בכלי רכב קרביים, מה שחוסך את הצורךrnבפיתוח מחשבים טאקטיים ייעודיים לרכב.

 
מערכת ה-MTS האמריקאית באפוד הייעודי

באירוע הוצגו גם מחשביםrnטאקטיים אחרים, כמו ה-MTS האמריקאי, מחשב לביש מתקדם, מערכות שליטה ובקרה מתקדמות ותושבותrnמיוחדות שמאפשרות להתקין מערכות מחשוב גם בג'יפים ונגמ"שים.

 

בנוסף, הוצג באירוע טאבלט ToughBook A1 של פנסוניק, מחשב לוח מבוסס אנדרואיד שהואrnממוגן ועמיד למכות, מים ונזקי סביבה. ל-A1 יש מסך 10 אינץ', מעבד כפול ליבה במהירות 1.2rnגיגהרץ, גיגה זיכרון ומרחב אחסון של 16 גיגה.

 
חיבורי ה-A1, בתא סמוי (עם נעילה), המוגן בטבעת גומי לצורך איטום מנוזלים ואבק

 
העט המשמש לשליטה ב-A1, מתאים לתנאים רטובים / מלוכלכים / כפפות וכו'

באירוע הוצגו גם מערכות אחסון מתקדמות מבית סיגייט – מובילה עולמית בטכנולוגייתrnכוננים קשיחים. לאחרונה פיתחה החברה טכנולוגיית אחסון חדשה שתאפשר ייצור כונני 3.5rnאינץ' בנפח של 60 טרה בייט, פי 20 מהקיים בשוק.
באירוע התארח סופוקלס סוקרטוס, מנהל המכירות האזורי של סיגייט, שהציג את הכונניםrnהחדשים והמתקדמים של החברה, ביניהם כונן SSD היברידי – שמשלב טכנולוגיית כונן סטטי וכונןrnדינמי. לדבריו, העלייה בתפוצת רשתות חברתיות מגדילה את הצורך של מפעיליהן במרחבrnאחסון, מה שתורם למכירות של סיגייט."CTIrnהיא אחת השותפות הגדולות ביותר של סיגייט בארצות הברית ופתיחת הסניף הישראלי נועדהrnלנצל את ההזדמנויות שבשוק המקומי – בתעשייה ובצבא כאחד", אמר סוקרטוס.
זאב יהלום,rnמנכ"ל CTIrnישראל: "צה"ל הוא רק דוגמה אחת לארגון גדול שבחר בפתרונות של CTI, בגלל היכולת שלנו להבין בדיוק מה הלקוח צריךrnולתפור עבורו את המוצר הנכון. מה שנכון במלחמה, נכון גם בעסקים – וארגונים רביםrnאחרים בישראל נשענים על הטכנולוגיה של סיגייט ויתר החברות ש-CTI משווקת".


 

מוצר נוסף שהוצג באירוע הוא ה Xi3, קונספט חדשני בניהול מערכת מחשוב מרובת משתמשים. הבסיס לרעיון הוא שימוש במחשב יחיד, אליו מחוברות "תחנות עבודה", כאשר כל אחת מהם משתמשת בנפרד במשאבים של המחשב.
חומרת המערכת היא מיני מחשב יחיד (אשר מגיע במספר צבעים וכולל אפילו מחבר בתקן VESA, המאפשר לחברו לגב מסך), וארבעה "מפצלים" אשר מהווים את הלב של כל אחת מתחנות העבודה הנפרדות (אל המפצלים מחברים מסך, מקלדת, עכבר, מיקרופון וכו'). המפצלים עצמם מתחברים בכבל USB אל המחשב המרכזי (אשר דורש גם חיבור של כונן חיצוני, ב USB או eSATA).

היתרון הגדול (מלבד העלות הראשונית ברכישת החומרה) הוא בחיסכון בחשמל, כאשר כל הצריכה של המערכת המרכזית היא כ-20W (לעומת 300W של ספקי מחשב "רגילים").

עוד מידע – בסיקור מתערוכת CES 2012 .

 
המחשב המרכזי בתצורת ה Xi3 

 
יחידת הקצה (מתחברת ב-USB אל השרת) 

 

אודות CTI Computech International
חברת CTI Computech International מתמחה בפתרונות מיחשוב ו- IT מתקדמים ואיכותיים עבור ממשלות, גופי חינוך ותאגידים מסחריים. על ידי בניית מוניטין חזק של מפתחת, יצרנית ומשווקת של מוצרים ייחודיים רבים – הפכה CTI לספקית מובילה של ציוד מחשוב מוקשח למסגרות צבאיות בעולם.
בנוסף לכך, מוצרי ושירותי CTI סייעו ללקוחות בהעצמת רווחיהם, צמצום עלויות תפעול וייעול משמעותי של התהליכים העסקיים – במטרה לסייע ללקוח בהשגת היתרונות הדרושים עבור מתחרה מוביל.
חברת CTI  נוסדה בשנת 1995. לחברה משרדים ומערכי מחקר ופיתוח ברחבי ארצות הברית.
הסניף הישראלי של CTI Computech הוקם בשנת 2012 והוא עוסק בשיווק והפצת פתרונות מיחשוב ו- IT  כגון: ציוד אחסון של חברת Seagate הבינלאומית וכן ציוד מיחשוב מוקשח למסגרות צבאיות. הסניף הישראלי מנוהל על ידי צוות עתיר ניסיון בשוק הפצת פתרונות המיחשוב ובתחום הטכנולוגיה למערכות צבא ובטחון.   

סיכום

למרות ש"מחשוב לביש" הוא לא נושא הנדון הרבה באתר, ניתן לראות שקיים קשר הדוק בין שינויי טכנולוגיית המובייל לבין המגמות גם בתחום זה, תוך שימוש ברכיבים קטנים וחזקים יותר ביצירת טאבלטים "חזקים" מכל הבחינות.
פרויקט ה"תמנון" (אשר החל כבר לפני כ-3 שנים) בוצע תוך תפירת המוצר עפ"י האפיון הצהל"י, תוך שימת דגש על התאמה מלאה של המוצר לצרכי הצבא ולממשק יעיל עם הציוד אשר כבר נמצא בשימוש (למשל חלק ממחשבי ה Toughbook של פנסוניק, המשמשים במערכות צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) אשר כבר נמצאות בשימוש סדיר).
פתיחת הסניף בישראל תשפר את הממשק בין המפתחים לבין המשתמשים במוצר (צה"ל) ותוביל להשגת פתרון ברמת החייל הבודד, בצורה שעוד לא יושמה בצה"ל (ולדעתי, אין משהו דומה גם בצבאות אחרים).

בנוגע לסיגייט, נראה כי עיקר תשומת הלב של הנציגות של CTI היא כלפי השוק הארגוני (enterprise), ולא השוק המסחרי. ח.י. ממשיכים לייצג גם הם את החברה, וכנראה שבחלק מהתחומים תהיה חפיפה בין החברות, ובתחומים אחרים הנציגות החדשה היא שתוביל.

 

(התמונה הראשונה במאמר – צילום ע"י אולמדיה) 

לדיון בנושא: CTI חונכת סניף בישראל ומציגה מערכות מחשוב עמידות במיוחד


0:00
  /  
9.5.2012
  
מאת: אורי לרנר

1