LG מציגה את דגמי המסכים LED 3D לשנת 2012 בישראל

במסיבת עיתונאים חגיגית השיקה LG היום את דגמי 2012 שלהם

13:30
  /  
30.04.2012
  
מאת: עפר לאור

 הודעה לעיתונות, הובאה כלשונה

קבוצת ח.י., משווקתLG בישראל, משיקה את ליין דגמי 2012 של סדרות הטלוויזיות החכמות החדשות, המשלבות טכנולוגיית Smart עם יכולות תלת מימד מתקדמות ומגדירה סטנדרט חדש וגבוה מהקיים, להגדרת טלוויזיה חכמה.
לדברי אמיר נוי, מנהל מוצר LG TV בקבוצת ח.י. : "טלוויזיות בקטגוריית Smart נתפסות כיום בעיני הצרכן כטלוויזיות בעלות גישה פתוחה לדפדפן האינטרנט, ומספקות אפליקציות ותכנים ייעודיים, אולם, בפועל לא נקבעה הגדרה מובהקת למכלול התכונות הדרושות על מנת שטלוויזיה תוגדר כחכמה באופן מלא. בפועל, קיימות טלוויזיות שכוללות תכונות חלקיות ועדיין, מוגדות כטלוויזיות חכמות".

LG מגדירה סטנדרט גבוה יותר ובעל מגוון נרחב של תכונות, ההכרחיות מבחינתה להיכלל בתכונות הטלוויזיה על מנת שתוגדר כחכמה באופן מלא: תלת מימד בטכנולוגיה מתקדמת, דפדפן פתוח הכולל הרצת תכני פלאש (Flash 10), שליטה חכמה, אפליקציות להורדה ותכני Premium בינלאומיים ומקומיים.

תחת יכולות תלת המימד LG מציגה חוויה המשלבת איכות צפייה גבוהה עם נוחיות מירבית. בסדרות החדשות ניתן למצוא :
משקפי תלת מימד קלים שאינן מצריכים טעינה, זולים ואלגנטיים, המאפשרים נוחות צפייה גבוהה יותר, ובנוסף, מאפשרים צפייה רבת משתתפים והנאה משותפת

  • 2D to 3D – טכנולוגיית המרה מתקדמת, המאפשרת המרת כל תוכן נצפה בטלוויזיה מדו מימד לתלת מימד בלחיצת כפתור, תוך שליטה על רמת עומק התמונה לפי התאמה.
  • 3D Sound Zooming – סנכרון מלא בין הסאונד, התמונה והתוכן הנצפה על גבי המסך ומאפשר הנאה מאיכות צליל מעולה, המעשירה את חוויית הצפייה בסרטי תלת מימד.
  • Dual Play – בהפעלת פונקציה זו, בעת שימוש במשחק (אחד על אחד) באמצעות קונסולת משחקים, כל אחד מהשחקנים יכול להינות מהמשחק על מסך מלא. (נדרשים משקפי Dual Play סוג A וסוג B ).

הטלוויזיות החכמות מאפשרות גלישה מלאה (דפדפן פתוח) לכל אתר אינטרנט ותמיכה בהרצת תכני פלאש (תמיכה ב- Flash 10 ו- HTML 5.0). שדה החיפוש החדש שלLG מאפשר לאתר בעברית ובאנגלית תכנים שונים בפשטות ובמהירות, מתכנים מקומיים ועד סרטים ברשת.
LG מציגה סדרת אביזרים התומכים במסך החכם ומאפשרים שליטה נוחה. בליין החדש ניתן למצוא: שלט אינטראקטיבי חכם הכולל חיישן תנועה, ומאפשר לנווט בין התפריטים בדומה לעכבר אלחוטי. הסמן עוקב אחרי תנועת היד כך שניתן להקליק, לגרור ולבחור בקלות את התוכן המועדף; בנוסף קיימת אפשרות לחבר מקלדת אלחוטית, כך שהקלדת טקסט לטלוויזיה, הופכת לקלה ולפשוטה יותר, בדיוק כמו במחשב הביתי. בדומה למקלדת הווירטואלית המובנית במכשיר, גם במקלדת האלחוטית ניתן להקליד בעברית ובאנגלית (*רשימת מקלדות תומכות תפורסם בקרוב); כמו כן, קיימת אפליקציית LG Remote, הייחודית ל- LG ומאפשרת שליטה דרך הטלפון הנייד תוך הפיכת הסמארטפון, לשלט המאפשר גלישה קלה בתוכן המוצג על גבי מסך הטלוויזיה.

בליין הטלוויזיות החדש קיימות אפליקציות להורדה ותכני Premium בינלאומיים ומקומיים. LG מציגה מסך חכם ראשי, המאפשר ניהול תכני צפייה אישיים ותפעול פשוט של מגוון אפליקציות ואפשרויות הקיימות בטלוויזיה. בסדרות החדשות ניתן למצוא תצוגת מסך, Home Dashboard, משופרת ונוחה המאפשרת ניווט פשוט בין האפליקציות השונות. בלחיצת כפתור פשוטה ניתן לראות כל התוכן והשירותים שטלוויזיית ה- SMART מציעה (ניתן לקרוא חדשות בוואלה!, לצפות בסרטונים ב- Youtube, לצפות באלבום התמונות האישי שלך ב- Picassa, לכתוב סטטוסים על גבי הקיר ב- Facebook ועוד).

כמו כן, קיים מרכז שיתוף חכם : Smart Share Plus, המאפשר ניווט וגישה לתכנים שונים המאוחסנים במכשירים אלחוטיים המחוברים לרשת הביתית; WiFi Screen Share המאפשר שיתוף וחיבור אלחוטי בין מסך הטלוויזיה למכשירים אלחוטיים הזמינים ברשותך דוגמת סמארטפון או טאבלט.
WiDi (Wireless Display), רכיב התקשרות מהפכני של Intel המאפשר חיבור אלחוטי בין המחשב הנייד או הסמארטפון לבין המסך, ללא צורך בכבלים או ברשת אלחוטית זמינה (רק עם מחשבים ניידים הכוללים תמיכה ב WiDi.
2ND Display היא אופציה המאפשרת צפייה בתוכן הנצפה בטלוויזיה במקביל לצפייה במכשיר הסמארטפון או הטאבלט מכל מקום ובטווח הרשת האלחוטית.
תכונות נוספות בסדרת הטלוויזיות החכמות כוללות: Mobile HD Link באמצעותו ניתן לחבר, לטעון ולצפות בתכנים מהסמארטפון על גבי מסך הטלוויזיה בעזרת חיבור ייעודי המאפשר גם לשלוט על פעולות בסיסיות בעזרת השלט החכם. ומנגנון החלקת תמונה – MCI, אשר מעבד תמונה תוך האצת קצב רענון המסך וסיפוק תמונה בהירה יותר וחלקה יותר, ובכך תורם לשמירה על בריאות העיניים.

דגמי ה- LED של ליין הטלוויזיות החכמות החדשות של LG מחולקים ל- 3 סדרות: סדרת LM860Y הניתנת לרכישה בגודל 55", סדרת LM671Y הניתנת לרכישה החל מגודל "42 וסדרת LM620Y הניתנת, גם היא לרכישה החל מגודל "42. על הטלוויזיות ניתנות 3 שנות אחריות VIP וניתן להשיג אותן ברשתות השיווק ובחנויות המורשות במחיר של החל מ 6,690 ₪ לטלוויזיה בגודל "42.

מחירים

סיכום

השנה לא ראינו חידושים משמעותיים, מעבר לשינוים קוסמטיים. אפילו את העיצוב דק המסגרת והטלויזיות החכמות ראינו כבר בשנה שעברה. אמצעי השליטה החכמים נותרו גם הם פחות או יותר ללא שינויים דרמטים. אלמלא מספרי המודל השתנו, כנראה שלא היינו שמים לב לשינויים – הממשקים דומים לכפי שהיו, והדפדפן וחלק מהאפליקציות היו קיימים בדורות הקודמים של המסכים.

החידושים השנה בפועל הם אפליקציות אמיתיות, כאשר רק WALLA הוצגה באופן רשמי אך לא הספקנו להתרשם בפועל מיכולותיה, וכן WIDI שנחמד מאוד למי שיש לו לפטופ תואם ויכול כעת בעצם לשדר את הוידאו למסך ללא צורך בכבלים.

ח.י. קבעה מספר הגדרות למסכים חכמים, אבל ההגדרה בפועל כיום מאוד פשוטה – אם זה יודע להתקין אפליקציות, סימן שזה מסך חכם… מגוון התכנים שזמינים כעת מכל החברות, כולל LG (שהשיקה פורטל תוכן 3D כמעט זהה לשל סמסונג) די מצומצם ולכן קשה לחשוב שהצרכן הישראלי באמת יצפה למצוא תכנים מעניינים על גבי המסך הראשי שלו.

כמו אמצעי השליטה (אפליקציות, שלט "עכבר" MAGIC, שליטה קולית וכו') המסכים בעצם עברו שיפור מאוד מינורי שקשה להאמין שהצרכנים ירגישו בהם.

בסיכום, אפשר לקרוא למסכים החדשים גרסא 2011.01

 

 

לדיון בנושא: LG מציגה את קו המוצרים החדש שלה

 


13:30
  /  
30.4.2012
  
מאת: עפר לאור

1