IFA 2012 GPC: סמסונג מציגה את תפיסת ה-Smart TV בדגמי 2012

במסגרת מסיבת העיתונאים לקראת IFA 2012, מנהל תחום ה TV/AV בסמסונג אירופה הציג את מסך ה ES8090 החדש ואת גישתם ...

17:40
  /  
14.04.2012
  
מאת: אורי לרנר

 

 

לאורך כל אירועי מסיבת העיתונאים וכפי שניתן היה לראות ברוב התערוכות בשנים האחרונות, הפיצ'ר ה"מנצח" בעיני יצרני המסכים הוא ה"טלויזיה החכמה". מדובר בעולם שלם של אפליקציות וכלים אשר יאפשרו להפיק מהמסך הרבה מעבר לטלויזיה – ניגון תכנים מהרשת המקומית, חיבור למקורות מידע נוספים באינטרנט, שיתוף מידע מול התקנים חיצוניים והשמים הם הגבול.

 

תפיסת ה Smart TV על פי סמסונג מחולקת לשלושה תחומים:

  • אינטראקציה חכמה – שליטה באמצעות מחוות יד, באמצעות קול וזיהוי פנים. תחום זה מודגם יפה באמצעות דפדוף בתנועת יד בין האייקונים בממשק המרכזי, כתיבה על מקלדת (למשל הזנת סיסמאות וכתובות לאתרים) ואף שליטה על ווליום ו/או ערוצים. השליטה הקולית מרשימה באיכותה, ניתן לחפש בגוגל למשל על ידי הכתבת מחרוזת החיפוש (בדקתי בעצמי, באנגלית, ללא לימוד מוקדם ולמרות מבטא ישראלי במקצת, הזיהוי היה מושלם). זיהוי הפנים מאפשר יצירת עד חמישה פרופילי משתמש, אשר יכללו ערוצים מועדפים, הגדרות תמונה עצמאיות, הגבלת ערוצים (Parental Control) ועוד.
בוידאו הבא ניתן לראות קטע קצר מההדגמה שנערכה, בה השתמש המציג במחוות קוליות ופיזיות לשלוט על המסך, לפתוח דפדפן ולבצע חיפוש בגוגל:
 

  • תוכן חכם – אפליקציות מבית סמסונג ועולם השיתוף שלהם, All Share (הרחבה בהמשך).
  • אבולוציה חכמה (או "צריכה חכמה") – בגב המסך קיים חיבור הקרוי ע"י סמסונג Evolution Kit. החברה מתחייבת למכור במהלך 4 שנות הדגם הבאות "ערכות שדרוג", אשר יאפשרו לעדכן את החומרה והתוכנה של הטלויזיה. למשל, כרגע הדגם כולל מעבד כפול ליבה. אם בשנת הדגם 2013 הטלויזיות המובילות יכללו מעבדי מרובעי ליבה, ניתן יהיה להוסיף Evolution Kit שתגדיל את כח העיבוד של המסך. המחיר ליחידות העדכון לא נקבע, אבל הפוטנציאל להארכת חיי המסכים ברור.  

 

באמצע מימין – חיבור ה Evolution Kit

 

המסך ששימש לתצוגה הוא מסך ה- LED החדש של החברה, ה- 55ES8090. מדובר במסך עם Ultra Local Dimming תאורת לד צידית (Edge) בטכנולוגיה חדשה של סמסונג, הקרויה  Micro Dimming Ultimate (אשר הוצגה פה לראשונה, הכוללת 576 אזורי תאורה נפרדים, המאפשרים יצירת איכות תמונה מרשימה מאוד. סביבת הצילום לא אפשרה הבחנה מספיק טובה בתופעות עננות ולכן נאלץ להמתין. נראה שסמסונג שומרים על גישתם שעדיף לשמור על מסך דק ומעוצב, אולי תוך התפשרות על איכות השחורים. נמתין להשקה רשמית בארץ ולבחינה מעמיקה כדי לברר.

בהדגמה שנערכה, הוצגו כמה יישומים מרשימים מאוד המוטמעים במערכת: 

1. All Share – מערכת שיתוף המידע. מדובר בריכוז כל מקורות המידע מהם המסך יכול לנגן, לא רק התקנים של סמסונג אלא כל התקן המחובר לרשת – דיסקים קשיחים, טאבלטים, טלפונים וכו'.

 

2. Sugar Sync – שירות הענן של סמסונג. מרחב אחסון בן 5GB, אליו ניתן לשמור מידע מכל התקן סמסונג אליו מחובר חשבון המשתמש. הסנכרון נעשה באופן מיידי, והמידע ניתן למשיכה מכל אותם ההתקנים.
במהלך התצוגה, המציג ניהל שיחת סקייפ עם עמיתו בלונדון (מסיבת העיתונאים מתקיימת בדוברובניק, קרואטיה), במרכז התצוגה של סמסונג. העמית החזיק טאבלט של סמסונג, המחובר לחשבון של המציג בקרואטיה. הוא צילם וידאו של אולם התצוגה תוך צילום התמונה שהוא רואה על המסך (כך שיש הוכחה שהצילום בזמן אמת). כשתי דקות מאוחר יותר, הוידאו הופיע כתוכן חדש מהענן ונוגן בקלילות מהמסך עצמו, בקרואטיה.  דובר ביישום מרשים והצגה מוצלחת (ללא BSOD…).

3. אפליקציית FITNESS – כשמה כן היא, אפליקצית הכושר של סמסונג. היא מכילה תכני VOD לאימונים שונים לפי דרישה, כאשר זיהוי המשתמש באמצעות הפרופיל (זיהוי פנים) מאפשר טעינה אוטומטית של תכנים מועדפים, תוך מעקב אחר נתוני אימונים. ניתן אף לחבר התקנים חיצוניים כגון מד דופן, משקל וכו', וכך המסך מהווה את לב מערכת האימון הביתית.
בונוס חביב הוא ה-mirror mode, המאפשר להשתמש במצלמה על מנת לראות את עצמך במקביל למדריך האימון, כדי לוודא שהתרגיל מבוצע כראוי.
 

 

שלט המכשיר לא היה נגיש למבט מעמיק, אולם הוא מאפשר להחליף בקלות בין שליטה רגילה לשליטה קולית (הוא המכיל את המיקרופון, לשיפור הקליטה והפחתת השפעת רעשים סביבתיים). 

 

בסך הכל, נראה שחברת סמסונג הפנימה את העובדה ששלושת הגורמים המשפיעים ביותר על החלטת הרכישה של המסך הם:
1. איכות תמונה
2. עיצוב
3. VFM.

הדגש ב 8090 הוא שתי הנקודות הראשונות, להציע מקסימום תכונות ללקוח (כולל ה- Evolution Kit המובטח 4 שנים קדימה), תוך ההנחה שהלקוח יחליט שעבורו – הערך המוסף שווה את ההוצאה.
 
עלות הדגמים (מוערכת) –
40ES8090 – כ-1700 אירו.
55ES8090 – כ-2,800 אירו.
 
מסכי ES7090 יהיו מעט יותר זולים, אולם עוד אין הערכה מדויקת. חשוב לזכור שמדובר על מחיר באירופה. 
 

 


Ali Sussman, חבר צוות ההדרכה של סמסונג, ליד אתר המוכר לכולנו

 

 
Miss IFA ואחד הטאבלטים של סמסונג (ברקע, ה ES8090)

לדיון בנושא: IFA 2012 GPC: סמסונג מציגה את תפיסת ה-Smart TV בדגמי 2012


17:40
  /  
14.4.2012
  
מאת: אורי לרנר

1