גוגל מתחילה ניסויים בפרוייקט משקפי – Google Glass – Augmented Reality

גוגל החלה ניסויים בפרוייקט שעד לא מזמן היה סודי מאוד וענה לשם Google Glass. אז אם תראו בקרוב אנשים מרכיבים ...

7:00
  /  
05.04.2012
  
מאת: מרטין סבג

אתמול בערב, שיחררה גוגל דיווח בגוגל+, שלמעשה חשף מה אותו פרוייקט סודי שפותח במעבדות GoogleX ודווח עליו כבר בפברואר. מדובר על משקפיים המציגים אל מול העיניים על גבי עדשה שקופה מידע רב מאוד ממגוון הכלים של גוגל וכמובן גם כלים עתידיים שעדיין בפיתוח.

עובדים בפרוייקט ביקשו מאלו העוקבים לקבל את חוות דעתם על אב הטיפוס של ה-Google Glass. בין העובדים נמצא סטיב לי, מי שהיה מנהל מוצר בפרוייקטים מבוססי מיקום כמו Latitude, mobile maps, indoor navigation ועוד, וכיום אחראי על הצד התוכנתי של המשקפיים. בין העובדים הנוספים בפרוייקט נמצאים באבק פארביז וסבסטיאן טרן.

העובדים גילו כי הם חושפים את הפרוייקט עכשיו כי הם הגיעו, לטענתם, לשלב בו הפידבקים והדיעות מקרב הקהל הוא חשוב.

לפי התמונות, נראה כי זה הרבה מעבר ל"אב-טיפוס" לפחות לא כמו שאנחנו רגילים לראות וברור שיש פה כבר עיצוב מוצר ברמה גבוהה. מדובר על מסגרת מאוד מעוצבת של משקפיים רק שיש להן עדשה אחת שקופה (נראה כי השאירו מקום לשים עדשות של משקפי ראיה למי שצריך), כאשר על העדשה הזו יש למעשה תצוגה שניתן לראות דרכה (ראינו כבר כאלה, אפילו שבוע שעבר…) אולם פה, לא מדובר על הקרנה של מידע ממקור חיצוני אלא ממערכת שלמה מובנית (יושבת על המשקפיים או בחיבור אלחוטי לסמארטפון?) ומציגה מידע בזמן אמת כמו הוראות ניווט,וידיאו, שיחות נכנסות, הודעות טקסט וכו'. למשקפיים יש גם מיקרופון להכתבת הוראות והודעות וכמובן אוזניה/רמקול. כמו כן, ניתן לראות שיש גם מצלמה מובנית לוידיאו וצילום תמונות.

 

 

 

 

לדברי מר.פארביז, המשקפיים הללו יכולים יום אחד להגיע לרמה של עדשות מגע (WTF?) אשר נוכל לשים ישר בתוך העין. מר. פארביז הוא גם פרופסור באוניברסיטת וושינגטון בפקולטה המתמחה בביו-נאנו-טכנולוגיה אשר לאחורנה פיתחה עדשת מגע הכוללת אלקטרוניקה ויכולת תצוגה של פיקסלים ישר על העין.

 

 

 

 

 דיווחים מוקדמים של הפרוייקט טענו שהמשקפיים, בגלל כל הטכנולוגיה שצריך לדחוף לתוכם, ייראו יותר כמו משקפת סקי, מאשר משקפיים שבאמת אפשר להרכיב ולהסתובב איתם ברחוב מבלי להיראות דביל גמור, אבל במשקפיים שאתם יכולים לראות בתמונה, מדובר על משהו שנראה מינימליסטי למדי ואפילו הייתי שמח מאוד להרכיב. לפי הדיווחים יש עוד עשרות דגמים ועיצובים בפיתוח כרגע ע"מ להתאים לכל צורך וטעם.

חשש הועלה כי הזרמה של תוכן כזו ישר אל מול העיניים תסיח את הדעת יותר מידי מההתנהלות היומיומית, אולם לפי דיווחים מאלו שכבר התנסו איתם, מדובר על דווקא משהו שמנתק אותך מהטכנולוגיה שביום יום "דורשת" מאיתנו להיות מחוברים אליה. אם רואים משהו נחמד (או לא כמו נהג מדבר בטלפון בכביש ליד) והיינו רוצים לצלם את זה, היינו צריכים להוציא את הטלפון מהכיס, לפתוח את האפליקציה, לצלם ולשתף, דבר שלא פחות מסוכן מהעבירה שאותו אדם עשה, פה בסה"כ לוחצים על כפתור בחלק העליון של משגרת המשקפיים ובפקודה קולית זה מועלה לרשת…..

תראו את הוידיאו ותגידו לי אם אתם רוצים או לא כזה…..

 

גרסא מעט יותר ראליסטית של איך זה יעבוד…

 

 

 

מקור: גוגל, new-york times,

לדיון בנושא: גוגל מתחילה ניסויים בפרוייקט משקפי – Google Glass – Augmented Reality


7:00
  /  
5.4.2012
  
מאת: מרטין סבג

1