ראיון עם נציגי אפסון אירופה

נציגי אפסון נמצאים בארץ לרגל כנס המשווקים השנתי של אפסון בישראל. עפר לאור מראיין את בכירי אפסון אירופה.

23:00
  /  
27.03.2012
  
מאת: עפר לאור
Sponsored

 

באירוע המשווקים השנתי של אפסון, הציגה אפסון את החזון שלה לשנת 2012. אורן פליישר, מנכ"ל אפסון ישראל, הציג לנו את ז'אן מארי לקרואה, סמנכ"ל אפסון אירופה אשר נאות להצטרף לראיון עמנו.

איך ישראל משתווה לשאר אירופה מבחינת המכירות והמוצרים הפופולריים?


ז'אן מארי לקרואה

זאן תחילה הביע את אהדתו לישראל והסביר שישראל מבחינתו זה איזור חשוב, אך למען ההפתעה לא ייחודי באופיו ביחס לאירופה. לטענתו שוק המקרנים הביתיים באירופה, כולל בישראל, גדל במספרים דו ספרתיים משנה שעברה! כיום החברה מחזיקה בשוק הביתים כ-30% מהשוק ומחזיקה עדיין בתואר הראשונה בתחום.

בסה"כ בתחום המקרנים (כולל העסקיים) יש לאפסון 25% מהשוק. 67% מההשקעה הולך היום לתחום העסקי, וכל השאר לתחום הביתי.

אז מה הדבר הבא? מקרני 4K?


נציגי אפסון אירופה

rnבשנים הקרובות יהיו פיתוחים חדשים ומעניינים, כולל שיפורים בתחומים שונים – לגבי מקרני 4K הוא חייך ולא רצה להוסיף… מה שכן, תחום המקרנים התלת מימדיים מתחזק וה TW9000 וה-TW6000 הם מהמקרנים המצליחים ביותר של החברה מזה זמן רב. הדבר גם מתבטא גם בישראל.

מה העתיד של ה-R4000?

למי שלא מכיר, ה-R4000 הוכרז לפני בין שנה לשנתיים והמהווה שינוי מהכיוון הרגיל של אפסון שהמומחיות שלה היא 3LCD.

לפי ז'אן, ה-R4000 הוא פיתוח ייחודי של טכנולוגיית reflective lcd, אך למרבית הצער המוצר לוקח יותר מדי משאבים וזמן לפיתוח. למרות שכבר אפסון מכרה יחידות מהמוצר הזה הם נאלצים להקפיא את המשך הקידום של הפיתוח – בעיקר בשביל לאפשר הגדלת משאבי הפיתוח למוצרים הבאים שבתכנון. אפסון משקיעים אחוז ניכר מהמחזור של החברה ב-R&D (כרבע), ומאמינים שהמוצרים יגיעו לרמת האיכות שה-R4000 הגיעה להם.

מה זה ה-MOVARIO?

אז עכשיו נדבר על משקפי המדיה – קטגוריה חדשה שאפסון נכנסה אליה.


המשקפיים עם מגן השמש מחובר. ניתן להסיר אותו והתמונה הופכת שקופה לחלוטין.

זאן – מה זה MOVARIO?

זאן אומר שאנחנו מפתחים קטגוריות חדשות כגון ה-MOVARIO. מדובר במוצר ייחודי. מדובר על משקפיים ברזולוציית QFD (רבע FULL HD) עם פאנלים של LCD, אשר מאפשרים ראיה דרך המשקף – כך שהסרט אינו מסתיר את העולם האמיתי כמו במוצרים אחרים (רמז למשקפיים של סוני). כמובן שהוא תומך בתלת מימד. המשקפיים מתחברים למעין "שלט" חוטי שכולל מוח של אנדרויד 1.6 – וכולל משטח מגע – touch pad. הממשק נעים וקל מאוד לשימוש, והמכשיר כולל יכולות WIFI בשביל לגלוש או למשוך תכנים שונים ומשונים, כולל יכולות עתידיות לאפליקציות בהמשך. המשקפיים נוחים מאוד, ומפתיע שבניגוד למשקפיים מסוגים אחרים הם לא מנתקים אותך לחלוטין מהעולם ובכך יש למוצר יתרון.

המובריו מאפשר לדמות מסך של 80" שאינו כבד ושימושי לחלוטין. המחיר בישראל עדיין לא נקבע.

מדוע המקרנים כל כך שונים זה מזה כאשר אנחנו מקבלים אותם?

אפסון משקיעים המון במאמץ למניעת הבדלים בין המקרנים. ומכיילים את כל המקרנים לפני שהם נשלחים, כמו כן, הם עוברים מבחני נפילה (drop test). עם זאת, מכיוון שמדובר בטכנולוגיה מאוד עדינה, תמיד יהיו הבדלים בין המקרנים – כאשר ההבדלים העיקריים הם ב-convergence של הפאנלים. התווספה לאחרונה יכולת להתאים את המיקום של הפאנלים והחל מהמשלוחים הקרובים, יכולת זו תגיע פתוחה ללקוחות ללא שום מגבלות.

וכמובן שממשיכים להתקדם ולהפחית את ההשפעה של המשלוחים ושל הסביבה על המקרנים.

מה לגבי התמיכה בגרסא האלחוטית של המקרנים של אפסון?

ברוב המקומות בעולם, המקרנים האלחוטיים נמכרים אך כידוע, בישראל התדרים אינם בתקן. אפסון מנסה לשנות את זה, וכמו כן לנסות ולמצוא פתרונות אלטרנטיביים.

עכשיו היה תורנו לענות לשאלות האורחים מאפסון.

האם באמת 4K מעניין את הלקוחות?

עניתי שאני מאמין שתוכן לא מעניין את הלקוחות אבל בעיקר בתחום המקרנים, רזולוציה של 4K היא חשובה מעין כמוה שכן היא תאפשר יכולות עיבוד כגון חידוד תמונה, ורזולוציה של תיקון convergence, אך פחות מעניין שמקרנים כאלה יוכלו להיות מסוגלים לקבל תוכן 4K (כגון ממקורות bluray XL).

רוני ליטמן, מנהל תחום המקרנים באפסון עדכן שאפסון נכנסת חזק לתחום ה-short throw וה-Ultra short throw, כולל מקרנים אינטרקטיביים שמאפשר גם תמיכה בשני עטים בו זמנית. עוד חידוש הוא זרוע בשם ELPIU1 מאפשר להפוך כל מקרן למקרן אינטרקטיבי!

סדרה חדשה של מקרנים עם עוצמה של 10,000 לומנס (שגדל מ-6000 לומנס שהיה בדור הקודם) – וזה מיועד לשוק של הקרנות ענקיות, אירועים וכו'. בתחום של תלת מימד, רוני ליטמן עדכן שאפסון נכנסה רק כאשר החליטה שתלת מימד במקרנים ביתיים בשל סוף סוף.

לדיון בנושא: ראיון עם נציגי אפסון אירופה


23:00
  /  
27.3.2012
  
מאת: עפר לאור