סרט לסופשבוע: מראה מראה – הסיפור האמיתי

עליסה בארץ הפלאות הייתה הראשונה, אחריה הגיעה כיפה אדומה ועכשיו הגיע גם התור של שלגיה לעבור עיבוד מחדש ב"מראה מראה-הסיפור ...

7:00
  /  
17.03.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

כששלגיה פגשה את ג'וליה רוברטס.

בשנים האחרונות יוצאים לא מעט סרטים שהן גרסאות חדשות ומקוריות לאגדות הילדים הקלאסיות שכולנו גדלנו עליהן, במקרה הזה הוליווד מרוויחה פעמיים, גם את הילדים וגם את ההורים. עד עכשיו ראינו את גרסת התלת-מימד המאכזבת של דיסני וטים ברטון ל"אליס בארץ הפלאות", אחר-כך הגיע "ירח אדום" העיבוד של קת'רן הרדוויק הבמאית של "דמדומים" הראשון לכיפה אדומה ובקנה ממתינות גם גרסאות חדשות ל- "היפהפייה הנרדמת" ול- "הקוסם מארץ עוץ", אבל השנה הזאת היא השנה של שלגיה והאגדה הקלאסית הזאת זוכה לא לסרט אחד אלא לשני סרטים. הראשון שהוא עיבוד יותר קודר ומלא באקשן שפונה לבני הנוער והמבוגרים בשם "שלגיה והציד" עם קריסטן סטיוארט מ"דמדומים", כריס המסוורת' ושרליז ת'רון שייצא למסכים באמצע חודש מאי והשני "מראה מראה – הסיפור האמיתי" עם ג'וליה רוברטס  שהוא יותר קומי, מתאים בעיקר לילדים ולכל המשפחה ועליו נדבר היום.

קצת על העלילה

בניגוד לעיבודים קולנועיים קודמים שדבקו בסיפור המקורי ובמקרה הטוב הוסיפו שירים, ב- "מראה מראה" אנחנו מקבלים את הסיפור המקורי אבל עם טוויסט קטן ועם טריק שמשלב בתוכו בחכמה קטעים מאגדות אחרות. בסרט הזה הסיפור מספור מנקודת מבטה של המלכה הרעה שאותה מגלמת ג'וליה רוברטס (ובגרסה העברית מדבבת אותה ענת וקסמן) שלא אוהבת את העובדה ששלגיה, שאותה מגלמת לילי קולינס, הבת של פיל והתגלית של הסרט (בעברית מדבבת אותה משי קליינשטיין, הבת של רמי קליינשטיין שכשחושבים על זה יותר לעומק, הוא סוג של פיל קולינס ישראלי), בתו החורגת והמתבגרת של בעלה המלך והיורשת העתידית שלו יותר יפה ממנה. כשהמלך נעלם בצורה מסתורית מחליטה המלכה להתעלם ממנה ולהחביא אותה בחדר באחת הקומות העליונות בטירה. כששלגיה יום אחד יוצאת מהארמון, מתגנבת לנשף מבלי רשות המלכה וגם כובשת את לבו של הנסיך שהמלכה מעוניינת להתחתן איתו (ארמי האמר). היא מגרשת את שלגיה מהארמון ושולחת אותה ליער, שם היא פוגשת את שבעת הגמדים שבסרט הזה הם הופכים לחבורה של שודדים פורעי חוק, היא מתארחת אצלם, מבשלת ומנקה להם ובתמורה לומדת מהם להילחם ולשרוד ומקבלת בטחון עצמי שגורם לה לחזור לטירה, לדרוש בחזרה את הממלכה ולהתעמת עם המלכה, שמצידה לא תוותר על הכיסא שלה בכזאת קלות.

לביקורת

בואו נתחיל בתיאום ציפיות כדי שלא תתאכזבו. לפי הטריילר הסרט נראה בהתחלה כמו סרט רגיל למבוגרים אבל כזה שלא כדאי לוותר עליו, גם בגלל העיצוב האמנותי המיוחד והמסוגנן שלו אחראי במאי הסרט טארזים סינג (שביים לפני כן את "בני אלמוות", את "תא קטלני" עם ג'ניפר לופז וגם לא מעט קליפים שהמפורסם שבהם הוא  של r.e.m), בגלל הסיפור שמשנה את העלילה המקורית שכולנו גדלנו עליה וגם בגלל הבדיחות הרבות שנמצאות בסרט ורוב המבוגרים באולם צוחקים מהן אבל לא כך הוא הדבר, הסרט הוא סרט לכל המשפחה אבל מתאים בעיקר לילדים מגיל 6 ומעלה שתמיד נדהמים מכך שיש עוד נקודת מבט לסיפור שהם מכירים מהבית והם מאוד ייהנו מהצבעוניות הרבה שיש לסרט, מהבדיחות ומההומור הפיזי והסלפסטיק שנמצא בתוכו שמצחיק גם לא מעט מבוגרים. ההורים שילכו בכל זאת לראות את הסרט ייהנו מהמשחק של ג'וליה רוברטס שעושה כאן חיים משוגעים בתור המלכה הרעה ועושה רושם שהיא נהנית מכל רגע של משחק מוגזם שהיא נותנת כאן, מהקרב המילולי בינה לבין לילי קולינס, מהעיצוב האמנותי ומהסגנון המיוחד ומהמוזיקה ומהריקודים ככה שכולם יוצאים מורווחים בסוף.

בקיצור-  בילוי נחמד עם הילדים בשבת בבוקר ולא יותר מזה.

"מראה מראה הסיפור האמיתי"- ארה"ב 2012 106 דק', בימוי: טארזים סינג, תסריט: מליסה וולך וג'ייסון קלר לפי הסיפור של האחים גרים, שחקנים: ג'וליה רוברטס, לילי קולינס, ארמי האמר, ניית'ן ליין, מייקל לרנר, שון בין, דיבוב לעברית: ענת וקסמן, משי קליינשטיין, אמנון וולף, יגאל שדה, הפקת דיבוב לעברית: אולפני אלרום.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: מראה מראה – הסיפור האמיתי


7:00
  /  
17.3.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

1