סרט לסופשבוע: מלון מריגולד האקזוטי

7 גמלאים בריטיים נוסעים יחד להודו, נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל מסתבר שזאת העלילה של הקומדיה החדשה "מלון מריגולד ...

7:00
  /  
17.03.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

זה לא הגיל, זה התרגיל

מכירים את הסרטים הללו שכשאתם רואים את הטריילר שלהם אתם אומרים לעצמכם "זה נראה סרט נחמד אבל נחכה שייצא ל- DVD"? אתם לא מחכים, מגיעים לקולנוע, מגלים שאין כרטיסים לסרט שרציתם לראות, נזכרים באותו טריילר ומחליטים ללכת אליו. נכנסים לאולם במטרה להתאכזב ואז אתם נהנים נורא, יוצאים מהאולם ואומרים למי שבא אתכם "נכון היה שווה"? אז הקומדיה החדשה "מלון מריגולד האקזוטי", הוא בדיוק סרט כזה, הוא נראה בהתחלה לא משהו מיוחד אבל ברגע שנותנים לו הזדמנות הוא מתגלה כפנינה אמיתית.

קצת על העלילה

את "מלון מריגולד האקזוטי" ביים ג'ון מאדן שאחראי בין השאר ל"שייקספיר מאוהב" והוא מבוסס על ספר באותו שם של הסופרת דבורה מוגץ'. הסרט מספר על 7 אזרחים בריטיים שפרשו לגימלאות, שופט מוערך בדימוס (טום ווילקינסון), עובד בכיר בממשלה ואשתו הפטפטנית (ביל ניי ופנלופי וולטון), רודף שמלות ורווק נצחי (רונלד פיקאפ), אלמנה טרייה (ג'ודי דנץ'), חולה שאמורה לעבור ניתוח מסובך (מגי סמית') ורווקה שמחפשת אושר ועושר (סיליה אימרי) שכל אחד מסיבותיו שלו לא מסוגל להתמודד עם יוקר המחייה שיש היום בבריטניה. הם מוצאים באינטרנט אתר של מלון דירות יוקרתי שנמצא בהודו ומכיל לא מעט פינוקים ותענוגות ומחליטים לנסוע אליו כדי להעביר שם את שארית חייהם. הכל טוב ויפה עד שהם מגיעים למקום ומגלים שכגודל הציפיות כגודל האכזבה ולמרות שמנהל המקום (דב פאטל) בעל כוונות מאוד טובות, המלון היוקרתי שמופיע באתר הוא בעצם חורבה שזקוקה לשיפוץ מאסיבי. הם מנסים להסתגל למקום, לחיים בהודו ולמפגש עם הצבעים, הריחות, הטעמים והתושבים המקומיים, מה שיוצר מצבים מאוד מאוד מצחיקים ובין לבין הם מכירים את החברים שלהם, מגלים תחומי עניין חדשים, מתאהבים, נפרדים וגם משלימים עם עצמם לטוב ולרע.

ועכשיו הביקורת

כל מי שנסע אי פעם למזרח ולהודו בפרט מאוד יאהב את הסרט הזה כי הוא גלויית תיירות נהדרת להודו ומציג אותה כמו שהיא במציאות, יפה, צבעונית, מוזיקלית, מלאת טעמים, קולות, צבעים וריחות מצד אחד וצפופה, רועשת, חמה וענייה מצד שני וזה עושה לה רק טוב. הצילומים שמוצגים במסך ובפריים רחבים נהדרים ולא מפספסים אף פרט, הפסקול הוא הודי אותנטי מלא בשירים ובמוזיקה שעושה לך חשק לרקוד ובסאונד שמכניס אותך ישירות לתוך ההתרחשות בסרט וכל אלה גורמים לך להרגיש שאתה נמצא עם הדמויות ובתוך העלילה. חוץ מזה, משחקים בסרט הזה נבחרת העילית של המשחק הבריטי שעושים כאן תפקידים טובים ומלאים בדיאלוגים שנונים החל מג'ודי דנץ' וטום ווילקינסון הנוגעים ללב, דרך מגי סמית' שמצליחה גם להצחיק וגם לרגש, ביל ניי שנותן משחק קטן אבל גדול ופנלופי וולטון שמגלמת את אשתו שהיא ממש ההפך ממנו ועד לרונלד פיקאפ שהוא בעיני התגלית של הסרט ודב פאטל שמשחק מצויין ביחד עם שחקנים הודים אלמונים וטובים. כל אלה הופכים את "מלון מריגולד האקזוטי" לסרט שאם תצפו בו, הוא ייתן לכם שעתיים של קפיצה קטנה לחו"ל מבלי להגיע לנתב"ג ושל הנאה צרופה וחיוך גדול שלא יירד לכם מהפנים גם אחרי שתצאו מהאולם או תכבו את המחשב-באחריות.

ובקיצור- כדאי מאוד ללכת.

"מלון מריגולד האקזוטי"-בריטניה/הודו 2012, בימוי: ג'ון מאדן, תסריט: אוליבר פארקר ע"פ סיפרה של דבורה מוגץ', שחקנים: ג'ודי דנץ', ביל ניי, טום ווילקינסון, מגי סמית', רונלד פיקאפ, פנלופי וולטון, סיליה אימרי, דב פאטל, טינה דסאיי.

  


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: מלון מריגולד האקזוטי


7:00
  /  
17.3.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

1