Powerbag – צריך כח? הנה התיק!

אתם בפגישת עסקים והסוללה של הסלולרי מציינת כי נותר בה פחות מ- 10% עד לתומה. המטען נשאר בבית או במשרד ...

7:00
  /  
06.03.2012
  
מאת: נעם רוזנפלד

Powerbag – צריך כח? הנה התיק!

ישבתי בכנס השבוע של יבואנית תוכנה באולם נוח בתל אביב. השעה הייתה 11:00 לערך, כשהסלולארי אותת על אחוזי סוללה מתחת ל 40%. אני כבר התחלתי להילחץ. הכנס נגמר עוד כמה שעות, אין לי מטען עליי, הסוללה הרזרבית בבית ויש מיליון שיחות לעשות ומיילים לשלוח בהפסקת הצהריים. מה עושים?

בדיוק בשביל זה יש את ה Powerbag.

בעולמנו האלקטרוני המתקדם, הצורך במקור הטענה זמין הפך להיות הכרח של ממש. בין אם זה בכנס, בהרצאה באוניברסיטה, בבית קפה, בפגישה, או במלון בחו"ל, הפכנו להיות Junkey's של שקעים. אין סיכוי שנישן בלילה שנת ישרים אם לא נדע שהסלולארי, טאבלט והמחשב הנייד, כולם נטענים לשימוש מרענן בבוקר.

ה- Powerbag הוא תשובה מעולה לכל אותם מצבים שבהם השקע רחוק ולא זמין. אנו גם ככה עם תיק שמכיל את המחשב הנייד או את הטאבלט ואין סיכוי שהסלולארי שלנו לא משמש גם כמשרד הנייד, אז למה שהתיק לא ישמש גם כסוללת גיבוי?

חברת Powerbag מציעה מספר סוגי תרמילי גב, תיקי צד ותיקי עסקים, כך שכל אחד יוכל למצוא את הפונקציה המתאימה לו. בסקירה זו אדבר על תיק גב מדגם ה Deluxe.


ה- Deluxe בכבודו ובעצמו

כל התיקים מסדרת ה- Powerbag מכילים סוללה עם 3000/6000mAh, תלוי בדגם, עם מחברי USB מסוג מיקרו, מיני וחיבור אפל סטנדרטי. ניתן לרכוש סוללות בנפרד, כולל סוללה של עד 9000mAh.

אז מה יש לנו בתיק?
בדגם זה, החברה יצרה שיתוף פעולה עם חברת ful, חברה אשר מעצבת תיקים ומזוודות ובאמת, בראש ובראשונה, התיק נראה טוב. קורדורה עבה שנותנת תחושת ביטחון ועמידות למה שבתיק, תפירה בזויות שונות ומחומרים שונים בקידמת התיק משוות לו עניין. תוך התיק תפור בקורדורה ניילונית יותר עדינה ודקה, עם הדפסה חוזרת של ful או Powerbag, שמקנה תחושה נעימה מחד ויכולת למצוא דברים בזריזות למול הקונטרסט עם הרקע. התיק עצמו נוח מאד לשימוש ביומיום. הפתיחה היא פתיחת מזוודה, כלומר רוכסן שמלווה את פתיחת התאים עד למרכזם לפחות.

מבחינת אחסון, יש לנו סך הכל שבעה תאים שלכולם סגירת רוכסן:


תא אחד גדול לספרים, קלסרים, מסמכים, הסינג'ור מהסופר, כל מה שתחפצו. תא גדול ונוח בעל מבנה מאורך, מפתיע בגודלו בעת הצורך.


צמוד לגב, נמצא תא שנפתח מהצד שנועד למחשב הנייד, עד גודל של 16" לדברי היצרן.


תא גדול קדמי נוסף משמש כארגונית נוחה, שמאפשרת זמינות מהירה דרך חלוקה פנימית חכמה לכל אותם צרכים כמו אוזניות, עטים, יומן, כרטיסי ביקור, ארנק וכדומה.

אחד הדברים המיוחדים בתא זה וניתן לראות את זה בתמונה האחרונה למעלה עם הסגירה בצורת V בצד העליון של התמונה, הוא תא מיוחד במידות לטאבלטים, התא צמוד לדופן הפנימית של התא, כדי למנוע מכות חיצוניות. הוא בעל סגירת סקוץ' כדי להבטיח שהטאבלט לא ייצא בשוגג. סוף סוף גם הטאבלט מקבל מקום של כבוד.


בתחתית תא הארגונית, נמצאת סוללת הטעינה. זו שוכנת בתא פנימי תפור במיוחד. יציאת USB סמוכה מצד ימין, מעניקה אפשרות להטעין גם מה שאינו בעל חיבור ייעודי בתיק.


הסוללה ניתנת לשליפה לצורך החלפתה באחרת או טעינה שלא דרך התיק. זה יתרון מעולה שהיא איננה קבועה, כי זה מגמיש את השימוש בה, מילואים לדוגמא. אולי לא תרצה לקחת את התיק, אבל תוכל לקחת איתך את הסוללה עבור שימוש חיצוני. הסוללה בעלת נורת חיווי למצב הטענה.

בקדמת התרמיל, תא קטן ונוח לארנק או מפתחות, או כל דבר זמין במיוחד.


מצד ימין – המטען.
מצד שמאל – הסוללה האימתנית.


מצידו האחד של התרמיל תא בודד לאחסון, ללא יציאת הטענה. מקום אידיאלי לשנאי החשמל של המחשב הנייד. בצידו השני שני תאים. העליון עם יציאות המיקרו ומיני USB ותא תחתון עם יציאת ההטענה של מוצרי אפל.

בעצם, ניתן לטעון עד 4 מכשירים בו זמנית (!), ובגלל שישנם מתאמים רבים שעובדים עם USB, גם ניתן להרכיב את הכבל המתאם כדי להטעין כל מוצר אחר כמו אוזניית ה Bluetooth ליציאת ה- USB הפנימית.


בקידמת התיק ישנו לוגו של החברה, כאשר לחיצה קצרה עליו תיתן חיווי למצב הסוללה הפנימית. יש לציין שהעיצוב מעולה, פשוט ועתידני. ארבעה קוים מייצגים סוללה מלאה, אשר תספק לטעינת סוללות 1500mAh כמו בסלולארי של רובנו, פעמיים עד שש פעמים, תלוי בהספק הסוללה הפנימית.


שקע הטעינה של הסוללה פנימית נמצא מלפנים, עם סגירה קלה וחסינת מים.


תחתית התיק פלסטיק קשיח, כדי למנוע שחיקה מהירה של חלק סובל שפשופים זה ולמנוע מעבר של נוזלים לתוך התיק.


מערכת הגב מעט מפתיעה. היא נראית פשוטה מאד, ללא גינונים מיותרים ומבריקה בפלסטיקיות בעלת תחושה זולה, אבל על הגב היא מאד נוחה. המערכת מחלקת על ידי כריות קטנות אשר מחלקות את משקל כל התיק על שטח פנים רחב מאד, מה שגורם גם לתיק כבד, להינשא בנוחות יחסית.


אז איך טוענים? מכניסים כל מכשיר מתאים לחיבור, לחיצה רצופה של 2 שניות על הכפתור הייעודי בתיק אשר מפעיל את הסוללה ותשמעו את הצליל המנחם של המכשיר שלכם יונק בערגה את החשמל.

כשהסוללה הפנימית ריקה לחלוטין, לוקח לטעון אותה כ- 3 שעות. הטעינה נעשית באמצעות מטען ייעודי, בעל תקע אמריקאי אשר דורש מתאם פשוט, אך המטען הוא אוניברסלי ומתאים למתח החשמל בארץ. במהלך הטעינה נורות החיווי הקדמיות נדלקות בזו אחר זו באופן מחזורי. כך, כשהסוללה טעונה בחצייה, שתי נורות חיווי יישארו דלוקות קבוע, ושתיים העליונות יידלקו אחת אחרי השנייה וחוזר חלילה.

עוד בנושא: סיקור תיק ה- Deluxe של Powerbag בתערוכת CES 2012

מסקנות משימוש יומיומי

לסיכום החיובי – התיק פרקטי, מאורגן נכון, ונוח לשימוש כמטען רזרבי.

אבל כן, כמו שהמוח הישראלי חושב, יש אבל. או אם נסתכל על זה באור חיובי, כמה דברים שהיה אפשר לעשות טוב יותר. חלקם ייראה קטנוני, אבל היי! בשביל זה יש ביקורות:

  1. המחיר. ה- Powerbag Deluxe עולה $170. בהחלט לא זול. סוללות חירום או חלופיות למכשירנו השונים יעלו הרבה פחות. תיקי גב באותה קטגוריה נעים מאד במחירם תלוי במותג, אך אין ספק שהרוב זולים משמעותית. כלומר להרכיב לעצמך תיק עם פונקציונאליות דומה היה עולה (כנראה) פחות, אבל גם היה הרבה פחות מגניב.
  2. אין לך סוללה בסלולארי, אתה מטעין אותו בתרמיל. ומה עם אתה רוצה לרשום משהו ביומן או אתה מקבל טלפון בזמן הליכה? אתה צריך להוריד את התיק, או לסובב אותו קדימה, לפתוח את התא הצידי, להשתמש במכשיר כשהוא מנותק מהטענה וכשתסיים, להחזיר אותו להטענה ולמקום. נוח? ממש לא. אני לא מהנדס מוצר, אבל אולי היה ניתן להתגבר על זה באמצעות כבלים חוזרים (Retractable)? כך היה ניתן לשים את הסלולארי בכיס, כפי שאנחנו רגילים, להנות מהטענה ולא להסתרבל כשרחמנא ליצלן, הסלולארי שלך מצלצל.
  3. פרקטית, ריץ' רץ' שחור על תיק שחור זה לא להיט. התיק מונח למרגלותיך באוטובוס בערב בדרך הביתה, ואתה מוצא את עצמך ממשמש את הריץ' רץ' לאורכו עד שאתה מוצא את הרוכסן. בקלות, על ידי שימוש נכון בצבע שונה היה ניתן להקל על החיים. 
  4. דף המידע על התיק אומר כי התא הייעודי למחשב הנייד מתאים ל 16". זה לדעתי קצת אופטימי, הכנסתי את ה 14.1" שלי ולא היה יותר מדי מקום למשחק. כשהתא האחורי מלא, בייחוד אין מה לדבר, כי הם באים זה על חשבון זה מבחינת הנפח.
  5. אי אפשר להטעין את המחשב הנייד. סוללת הגיבוי מיועדת להכל, חוץ מזה.
  6. מה הקטע הזה של רצועת חזה? לא ברור לי בתיקים מהסוג הזה. זו רצועה שתפקידה לעזור להצמיד את רצועות הכתפיים ולייצר חלוקת משקל נוחה יותר. ב- 99% מהאנשים שראיתי בעיר עם תיקים עם רצועת חזה, אף אחד לא השתמש בה, אלא דוחפים אותה כדי שלא תפריע. אז למה למקם אותה מההתחלה?
  7. הפקק שסוגר את נקודת הטעינה נפתח לעתים, רחוקות אמנם, לא בכוונה. סגירה שכוללת הברגה בחצי סיבוב הייתה פותרת סוגיה זו בקלות.

שורה תחתונה: אם אתם מסתובבים הרבה, ולא יכולים או רוצים לסמוך על שקעים והטענות במהלך היום, ה- Powerbag הוא פיתרון מעולה. לאחרים, סוללה רזרבית, או מטעני חירום ניידים יכולים להיות תחליף לא רע.

מחיר: $170

חברת Powerbag חסרה נציגות מקומית כיום ומוצריה ניתנים לרכישה ישירות דרך אתר היצרן.

תודה לחברת Powerbag על אספקת המוצר לטובת הכתבה

לדיון בנושא: Powerbag – צריך כח? הנה התיק!


7:00
  /  
6.3.2012
  
מאת: נעם רוזנפלד

1