MWC 2012 – המחדשות, המעיזות ואלו שרק היו שם. סיכום התערוכה

כולכן יפות, כולכן ראויות אבל רק אחת מנצחת. משפט מוכר אותו שומעות דוגמניות בתחרות יופי וגם אצלנו, בתחרות היופי של ...

7:30
  /  
04.03.2012
  
מאת: אלי חבוש

 

 

 

צילום: אבי ביטון

 

כולכן יפות, כולכן ראויות אבל רק אחת מנצחת. משפט מוכר אותו שומעות דוגמניות בתחרות יופי וגם אצלנו, בתחרות היופי של הסלולר, יש את אלה שהצליחו להפתיע ולחדש אבל יש גם את אלה שהגיעו על תקן "העיקר ההשתתפות". 

המחדשת:

על ASUS עוברת תקופה ורודה ויפה של חידוש וחדשנות. ליין האולטראבוק של אסוס הוא ליין יפה מאוד ששמו זוכה להיות קשור עם האולטראבוקים המובילים. אבל לא רק נטבוקים ואולטראבוקים, אסוס הציגה כבר את ליין הטרנספורמרים שלה, ליין מוצלח מאוד שבנוי על הרעיון – מכשיר אחד, שימושים רבים תוך שילוב מקלדת בטאבלט.

הטרנספורמר הראשון של החברה מכר בהצלחה ואז החליטה החברה על ליין שלם שלאחריו הוציאה את הפריים ומיד לאחר מכן הכריזה על מחליפו.

על הפד-פון, מעין טאבלט בעל כיס אליו נכנס הטלפון הנייד שלנו, שמענו כבר מספר חודשים ובוגאס בינואר זכינו לראות דגם שלו מאחורי זכוכית ואז הובטח לנו שבברצלונה השנה נוכל לראות ממש דגם אמיתי ועובד. נשיא החברה, ג'וני שי, טיפוס מעניין ומוזר לכשעצמו, הציג את הפד-פון בברצלונה כשהפעם נוספו לו בהפתעה מקלדת כמו בליין הטרנספורמר ועט שהיא גם אפרכסת בלוטות.

לא ברור אם הפד-פון יצליח. אמנם כולנו רוצים מכשיר אחד שעושה הכל, אבל ההסטוריה לימדה אותנו כבר שרובוטריקים כאלה לפעמים רק מסרבלים לנו את החיים. כך או כך, אסוס היא המחדשת של תערוכת ברצלונה ובהחלט נתנה הופעה שנזכור.

 

המפתיעה:

HUAWII, ובהגייה נכונה – חוואווי (כן, עם ח'), היא חברה שלא רבים מכם שמעו עליה מהסיבה הפשוטה שהיא פשוט לא חברה שכיוונה את מכשיריה לשוק שלנו עדיין אבל אם תרצו או לא, החברה הסינית ה"לא מוכרת" הזאת היא חברת תקשורת ענק שמכשיריה עד היום נעו ברובם בתחום הבינוני ובמחירים תחרותיים לחברות הענק האחרות. 

בברצלונה הפתיעה חוואווי והפציצה אותנו בדגמים אימתניים, מרובעי ליבה, סוללות ענקיות ואפילו טאבלט חדש. ה – Ascend D Quad הוא דגם מרובע הליבות עם מסך 4.5", מצלמה 8 מגה פיקסל, סאונד של דולבי וסוללה של 1800 מילי אמפר בלבד כשאותו המכשיר בדגם XL שלו, מציע כבר סוללה ענקית של 2500 מילי אמפר עם אותו מפרט.

 

איזו הפתעה. לא תיארתי לעצמי 

 

חביבת הקהל:

לתואר חביבת הקהל מגיעה בדרך כלל זו שהיתה טובה מספיק אבל לא מקצועית דייה כדי לזכות בלבם של השופטים. לרוב, חביבת הקהל בתחרות יופי זה תואר שולי שניתן למישהי כמעין פרס ניחומים אבל אל תטעו, בתחום הטכנולוגי, חביבת הקהל הוא דווקא תואר שרבות מהחברות רוצות בו ולו משום העובדה שאם המכשיר שלך אהוב על ידי קהל הצרכנים שלך, אתה תעשה הרבה כסף השנה.

חברת HTC הציגה בברצלונה מגוון של מכשירים מעניינים שכאלה שתפורים בדיוק לקהל אותו היא מעוניינת לשבות תחת הסלוגן ONE. דגמי X, V ו-S הם הדגמים שהצרכן הממוצע צריך ולשם מכוונת החברה, לאמצע העליון. מכשירים בעלי איכות צילום טובה, גם סטילס וגם וידאו ובשלוש איכויות שונות, מהנמוך (יחסית) לגבוה בעל מעבד מרובע ליבה טגרה של NVIDIA 1.5GHZ.

מערכת ה SENSE 4 נראית פשוט טוב. ל SENSE של HTC יש מעריצים רבים ברחבי העולם ואלו ישמחו לגלות שנעשו בה שיפורים רבים. 

 

 

על תקן המנצחת משנה שעברה:

אולי ציפינו להרבה בגלל הכרזות העבר שלה, אולי רצינו מאוד שהיא תשיק את הגלקסי 3 בברצלונה. בכל מקרה האשמה היא בנו, לא בסמסונג, באמת, לא בציניות. בפועל הציגה סמסונג מכשיר מעניין אחד, הגלקסי טאב NOTE, טאבלט של 10 אינץ הניתן לעשות בו שימוש עם עט, בדיוק כמו הגלקסי NOTE הסלולרי שלה.

סמסונג רואה בקטיגוריה הזו בכלל כקטיגוריה חדשה ולא רוצה שנכניס את ה NOTEים לאחת מהקטיגוריות הקיימות (סלולר/טאבלט) בגלל שלדעת סמסונג, הNOTEים מעצימים את החוויה הקיימת כבר של מכשירי החברה ונותנים לה נופך נוסף ושימושיות אחרת.

מלבד ה NOTE המוגדל, הציגה/לא הציגה סמסונג את מכשיר ה BEAM. מכשיר סלולרי אנדרוידי רגיל, לא מיוחד מבחינת המפרט כשבראשו עדשת מקרן להצגה על גבי מסך גדול. 50 אינץ לדברי החברה. סמסונג לא ממש הכריזה או הציגה אותו בראש חוצות, לכן קשה לנו להשתכנע שהוא באמת היה שם.

סמסונג, במודעות עצמית, לא קיימה כל אירוע עתונאים גדול, בניגוד למה שעשתה בתערוכות קודמות ולא ללא סיבה, היא עצמה ידעה שאין לה משהו גדול להביא לעולם כרגע ומשאירה את התקציבים והמשאבים להכרזה של הגלקסי 3. תגידו מה שתגידו, קשה לומר משהו רע על סמסונג, החברה שעושה לאפל את המוות ומצליחה לעצבן אותה יום אחרי יום עם מכשירים מדהימים וחידושים שחברות רבות אחרות מחקות אותן.

סמסונג עדיין מובילה בטבלה, אבל בתחרות היופי של ברצלונה, היא לא ניצחה. היתה על תקן המנצחת משנה שעברה שבאה לצפות ולהדריך את השאר, אלא שלא בדיוק כמו בתחרות מלכות יופי, המנצחת של שנה שעברה עדיין לא תולה את הכתר עם התואר על המדף וזו, עדיין יכולה, וסביר להניח שגם תזכה שוב. אנחנו מחכים עדיין לגלקסי 3. 

השם של סמסונג עדיין עושה משהו. הטאב NOTE 10

 

המתאמצת:

היא יודעת שהיא חזקה, יודעת שהיא טובה והיא יודעת שהיא היתה מובילה בשנים קודמות, אבל הפעם היא מתאמצת מידי, פוחדת להפסיד את הבכורה לאחת אחרת, יותר יפה, יותר צעירה. SONY רצתה להראות שהיא שם אבל לא הציגה חידוש משמעותי מתערוכת CES בלאס וגאס, שם הציגה את  מכשיר ה S שלה. והפעם, הציגה שוב את היפרדותה מהשם אריקסון ושמה החדש והיחיד – סוני. ובדיוק כמו שר ומדונה, מתכננת לצאת לדרך רבת תהילה.

סוני, בברצלונה, הציגה שוב את ה S ולצידו הציגה שני מכשירים נוספים, ה-P וה-U. שניהם שחקני משנה יחסית ל-S. דגם ה U מיועד על פי סוני לקהל הצעיר שלה עם רטרו שנות ה-90 של פאנל מתפרק ונורית LED שיכולה לסנוור נהגים בתחתית המכשיר.

 

הלא ברורה:

מיד לאחר מסיבת העתונאים של נוקיה בברצלונה, צנחה המניה שלה ב-5%. מדוע אתם שואלים? רבים ציפו שנוקיה תציג מכשירים טובים, משולבי ווינדוס פון ותפתיע עם מפרט מעניין ומגוון של מכשירים שירימו אותה ממקומה הנוכחי. הרי זה הצעד המתבקש שכולם ציפו לו מהחברה?

במקום זאת קיבלנו בין השאר את מכשירי ה ASHA שנועדו למדינות עולם שלישי וכמה שירותים משולבים.

אבל עד כמה שזה הפך להיות טרנדי להשתלח בנוקיה בזמן האחרון כי החברה הפינית שהיתה במרומי האולימפוס שנים רבות צונחת לה מטה מטה בבטחה וזה הרי תמיד נחמד לבעוט במישהו כשהוא על הרצפה, יש גם אור בקצה המנהרה ולאור המעניין הזה קראו PureView 808.

דגם ה-808, עם כל הבחירה התמוהה של נוקיה שוב בסימביאן, מתהדר בפיצ'ר אחד מעניין ומתקדם – המצלמה. המצלמה של ה-808 הציגה טכנולוגיה מעניינת וחדשנית המאפשרת צילומים איכותיים תוך פתרון בעיה מוכרת וישנה – כיצד מבצעים זום במצלמת סלולר? נוקיה פתרה את זה בצילום איכותי יותר בעל רזולוציה גבוהה מאוד.

ה-808 הוא פיצ'ר פון. טלפון שיש בו מאפיין אחד טוב המיועד לאלה שרוצים מצלמה טובה ולא ממש מעניין אותם השאר. אהה כן, והוא גם סלולרי סביר עם מערכת הפעלה שאתם אולי תרימו גבה אם תצטרכו להשתמש בה, אבל יש רבים אחרים שיסתדרו איתה פשוט בסדר.

 

ההיא נו, זאת עם השמלה האדומה:

הדמויות בחיינו עוברות לנגד עיננו במהירות גבוהה. את חלקן אנחנו זוכרים כי יש להן חלק משמעותי בחיינו וחלקן עוברות והולכות כשהן משאירות במוחינו שביב של זיכרון לרוב עם איזה מאפיין מיוחד שזכרנו. LG היא לא חברה קטנה, אבל חברה שלא בטוח שהיא סגורה לאיזה כיוון היא הולכת. LG ניסתה בשנה שעברה לחדש עם מכשירי תלת מימד והייתה "החברה שחידשה" אז. אבל תלת המימד לא תפס והמכירות שלה לא נסקו בעקבות זה.

LG מציגה השנה שוב את תלת המימד בשדרוג טכני, בתקווה שאולי הפעם זה יתפוס. אל תעצרו את נשימתכם. ולצידו מכשיר מתקדם מרובע ליבות שלמען האמת על הנייר בהחלט מרשים ובאמת ראוי לבחינה אמיתית.

עם שני אלו המתקדמים, מציגה החברה גם שלושה מכשירים "רגילים" למדי בסדרת L, כאלה שאתם רואים אותם עוברים למול עיניכם ואפילו לא זכרתם שהיו שם. זה לא אומר שהם לא יצליחו בקטיגוריה שלהם ולא אומר שלא ימכרו, בישראל למשל, אבל אם חיפשתם חידוש ועניין, לא תמצאו אותו שם.

 

יופי שבאת:

לא ברור איך מוטורולה העמיסה את הביתן כולו, על המכשירים שבו והתפאורה מוגאס עד ברצלונה, אבל מלבד הקטנה משמעותית של הביתן שהוצג בוגאס, מוטורולה שכפלה אותו כמעט באופן מלא. למעשה, מוטרולה לא הציגה שום דבר חדש בברצלונה. הכל כבר הוצג בוגאס ופשוט, הוצג שוב, לאלה שלא היו שם, בברצלונה.

שעון הספורט (שהושק גם בארץ), ה XOOM 2, האטריקס 2 והרייזר (שלא ברור מדוע עדיין מופיע בביתני מוטורולה לאחר שיצא לפני המון זמן). כל אלה היו כוכבי הביתן של מוטורולה.

לזכותה ייאמר שמוטורולה לא התיימרה לחדש הפעם, לא קיימה שום אירוע עיתונאי ולקחה ביתן צנוע יחסית בתערוכה. החברה כבר הוכיחה שהיא מסוגלת להוציא מכשירים טובים כדוגמת הרייזר והדיפיי החסין בעלות תחרותית, אבל העובדה שגם ב CES לא הציגה החברה חידוש משמעותי, קצת מדאיגה וחבל, כי זו בהחלט חברה שהייתי רוצה לראות מכשירים נוספים ומעניינים שייצאו תחת ידה.

 

 

 

 

לדיון בנושא: MWC 2012 – המחדשות, המעיזות ואלו שרק היו שם. סיכום התערוכה


7:30
  /  
4.3.2012
  
מאת: אלי חבוש

1