סטרימר Dune HD TV-101 – קטן ולעניין

חברת Dune מציגה את הסטרימר הקטן ביותר שהוציאה מעולם - והאמת, זהו הקטן ביותר שאנחנו שמנו עליו ידיים. לפניכם ה- ...

7:00
  /  
04.03.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד
הקדמה

הקדמה

חברת Dune יצרה לעצמה שם של דבר בשוק הסטרימרים ההפכפך והבוגדני. הכל התחיל עם סדרות ה- Max וה- Prime, אשר הציגו סטרימרים במארז בגודל מלא אשר מגיעים יחד עם יכולות ניגון כותרים פיזיים ומטרתם להוות את מרכז הבידור והנגן המרכזי בבית – והם עשו זאת בהצלחה יתרה.

זאת הייתה תקופת הזהב של הסטרימרים, כאשר כל אב בית שם לעצמו סטרימר כזה או דומה בסלון המגורים והיה שמח וטוב לב על הבחירה שלו. לאט לאט, האנשים רצו סטרימר גם בחדרי השינה בבית עבור צפיה משנית, אך הצבת סטרימר דומה כפי שקיים בסלון הייתה משימה לא פשוטה, לא רק בגלל הגודל היחסית גדול שלו, לא גם בגלל העלות של מוצרים כאלו אשר נועדו להיות לתפקד כסטרימרים מרכזים בבית ולכן גם התמחור שלהם בהתאם.

חברת Dune ראתה את הצורך וכבר פיתחה בעבר הלא מאוד רחוק סטרימרים קטנים, כגון ה- Dune HD Lite 53D אשר בשל עיצוב לא שגרתי וקושחה מעט יוצאת דופן, הפך לעוף מוזר שלא הצליח לפרוש כנפים. סטרימרים אחרים דומים וקטנים היו ה- Dune HD Smart D1 או ה- Dune HD Smart H1, אך הבעיה שלהם שהם לא תומחרו בצורה אטרקטיבית מידי לעומת המתחרים אשר הציגו סטרימרים עוד יותר קטנים ובמחירים נמוכים יותר. חברת Dune לא הרשתה לעצמה להשאר מאחור ובשקט בשקט, הוציאה לאור סדרת סטרימרים חדשה – זוהי סדרת ה- TV.

למה TV? מכיוון שסדרה זאת מיועדת להשתלב בעיקר בשוק ה- IPTV הגועש, בו התכנים מגיעים מרשת האינטרנט משירותים כמו – Kartina.TV

סדרה זאת מתאפיינת בגודל זערורי ללא מסך על הסטרימר, עם התמקדות ברשת כמקור הראשי לניגון התכנים ולכן מספר חיבורי ה- USB הינו מועט, מקום לכונן קשיח פנימי לא תמיד קיים ומכיוון שהיצרן מייעד את הסטרימר לחדרי צפייה משניים, המחיר גם כן נמוך.

בביקורת זאת נתמקד בדגם הקטנטן שבסדרה, זהו ה- TV-101. חסר מקום לכונן קשיח פנימי, בעל גודל של קופסת סיגריות רחבה ואם תרצו – גם עם אפשרות להכנסת דונגל USB עבור קליטת שידורי עידן+.


זהו ה- TV-101, גם הדינוזאור מתפעל מהגודל.

מתחת למכסה המנוע

חומרה

ה- TV-101 מבוסס מעבד SMP8670 מבית Sigma Designs. מעבד זה מומש כאן עם זכרון בנפח של 256MB DDR2 DRAM וחיבוריות רשת של 10/100. בהשוואה לדור הקודם של מעבד Sigma Designs אשר קיים בדגמים הקודמים לבית Dune, הזכרון הזמין כאן נחתך בחצי, אך מהירות המעבד וה- DSP עלו ב- 5% לערך. שינויים אלו הינם שינויים אבולוציונים בשל הצגת דור חדש של מעבדים אשר מספק ביצועים טובים יותר, אך בשל הכללת נפח זכרון נמוך יותר, לא תתקיים כאן יכולת הצגת תפריטי Blu-ray.

ה- TV-101 נועד בראש ובראשונה לנגן את התכנים מהרשת הביתית שלכם. אם בכל זאת תרצו לנגן תכנים ממקור USB חיצוני, תגלו כי הוא מכיל רק מחבר USB 2.0 בודד. מעט מגביל, אך תשמחו לגלות כי בעזרת USB Hub וכך לחבר התקנים נוספים. למי שינבור בתוך ה- TV-101, יגלה מחבר USB 2.0 נוסף אשר לא ממש זמין בקלות לשימוש.

בשל גודלו הזעיר של ה- TV-101, הוא יכול להשתלב מצויין כסטרימר בחדרי שינה וגם יאפשר לכם להנות משידורי עידן+ על ידי הכללת דונגל USB מתאים אשר יאפשר את קליטת השידורים. מי שירצה רשת אלחוטית Wi-Fi 802.11n, קיים גם דונגל מתאים לכך בתוספת תשלום כמובן.

על מנת להציג גודל כזה קטן, מישהו היה צריך לסבול – וכאן אלו החיבורים האנלוגים אשר קיימים רק באמצעות מתאם מתאים ומגיעים לידי ביטוי מאחורי ה- TV-101 בחיבור 3.5mm זעיר.


ה- TV-101 קיים גם בגרסה עם מקלט DVB-T או Wi-Fi מובנה. מכסה הפלסטיק בצד ימין נועד עבור מארזים בהם האופציה הזאת קיימת בצורה מובנית ואז כיסוי הפלסטיק יוחלף באנטנה

מארז ה- TV-101 עשוי פלסטיק, לא כזה אשר משדר יוקרה ואיכות בנייה ללא פשרות, אך די והותר על מנת להציג סטרימר שלא ירגיש זול ועם מראה שיוכל להשתלב בשלל תצורות.

קירור ה- TV-101 הינו פסיבי ועושה שימוש במארז הסטרימר עבור פיזור החום – והוא עושה זאת מצויין. לא נמדדו טמפרטורות של מעל ל- 43 מעלות גם כאשר הסטרימר ביצע פעולות תובעניות.

השלט חסר תאורה אחורית, כמו יתר השלטים לבית Dune והאמת שהוא לא ממש נוח לשימוש. כפתורי ה- Play וה- Pause בהם אנחנו עושים שימוש רבות, ממוקמים בתחתית השלט, בין שאר כפתורים בעלי אותו גודל וצורה. מעבר לכך, השלט מאוד כיווני ומחייב כיוון מדוייק שלו כלפי הסטרימר על מנת שיקלוט את הפעולה המבוקשת לביצוע.

בסופו של דבר, מארז ה- TV-101 קטן וקומפקטי ובדיוק בגודל ובצורה שהיינו רוצים מסטרימר אשר ישמש אותנו רק עבור תכנים מהרשת וככזה אשר מיועד להתקנה בחדרי צפייה משניים.

אחד המתחרים הישירים של ה- TV-101 הינו ה- PopBox V8, אשר עושה שימוש באותו מעבד, גם כן בעל קירור פסיבי ובעל תמחור דומה, אך גודל ה- V8 מעט גדול יותר וצורתו החיצונית מאט מאתגרת עבור התקנה. השוואת ביצועים תמצאו בפרקים הבאים.


מימין: PopBox V8. משמאל: Dune HD TV-101
!Fight 

מספר הצעות להתקנה, אשר יעזורו להדגים את הגמישות אשר מעניק הגודל הקטן של ה- TV-101 


מישהו מצליח לאתר את ה- TV-101?


גם כאשר אין הרבה מקום, ניתן לדחוק את ה- TV-101 לצד הרסיבר בקלות או מעליו


המחשב שלכם חלש מידי להרצת סרטי HD תובעניים? ה- TV-101 מגיע לעזרה


מתאים להתקנה קלה לצד המסך הדק בחדרי הילדים וחוסך את המדף המעצבן שתמיד מוצאים בהתקנות שכאלו


שימו לב להפרשי הגודל בין ה- TV-101 לבין ה- TViX 6640


בהתקנה זו, ה- TV-101 יכול להחליף את ה- Popcorn Hour C-200 הענק ולהשאיר הרבה יותר מקום על המזנון


הנה, החלפנו, עכשיו הסטרימר כמעט בלתי נראה


סטרימר אידיאלי אשר ישמש לצפייה בסרטים בזמן הכושר


תחשבו שניתן היה להתקין את ה- TV-101 מודבק לצד המסך ולחסוך את המדף המגושם


גם בדירות סטודנטים רואים סרטים וה- TV-101 יתאים גם למסכי CRT

על ספסל המבחנים – Test Bench

ממשק משתמש

הממשק עשיר ומכיל מספר אפשרויות התאמה, אם זה תמונת הרקע, סוג התצוגה (אייקונים גדולים, מספר האייקונים בכל שורה, חלונית תצוגה מקדימה, רשימה ועוד), הצגת התאריך ומזג אויר (האופנה הנוכחית בסטרימרים לאחר שהגיעה אלינו מהסלולרי) ועוד.

כל חלון במסך ניתן לשינוי תצוגה בקלות על ידי מקש בשלט, לא משנה אם אלו התפריטים של הסטרימר או רשימת התיקיות וקבצי המדיה במחשב.

כבר אמרו לפני כי תמונה שווה 1000 מילים, אז בבקשה מספר תמונות לפניכם על מנת שתוכלו להתרשם.


תצוגה לפי רשימה


אותו חלון, אך לאחר החלפת תמונת הרקע


תמונת רקע נוספת


עוד תמונת רקע


ועוד תמונת רקע

 
תמונת הרקע האחרונה ודי


תצוגת סמלים גדולים


תצוגת סמלים יותר קטנים


תצוגת סמלים הקטנה ביותר


עיון בתיקיות והוספה קלה של תיקיות לרשימת המועדפים


רשימת המועדפים בצורת רשימה


רשימת המועדפים בצורת אייקונים גדולים וקלים לגישה


תפריט הידאו מאפשר מיתוג אוטומטי לפי קצב הפריימים המנוגן. מומלץ לבחור בו במידה והמסך שלכם תומך בקצבי פריימים אלו

כיום קיימת הבנה כי סטרימרים ונגני בלו-ריי כבר מגיעים בצורה סדירה לסלון המגורים שלנו. חלק מהיצרנים הבינו ואימצו גישה הרבה יותר אינטואיטיבית לשימוש במכשירים מתוצרתם. ניתן לראות זאת שילוב גישה זאת בשלל מכשירים מסביבנו, אם אלו נגני בלו-ריי, סטרימרים כמו BOXEE BOX או WD TV Live Hub, סטרימר OTT כגון ה- Roku או ממשק קונסולת ה- PS3 למשל. כל אלו ועוד מכילים ממשק פשוט להבנה אשר לא מצריך מדריך הפעלה או חבר טלפוני.

ה- TV-101 איננו נמנה על הקבוצה הידידותית שהזכרנו למעלה. הממשק שלו אומנם עבר צחצוח לעומת מה שהיה בדור קודם, אך עדיין בהתנהלות שלו הוא מזכיר יותר מידי עבודה מול מחשב, עם הדפדופים הרבים, תתי התפריטים הרבים ואינספור הקטגוריות שלא בטוח שהמשתמש צריך להיות חשוף אליהם. ה- TV-101 אומנם מציע גמישות רבה במאפיינים שלו, אך לפעמים גמישות רבה מידי, רק יכולה לבלבל את המשתמש הפשוט. 


פתרון MovieJukeBox

ההרגל לבחור את הסרט לצפייה מתוך רשימה של קבצים, מתאים להתנהלות שלנו מול מחשב, לא מול סטרימר עבור קולנוע ביתי. אם אתם גיקים שמעולם לא הצליחו להסתדר עם פתרון MovieJukeBox, ה- TV-101 יעניק לכם ממשק כחול מבריק בסגנון Windows 7 בו תוכלו לדפדף ברשימות קבצים כאוות נפשכם. אם מאסתם ברשימות קבצים, לא תשמחו לדעת כי ה- TV-101 לא מכיל פתרון מובנה ל- MovieJukeBox כמו מתחריו לבית BOXEE BOX או Popcorn Hour, אלא הוא מחייב אתכם לעשות שימוש בפתרון חיצוני. אם אתם עדיין כאן, תכירו את ה- Zappiti, פתרון ה- MovieJukeBox הפופולארי ביותר עבור מכשירי ה- Dune.

ה- Zappiti הינו פתרון פשוט למדי לשימוש, עם קהילת משתמשים רחבה ופתרון שממשיך להיות בפיתוח. יש לציין כי על פיתוח ה- Zappiti אחראי משווק צרפתי של Dune אשר לא פותח את הכלי עבור פיתוחי קהילה ובשל כך, לא תוכלו לראות תחת פתרון זה MovieJukeBox בעברית – חסרון משמעותי. אם התגברתם על חסרון זה, תוך דקות ספורות תוכלו לנהל פתרון מרשים למדי.

בהשוואה לפתרונות מבית BOXEE BOX או Popcorn Hour, פתרון ה- Zappiti נחות יותר, מכיוון שהוא לא מאפשר הורדת תרגומים בצורה מקוונת, סימון של סרטים או פרקים בסדרה שכבר נצפו או ניהול של הפתרון דרך הסטרימר עצמו – דברים אשר קיימים בשגרה אצל המתחרים.


כך נראה פתרון ה- Zappiti מעל ה- Dune


כך נראה פתרון ה- Zappiti מעל ה- Dune


פרטי סרט כפי שזמינים ב- Zappiti

עוד בתחום: מדריך Zappiti

אז מה תוכלו לעשות עם ה- TV-101?

רוב הסטרימרים אשר יוצאים לשוק, זקוקים לרוב לעוד 2-3 עדכוני קושחה על מנת שייצבו את אותו ויתנו הרגשה של מוצר שלם. עם ה- TV-101, ההרגשה הזאת לא קיימת. לאחר שהוצאתם אותו מהקופסה, הסטרימר מרגיש פשוט מצוחצח. עם ממשק אשר מגיב מהר, בשלות מבחינת ביצועים ויכולות אשר נגזרות גם מסדרת ה- Dune הבכירה יותר. כל התכונות הללו ועוד הופכים את ה- TV-101 לסטרימר שפשוט כיף לראות איתו סרטים.

אם יש לכם בנמצא קבצי MKV, DVD ISO, ה- TV-101 כמובן שלא יתקשה לנגן אותם. מקמו קובץ כתוביות באותו שם כמו קובץ הוידאו ותוכלו להנות מכתוביות במהלך הצפייה.

גופן הכתוביות מעט לא נוח לקריאה לעומת הגופן הקיים בסטרימרים אחרים כמו BOXEE BOX או Popcorn Hour. הסיבה לכך איננה נעוצה בסוג הגופן עצמו אשר נבחן, אלא ב- Outline ובצל של הכתוביות אשר מעט צר מידי. יש הרבה שיטענו כי אין שום בעיה עם הצגת הכתוביות, אך כאשר משווים מול סטרימרים אחרים, ניתן לראות את ההבדל הקטן. עכשיו זה לא שהתצוגה קלוקלת, היא בסדר גמור, אבל טיפול בצל או עיבוי של ה- Outline, ייתכן והיה מניב תוצאות טובות יותר, במיוחד כאשר הרקע בהיר ואז ניתן לראות כי ה- Outline דק מידי.

תכונה ייחודית שמכיל ה- TV-101 לעומת מתחריו הינה היכולת לגלול בקבצי הוידאו הנוספים ולנגן מייד את הקובץ הנבחר – וזאת תוך כדי Playback.


תוך כדי Playback, ניתן לבחור את הקובץ הבא לניגון

ה- TV-101 מאפשר Trickplay כמובן, כאשר האופציה השימושית ביותר הינה שימוש בכפתורי החיצים על מנת לבצע קפיצות של 10 שניות, 60 שניות ו- 10 דקות קדימה או אחורה. תוכלו גם למצוא אופציה של קפיצה לאחוז מסויים מקובץ הוידאו המנוגן על ידי לחיצה על הכפתור המתאים בשלט – לחיצה על הספרה 1, תקפיץ את הוידאו ל- 10% מאורכו. לחיצה על הספרה 2, תקפיץ את הוידאו ל- 20% מאורכו וכך הלאה.


קפיצות של 10 שניות, 60 שניות או 10 דקות קדימה או אחורה

קפיצה לנקודה מדוייקת גם כן קיימת וגם אופציות של FF במהירויות משתנות כפי שניתן למצוא אצל כל סטרימר אחר. אחת האופציות השימושית ביותר אשר תפעל לכם אוטומטי ושלא תוכלו להסתדר בלעדיה הינה ה- Resume אשר מאפשרת לחזור לסרט לנקודת הצפייה האחרונה בו.


אותה בעיה של מתן גמישות גבוהה מידי בתפריטי ה- TV-101, מתקיימת בנקודות נוספות בתפעול של הסטרימר. בתמונה למעלה תוכלו לראות את תפריט הכתוביות אשר נגיש רק לאחר לחיצה של 3 כפתורים. לאחר שתעשו זאת, שימו לב לחלונית המידע בצד ימין למעלה. בתחתית שלה, תוכלו למצוא כל מיני הוראות איזה כפתורים יש ללחוץ בשלט על מנת שישפיעו על מאפייני הכתוביות. למטה התמונה בהגדלה לנוחיותכם.

כפי שניתן לראות, החיצים שולטים על חלק מהמאפיינים, המספרים על מאפיינים נוספים וגם כפתורי ה- P אחראים לכך. זוהי גמישות גבוהה ואין לי בעיה עם גמישות כזאת, אך המימוש כאן הינו מסורבל לעומת מה שקיים אצל סטרימרים אחרים.


מכיוון שה- TV-101 חסר צג מידע קדמי אשר מציג את הזמן עד לתום הסרט או מהתחלתו, ניתן ללחוץ על כפתור ה- Info בשלט על מנת להציג מידע זה, אך אותה טעות של אינפורמצית יתר קיימת גם כאן. שימו לב למעלה על כל המידע אשר נחשף לצופה התמים: קצב נתונים ממוצע, קצב נתונים מקסימלי, קצב נתונים נוכחי, רזולוציה, אריזה, פורמט ורק בסוף – נקודת הזמן הנוכחית וסך הזמן הכולל של קובץ הוידאו. כפי שנאמר מוקדם יותר, אין בעיה עם מתן מידע כזה, אך הייתי מצפה לראות בתפריטי הסטרימר המאוד עשירים באופציות שונות, אפשרות של "מתקדם" ו"מתחיל", כאשר ברירת המחדל תציג רק את המידע הבסיסי והנחוץ ביותר עבור הצופה. בסופו של דבר, אין לנו באמת שימוש בכל המידע המוצג בחלונית המידע ועודף מידע שכזה עלול להרתיע את המשתמש הפשוט אשר בסך הכל רצה לדעת כמה זמן נותן עד לתום הסרט.

אותן הערות קיימות גם עבור תפריט ה- Zoom, אשר מציע גמישות מעט גבוהה מידי ושליטה עליהן דרך יותר מידי כפתורים בשלט. גם כאן הייתי רוצה לראות אופציה של "מתקדם" ו- "מתחיל" על מנת למנוע רתיעה מצד המשתמש.


אם אתם חוששים מהתקנות קושחה מסורבלות, חברת Dune מציעה עם ה- TV-101 אפשרות של התקנת קושחות בצורה מקוונת, ללא צורך בהתקנות מסורבלות יותר כפי שניתן למצוא בחלק מהסטרימרים האחרים.


מכיוון שהשלט קטן ולא מכיל כפתורים יעודים עבור רוב האופציות, חברת Dune השכילה לאחד את כל האופציות השימושיות הללו תחת תפריט אשר נגלה תוך כדי Playback על ידי לחיצה על כפתור ה- POP UP MENU.

תחת אופציה זאת תוכלו למצוא את תפריט הכתוביות אשר בדרך כלל לאחר ההגדרה הראשונית של גודל ומיקום הכתוביות, נרצה שיהיה נגיש עבור שינויי תזמון, תפריט בחירת הפסקול המתאים, אפשרויות תמונה ועוד כפי שעינכם רואות בתמונה למעלה. זוהי גישה יפה מצד Dune ובהחלט מספקת פתרון הולם על מנת להצדיק את החוסר בכפתורים ייעודים לכך בשלט הקטן.


תשמחו בטח לגלות כי ה- TV-101 מכיל תמיכה בפורטל הרדיו המקוון SHOUTcast, זוהי בהחלט תכונה רצויה לחובבי המוזיקה. ה- TV-101 מכיל דפדפן מובנה אשר יאפשר עיון בז'אנרים השונים ובחירה נוחה בתחנה הרצויה.

 


הייתי שמח אם במהלך הניגון, המסך היה מעט עשיר יותר ולא נהפך כולו לשחור עם תצוגה טקסטואלית של התחנה המנוגנת


 

האם ה- TV-101 יכול לשמש עבור ניגון כותרי Blu-ray?

האם ה- TV-101 יכול לשמש עבור ניגון כותרי Blu-ray?

בשל כמות הזכרון הנמוכה אשר קיימת ב -TV-101 וגם בשל ייעודו, הוא לא מסוגל להציג תפריטי Blu-ray. אם הדבר לא חשוב לכם, עדיין תוכלו לעשות בו שימוש עבור ניגון הריפים שלכם. כותרי Blu-ray מורכבים בין היתר מקבצי Playlist אשר מכילים את הסדר הנכון של קבצי ה- m2ts (אלו קבצי הוידאו) לניגון. ה- TV-101 מכיל יכולת BD-Lite אשר תציג לאחר הלחיצה על הריפ, את רשימת ה- Playlist-ים באותו כותר ועליכם לבחור במתאים. ניתן לבטל את האופציה הזאת של ה- Prompt ואז הסטרימר תמיד יבחר ב- Playlist הארוך ביותר.


התפריט הנגלה לאחר לחיצה על ריפ Blu-ray


הצגת רשימת ה- Playlist-ים ומתוכם יש לבחור במתאים

יש לומר כי לא תמיד ה- Playlist הארוך ביותר הינו המתאים ביותר, ישנם כותרים בהם ה- Playlist הארוך ביותר הינו גרסת הבמאי. עם סטרימרים אשר מכילים יכולת להצגת תפריטי Blu-ray, התהליך של בחירת ה- Playlist המתאים נעשה בצורה יותר מתוחכמת ובדיוק באותה דרך כמו כל נגן Blu-ray ייעודי מן השורה, בכך נחסך מהמשתמש הפשוט הצורך בבחירת ה- Playlist המתאים, תהליך לא ידידותי אשר לא קיים בדגמים גבוהים יותר של Dune או בסטרימרים אחרים דוגמת Popcorn Hour אשר כן מסוגלים להציג תפריטי Blu-ray.

במידה ותרצו להציג כתוביות עבור ריפ כותר ה- Blu-ray המנוגן, תוכלו לבחור מתוך רשימת כתוביות ה- PGS המובנות בכותר כפי שניתן לראות בתמונה למטה. סטרימרים אחרים דוגמת Popcorn Hour, מאפשרים בחירה של שפת ברירת מחדל לכתוביות ואז כתוביות בשפה זאת מוצגות בצורה אוטומטית ללא צורך בפעולה מצד המשתמש.


בחירת כתוביות PGS מובנות בכותר ה- Blu-ray

במידה ואתם מבקשים לנגן כתוביות חיצוניות SRT, ה- TV-101 חסר דפדפן כתוביות או יכולת index.srt. יכולת ה- index.srt מאפשרת למקם את הכתוביות תחת תיקיית BDMV ואז הכתוביות זמינות במהלך ה- Playback. יכולת זאת של index.srt קיימת אצל BOXEE BOX, דגמי ה- TViX ובדגמי ה- Popcorn Hour. עם ה- TV-101 כאמור, תאלצו לבחור רק מתוך שפות ה- PGS המובנות בכותר.

עוד בנושא: מדריך הטמעת כתוביות בכותר Blu-ray

ה- TV-101 מגיע עם תמיכה נאותה בפרוטוקול SMB הנפוץ בסביבת חלונות. במידה והמחשב ממנו אתם משרתים את התוכן לסטרימר פנוי מכל משימה אחרת והרשת שלכם תקינה, סביר להניח כי תוכלו לנגן את רוב הריפים של ה- Blu-ray שיש ברשותכם בהצלחה ללא שום גמגומים. למה "סביר להניח"? בחלק מכותרי הבלו-ריי שנוגנו, לאו דווקא אלו בעלי קצב נתונים גבוה, התקיימו מידי פעם גמגומים בנקודות לא קבועות. בנוסף, קבצי Blu-ray ISO אשר דורשים משאבים גבוהים יותר מצד הסטרימר עבור ביצוע ה- Mount לקובץ, דרשו כנראה קצת יותר מידי וכמות הזכרון הקטנה אשר עומדת לרשות ה- TV-101 לא היתה מספקת והגמגומים התקיימו בצורה תכופה יותר. יש לציין כי הגמגומים הראשונים שהוזכרו, תדירותם הייתה נמוכה ברמה של 1 עד 5 לכותר. עבור חלק מהאנשים זה לא מקובל, אך אחרים יקבלו גמגום כזה מידי פעם בהבנה, במיוחד כאשר הם מקבלים פיצוי על ידי מחיר נמוך של הסטרימר. מעבר לכך, התמונה פנטסטית ופסי הקול ה- Lossless מסוג DTS-HD Mater Audio* & Dolby TrueHD עבדו כשורה וננעלו בהצלחה על ידי הרסיבר. האמת שזוהי לא הפתעה. סטרימרים מבוססי Sigma Designs תמיד ניחנו ביכולות Streaming טובות מהרשת ותאימות טובה מול פסי הקול המתקדמים מבית Dolby & DTS.

* – עבור פסי קול מסוג DTS-HD Master Audio, תתכן בעיית נעילה ותאימות מול חלק מהרסיברים. הרסיבר יגמגם ולא יצליח להנעל על הפסקול. אותה בעיה נצפתה גם עם ה- PopBox V8 אשר מבוסס אותו מעבד. יש לומר כי התיקון לדבר צריך להגיע מכיוון Sigma Designs אשר מיודעת לנושא ועובדת על תיקון שכזה.

מרות שה- TV-101 תומך ברשת אלחוטית Wi-Fi 802.11n על ידי דונגל חיצוני אשר יכול להרכש בנפרד, תמיכה תקינה בקצבי נתונים גבוהה כנראה שתהיה בעייתית ולכן רצוי לעשות שימוש ברשת קווית בלבד. אם אין בכלל רשת בנמצא, גם התקן זכרון מקומי בדוגמת כונן USB חיצוני יעשה את העבודה.

עוד בנושא: המדריך האולטימטיבי לשיתוף ספריות לשימוש עם מזרימדיות ו-Windows7

לסיכום הפרק, ה- TV-101 אומנם איננו הנגן האידיאלי לניגון ריפים מסוג Blu-ray, אך המענה שהוא כן מעניק להם, יתאים להרבה מאוד משתמשים אשר יעדיפו להתעלם מחוסר היכולת להציג תפריטים ומהאפשרות של הכנסת תרגום חיצוני לכותר.

גרסת הקושחה עימה נבדק ה- TV-101 הינה: 111122_0159_beta

סיכום

סיכום

אין ספק כי מי שקרא את הביקורת, ראה את החיבה שיש לי כלפי העיצוב המינימליסטי שנושא ה- TV-101. גודלו בהחלט ממקם אותו כמתאים להתקנה ובאחד המקומות הראשונים בהתלבטות איזה סטרימר לקנות לחדר השינה של הילדים\ההורים\חדר המשחקים.

אחת הבעיות שיש ל- TV-101 הינה תלת מימד. אם נאמר זאת בגלוי, חברת Dune פשוט התעלמה עם מוצר זה מכל נושא התלת מימד. אז נכון שמעבדים מתאימים עם תמיכה מלאה בתלת מימד עדיין לא יצאו לשוק, אך עדיין, יש די והותר דברים שניתן לעשות בתחום עם הדור הנוכחי, ולראייה, חברת BOXEE BOX, TViX ו- Popcorn Hour, שילבו תמיכה מסויימת של הצגת תכני SBS עם כתוביות. תכני SBS מהווים את הרוב המכריע של תכני התלת מימד הנפוצים כיום והתעלמות מהם עלולה בהרבה מקרים להוריד את האלטרקטיביות של המכשיר. בנוסף, קצת קשה לקנות סטרימר אשר לא מסוגל לנגן כבר כיום חלק מהמדיות הזמינות כבר בחוץ. מצד שני, כאשר הייעוד של ה- TV-101 הינו עבור לחדרי צפייה משניים בהם סביר להניח כי אין לנו מסך תלת מימד, החסרון הזה מאבד מעט מחשיבותו.

בגזרת המחיר בה נמצא ה- TV-101, ניתן למצוא עוד זוג מתחרים חזקים למדי. ה- PopBox V8 מבית Popcorn Hour מכיל מספר יתרונות שאין בנמצא כיום ל- TV-101, אם זה תמיכה חלקית בתלת מימד, קניון אפליקציות עשיר ופתרון MovieJukeBox מובנה בחסות היצרן.

גם ה- Xtreamer SideWinder3 נכנס לאותה מדרגת מחיר, עם מעבד RTL1186 אשר מכיל תמיכה טובה בתלת מימד מלא, רשת 1Gb, אפשרות לכונן קשיח פנימי ומחבר USB 3.0.

אם מסתכלים על כלל השוק, אנחנו רואים כי כיום הסטרימרים הולכים ומתפשטים ביכולות שלהם לכיוונים נוספים מלבד ניגון קבצים. אפליקציות ניתן למצוא ב- BOXEE BOX, TViX וב- Popcorn Hour, יכולות OTT עשירות יש לנו ב- BOXEE BOX. פתרונות MovieJukeBox בחסות היצרן יש לנו אצל BOXEE BOX ואצל Popcorn Hour. ה- TV-101 לעומת זאת, נדמה שמתרכז רק בניגון קבצים. אז נכון שיש לנו דפדפן מובנה (ללא פלאש) וגם אפליקציית YouTube ב- TV-101, אבל כאשר כל שאר הסטרימרים גודלים לרוחב מבחינת היצע הפתרונות והיכולות תחת אמתחתן, נדמה שחברת Dune לא עושה מאמצים דומים. מצד אחד אפשר להגיד שזה יתרון, אנחנו קונים סטרימר ומקבלים סטרימר, מצד שני, במחיר דומה, יש לנו סטרימרים אחרים עם הרבה יותר יכולות.

למרות האמור, ה- TV-101 עדיין מספק פתרון יפה. הוא מהווה את הכניסה הראשונה והרצינית של Dune לזירת הסטרימרים בעלות זאת ונותר לו לאחל רק הצלחה.

מחיר מומלץ לצרכן כפי שנמסר על ידי SG הינו: 830 ש"ח.

תודה לחברת S.G על אספקת המוצר לטובת הכתבה

 

לדיון בנושא: סטרימר Dune HD TV-101 – קטן ולעניין


7:00
  /  
4.3.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1