MWC 2012 – מנכ'ל ברימאג: מקווה סופסוף לראות מכשיר פרימיום של LG בארץ

חברת LG הקוריאנית ממשיכה בקו התלת מימד שלה ומציגה סלולרי חזק מרובע ליבות. דרור אבישי, מנכ"ל ברימאג תקשורת, עשה לנו ...

18:00
  /  
03.03.2012
  
מאת: אלי חבוש

 LG נאבקת. מול ענקים בעולם המוציאים מכשירים על ימין ועל שמאל ועל אחת כמה וכמה על הכיס הישראלי שנעול, לפעמים בלי סיבה אמיתית, על ענקיות הסלולר האחרות – אפל וסמסונג.

החברה הקוריאנית יודעת להוציא מכשירי MID סבירים, במחירים תחרותיים אבל איפשהו בחלק העליון משהו מתפקשש לה. החברה דווקא מחדשת, מוציאה מכשירים שונים ומעניינים ומנסה לבדל את עצמה בכל דרך ממתחרותיה השולטות בשוק שמוציאות מכשירים למיינסטרים בעיקר. LG הציגה לראשונה בשנה שעברה את מכשיר התלת מימד שלה, מכשירים המצלמים בתלת מימד ואף מציגים תלת מימד ללא משקפיים מיוחדים, ביניהם הוצגו אשתקד גם טאבלטים, גם הם בקטיגוריית תלת מימד.

השנה, נעלמו הטאבלטים ובמקומם הגיע ה Vu שלא ממש רלוונטי עבורנו ומיועד בעיקר לשוק הקוריאני. וטוב שכך. מדובר במכשיר מרובע, מכוער למדי ולא נוח. בהצלחה לקוריאנים.

 

Vu. העוף המוזר של LG 

 

לדברי דרור אבישי, מנכ"ל ברימאג תקשורת, אותו פגשנו בברצלונה, שוק הטאבלטים לא קורץ עוד ל LG. החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לעזוב כרגע את תחום הטאבלטים ולהתרכז בסלולר. הטאבלט של LG לא נחל הצלחה, הוא היה יקר מידי ואנשים העדיפו את הזול והמוכר.

 הסלולר הוא דווקא סיפור הצלחה לדברי אבישי ומכשיר הבלאק שנמכר בסלקום הוא הצלחה גדולה. להזכירכם, הבלאק הוצג בתערוכת ברצלונה בשנה שעברה ובראיון שקיימנו עם מנכ"ל ברימאג הקודם, אבי ישראל, הבטיח זה שהבלאק יושק בישראל וזה אכן קרה. לאור הצלחה זו, מעוניינים בברימאג להביא את היורש שלו, האופטימוס L7.

ה- L7 הוא בעל מערכת הפעלה חדשה יותר, מצלמה טובה יותר, מסך גדול יותר וסוללה חזקה יותר ביחס לבלאק ושאר המאפיינים שלו, כולל המחיר התחרותי בו נמכר הבלאק דומים. אבישי מאמין של L7 יש את הסיכוי הגבוה ביותר לעשות עלייה לישראל ואם זה יהיה כך, הוא יימכר באותה רמת מחיר של הבלאק.

למכשיר ה L7 יש גם אחים באותה הסדרה, ה L5 וה- L3 הממוצבים ברמת מחיר נמוכה. ה-L5 הוא אחד המכשירים הזולים בעלי מסך גדול. כולם לדברי אבישי מעוצבים ברמה גבוהה. L Style ליתר דיוק.

למעשה, אבישי לא יודע עדיין באופן ודאי איזה מכשיר יגיע לארץ, אם בכלל. חברות הסלולר, בהן הוא תלוי לייבוא מכשירים מסויימים לארץ, לא סגרו עדיין עסקה ולא ברור מה יגיע לישראל.  

מכשיר אחד, בפעם השניה, שלושה מימדים

אבל LG ממשיכה בקו האסטרטגי שלה ומנסה לבדל את עצמה מהמתחרות עם מכשירים מיוחדים ומאפיינים שונים. LG החליטה להמשיך עם מכשירי תלת המימד שלה, למרות אי הצלחת הדור הקודם בעולם. הפעם היא מציגה מכשירים חזקים יותר עם חווית תלת מימד אמיתית יותר. מעבד המכשיר עלה ל- 1.2GHZ, ירד במשקל בעשרים גרם ורזה בשני מילימטר. כעת יש לו מסך NOVA ואפילו פלאש שעובד גם בתלת מימד. אבישי אומר שהתלת מימד במכשיר הקודם היה גרסה ראשונית בלבד ואז הקהל לא היה מוכן לו עוד. היום, עם התגברות המודעות לתלת מימד בעולם, זה הזמן של התחום לפרוץ קדימה והוא אפילו רואה בחזיונו מכשיר כזה בארץ.

מכשיר התלת מימד של LG יכול להציג לכם כל אפליקציה מהמרקט, בעלת OpenGL, בתלת מימד. תוכלו למשל להוריד את הציפורים הכועסות שלכם ולראות אותן בתלת מימד.

אני חייב לציין שבבדיקה בביתן של LG של מכשיר התלת מימד, בצפייה ללא משקפיים, זה פשוט עבד. הסרטונים שהציגה LG על גבי מכשיר תלת המימד שלה באמת נתנו עומק לתמונה ולפעמים, באינסטינקט, אתה מזיז את הראש כדי שהכדור שנזרק לעבר המצלמה לא יפגע בך.

כמו כל דבר בחיים, גם כאן הפתרון לא מושלם וצריך היה למצוא את האזור המתאים לצפייה בסרט כדי שבאמת הסרט התלת מימדי ייראה חלק. עזרה לכך העובדה שהסרטים שהוצגו היו באיכות מדהימה לכשעצמם. 

האופטימוס 4X – מקסימום ליבות

ארבע ליבות כבר לא מילה גסה ו LG מציגה את מכשיר הארבע ליבות הראשון שלה – LG Optimus 4X HD. החברה מאוד רוצה שתראו עד כמה חזק מכשיר בעל 4 ליבות ולכן הציגה, זה לצד זה, מכשיר בעל ארבע ליבות ולצידו את אותו המכשיר כששתי ליבות ממנו מנוטרלות. על שני המכשירים הוצג משחק שמטרתו להראות לנו שבצד של המכשיר בעל שתי הליבות הוא קצת מקרטע ובצד של הארבע הוא עובד חלק. 

 

 
מרובע הליבות של LG

  

עמדה נוספת הראתה את כוח העיבוד של המכשיר כשהוא מצליח לבצע convertion, המרה, מדו מימד לתלת מימד בזמן אמת. בעמדה זו מורץ משחק מירוץ אופנוע ים המוצג על גבי הסלולרי במצב האמיתי שלו בדו מימד ועל גבי מסך הטלויזיה בתלת מימד לאחר המרה המבוצעת בזמן אמת על ידי המכשיר. ההמרה בזמן אמת היתה משכנעת למדי והיה מהנה לשחק במשחק תלת מימדי.

אבישי לא יודע אם אחד ממכשירי הפרימיום האלה יגיעו לארץ ואם תשאלו אותו, באופן טבעי, הוא היה שמח לראות את כולם בישראל. 

אנחנו יכולים להניח שאת ה L7 או לפחות אחד מאחיו הקטנים יותר, נוכל לראות בארץ בדיוק כמו שהבלאק הצליח לעשות עליה לארץ. לגבי תלת המימד ומרובע הליבות אנחנו קצת סקפטים. השוק הישראלי עדיין לא מוכן לתלת מימד בסלולרי שלו ועד כמה שהטכנולוגיה במכשיר השתפרה, אין לזה עדיין שימוש מעשי שהצרכן הישראלי יסכים להשקיע סכום גבוה לרכישתו.

ומה לגבי מרובע הליבות? גם הוא מכשיר בתחום הגבוה ויעלה בהתאם. ההצגה המאוחרת של הגלקסי 3 האייפון 5 שצפוי אחריו קצת טרפו את קלפי הבחירה של חברות הסלולר וצפוי כי אלה ימתינו לראות מה יש בשרוול של סמסונג לפני שיחליטו על מכשיר פרימיום אחר. אם תשאלו אותנו, גם אנחנו הינו שמחים לראותאת מרובע הליבות של LG בארץ, ואם היה נמכר במחיר תחרותי לגלקסי, הוא גם היה זוכה להצלחה. 

סרטון סיור בביתן LG – הארבע ליבות:  

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: MWC 2012 – מנכ'ל ברימאג: מקווה סופסוף לראות מכשיר פרימיום של LG בארץ


18:00
  /  
03.03.2012
  
מאת: אלי חבוש