MWC 2012 – המצלמה המדהימה של נוקיה היא גם סלולר

PureView היא הדרך של נוקיה להגיד לנו - בואו תראו איזו מצלמה מדהימה יש לנו. 41 מגה פיקסל למצלמה סלולרית. ...

2:00
  /  
29.02.2012
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון מגע ראשון עם המצלמה של הנוקיה 808, בסוף המאמר]

רגע לפני שהתחילה מסיבת העתונאים אתמול של נוקיה, חילקו לכולנו את ההודעות לעתונות של החברה בהן היו מפורטים המכשירים החדשים שסטיבן אלופ הולך להציג לנו בכל רגע. עיון קצר בדפים הקפיץ לנו שורה אחת במפרט של דגם ה-808…."מצלמה אחורית: 41 מגה פיקסל".

בכנות? ישבנו עיתונאי נוסף ואנוכי וצחקנו על כך שאיכות היח"צ היא לא מה שהיתה פעם ואם לא עושים הגהה וכותבים 41 מגה פיקסל במקום 14 מגה פיקסל, אז מצבה של נוקיה ממש גרוע. אלא שהבדיחה היתה על חשבוננו, מספר דקות לאחר מכן הודיע אלופ בחגיגיות על איכות המצלמה החדשה של המכשיר שהרגע הציג – 41 מגה פיקסל. לנו נותר רק להסתכל אחד על השני ולהוריד את הראש.

 

 

אז כן, המצלמה הסלולרית החדשה של דגם ה-808 של נוקיה היא 41 מגה פיקסל. בואו ונגיד לצורך העניין שזה באמת 41 מגה פיקסל ולא ניכנס לתוך ההסברים הטכניים של הדרך אליה מגיעה נוקיה למספר שכזה כשגם הנציגים בביתן ממלמלים משהו על אינטרפולציה, טכנולוגיה חדשה הנקראת pureview ודחיסת שבעה פיקסלים לאחד אבל זה פשוט עובד. ויפה.

 

אבל לפני שנדבר יותר על המצלמה, צריך לזכור שהמכשיר הוא גם סלולרי ולצערנו או למעשה לחוסר הבנתנו, בחרה נוקיה להטמיע בו את מערכת הסימביאן בגרסה החדשה belle ויפה ככל שתהיה, היא לא מרגשת ממש, לפחות לא טכנולוגים כמוכם. נוקיה, שכבר הלכה יד ביד עם מיקרוסופט, לא השתמשה במערכת ההפעלה שלה ובחרה אחרת. לטעמנו אם היתה משולבת כאן מערכת ה Windows phone, היינו מקבלים מכשיר נחשק הרבה יותר.

המכשיר עצמו נראה יפה, בעל גימור מקומר בצבע לבן. מתחת למנוע יש את מערכת ההפעלה סימביאן BELLE, מסך 4" אמולד, מעבד חד ליבה 1.3GHZ וזכרון 1GB עם 16GB איחסון. 

המצלמה, הו המצלמה

אחד הדברים המשמעותיים החסרים במצלמות סלולר היא היכולת לבצע זום על אובייקט שאנחנו רוצים לצלם. כל אובייקט שמצולם במצלמת סלולר יוצא רחוק מידי וכשרוצים לצלם אותו קרוב יותר פשוט צריכים להתקרב אליו. הסיבה היא שזום אופטי מצריך עדשות שמשנות את מרחקן אחת מהשניה מה שמצריך שהמכשיר יהיה עבה משמעותית וזה דבר שמשתמשי סלולר מעדיפים לוותר עליו לטובת מכשיר דק וסקסי. אפשרות נוספת היא שימוש בזום דיגיטלי שאינו זום אמיתי של ממש אלא מבוצע קירוב של האובייקט באמצעות תוכנה ואז אנחנו נקבל פיקסלציה של התמונה.

נוקיה פתרה את העניין באמצעות טכנולוגיית ה pureview שהטמיעה כאן שמאפשרת צילום אובייקט בהפרדה גבוהה מאוד ואז כשנבצע "זום" לתמונה, התוכנה תפרק את הפיקסלים ונקבל עדיין תמונה חדה למדי כפי שהיינו מצלמים במצלמת 5 מגה פיקסל למשל. הפיתרון הזה מאפשר לנו גם לבצע זום גם לאחר צילום התמונה ונקבל את אותה התוצאה.

למצלמה של נוקיה יש כפתורי חומרה לתפעולה – לחצני השמע ישמשו בעת הפעלת המצלמה ככפתורי זום וכפתור צילום פיזי יבצע את הצילום כמו מצלמה רגילה. לא צריך להרחיב על יתרונותיו של כפתור פיזי לעומת לחיצה על המסך – הרבה יותר יציב.

אפליקציית המצלמה נתמכת הפיצרים רבים כדוגמת שינוי צבע, גוון, בהירות, יחס תמונה, איכות, סצנות שונות ועוד.

ואם אהבתם את צילום הסטילס, תאהבו גם את צילום הוידאו. המצלמה תצלם באיכות של 1080P אבל גם ב 720P ו-360P באיכות מדהימה יש לומר ועם יכולת לבצע זום גם כאן, באמצע צילום ומבלי לאבד מחדות ואיכות התמונה.

מכשיר של יישום אחד 

 

את הנוקיה 808 ניתן יהיה להגדיר כמכשיר של יישום אחד (פיצ'רפון) ומומלץ לאלה שפשוט רוצים לרכוש עבורם מצלמה מעולה, ניידת ושעל הדרך תהיה גם מכשיר סלולרי נחמד וכך ללכת עם מכשיר אחד שהוא בעצם שניים.
כפי שאמרתי בהתחלה, לו היה המכשיר עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, היינו מקבלים כאן מכשיר פשוט מעולה.
 
המכשיר אמור להגיע לשוק בסביבות מאי השנה ויימכר במחיר של כ-450 יורו. 

 

 סירטון מגע ראשון עם המצלמה של הנוקיה 808:

 

 

 

לדיון בנושא: MWC 2012 – המצלמה המדהימה של נוקיה היא גם סלולר


2:00
  /  
29.2.2012
  
מאת: אלי חבוש

1