סיכום השבוע בצילום: ראיונות ורעיונות

אתר הצילום MegaPixel ממשיך בשיתוף הפעולה השבועי עם HT והפעם סדרת ראיונות בלעדיים לאתר MegaPixel עם בכירים בעולם הצילום הישראלי ...

7:00
  /  
28.02.2012
  
מאת: עידו גנוט

rn

בלב הסיקור השבוע הייתה סדרת הראיונות המקיפים והבלעדיים אותם פרסמנוrnבתחום הצילום. ביום רביעי עלה ראיון מיוחד אותו קיימנו עם הצלם זיו קורן אשר בילהrnבסוף השנה שעברה באפריקה במסגרת פרויקט צילום עבור הצלב האדום הבריטי בחסות חברתrnקנון. במסגרת הפרויקט קיבל קורן את מצלמת ה-1D X המקצועית החדשה של החברהrnוזאת עוד בטרם נחשפה באופן רשמי. בראיון מספרrnקורן כיצד החל הפרויקט ואיך התנהל מאחורי הקלעים. בנוסף הוא משתף את הקוראים בתחושותיו בכלrnהנוגע לעבודה עם המצלמה החדשה וכמובן בתמונות אותן צילם באפריקה.

rn

זיו קורן מצלם עם ה-1D X במסגרתrnהפרויקט בדרום אפריקה (צילום: Sarah Oughton -rnRed Cross)

rn

rn

הראיון המרכזי השני שלנו השבוע היה אמור להיערך עם חברת קנון כברrnבתערוכת CES בחודש ינואר, אך נדחה מסיבות טכניות. במקוםrnזאת זכינו לקיים את הראיון הבלעדי קצת אחרי תערוכת +CP ביפן ורגע לפני ההכרזותrnהממתינות לנו מן החברה בתקופה הקרובה. במסגרתrnהראיון עסקנו בכמה מן העדשות החדשות של החברה, במצלמת ה-G1 X הקומפקטית המתקדמת ובשלל נושאים נוספים.

rn

הביתן של חברת קנון בתערוכת CES (צילום: יוסף גוטליב/MegaPixel)

rn

rn

הראיון השלישי השבוע פורסם במוצאי שבת ונערך עם הצלםrnאריק בלטינשטר ועוסק בחייו ובעבודתו כצלם עיתונות בסוף שנות ה-70 וראשית שנות ה-80rnשל המאה הקודמת וכצלם אווירי וצלם טבע מאז ועד היום.

rn

טבע פראי (צילום: אריק בלטינשטר)

rn

rn

מן הראיונות נעבור אל תחום החדשות. חברת LPArnDesign הכריזה השבוע על ה-PocketWizardrnPlus III  דור חדש של משדר רדיו אלחוטי עבור פלאש אשר אמור להיות מתקדם יותר מן הדורrnהקודם אך עם זאת זול יותר. ה- PocketWizard החדש לא היה מוצר העזרrnהיחידי אותו פרסמנו השבוע בתחום הצילום – חברת Deluxgear מקנטקי פיתחהrnפיתרון מעניין עבור מי שמרבה להיתקל במצבים בהם המצלמה מתקשה להתמקד בתנאי תאורהrnנמוכה. המוצר החדש שלה המכונה  PinPoint,rnהוא ציין לייזר המתחבר אל המצלמה ובלחיצת כפתור מאיר את האובייקט אותוrnתרצו לצלם. כתם הלייזר מאפשר למערכת הפוקוס של המצלמה להתמקד וכך תוכלו להתגבר עלrnהמגבלה (אם כי ההתקן לא יעזור לכם לצלם עצמים נעים בתאורה נמוכה ללא מריחה ולמרותrnשהלייזר הירוק בו משתמשת החברה אמור להיות בטוח לשימוש לא היינו מסתכנים ומשתמשיםrnבו באופן ישיר על בני אדם).

rn

ה-PocketWizard Plus III

rn

 

 

rn

מוצר מעניין שלישי עליו כתבנו השבוע הוא ה-CineSquid של חברת CineSkates אותה פגשנו בשנה שעברהrnלאחר שפיתחה את ה-CineSkates  – "הגלגליות" המתחברות לחצובתrnהגורילה-פוד ומאפשרות צילום וידאו רפלקסי בתנועה רציפה וחלקה. המוצר החדש של החברהrnהוא תוספת אחרת לרגליות הגורילה-פוד הכולל זרועות יניקה רבות עוצמה המאפשרותrnלמצלמה שלכם להתחבר כמעט לכל משטח ישר (חלון, דלת, דופן של רכב או אפילו מטוס).rnהחברה פרסמה סרטון ובו הדגמות שונות של צילוםrnבאמצעות ה- CineSquidמרכבrnמרוץ הנע במהירות גבוהה ואפילו ממטוס הטס בלמעלה מ-300 קמ"ש – האם אתם הייתםrnמוכנים להעמיד את המצלמה שלכם בניסוי?

rn

ה-CineSquid מוצמדrnלחלון

rn

rn

המוצר האחרון אותו סיקרנו השבוע הוא פרי פיתוח של חברת Glidetrack מסקוטלנד
ומכונה Mobislyder. בדומה ל-rnCineSkates  גםrnהוא מיועד לצילום רציף של וידאו, אלא שבשונה ממנו כאן מדובר במסילה עליה ניתןrnלהציב מצלמה ולהניעה בקו ישר (הוידאו המתקבל מצילום שכזה יכול להראות מקצועי מאדrnאם נעשה בצורה נכונה). מסילות עבור צילום וידאו ואפילו צילום וידאו רפלקסי כברrnמזמן אינן עסק חדש, אך ה- Mobislyderהוא הפעםrnהראשונה בה אנו פוגשים מסילה קומפקטית המיועדת באופן מוצהר גם למכשירים סלולאריים,rnמצלמות קומפקטיות ומצלמות חסרות מראה וגם למצלמות רפלקס קטנות. היתרון הגדול עלrnפני מוצרים מקצועיים הוא כמובן המחיר הנמוך ההופך את העניין לחוויה אשר בה יכוליםrnלהשתעשע לראשונה לא רע המקצוענים.

rn

ה- Mobislyderעם מכשירrnסלולארי

rn

rn

את פרק החדשות השבוע אנו מסיימים עם הצצה נוספת (חמישיתrnבמספר) אל תוכנת ה-CS6 הצפויה להגיע בחודש מאיrnהקרוב. הפעם מדגימים לנו נציגי אדובי כיצד ניתן יהיה לשמור, לייבא ולייצא את כלrnההגדרות האישיות שלנו בתוכנה ואפילו לייבא אותן בלחיצת כפתור בעת שדרוג מגרסאותrnפוטושופ קודמות בכדי להקל על המעבר. כמו כן ניתן לראות בסרטון הקצר מספר תיקוניםrnותוספות קטנות אך משמעותיות אותן ביקשו ליישם משתמשי התוכנה ומתכנתי אדובי שילבוrnבגרסה החדשה.

rn

הראיונות והחדשות הותירו לנו זמן מועט יחסית עבור הבלוג ובכל זאתrnהספקנו השבוע לעסוק בקצרה ברשת החברתית הצומחת בקצב הגבוהה ביותר אי פעם – pinterest. הסיבה בגינה בחרנו לעסוקrnברשתות חברתיות באתר? מדובר ברשת חברתית המבוססת ברובה על תמונות ו-12 מיליוןrnהמשתמשים (רובן הגדול משתמשות) דואגים להפיץ בה מגוון עצום של תמונות בכל רגעrnנתון. כפי שניתן לצפות חלק לא מבוטל מן התמונות הללו מוגנות בזכויות יוצרים והדברrnיוצר לא מעט תרעומת בקרב חלק מן הצלמים אשר תמונותיהם הועלו לרשת ללא אישור וללאrnקישור. על מה אפשר לעשות וכיצד להתמודד על קצה המזלג תוכלו לקרוא בידיעה שלנו.

rn

נסיים הפעם בזווית אישית והשבוע – מקלט 76. טורrnאישי של הצלמת אנה פולנסקי העוסק במקלט אחד בדרום ובהתנסות צילומית מיוחדת בתקופתrnמבצע עופרת יצוקה. מצלמה אחת בין קסאם, גראד, אזעקה ושלוש משפחות שאין להן לאןrnללכת.

rn

מקלט 76 (צילום: אנה פולנסקי)

rn

rn

לדיון בנושא: סיכום השבוע בצילום: ראיונות ורעיונות


7:00
  /  
28.2.2012
  
מאת: עידו גנוט

1