חברת TViX מצמצמת את פעילותה

חברת הסטרימרים  TViX מצמצמת את פעילותיה. כיצד זה יגיע לידי ביטוי?

11:00
  /  
21.02.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

חברת TViX, אחת מחברות הסטרימרים הידועות והותיקות בתעשיה, הודיעה למפיציה על כך שהמותג מועמד למכירה. המותג כיום בבעלות תאגיד Minevox אשר תכנן במהלך שנת 2011 למנף אותה ולשלב אותה בין מוצרי החברה. כידוע, מצב תחום הסטרימרים העולמי אינו טוב, והמהלך הוא חלק מתוכניות תאגיד האב- Minevox.

חברת  TViX מוכרת לותיקים מבין משתמשי הסטרימרים כבר קרוב ל- 10 שנים. במהלך התקופה הלא מבוטלת הזאת, החברה הוציאה שלל מכשירים מוצלחים והיוותה ברוב המקרים חוד החנית מבחינה טכנולוגית בשוק הסטרימרים. במהלך השנתיים האחרונות נכנסו עוד ועוד שחקנים רבים וזולים לשוק הסטרימרים, דבר אשר שחק את המחירים והגביר עד מאוד את התחרות. מצד שני, שוק הסטרימרים סובל מאי יכולת לחדור לשווקים גדולים (כמו בארה"ב), ומרוויה אצל הצרכנים שכבר לא משדרגים בקצב שהיו רגילים לפני מספר שנים.

חברת TViX הציבה בשנה האחרונה את ההימור שלה על סטרימרים מבוססי אנדואיד, אשר מוכרים לנו כ- Xroid A1 וכ- Xroid B1, בשאיפה כי אלו יצליחו להרים מחדש את התחום. הבעיה היתה שמדובר בפיתוח מסובך, ארוך טווח וכזה שתלוי מאוד בשיתוף פעולה עם יצרני הצ'יפים שקצב הפיתוח שלהם היה איטי במיוחד בשנים האחרונות. במקביל נראו מתחרים סיניים סופר זולים שכנראה ממנפים את המאמצים של כל החברות וכאשר המוצרים יגיעו ליציבות, גם הם יגיעו לקו הגמר עם מוצרים יחסית דומים.

השמועות על בעיות בתחום התחילו מאתר MPCCLUB.

פנינו לחברת ט.ר., מפיצי TVIX בישראל, וקיבלנו את התגובה הבאה:

חברת האם MINEVOX במשא ומתן למכירה של כלל הנכסים של המותג TVIX לחברה אחרת, התהליך עדיין אינו סגור ול MINEVOX יש יותר מהצעת רכש אחת. בשל ערכי המותג TVIX , הנכסים המוחשיים והלא מוחשיים של החברה, התהליך לוקח זמן.

MINEVOX הינו תאגיד רחב היקפים אשר מתחייב לתפעול המותג, לתמיכה ושירות עד להעברה מלאה של החטיבה לחברה אחרת. החלטה להעביר את TVIX לחברה אחרת נובעת משינוי אסטרטגיה של חברת האם והבנה שתחום זה אינו בליבת ההתמחות שלה.

כלל השמועות על סגירתה של החברה הינן זדוניות ואינם ראויות להתייחסות.

בכבוד רב,
גיל לייזר – מנכ"ל 

כמו כן, קיבלנו עותק מהבהרה רשמית של החברה על כך שהיא תמשיך לתמוך במוצרים קיימים ולדאוג למכשירים וחלקי חילוף לפי הצורך. מבחינת תמיכה ושירות למוצרים, הם ימשיכו להתבצע על ידי הנציגויות השונות ברחבי העולם, אך לפני שנגלה מי ירכוש את נכסי המותג, עתיד המוצרים החדשים ועדכונים נוספים לוטה בערפל.

כזכור, הרוח החיה של החברה ואחד מקימיה, ג'ף לי, עזב את החברה כחלק מתהליך רכישת חברת TViX בשנת 2011 ולאחרונה התגלה כי הוא הקים חברה חדשה, אשר גם כן תתחרה בשוק הסטרימרים מבוססי אנדרואיד.

לדיון בנושא: חברת TViX מצמצמת את פעילותה


11:00
  /  
21.2.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1