הושק ה- Galaxy Note ברשת אורנג' – חלק סמארטפון, חלק טאבלט

ה-Sansung Galaxy Note המדובר, מכשיר שאינו רק סמארטפון אבל הוא גם לא ממש טאבלט, הושק היום ברשת אורנג'.היינו באירוע ההשקה ...

19:00
  /  
20.02.2012
  
מאת: אורי לרנר

היום בשעות הבוקר, במרכז Riverside שעל גדות הירקון, הושק המכשיר החדש והמדובר בסדרת ה Galaxy של סמסונג, הלוא הוא ה- Note. מכשיר זה הוא בן כלאיים – זה אינו סמארטפון (הטלפון בעל המסך הגדול בסדרה הינו בעל מסך בגודל של 4.3 אינץ'), אבל גם לא טאבלט (שם המסכים מתחילים מגודל של 7 אינץ', ומטפסים למעלה).
גודלו של מסך ה- Note הינו 5.3 אינץ', מסוג HD Super AMOLED (בעל רזולוציה של 1280×800, כ-285 פיקסלים/אינץ' רבוע). זהו מסך גדול ויפהפה, חד וקל לצפייה בזויות שונות אף בסביבה מוארת (אם כי בחושך כמובן הוא יותר מהנה).
עפ"י סמסונג, לנוכח השימוש ההולך וגובר בטאבלטים בקרב האוכלוסיה, ה-Note הוא הפתרון שיאפשר לאנשים לחזור להסתובב עם מכשיר אחד בלבד.

לחובבי הפרטים הטכניים, מידע נוסף:

  • מעבד ליבה כפולה, 1.4GHz.
  • נמכר בארץ עם גרסת מערכת Android 2.3.6.
  • מצלמת 8MP אחורית + מצלמת 2MP לשיחות וידאו.
  • צילום וידאו ב Full HD 1080p.
  • תמיכה בחיבור Mini HD link (להוצאת סיגנל HD למסך חיצוני, באמצעות מתאם נפרד).
  • דפדפן הכולל תמיכה ל-Flash Lite 11.1.
  • קישוריות Wi-fi (כל התקנים, כולל n) ושימוש כנקודת גישה לעד 8מכשירים. תמיכה מלאה ב Bluetooth 3.0.
  • GPS (כולל תיוג מיקומי תמונות, Geotagging).
  • ממשק Touch Wiz 4.0 המוכר של סמסונג.
  • זכרון פנימי 16G, ניתן להרחיב באמצעות כרטיסי microSD בעד 32 ג'יגה נוספים (קיים גם דגם Note בעל זכרון פנימי של 32 ג'יגה, לא הוזכר באירוע ההשקה).


מתאם לחיבור HDMI, אינו מסופק עם המכשיר


חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר תקשורת, פותח את האירוע

ההשקה נפתחה בדברים מפי מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו, שהציג את המכשיר ככזה שיגשים את אחד החלומות שלו – לראות ילדה שכותבת לאביה בכתב יד פתק "אבא, אני אוהבת אותך", ומעבירה לו אותו בקלות. לאחריו עלה לבמה דוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני תקשורת (יבואנית סמסונג), שהסביר כיצד ה Note יוכל לשמש (בין השאר) למטרה הנ"ל.


דוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני תקשורת, ואחד מסרטוני התדמית

ההצגה כללה מס' סרטוני פרסומת, למשל הסרטון הבא, שמסיים (כנראה) את סדרת הפרסומות אשר כוונו מעט בלעג כנגד מעריצי אפל:

 

 

 

 
סרטונים אחרים הציגו את היכולות המיוחדות של המכשיר, אשר הן למעשה החידוש שהוא מציג (בנוסף לגודל הביניים של המסך). 

החידוש העיקרי הוא מעין חזרה אחורה בזמן, לימים בהם כל "מחשב כף יד" (PDA) כלל סטיילוס, אותו עט מגע שהיה חיוני להפעלת המכשיר.
ה-Note הוא אמנם בעל מסך קפסטיבי (שאינו דורש לחיצה חזקה) וניתן לעבוד בקלות באמצעות האצבעות (כולל המחוות המוכרות ממכשירים דומים), אולם בזכות גודלו נוח מאוד לעבוד עם עט ולהשתמש בו כבמעין מחברת שרבוט.
המכשיר כולל ייישום מובנה לזיהוי כתב יד (שעובד לא רע בכלל לאחר לימוד קצר), אולם העט כולל מנגנון נוסף – בצד העט יש כפתור, אשר לחיצה עליו תוך כדי double tap על המסך פותחת חלונית עריכה המאפשרת לשמור פתקית (note), ללא קשר לתוכנה בה עובדים. את הפתקית ניתן לשמור או לשלוח בדוא"ל / MMS, כך שלא משנה מתי עולה הצורך, אין סיבה להתחיל להחליף בין אפליקציות.
העט מאפשר גם "לגזור" קטעים מתוך תמונות / אתרים, ולהדביקם בתוך הודעות, מיילים או מסמכים (ה- Note מגיע עם חבילת פולריס אופיס, בעלת התמיכה המלאה גם במסמכי אופיס 2007).

 


יצירת מסמך אקסל חדש

ניתן לראות הדגמה של השימושים ב S-Pen בסרטון הבא:

הדגמה חביבה מאוד של יכולות העט נעשתה בזמן אמת ע"י שני ציירים / קריקטוריסטים (כולל הכובע הצרפתי המאפיין) שאיירו את באי האירוע על מכשירי note המחוברים למסכים, ולאחר מכן אפשר היה לקבל את הקריקטורה במייל. ה"פנקס" המובנה במכשיר מאפשר יד חופשית למדי, ויכולות חביבות של תוכנת ציור בסיסית.

לצערי, הקריקטורה שלי לא מחמיאה במיוחד, אבל מה לא אעשה למען הקוראים…:

בנוסף, במהלך האירוע הוצגו התכניות החדשות של אורנג' למגזר העסקי, במסגרת מסלולי CLEAR, הכוללים גם זיכוי על ה-note החדש (אשר בין תכונותיו מתאים מאוד לעסקים, בזכות תמיכה במגוון שרותי דואר, אבטחה, שליטה מרחוק וכו', בדומה להתקנים אחרים מסדרת ה Galaxy). על כך לא ארחיב.

לטעמי, וכמובן חשוב לציין שמדובר ברושם ראשוני בלבד, מדובר במכשיר מרשים מאוד. נכון שהוא קצת "גדול מדי" בשביל להיות בכיס כל הזמן (למרות שניסיתי, והוא די נוח בכיס של ג'ינס), אבל הוא מציע לא מעט ואם מישהו שוקל רכישת סמארטפון + טאבלט – גם מבחינה כלכלית הוא נראה (עד בחינה מדוקדקת שתאמת זאת) כפתרון לא רע בכלל.

לסיום, כמה תמונות אוירה:


האוכל והירקון

גם מקומם של ה Galaxy Tab לא נפקד ממגרש המשחקים
גם להן מותר לשחק, לא?

לדיון בנושא: הושק ה- Galaxy Note ברשת אורנג' – חלק סמארטפון, חלק טאבלט


19:00
  /  
20.2.2012
  
מאת: אורי לרנר

1