DH Labs – כבלי אודיו לכל אודיופיל

חברת DH Labs מייצרת כבלים ברמת איכות גבוהה ובמחיר סביר למדי. קיבלנו לסקירה כבלי רמקולים מסוג מסוג Sonic T-14 Silver ו-RCA ...

10:40
  /  
20.02.2012
  
מאת: לירן שינדר

חברת DH Labs הינה חברת כבלים אמריקאית שמייצרת כבלים ברמת איכות גבוהה ובמחיר שאמור להיות נמוך לעומת מוצרים מקבילים מחברות אחרות. H Labs נוסדה בשנת 1992 ומאז מתעסקת בייצור כבלים לאודיו וידאו ברמה גבוהה ביותר.

ניתן לומר כי החברה היא גם חברת OEM שמייצרת כבלים למספר חברות בעולם ובנוסף היא ספקית, של חיווט פנימי למוצרי אלקטרוניקה של לא פחות מ-25 יצרנים בעולם. הכבלים מיוצרים בארצות הברית והחברה משתמשת בחומרים טובים ביותר שבהם משתמשים רוב יצרניות הכבלים הגדולות, כולל כסף, נחושת OFC ובידודי טפלון ברמה גבוהה.

לחברה יש מגוון רחב של סוגי כבלים כמו רמקולים, Interconnects, כבלי USB, כבלי כוח ו-1.4 HDMI.

על מה הסקירה?

כידוע לכם היו לא מעט סקירות על כבלים, לטוב ולרע. אני מאלה שמאמינים שכבלים אכן יכולים להשפיע על גוון הסאונד בצורה משמעותית, והיום אני מתכוון לספר לכם על שינוי שעשיתי בנושא.

לפני כמה שבועות התחילה אצלי מחשבה בכיוון החלפת כבילה בסט אפ האישי שלי.

במקביל לשדרוגים אחרים שכבר נעשו, בחנתי אי אילו כבלים, אבל יותר מכל סקרנה אותי חברה אחת – DH Labs, בעיקר בגין המלצות, תשבחות, סקירות ודיונים שקראתי אודותיה ברשת. קיבלתי לסקירה סט של החברה הכולל כבלי רמקולים מסוג Sonic T-14 Silver אשר תוכנן על ידי DH LABS כדי לספק צליל איכותי, עם רזולוציה גבוהה, במחיר נמוך בהרבה מאשר כבלים מתחרים וכבל RCA Interconnects Air Matrix. 

Sonic T-14 Silver

 

RCA Interconnects Air Matrix

אקדים את המאוחר ואספר לכם כבר שהשינוי בסאונד היה כל כך טוב עד שהחלטתי לרכוש אותם.

מבחן האזנה

כשאני בוחן מערכת, אני בדרך כלל נוטה לבחון עם מוסיקה קלאסית וג'אז, אבל הפעם החלטתי להוסיף עוד תחום מוסיקה נוסף מתוך רשימה שהכנתי:

הראשון: דיסק של נקמת הטרקטור (מטבח אקוסטי) שהוא דיסק די ישן אבל מדהים ומאוד איכותי.

השני: נגן החצוצרה Chris Botti עם האלבום Italia, אומן מדהים שעושה טוב לכל שיר שהוא מנגן.

ושלישי ואחרון: לאוהבי הקלאסי דיסק אוסף של Schumann&Grieg  Piano Concertos

הסשן הראשון מתחיל עם הדיסק של נקמת הטרקטור בשיר "היא", הכל מתחיל די שקט ורגוע עם קטע תופים וגיטרה מאוד יפה וקצבי. המוסיקה נשמעה פתוחה גדולה וזורמת מאוד דרך המערכת והכבילה, שפשוט אפשרה לאנרגיה של התופים והגיטרה להישמע כל כך טוב שכאשר השוותי את אותו הסט אפ, אך עם כבילה אחרת, היו אפקטים שונים שיצאו החוצה באופן מוחצן, פירוט הניואנסים מן התופים הייתה פשוט טובה, אך שום קונפיגורציה לא הצליחה להוציא את הוויברציה שמתקבלת בדרך כלל מהופעה חיה, את הקסם שיש מכלי נגינה שמנגן על ידך.

הסשן השני היה השיר הראשון שבאלבום נקרא Italia, הטבעיות והרטט שמעבירה חצוצרה בחדר מול מאזין, זה בדיוק מה שמקבלים פה ובשקיפות אדירה. אנרגיה שמתפרצת מכל נשיפה מזעזעת את הרגש, בגדול זהו תאור של המוסיקה המנוגנת כאן, את הכיף הזה אני מרגיש גם עם כבילה אחרת, זולה בהרבה, ללא "שם" וגם עם הכבלים שהיו ברשותי VDH cs-122, אך עם DH Labs כאילו במטה קסם, הורידו המון מעצורים, וגם אם הם מיקרוסקופיים, הם כנראה אלה שמשנים בסופו של דבר כשמגיעים לאיכויות שכאלו.

הסשן השלישי זה החלק האומנותי, קלאסי. באלבום הזה של Schumann יש משהו מיוחד שהצליח לגרום לי להפתעה גמורה, הדיסק מתחיל עם נגינה של אחד הכלים האהובים עליי במיוחד – פסנתר, הסאונד שהגיע מההקלטה הזו היה בעל חמימות נעימה ומלאת אנרגיה שנראה כאילו הפסנתר עובד ממש קשה אבל בשל כך המוסיקה נשמעה פתוחה גדולה וזורמת מאד, הכול היה ממש טבעי וחם ההרגשה הייתה כאילו אני נמצא באמצע החדר שבו מנדנים את היצירה המופלאה הזו.

סיכום

הסאונד נשמע כל כך טבעי שלא ניתן לאפיין את הכבל הזה בצורה ברורה, הוא פשוט טבעי ושקוף, ללא שום גוון, צבע, או מניפולציות על הסאונד. הכבלים לא מייצגים שום מחנה, או כיוון סאונד, כך שלדעתי הם פשוט יתאימו לכל אחד, הם מקנים מוסיקאליותת עם תחושה של אנרגיות חדשות מכל פינה.

השינויים הרבים שנעשו ונעשים אצלי במערכת, הביאו אותי למצב שבו המערכת נשמעה שונה, גם משינוי ציוד שעשיתי לאחרונה, ובנוסף בשינוי הכבילה שמשתנה לא מעט בזמן האחרון, ומאחר ולא מצאתי את השילוב הנכון שיתחבר טוב עם שאר חלקי המערכת וייתן לי את מה שאני מחפש בסאונד שאני שומע.

הכבילה האישית שלי כיום מורכבת מחברות שונות שעושות שימוש במוליכי נחושת וכסף, מה שמביא את המערכת להשמע שונה מאד בהשוואה לסט שלם של DH Labs שמשתלב יפה ומחובר בסינרגיה מושלמת בין המגבר לDAC ולשאר חלקי המערכת. שימוש בכבילה זהה לכל אורך הסיגנל הביאה עמה זרימה שלא נחלתי בינתיים משום קונפיגורציה ועל הסט אפ שלי כיום.
DH Labs כאמור נשמעו לי פתוחים מאד והוסיפו מאוד לריסון המערכת במקרים מסוימים שבהם הסאונד היה לא מלוטש עם בעיות מריחה וחוסר טונאליות, הכבילה נתנה למכשירים לשוחח ביניהם ללא שום הפרעה או שינוי.

במקרה הזה השינוי שעשו הכבלים הורגשו מייד והביאו אותי למצב שאין לי יותר מידי מה לחשוב ומייד החלטתי שהם יישארו כחלק מהסט אפ שלי, וכי סוף סוף הגעתי לאן שרציתי מבחינת התוצאה הסופית.

יש לציין כי אני משתמש בכבל ה Silver Sonic  מדגם ה-Air Matrix RCA של החברה שגם הוא משתלב יפה וניתן לרכוש אותם ביחד כסט משלים, שייתן פתרון מושלם למערכת.

בעד:

  • איכויות ויכולות להפוך את האזנה ליותר נעימה ולשדרג את המערכת
  • מחיר לא בשמיים.

נגד:

  • הראשים של הכבל לא איכותיים מספיק (ניתן לשדרג לראשים יותר איכותיים בתוספת תשלום).
  • למי שמחפש כבלים עם מראה בומבסטי ורושם, DH Labs אינה הכתובת.

 

מחירים:

 

  • כבל רמקול – 800 ש"ח ל 2.5 מטר, 1600 לגרסת Bi Wire
  • האינטרקונקט RCA – 1,000 ₪ 1 מטר.
 
מותג DH Labs קיים בארץ בייבוא של Audiofreak.

 

לדיון בנושא: DH Labs – כבלי אודיו לכל אודיופיל


10:40
  /  
20.2.2012
  
מאת: לירן שינדר

1