אוזניות MEElectronics A151

MEElectronics היא חברת אוזניות קטנה מקליפורניה שככל הנראה לא ממש מוכרת בישראל, אך דווקא מוכרת לטובה בקרב האודיופילים. החברה מתמחה בייצור אוזניות שנותנות ...

7:00
  /  
11.02.2012
  
מאת: יובל גולדמן

MEElectronics היא חברת אוזניות קטנה מקליפורניה שככל הנראה לא ממש מוכרת בישראל, אך דווקא מוכרת לטובה בקרב האודיופילים. החברה מתמחה בייצור אוזניות שנותנות תמורה גבוהה למחירן.

דגם ה-A151 כולל בתוכו דרייברים מסוג Armature Balanced, דרייברים הידועים בכך שהם מפיקים את הצליל בדיוק כפי שהוא נועד להשמע. אלו אוזניות In Ear, ולכן הן גם נועדו לאטום רעשים מבחוץ.

נתונים טכניים:

  • דרייברים: Balanced Armature
  • תחום תדרים: 15Hz-20KHz
  • רגישות: 111 dB
  • התנגדות:  27Ω
  • אורך כבל: 1.2 מטרים
  • סוג חיבור: 3.5 מ"מ

מה מקבלים

נתיק קשיח קטן וחמישה זוגות של אטמים בגדלים שונים

האביזרים שמגיעים עם האוזניות הם כל מה שהייתי מבקש לקבל עם אוזניות In Ear, לא יותר ולא פחות.

בחינת האוזניות

איכות הבנייה של כל חלקי האוזניות פשוט נהדרת. האוזניות עצמן מרגישות מאוד חזקות למרות שהן עשויות מפלסטיק. והן מגיעות עם "כבל צמה" ("Twisted Cable"). כבלים מהסוג הזה מצויים בדרך כלל רק באוזניות יקרות יותר ולכן מגיע ל-MEE שאפו גדול על כך שהוסיפו אותו ל-A151. הכבל מרגיש מאוד עמיד בגלל המבנה המיוחד שלו, לא מהכבלים שיקרעו אחרי מעט מאוד זמן. הפלאג מצופה בזהב ומרגיש די קשיח.

העיצוב שלהן לטעמי מאוד יפה, במיוחד חלקי הכרום בבתי הדרייברים, אך ניתן לראות ולהבין כי זהו לא התחום שבו האוזניות מתמקדות.

האוזניות אמורות להיות מולבשות מאחורי האוזן ("Over The Ear"), אך ניתן ללבוש אותן בנוחות בכל אחת מן הדרכים שנראות בתמונה הבאה:

האוזניות מגיעות עם חמישה זוגות של אטמים, כמעט ואין סיכוי שיהיה מישהו שלא ימצא את האטם שנוח לו. אני משתמש באטמי ה"זית" הקטנים והאוזניות מאוד נוחות לי (חשוב: יש לנסות את כל האטמים שמגיעים עם אוזניות ה-In Ear להשגת נוחות מקסימלית). בנוסף לכך, בגלל שאמורים ללבוש אותן מאחורי האוזן, אין כל חשש שהאוזניות יפלו או יחליקו מהאוזן, ומניסיון, הן נשארות במקום. למרות שמוצהר שהאוזניות אמורות להיות מולבשות מאחורי האוזן, אני ניסיתי אותן גם בשיטת הלבישה הרגילה והן עדיין היו נוחות. כשלובשים אותן מאחורי האוזן לא מרגישים את הכבל, הוא מאוד קל ונעים למגע. לסיכום, האוזניות נוחות מאוד.

בגלל שאלו אוזניות In Ear, אבדוק גם את רמת המיקרופוניות של האוזניות. באוזניות הנ"ל אין כמעט מיקרופוניות, בעיקר בגלל הכבל המצוין ובגלל שיטת ההלבשה מאחורי האוזן.

עם האוזניות מגיעים חמישה סוגי אטמים, חלק מהם אוטמים יותר וחלק אוטמים פחות. אני הצלחתי להשיג עם אטמי ה"זית" הכי קטנים (שהיו הכי נוחים לי) אטימה טובה מאוד. כשאין מוזיקה, שומעים רק רעשים מאוד חזקים מבחוץ, אבל כשהמוזיקה מופעלת, אין שום סיכוי שרעשים חיצוניים יפריעו לחווית ההאזנה, שומעים רק את המוזיקה. בגלל יכולת האטימה המצויינת אלו אוזניות אידיאליות למקומות רועשים כמו אוטובוס, רכבת, בית ספר ועוד.

מבחן ההאזנה

והנה הגענו למאפיין הכי חשוב באוזניות, הצליל:

ה-A151  מספקות באס ברור ובולט, אך לא מוגזם מדי, בדיוק במידה שצריך. באוזניות רבות אחרות נוהגים היצרנים לכוון את הדרייברים להפיק הרבה מאוד באס, "להפוך את הצליל לכיפי", אך במקרה הזה נראה כי היצרנים בחרו להשאר נאמנים לצליל האמיתי ולא "לפוצץ" אותו בבאס. אני לא אוהב שהבאס מאפיל על שאר הצלילים ולכן די אהבתי את החלק הזה בצליל של האוזניות האלו. ה-"Mids" נהדרים, נותנים לצליל הרגשה "גדולה". החלק הזה בצליל מפורט מאוד, אפשר לשמוע כל צליל קטן, הצליל מפורט ביותר. ה-"טרבל" קצת מחוספס, מאוד ברור ומפורט ביותר כמו יתר חלקי הצליל. במת הצליל טובה מאוד, מרגישה גדולה ורחבה, כאילו אתה נמצא באולם גדול. בנוסף לכך, ב-A151 יש הפרדת כלים מצויינת, הכלים לא מרגישים מעורבבים והווקאלס נשמעים ברורים וחזקים. ה-A151 לא זקוקת לשום הגברה חיצונית, האייפוד טאצ' שלי מצליח להגביר אותן בצורה טובה. האוזניות מגיבות היטב לאקולייזר. ניתן להשיג שינוי בצליל ולהדגיש מאפיינים מסוימים בו.

צליל מצויין: ברור, מאוזן, מהנה ומפורט.

סיכום מסקנות וציונים

איכות בנייה: 10/10
עיצוב: 8/10
אביזרים: 10/10
נוחות: 9/10
יכולת אטימה: 8.5/10 רק בגלל שיש אוזניות אחרות שבהן ניתן להשיג אטימה טובה יותר.
צליל: 9/10 (הצליל מדורג ביחס למחיר האוזניות)

המסקנה שלי היא שהאוזניות הללו נהדרות בכל הפרמטרים, והמחיר שלהן הופך אותן לתמורה גבוהה לכסף.

ציון כללי: 9/10.

ניתן לקנות את האוזניות מאתר החברה תמורת 75 דולרים, אך כדאי להסתכל גם בדף האיביי שלהם, שם האוזניות נמכרות במחירים זולים יותר (כ-$50).

ביקורת זו עלתה לראשונה בפורום אוזניות ומגברי אוזניות וכעת עלתה בצורת מאמר לעמוד הראשי.
רוצים גם כן להגיש מאמר לאתר? אתם מוזמנים לעשות זאת דרך האימייל האדום של HT.

לדיון בנושא: אוזניות MEElectronics A151


7:00
  /  
11.02.2012
  
מאת: יובל גולדמן