לראשונה בישראל: רוכשים מקרן Epson EH-TW9000 מכויל ע'י עפר לאור

לראשונה בישראל, קונים מקרן מדגם Epson EH-TW9000 ומקבלים אותו מכוייל מקצועית ע"י עפר לאור. 

15:00
  /  
06.02.2012
  
ידיעה פרסומית
תוכן שיווקי

במבצע ראשון מסוגו בישראל, אפסון ישראל נותנת הטבה ייחודית לרוכשי מקרן השנה, ה-Epson EH-TW9000, בשווי אלפי שקלים, כיול מקצועי של המקרן ע"י עפר לאור.

מה זה כיול?

כיול הוא תהליך שבו משנים את ההגדרות של המקרן על מנת להגיע לתמונה הכי קרובה ל "נכונה" בהתאם ליכולותיו ותכונותיו של המקרן.

כיול משלב בין שני תהליכים:

  1. להביא לכדי מיצוי יכולות המקרן, לאו דווקא על ידי התמונה הכי בהירה או הכי כהה, אלא לזו שתיתן למקרן להפיק את התמונה הטובה ביותר שהוא יכול לספק.
  2. לקרב את צבעי המקרן לצבעים הטבעיים והקרובים ביותר לתקן.

לשמחתנו, בתחום הוידאו יש תקנים מאוד מסודרים לנושא הצבעים. מטרתנו היא להגיע לתמונה הקרובה ככל הניתן לתמונה שהבמאי והעורך ראו בחדר העריכה.

למה המקרן לא הגיע מראש מכויל?

פעולת הכיול היא לעיתים קרובות מלאכת איזון עדינה – חצי מדע וחצי אומנות. היא מגלמת בתוכה את נסיון המכייל מתוך מטרה להגיע ליעד אבסלוטי באופן שלא יפגע ביכולות האחרות של המקרן.

במידה וכל אמצעי התצוגה שלנו היו מכויילים באופן מושלם, לא היה יותר הבדל בין תצוגות. אם היינו שמים שני מקרנים מכויילים זה לצד זה, הם היו זהים לחלוטין בתמונה שהם היו מפיקים (לפחות ברמת העוצמות והצבעים שלהם).

זה לא תמיד משרת את מטרת היצרן ולעיתים גם לא את מה שהצרכן הסופי מעוניין בו. לעיתים אנחנו רוצים לראות מגוון צבעים כמה שיותר רחב, כך שהתמונה תהיה מרהיבה ככל הניתן, ופחות מטריד אותנו האם הצבע הזה הוא בדיוק מה שהתכוון הבמאי. במקרה כזה כדאי לבחור במצב שבו הכיול כבוי.

הכיול מיועד להביא אותנו למצב הכי נכון, ולכן התמונה תהיה רגועה יותר ופחות קיצונית. מכירים את התופעה שבה אתם מנסים לכוון את עוצמת הצבע בכדי להגיע לצבע וגוון נכונים? יותר מדי צבע: וצבע העור של השחקנים נראה לא טבעי והשפתיים של שחקני האקשן נראים כאילו הם מרוחים באודם. פחות מדי צבע והתמונה חסרת חיים. מטרת הכיול היא להגיע לנקודת האיזון המושלמת.

למה התמונה צהובה או כהה מכפי שאני רגיל?

זה נשמע מוזר שיש כמה סוגים של צבע לבן, אבל ניסוי קל יראה לכם עד כמה המושג "לבן" הוא גמיש. נייר לבן נראה "פשוט לבן", אך כאשר משווים את הגוון שלו תחת נורת ליבון לגוון בתאורת פלורסנט, תגלו שתחת נורת הניאון הלבן כחול יותר, בעוד שבנורה רגילה הוא צהבהב יותר. לצבע הלבן יש טווח צבעים שאנחנו תופסים כלבן. ההגדרה של "סוג הלבן" נקבע ע"י איזה לבן היה מתקבל לו היה נצפה תחת אורו של אור שונה: שמש, יום מעונן, מנורת ליבון, מנורה פלורסנטית וכו'. חלק מתהליך הכיול מיועד להביא את הצבע הלבן לגוון שכיום מוסכם על תעשיית הקולנוע כתקן: 6500 מעלות קלווין, כצבע האור שמפיק גוף שחור כאשר הוא נמצא בטמפרטורה של 6500 מעלות קלווין. צבע זה מוגדר כצבע אור יום ולכן יש לו גוון צהבהב מעט. גוון זה הוא התקן בקולנוע ואפילו בטלויזיה.

יש מספר אנשים שמעדיפים תמונה עם טמפרטורת צבע גבוהה יותר – אשר נותן ללבנים גוון כחלחל יותר. במזרח הרחוק, מקום ייצור מרבית המסכים והמקרנים כיום, יש לתושבים העדפה ברורה לטמפרטורת צבע גבוהה יותר (קרי: לתצוגות בעלות גוון כחלחל יותר).

כיצד מתבצע הכיול?

הכיול בוצע על ידי עפר לאור, אשר מכייל כל מקרן אישית לאחר תקופת הרצה.

הכיול כולל: כיול טמפ' צבע, הגדרות מקרן וצבעי יסוד. מצב הבסיס (כפי שהמקרן מגיע) ישמר בזיכרון מס' 1, כיול טמפ' צבע בלבד ישמר בזיכרון 2 וכיול מלא (כולל צבעי יסוד) ישמר במצב 3. כמו כן, נתוני הכיול רשומים במסמכים המצורפים למקרן. רצוי לשמור את הנתונים הללו. חובבי התחום נוטים לבצע כיול חוזר במקרן כל 6 חודשי שימוש, בשל השינויים בתכונות הנורה, או לאחר החלפת הנורה. הכיול מבוצע תוך שימוש בסנסור מסוג ספקטרופוטומטר של חברת GretagMcBeth, מחולל אותות של ACCUPEL ותוכנת Colorfacts.

איך זה מתבצע?

חברת אפסון רכשה מראש מספר כיולים מוגבל. עפר לאור מבצע על המקרנים כיול ולאחר מכן הם מגיעים לחנות כבר מכוילים ומוכנים לעבודה. יש לציין כי עדיין יש יהיה צורך לכייל את עוצמות האור (Brightness ו-Contrast) מכיוון שערכים אלו תלויים בסביבה בה מוצב המקרן והמסך מולו המקרן יעבוד.

יש לציין כי זהו שיתוף פעולה בין האתר לאפסון ישראל לאחר בחירת המקרן Epson EH-TW 9000 על ידינו כמקרן השנה לשנת 2011.

לאחר שהרוכש יקבל את המקרן, הוא יוכל להשוות בין הגדרות ברירת המחדל לבין מספר זכרונות שהוגדרו מראש:

  • מצב ברירת המחדל
  • כיול טמפ' צבע בלבד
  • כיול טמפ' צבע + צבעי יסוד (מצב לפיוריסטים)
  • המצב המועדף על עפר (כולל הגדרות צמצם ועיבוד תמונה נוספות)
  • מצב שמוציא את המקרן פאנצ'י במיוחד.

כאמור, מדובר במספר יחידות מוגבל מראש.


למידע ולמחירים על המקרנים לחצו כאן.


 

ההטבה תינתן למספר מוגבל של יחידות דרך כל נקודות המכירה המורשות של אפסון בישראל.

לפרטים נוספים: [email protected]

לדיון בנושא: לראשונה בישראל: לקונים מקרן Epson EH-TW9000 מכויל ע'י עפר לאור


15:00
  /  
06.02.2012
  
ידיעה פרסומית

1