C-300 – סטרימר הדגל של חברת Popcorn Hour

חברת Popcorn Hour הציגה לאחרונה את הסטרימר הבכיר ביותר מתוצרתה, זהו ה- C-300. אז מה הוא מחדש לעומת קודמו והאם ...

12:40
  /  
30.01.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד
הקדמה

הקדמה

כשאומרים Mark II, מתכוונים לגרסה שנייה של אותו מוצר, כלומר גרסה משופרת של אותו מוצר. לרוב הסימון הזה מתייחס בשוק ה- CE לרמקולים למשל, בהם מוציאים אותו רמקול חדש אשר נראה בדיוק כמו מחליפו, אך עם קרוס חדש או דרייברים משופרים. במקרה שלפנינו, הדבר מתקיים עם סטרימר.

חברת Popcorn Hour השיקה לקראת חג המולד האחרון את ה- C-300. זהו סטרימר בגודל מלא, בעל אפשרות להתקנת כונן Blu-ray עבור מדיות פיזיות, מקום לכונן קשיח פנימי, צג TFT קידמי ומעבד חדש מבית Sigma Designs.

C-200 נחשב למעט מיושן. הוא מתקרב כבר לגיל 2.5 המופלג ובסטרימרים זה משול לשני דורות. ה- C-300 נועד להיות רענון עבור ה- C-200, לא ממש דגם חדש לחלוטין, אלה יותר כמו Mark II כפי שנרשם מוקדם יותר דרך או אם תרצו, זה כמו האות S שחברת Apple הוסיפה השנה לדגם ה- iPhone 4 מתוצרתה.

המארז והיכולות של ה- C-300 החדש דומות ל- C-200, רק עם רענון כללי עקב שיפורים בסדרת המעבד אליה משתייך סדרת ה- 200 של Popcorn Hour וגם תוכנה חדשה אשר מכילה ממשק משתמש מצוחצח אשר תעזור לשכנע את מתנדנדי המשדרגים.

חברת Popcorn Hour משייכת את ה- C-300 להיצע הפתרונות שלה עבור 2012. כרגע ההיצע כולל שלושה דגמים:

 • PopBox V8 – מכשיר סופר קומפקטי אשר חסר יכולת לכונן קשיח פנימי ושואב את כל תכניו מהרשת הביתית או דרך שירותי OTT מהאינטרנט. הסטרימר מתאים לקבצי mkv ומכיל פתרון MovieJukeBox פשוט ואידיאלי כסטרימר משני בחדרי שינה ובחדרי ילדים. זהו הסטרימר הזול שבחבורה.
  מתומחר ב- $130.
 • Popcorn Hour A-300 – הסנונית הראשונה לסדרת ה- 300. זהו סטרימר אשר יתאים לחלל המגורים הראשי, עם יכולות MovieJukeBox מרשימות, יכולות ניגון ריפים של Blu-ray, אפליקציות NMT אשר מכילות קליינט טורנט ו- USENET, רשת 1Gb ועוד מספר שינויים. בסופו של יום, הוא מהווה גרסה משודרגת של ה- V8 מסעיף קודם.
  מתומחר ב- $219
 • Popcorn Hour C-300 – אם אמרנו שה- A-300 מהווה שדרוג של ה- V8, אזי ה- C-300 מהווה שדרוג של ה- A-300. במה השדרוג מגיע לידי ביטוי? לפנינו סטרימר בגודל מלא, עם אפשרות להתקנת כונן Blu-ray פיזי אשר יוכל לתפקד כנגן ה- Blu-ray/DVD/Audio CD בסלון שלכם, שליטה דרך IR או RF והחידוש הגדול – מסך TFT קידמי צבעוני מרהיב.
  מתומחר ב- $349

כפי שניתן לראות, חברת Popcorn Hour מציעה פתרון כמעט בכל טווח המחירים, אם זה סטרימר לחדר ילדים בעלות זולה או יקר יותר ומרכזי לחלל המגורים הראשי.

חומרה

ה- C-300 מבוסס מעבד מסדרת SMP8640 של חברת Sigma Designs. המעבד הינו ה- SMP8647, בעל מהירות שעון של 800MHz וזכרון מטמון L2 בנפח 256KB. זכרון מטמון זה, בדומה לזכרון מטמון כפי שקיים במעבדי מחשב, מהווה זכרון ייעודי למעבד ותפקידו לחסוך גישות לזכרון ה- RAM. אחת הסיבות למימוש זכרון מטמון Multi-Level הינה על מנת לשמור על יחס יעיל בין זמן אחזור ל- Hit Rate ובכך לאפשר למעבד לבזבז פחות זמן בגישות לזכרון ה- RAM כאשר כל גישה כזאת לוקחת הרבה יותר זמן מגישה לזכרון מטמון Multi-Level.

כיצד זה יגיע לידי ביטוי ב- C-300? הדבר אמור לאפשר עבודה מהירה יותר, אך מכיוון שזוהי פלטפורמה סגורה, קצת קשה למדוד עד כמה זכרון המטמון החדש כאן מייעל את פעילות ה- C-300 לעומת הדגם היוצא, ה- C-200.


צילום פורנוגרפי של ה- C-300


שימו לב לחץ בצד שמאל למעלה אשר מציין חיבור USB פנימי אשר שמיש כ- Thumb Drive עבור Blu-ray.

ה- C-300 תומך גם בחיבוריות USB 3.0, אשר מאפשר לנו להעביר קבצים בקצב נתונים גבוה הרבה יותר מזה הקיים ב- USB 2.0, אך מכיוון שה- C-300 לא נועד להיות מכשיר נייד אשר ננייד לתוכו תכנים על ידי חיבור למחשב, הוא לא צוייד במחבר USB Slave, אלא רק במחברי USB Host מסוג USB 2.0. חיבוריות USB 3.0 מסוג USB Slave נוכל כן למצוא בדגם A-300 אשר כן תוכנן להיות נייד.

חידוש נוסף שיש לנו ב- C-300 הינו מחבר רשת 1Gb. בדור הקודם הייתה בעיה עם חיבוריות 1Gb אשר דרשה רק ציוד קצה מסוג מסויים. עם ה- C-300 המגבלה הזאת מוסרת וכל ציוד קצה מתאים מסוג 1Gb יוכל להתממשק עם ה- C-300 בחיבוריות זאת, אשר תאפשר לנו להעביר קבצים בקצב נתונים גבוה יותר מחיבור 10/100.

החידוש האחרון ב- C-300 הינו המסך הקידמי שלו. זהו מסך TFT ברזולוצית QVGA, כלומר 320×240. מסך זה יכול לשמש אותנו עבור הפעלת הסטרימר ללא צורך במסך הדק הראשי. מסכים דומים ראינו בעבר בסטרימרים כמו ה- Cocktail X10 או בסדרת ה- NTR של Novatron iamm, אך החידוש כאן הוא שזהו מסך שמציג כמעט כל מה שהולך במסך הראשי, כולל פתרון ה- MovieJukeBox, אפליקציות, רשימת קבצים ועוד רבות.

הנה וידאו אשר מדגים את יכולות המסך הקידמי.

המסך הקידמי בהחלט מרשים ממבט ראשון, הוא מציג כמעט כל מה שהולך על המסך הראשי, בצורה גרפית ויפה, אך לאחר ההתלהבות הראשונית, עולות שאלות. פאנל השליטה הקידמי הוסר, אז כל השליטה צריכה להעשות מהשלט, אבל לא הגיוני שאנחנו נעמוד עם השלט מול הסטרימר, אלא נשב על הספה – ואז אנחנו כבר במרחק רחוק למדי אשר מגביל את יכולת הראייה במסך ה -TFT.


אז אומנם יש מסך קידמי ב- C-300, אך הוא קטן מידי ממרחק הישיבה ולכן לא אפקטיבי

בנוסף, אחד הדברים הבודדים שאנחנו מצפים ממסך כזה הינו שיציג את ה- Elapsed Time או הזמן שנשאר עד לתום הקובץ. הנתונים הללו באמת מוצגים, אך עם גופן קטן למדי אשר לא תורם לנו.

ה- C-300 החליף את ה- C-200. מה היתרונות שיש דגם החדש על היוצא?

מכיוון שהבדלים מסוג זה מתוארים בצורה הכי טובה דרך טבלה, כך נציג אותם. על הדרך נשווה גם את סדרת ה- 200 מול ה- 300.

הטבלה ברורה למדי ומבהירה את היתרונות הקלים שיש לחומרה של ה- C-300 לעומת הדגם היוצר, ה- C-200. בקצרה, יש לנו שיפור של 20% במהירות המעבד, זכרון מטמון  L2 וגם עינית IR מובנית (בדגם C-200 העינית הייתה חיצונית), אך הטבלה לא מציגה את היתרון החשוב ביותר שיש ל- C-300, זהו ממשק המשתמש החדש ועליו נרחיב בפרקים הבאים.


למעלה: C-200. למטה: C-200
שימו לב לעינית ה- IR המבנית ב- C-300 אשר נראית כעגול קטן שני משמאל ולחוסר בפאנל השליטה הקידמי.


למעלה: C-200. למטה: C-300
ניתן להבדיל בין היחידות על ידי ההחסרה של כניסת ה- IR ב- C-300 אשר מיותרת מכיוון שהעינית מובנית במארז.

ממשק המשתמש

הממשק מתחיל מאשף הגדרות מאוד נוח אשר עוזר לנו להגדיר את שפת ממשק המשתמש, הגדרות רשת וגם בודק חיבור לרשת האינטרנט. זהו אחד האשפים המוצלחים ביותר שראיתי.

לראייה, הנה השלב הראשון ועד האחרון – הכל ברור למדי גם מי שזהו הסטרימר הראשון שרכש.


הכניסה לאשף ההגדרות


בדיקה כי רשת האינטרנט זמינה לסטרימר


ניתן לכוון במסך זה את מספר ימי התחזית אשר יראה מהמסך הראשי – הכל עקב אינטגרציה עם WeatherBug.

אין ספק כי האשף הזה ימנע את חוסר הודאות הזה שקיים כאשר אנחנו לא בטוחים אם הסטרימר שלנו מחובר לרשת ובכלל, אשף כזה שעובר איתנו מההתחלה ועד הסוף, תורם להפעלה נכונה ולהתחלת שימוש זריזה בסטרימר.


קניון האפליקציות

חברת Popcorn Hour הייתה הראשונה אשר הציגה אפליקציות עבור סטרימרים. בזמנו זה לא היה להיט, מספרן היה נמוך והשימושיות שלהן הייתה מוטלת בספק, עם אפליקציות פשוטות למדי של קוראי חדשות RSS ומשחקים קצת אווילים. אך עם הזמן עוד ועוד אפליקציות התווספו לחנות המקוונת שהפעיל היצרן.

בזמנו לא ראינו טעם לקיום אפליקציות כאלו בסטרימר שלנו מכיוון שהוא שימש אותנו רק עבור ניגון הקבצים המקומיים שלנו, אך לאחר שהיצרן הציג אפליקציות פופולריות ושימושיות כגון YouTube, Facebook או אפליקציות VOD כגון Viewster VOD או BBC iPlayer, Twitter, Revision3, Flicker, TED ועוד רבות, קיבלנו דרך חדשה לצרוך את התוכן, ללא צורך בהורדת תכנים גנובים.


דף ההורדה עבור אפליקציה לדוגמה – YouTube


ניתן לראות Snapshots טרם ההורדה ואפילו Release Notes של הגרסה


אפליקצית ה- YouTube.
על ידי לחיצה על חץ שמאלה, נפתח חלון חיפוש. אין אפשרות לחפש בעברית.


אפליקצית ה- YAMJ.
הסקין עצמו נקרא Eversion ומבוסס Flash.


שלל אפליקציות מוזיקה, כולל SHOUTcast הנפוצה

האפליקציות כאן בהחלט נחמדות, אך אף אחת מהן לא מכילה חיבור לספק תוכן משמעותי בארץ כפי שניתן למצוא אצל BOXEE BOX למשל אשר מהווה את אחד הפתרונות השלמים במיוחד למי שחשוב לו מאוד צריכת תוכן מקוון. 

תלת מימד

עוד ועוד בתי אב כיום מכילים מסך עם תמיכה בתלת מימד. מן הראוי כי בסטרימר הבא שנרכוש תהיה תמיכה כזאת. אז תמיכה מלאה בריפים של Blu-ray בפורמט תלת מימד לא קיימת כאן, אבל מה שכן יש זה תמיכה בתכני SBS או TAB הנפוצים. התמיכה קיימת בצורה אוטומטית במידה והקובץ מכיל Header לפי הספסיפיקציות של Matroska 3D. הזיהוי של הקובץ יהיה אוטומטי ולא יצריך עבודה מצד המשתמש.

במידה ואין לכם מושג לגבי ה- Header של הקובץ, הכי פשוט זה להוסיף לשם הקובץ 3DSBS עבור תכנים מסוג Side-By-Side או 3DTAB עבור תכנים מסוג Top-And-Bottom, כנ"ל גם לגבי קובץ התרגום לסרט.

דוגמה לשמות הקבצים כפי שצריכים להקרא:

Side-By-Side
Before: Movie.mkv
After: Movie.3DSBS.mkv

Top-And-Bottom
Before: File Name.m2ts
After: File Name.3DTAB.m2ts

יש לציין כי מצב רזולוציה בהגדרות צריך להיות על Auto על מנת שהזיהוי האוטומטי יעבוד.

חברת Popcorn Hour מימשה סוג של תמיכה אוטומטית בתלת מימד. תמיכה זאת נקראת בשם MK3D והוא מצויין מכיוון שמספיק שננגן את הקובץ המדובר ואז המקור מזהה כי הקובץ בפורמט תלת מימד, הוא מודיע למסך על כך ומהמשתמש נמנע הצורך מפעולה ידנית של בחירת סוג פורמט התלת מימד המנוגן על ידי בחירה מתפריט מתאים במסך.

כמובן שעל מנת שהקובץ יזוהה כך, הוא צריך להיות מסומן בהתאם. בתוך קונטיינר Matroska ניתן למצוא מקום מיוחד לזה ב- Header של כל קובץ mkv ועל מקודדי הקבצים רק לסמן את הקבצים כראוי לסוג התלת מימד שהקובץ מכיל. קובץ עם Header כזה נראה כך:

מכיוון שהמודעות לקיום הערך ב- Header נמוכה כיום, אין הרבה קבצים בנמצא עם ערך מתאים, אך מי שבאמת רציני לגבי קבצי התלת מימד שלו, יכול להכניס את הערך בעצמו לבד לקבצים בעזרת Header Editor אשר קיים ב- mkvtoolnix.

יש לומר כי כיום מוצרי Popcorn Hour לא מציגים כשורה את ממשק המשתמש, הוא מוצג רק בעין שמאל והתרגום מופיע חלקית.

אם אתם רצינים לגבי התלת מימד שלכם ומעוניינים לנגן כותרים מסוג Blu-ray 3D MVC, כיום רק סטרימרים מבוססי Realtek RTL1186 מסוגלים לנגן פורמט זה כיום, אך במגבלות מסויימות. ניתן לקרוא בהרחבה על כך ועל תלת מימד בפרק המתאים בכתבה הבאה: סטרימר Xtreamer Prodigy – תלת מימד עכשיו!

לסיום, אין פה את התמיכה המבוקשת כל כך בתלת מימד מלא כפי שהיינו רוצים, אך מצד שני, רוב המשתמשים צופים בתכני SBS מעל מעטפת mkv והזיהוי האוטומטי כפי שקיים כאן, הינו במקום והרבה יותר טוב מאשר התעלמות מהנושא כפי שקיים במכשיר ה- TViX Xroid A1, ה- Xtreamer SideWinder2 או מכשירי ה- Dune.

Trickplay

המונח Trickplay מתייחס ליכולת המכשיר לדלג לנקודות זמן לאורך הקובץ. ה- C-300 מכיל מספר יכולות Trickplay שימושיות, כגון הרצה מהירה קדימה או אחורה במהירות של בין x2 ל- x32 בתלות בסוג הוידאו המנוגן, כאשר ב- FFx2, ניתן אפילו לשמוע את הפסקול ברקע, שימושי כאשר בסרטים המשעממים הללו בהם אנחנו משתמשים הרבה בהרצה קדימה רק שיגמר. אז הפעם יהיה גם אודיו על מנת שתוכלו פחות לפספס את המתרחש בקטעים האלו.

כמובן שיש גם יכולת קפיצה לנקודה מסויימת בקובץ וגם חזרה לנקודת הצפייה האחרונה במידה ונפסיק את הצפייה ונרצה להמשיך אותה מאוחר יותר ועוד אופציה שימושית בה ניתן להריץ קדימה ואחורה בקפיצות של 30s. למעשה, יש לנו כאן כמעט אותן יכולות Trickplay כפי שקיימות בסדרת 200 של Popcorn Hour.

אם נשווה את היכולות הללו לחלק מהמתחרים, ה- TViX Xroid A1 למשל, מכיל יכולות Bookmarks מרשימה אשר זוכרת מספר נקודות צפייה לאורך אותו קובץ ומסדר אותן בתפריט אינטואיטיבי, דבר אשר בהחלט הייתי רוצה לראות כאן.

ה- BOXEE BOX לעומת זאת, מפגר ביכולות אלו ורק מכיל זכרון של נקודת הצפייה האחרונה והרצה קדימה ואחורה בדילוגים קבועים. מצומצם, אך קולע לצורך של הרבה משתמשים.

ה- Xtreamer Prodigy בעל יכולות דומות של קפיצות ב- 30s, יכולות Resume לנקודת הצפייה האחרונה וגם GOTO לנקודה מדוייקת.

HD Audio

כולנו אוהבים לראות את הנוריות ברסיבר שלנו נדלקות באור יקרות. הכיתוב של DTS-HD Master Audio & Dolby TrueHD תמיד מצליח לגרום לנו לחשוב שהנה, לפנינו האיכות הטובה ביותר שיכולה להתקבל מפסקול בסביבה ביתית – וזה נכון, זה מה שאנחנו שואפים אליו, לקבל בצורת Bitstream את הפסקול מכל המקורות שלנו לרסיבר ולתת לו לבצע את הפענוח, גם מכיוון שכך יהיה לנו Bass Management ואפשרויות כיול, חיבוריות קלה יותר ובסופו של דבר – אישור תמידי כי אנחנו שומעים את הפסקול שאותו התכוונו לנגן עם הסרט היומי שלנו.

בניגוד לסטרימרים מבוססי Realtek אשר תמיד ריחף ענן לגבי היכולות שלהם בתחום הזה, עם Sigma Desgins, יצרנית המעבד השוכן בקרבי ה- C-300, אין בעיה כזאת. התמיכה ב- HD Audio קיימת בצורה תקינה, עם נעילה זריזה על הפסקול, כולל תמיכה בפסי קול מתקדמים מעל מעטפת mkv וקבצי m2ts בדידים.

כל הסטרימרים אשר יצאו בשנת 2011 מכילים תמיכת HD Audio והדבר נהפך לנורמה בשוק הסטרימרים.

MovieJukeBox

MovieJukeBox

בסדרת ה- 300 הציגה חברת Popcorn Hour את הגרסה השנייה שלה ל- NMJ, פתרון ה- MovieJukeBox שהיא מציעה. הפתרון נקרא "בשפת הפורומים" בשם NMJv2 על מנת לציין שזוהי גרסה שנייה. המטרה בסופו של יום של ה- NMJv2 הינה להציג את ספרית התכנים שלנו בצורה גרפית נעימה לעין וזאת על מנת למנוע עד כמה שניתן את הצורך במחשב על מנת להביא תרגומים, תמונות Cover Art וכדומה.

על מנת להציע פתרון כולל, החברה חיברה בין מספר מקורות מידע:

 • עבור נתוני סרטים, מתקיים שימוש ב- TMDb, אשר מהווה פלטפורמה בחסות ובתחזוק הקהילה עבור התכנים אותה היא מציעה.
 • עבור נתוני סדרות, יש שימוש ב- TheTVDB, אשר גם כן מהווה פלפורמה חינמית לשימוש בחסות הקהילה.
 • עבור הורדת תרגומים, החברה בחרה באחד האתרים הגדולים והנוחים ביותר לעבודה – Opensubtitles.

אם נחבר את כל שלושת הפלטפורמות הללו יחדיו, יהיה לחברה את כל הדרוש לה על מנת להציע פתרון MovieJukeBox שלם.

עם סדרת ה- 300, יש שני סוגים של פתרונות MovieJukeBox, הראשון נקרא כאמור NMJv2 והוא מהווה את פתרון הדגל של החברה. זהו פתרון מבוסס בסיס נתונים, מעל פלטפורמת Flash והינו המשוכלל ביותר מבחינת מה שהוא מציע לעומת המתחרים.

הפתרון השני נקרא: File Browser MovieJukeBox, מבוסס על קבצים מקומיים או מקוונים בזמן אמת. פתרון זה קיים גם כן ב- PopBox V8.

File Browser MovieJukeBox

הפתרון פשוט למדי למימוש. כאשר אתם מדפדפים בתיקיית הסרטים או הסדרות שלכם, יש ללחוץ על כפתור ה- Info ואז יתבצע חיפוש לפי שם הקובץ במקורות המתאימים, אם זה סדרה, אז ב- TheTVDB. אם זה סרט, ב- TMDb.

לפני התחלת העבודה, מומלץ לשנות את התצוגה לכזאת בעלת חלון Preview. על מנת לעשות זאת, יש ללחוץ בכל מסך על החץ השמאלי ודרך התפריט שמתגלה, יש לבצע את השינוי.


יש אפילו חלון קטן אשר מציג תצוגה מקדימה לאופציה שנבחרה


דפדפן הקבצים שלנו ערום מכל נתון על קבצי המדיה, אך לאחר השינוי לתצוגת "תמונה ממוזערת"

עומדים על הסרט ולוחצים על כפתור Info – תוך מספר שניות בודד, יוצגו שני דברים כפי שניתן לראות בתמונה למעלה:
1. הפוסטר של הסרט – בצד שמאל בקטן.
2. ה- Fanart של הסרט – התמונה הגדולה עליה מוצגים כל האלמנטים.
הסימון הקטן בצד שמאל למעלה בצורת עדליון, מסמן כי המידע שמוצג יושב מקוון ולא מקומית. כנ"ל הסמן הדומה בצד ימין.


במידה ונבחר סרט לא מתאים, ניתן לשנות את השם עבור חיפוש מדוייק יותר.

לחיצה על כפתור Download אשר ממוקם כתחתון ביותר בשורה של האייקונים בצד ימין, תוריד את הגרפיקה ונתוני הסרט להיכן שממוקם הסרט על המדיה הפיזית. אם זה כונן ברשת, יש לוודא כי קיימות הרשאות כתיבה.

הסקין אגב נקרא Eversion ומבוסס Flash.


כך נראה דף הפרטים לסרט לאחר שבחרנו להוריד את כל המידע מקומית.
בהשוואה לשתי תמונות למעלה, שימו לב כי זוג סימני העדליון נעלמו כעת.


לחיצה על כפתור ה- i תציג לנו תקציר על הסרט


על ידי כפתור ה- Edit אשר מסומן על ידי עפרון זוג תמונות קודם, נוכל לשנות את ה- Fanart וגם את הפוסטר על ידי גלילה פשוטה


שינוי הפוסטר לסרט


קיימת גם אפשרות להורדת כתוביות מ- OpenSubtitles, כולל בעברית.
ניתן לראות למעלה כי נמצאו מספר כתוביות מתאימות, כאשר רק האחרונה ברשימה הינה הנכונה עבור הסרט הנוכחי. יש לבחור את הכתוביות וחסל, הן יורדות ומוצמדות אוטומטית עם השם המתאים לקובץ הסרט. 

הפעולה עובדת בצורה דומה עבור כותרי Blu-ray, אך שם הכתוביות אינן יורדות כ- index.srt אשר ממוקם תחת תיקיית BDMV, אלא באותה דרגה כמו תיקיית ריפ ה- Blu-ray.

בסופו של דבר, אלו כל הקבצים אשר יורדים:

זה אומנם נראה קצת בלאגן שפתאום מתווספים לנו כל כך הרבה קבצים, אך אם תסתכלו למעלה על רשימת הסרטים דרך הסטרימר, לא תראו את קבצי ה- jpg & nfo החדשים שהתווספו. למה לא? מכיוון שהתווסף לנו פילטר של קבצי מדיה אשר מאפשר לנו להציג בדף עיון הקבצים, רק את קבצי הוידאו שלנו.

כאשר יש לנו הרבה סטרימרים אשר מבוססים File Browser MovieJukeBox וכל אחד מהם ניגש פרטנית לאתרי התוכן השונים על מנת להשיג מידע עבור ה- MovieJukeBox, הדבר עלול להכעיס את אתרי התוכן ולגרום להגבלות שונות, כמו חסימה, זמן אחזור איטי או אפילו תשלום, ככה למשל IMDB עובדת. על מנת למנוע זאת, חברת Popcorn Hour שכרה שרת אשר תפקידו להיות רכז Metadata. שרת זה מאוחסן בחוות השרתים של Amazon תחת השירות Amazon Elastic Compute Cloud. קבצי ה- nfo אשר הוצגו למעלה, מכילים קישורים לשרת ה- Metadata המדובר, אשר דואג ל- API עקבי מול שרתי התוכן השונים ובכך מוריד תעבורה אליהם.

דוגמה קצרה, אם אתם הראשונים אשר מבקשים להציג פרטי MovieJukeBox עבור סרט מסויים, הבקשה תשלח לשרת שכתובתו metadata.popbox.co. אם קבצי ה- Metadata קיימים בו, השרת יגיש לכם חזרה את הקבצים. אם הם לא קיימים בו, השרת יבצע בקשה מול אתרי התוכן השונים, יאחסן בו את הקבצים ואז יגיש לכם אותם. אם משתמש נוסף יבקש את פרטי אותו סרט, הבקשה תגיע לשרת ה- Metadata ומכיוון שהבקשה שלכם כבר גרמה לכך שהקבצים ישבו על השרת, תחסך בקשה לאתרי התוכן.

עבור הורדת נתוני הסרט בעברית, יש לשנות את שפת הממשק והכתוביות לעברית. מרגע שתעשו זאת, המידע ירד מאתר www.edb.co.il במידה והסרט קיים בבסיס הנתונים שלו. במידה ולא, המידע ירד באנגלית. ניתן להשאיר את הממשק באנגלית וכל פעם רק לשנות את שפת המידע לעברית דרך תפריט העריכה עבור כל קובץ מדיה.

הנה עוד מספר תמונות על מנת לתת לכם הרגשה כיצד ה- File Browser MovieJukeBox נראה.


עבור פרטים בעברית, נכתב Scraper לאתר edb.co.il אשר מביא ממנו את הנתונים

אם אתם חובבי YAMJ, רצוי שתדעו כי כרגע אין תמיכה בקבצי הפלט של YAMJ מכיוון שהם מבוסס HTML. כנראה שפתרון זה גם לא יכנס בקושחות עתידיות.

לא קיימת אפשרות לבצע ריצה אוטומטית על כל קבצי המדיה ויש להניח כי יכולת זאת תתווסף בעתיד על ידי אפליקציה מתאימה. אם תרצו תוכנה לניהול ה- MovieJukeBox מרחוק, תוכלו לעשות שימוש למשל ב- Media Reader או ב- Media Companion.

לסיכום, הפתרון מאפשר לנו מספר יכולות אשר עד לא מזמן הצטרכו להעזר במחשב על מנת לנהל את פתרון ה- MovieJukeBox שלנו. בסופו של יום, יש לנו כאן MovieJukeBox הולם לשימוש. הוא עדיין לא מצוחצח וחסרה בו תכונה חשובה של ריצה אוטומטית, אך הכיוון הוא חיובי ומכיוון שזה פתרון בחסות היצרן והוא רואה בו חשיבות, היכולת כאן תתרחב בקושחות הקרובות.

בפרק הבא נדבר על פתרון הדגל של החברה עבור MovieJukeBox, זהו ה- NMJv2.


NMJv2

בסדרת ה- 300 הושמטה התמיכה ב- HTML וקיימת תמיכה רק ב- Flash. לפיכך, כל ה- NMJv2 מבוסס Flash והדבר משתקף בעבודה השוטפת ובממשק המשתמש. עם סדרת ה- 200 הקודמת, ה- NMJ היה מעורב והכיל ממשק משתמש שהיה מבוסס HTML ו- Flash.

אחד החידושים כאן, הינו ה- JukeBox Manager, אשר מאפשר לנו לקבוע תיקיות נוספות עבור ה- NMJ, סוג התיקייה מבחינת התכנים ועוד כל מיני הגדרות רלוונטיות.

נעבור כעט על מספר מסכי משתמש אשר יראו את צורת העבודה עם ה- NMJv2.

 


מסך הכניסה אשר מופיע בפעם הראשונה כאשר יופעל ה- NMJ


בחירת שפת התקציר. במידה ואין מידע בשפה שנבחרה, אנגלית תוצג


בחירת סוג התוכן עבור אותו התקן זכרון (כונן USB, תיקייה ברשת).


בחירת התיקייה הספציפית בהתקן הזכרון אותה נרצה לסרוק


תיקיית הוידאו מסומנת. ניתן לבחור מספר תיקיות


מסך האישור לפני ביצוע הסריקה. ניתן להוסיף עוד תיקיות


הרצתי את התהליך בשנית והוספתי תיקייה נוספת מסוג תמונות
ניתן לראות את סוג התיקייה לפי הלוגו בצג ימין


הסריקה רצה ברקע, ניתן להמשיך ולעשות דברים אחרים מעל הסטרימר בנתיים
אם תבחר האופציה של OK, תראו את המסך הבא


בחרנו OK ולכן ניתן להמשיך ולעבוד על הסטרימר כאשר מכוון בצד שמאל למטה מציג את תהליך ההתקדמות של ה- NMJ


במידה ובחרנו ב- Cancel, ניתן לראות את תהליך ההתקדמות בתמונה המונפשת למעלה


תהליך הסריקה הסתיים
זהו מסך ה- JukeBox Manager אשר מאפשר לשנות את מאפייני ה- NMJ השונים


שינוי סוג התוכן עבור תיקייה מסויימת


שינוי שפת המידע שיאסף ב- NMJ


יש גם מדריך עם המון הסברים


אם הסרט נמצא במקורות ה- NMJ עם שם בעברית, השם העברי יוצג ולא האנגלית אשר משקף את שם הקובץ
ניתן גם לראות כי חלק משמות השחקנים נמצאו בעברית, אך לא התקציר


סרט שלא זוהה
ניתן לתקן את שם הסרט דרך הסטרימר ולבצע חיפוש מחדש
עבור זיהוי תקין ומינימום עבודה ידנית, יש להוריד עצמאית מכל הקבצים את הסיומות על קבוצת הקידוד, הפסקול והרזולוציה ולהשאיר רק את שם הסרט עם שנת יציאה


תיקון שם הסרט


תיקון שם הסרט


הסרט נמצא לאחר שתוקן שמו


הסרט לאחר שכל המידע עליו ירד באמצעות ה- NMJ


אם התחלנו לנגן סרט וחזרנו חזרה ל- NMJ, יש זכרון של הסצנה האחרונה בה צפינו עם תמונת מסך


גם סרטים עם שמות בעברית נמצאים


כך תצוגת ה- NMJ נראית באחת התצוגות שלה


שלל אפשרויות מיון


לפנינו שלוש אפשרויות תצוגה של ה- NMJ כאשר הנוכחית נקראת Wall


אפשרות ה- List


יש גם אפשרות של Parental Control אשר מסירה מה- NMJ סרטים שלא עומדים בקריטיונים שקבעו ההורים
שימושי כאשר לא נרצה שהילדים יחשפו לתכנים בלתי הולמים

בסופו של דבר, יכולות ה- NMJ מרשימות למדי, עם טיפול נאות בסרטים, כולל עברית, יכולות עריכה של סרטים שלא נמצאו נכון, אפשרויות תצוגה שונות ועוד רבות כפי שניתן היה לראות בתמונות למעלה. גם טיפול בסדרות קיים, כאשר עבורן עבור כל סדרה ערך ובתוכו כפתור עבור פרקים עבור לאותה סדרה. טיפול במספר עונות עבור אותה סדרה יהיה מיוצג על ידי ערך נפרד עבור כל עונה. 

כרגע ה- NMJ לא גילה יציבות כפי שהייתי רוצה. לפעמים ביצוע עריכה לא שומר את הנתונים ויש מספר בעיות יציבות קלות, אך הכיוון הוא בהחלט חיובי. לא קיים זיהוי של קבצים חדשים אשר מצטרפים לשיתופים, יש צורך להכנס לממשק ולבצע סריקה מחדש על מנת שהם יכנסו ל- NMJ. יש לציין כי עדיין לא ניתן לשלב מספר מקורות מהתקני אחסון שונים מעל NMJ בודד, יהיה צורך להקים פתרון NMJ נפרד עבור כל אחד מהמקורות. החברה ציינה כי יכולת זאת בעבודה ותתקיים בקרוב דרך עדכון קושחה מתאים.

ה- NMJ ידע גם לטפל בתמונות המשפחתיות ובאלבומי המוזיקה שלכם. עבור התמונות, יווצרו Thumbnails אשר יאוחדו לכדי קיר יפה לבחירה עם אפשרויות מיון שונות. עבור אלבומי המוזיקה, יוצג המידע מתוך ה- ID3 Tag.


טיפול באלבומי התמונות שלכם


אפשרות תצוגה נוספת עבור אלבומי התמונות


לא רק לדפדף בתמונות, תקראו גם את הכיתוב מתחת לתמונות במאמר 🙂


הצגת אלבום מוזיקה ובצד שמאל פרטי ה- ID3 Tag. ניתן גם ליצור רשימות השמעה מתוך הממשק המובנה


הגלילה בצד שמאל מתחת ומעל לשם האלבום מציינת את האלבום הבא בתור והקודם לו ברשימה


אפשרות תצוגה נוספת של אלבומי המוזיקה

אם נדבר קצת על המתחרים, רק ה- BOXEE BOX מכיל פתרון MovieJukeBox בחסות היצרן, כל שאר הסטרימרים המשמעותיים, כמו Dune או TViX, דורשים פתרונות אשר מצריכים תוכנה אשר רצה על מחשב עבור ייצור קבצי המדיה לפתרון ה- MovieJukeBox. יצרנים אחרים, כמו Xtreamer, לא מציעים שום פתרון MovieJukeBox וזה חבל.

האם ה- C-300 יכול לשמש עבור ניגון כותרי Blu-ray?

האם ה- C-300 יכול לשמש עבור ניגון כותרי Blu-ray?

בהחלט. ה- C-300 בעל יכולת טובה של ניגון ריפים מלאים של כותרי Blu-ray. לא משנה אם זה ISO או ריפ פרוס, ה- C-300 ינגן אותו בהצלחה והוא גם גמיש מבחינת היכולות שלו לנגן את הכותר.

כל ריפ של כותר Blu-ray יכול להיות מנוגן במספר דרכים.

 1. תצוגת קבצים – אופציה זאת תאפשר להתנייד בתוך התיקיות של ריפ ה- Blu-ray הפרוס. לא שמיש.
 2. BD בסיסי בלבד – איתור ה- Playlist המתאים לניגון לפי ניתוח קובץ ה- MovieObject.bdmv וניגון ישיר שלו. אופציה זאת הינה שמישה כאשר אתם רוצים לנגן את הכותר ללא כל הטריילרים המקדימים אשר ייתכן וקיימים בכותר ודילוג על כל אזהרות הצפייה השונות. אופציה זאת הייתה יכולה להיות מאוד שמישה, אך מנגנון זה איננו יעיל כאשר ה- Main Title מחולק למספר קבצי m2ts. בזמן המעבר בין הקבצים או גם במהלך ניגון קובץ בודד, עלול להתקיים גמגום ב- Playback, דבר אשר עלול לפסול אותו בהרבה מקרים.
  היצרן מודע ליכולות הנמוכות של מנגנון זה ובשאיפה ישפר אותו בעתיד.
 3. ACVHD + Simple BD – אופציה זאת לוקחת את האופציה הקודמת ומעשירה אותה על ידי הצגת תפריטים עבור כותרים אשר מכילים תפריטים בפורמט AVCHD. תפריטים אלו, הינם חלק מהסטנדרט אשר קיים בפורמט AVCHD וקיימים לא מעט כותרי Blu-ray אשר מכילים תפריטים עבור פורמט זה. כאשר תנסו לנגן כותר אשר מכיל תפריט BD-J (רוב הכותרים), מנגנון ה- Simple BD יופעל, כלומר לא יהיו שום תפריטים.
 4. ניווט מלא – כאן אנחנו מקבלים את מלוא החוויה שמעניק כותר Blu-ray, אם זה אזהרות FBI, טריילרים לסרטים חדשים, תפריטי JAVA מלאים של הכותר לפני הצפייה וגם במהלכה, גישה לתוספות של הכותר (סצנות שנמחקו, מאחורי הקלעים ועוד), אפשרות נוחה לבחירה של שפת הפסקול והכתוביות ועוד רבות – בדיוק כמו כל נגן Blu-ray ייעודי.
  אופציה זאת הינה היציבה ביותר והכי מומלצת לשימוש. יש לציין כי רוב כותרי ה- Blu-ray אשר קיימים בחוץ, נבנו עם תפריטי BD-J, דבר אשר מאפשר לכותרים כאלו להציג תפריטים משוכללים ביותר, הרבה יותר ממה שאתם מכירים מפורמט DVD. אם זה יכולת של גישה לאינטרנט עבור הורדת טריילרים עדכנים או משחקים (נקרא BD Live), יכולות תמונה-בתוך-תמונה ותפריטים עשירים במיוחד מבחינה ויזואלית.
  באפשרות זאת ניתן גם להצמיד תרגום בעברית אשר יהיה זמין תוך כדי ה- Playback. לקובץ התרגום יש לתת את השםindex.srt ולמקם אותו תחת תיקיית BDMV. יש לציין כי כיום תרגום ה- SRT מוצג יחד עם תרגום PGS לכדי תצוגה כפולה של תרגום. ביטול תרגום ה- SRT על ידי השלט והחזרתו, מונעת את התצוגה הכפולה הזאת. בעיה זאת מוכרת ליצרן וצריכה להפתר בקושחה הקרובה אשר תוצג במהלך פברואר או תחילת מרץ.

במהלך הצפייה, נעשה שימוש בעיקר באופציה של "ניווט מלא" בשל מה שהיא מעניקה כפי שפורט בסעיף קודם. כל הכותרים נוגנו בהצלחה, אך עדיין קיימת בעיה מסויימת – של יציבות. ה- C-300 מתפקד בהצלחה רק כאשר הוא עובר אתחול טרם השימוש בו. כאשר מנסים לנגן מספר כותרים אחד אחרי השני, למשל כל יום כותר אחר. כנראה ביום השלישי או הרביעי הכותר יסרב לעלות והסטרימר יתקע. הדבר ניתן לתיקון בקלות על ידי אתחול של הסטרימר בכל פעם טרם התחלת השימוש בו. בסטרימרים של Dune למשל, התופעה נצפית בתדירות הרבה יותר נמוכה מכיוון שהמכשיר מכבה את עצמו לחלוטין כאשר אנחנו מכבים אותו. גם עם סדרת ה- 200 הקודמת של Popcorn Hour, התקיימה בעיה דומה, אך בתדירות נמוכה יותר. יש להניח כי ככל שעוד ועוד קושחות יצאו לאור, הקושחה תבשיל למצב בו התופעות האלו יצטמצמו.


מכיוון שעם סדרת ה- 300 הופסקה התמיכה ב- HTML, לא ניתן להריץ יותר את ה- Hack אשר אפשר לשנות Region כאוות נפשנו מכיוון שהוא התבסס על קובץ HTML אשר מריץ סקריפט CGI. עם סדרת ה- 300, על מנת לאפשר שינוי ללא מגבלה של ה- Region, יש לעשות שימוש בפתרון דומה.

http://[ip]:8008/system?arg0=insert_key&arg1=/opt/sybhttpd/localhost.drives/[storage]/bdregion/bdregiona.cgi&arg2=4896

את [ip] יש להחליף בכתובת ה- IP של הסטרימר.
את [storage], יש להחליף בכתובת התקן הזכרון עליו נמצא סקריפט ה- bdregion.cgi

התהליך אומנם לא נוח, אך יש לשער כי משתמש זריז עם קצת ידע בתכנות יוכל להציע אפליקציה אשר תהפוך את התהליך לפשוט יותר. כמובן שיש לציין כי חברת Popcorn Hour לא מספקת אחריות לסקריפטים כאלו אשר מגיעים מצד שלישי.


אם נזכיר סטרימרים נוספים בהקשר של יכולות ניגון Blu-ray, ה- A-300 של Popcorn Hour בעל יכולות זהות של ניגון כותרי Blu-ray וחוץ מאזכור למכשירי ה- Dune, אין עוד סטרימר נפוץ בכל יכולות אלו של ניגון ריפים של Blu-ray עם תפריטים מלאים. מכשירי ה- TViX בעלי מנגנון Simple BD ויכולת הצגת תפריטי AVCHD, אך יש לחזור ולומר כי כותרים בעלי תפריטים כאלו אינם נפוצים, במיוחד החדשים שיוצאים לאור.

ה- BOXEE BOX חסר כל יכולת של ניגון תפריטים, אך בעל מנגנון יעיל למדי של Simple BD.

כל הסטרימרים מלבד Dune ו- Xtreamer, בעלי יכולת index.srt אשר מאפשרת לנגן ריפ של Blu-ray עם תרגום חיצוני.


העברת קבצים

ה- C-300 בעל מחבר רשת מסוג 1Gb, דבר אשר מאפשר לנו להעביר לו קבצים במהירות גבוהה יותר מבעבר דרך הרשת. עבור העברות קבצים, הצורה הפופולרית ביותר לעשות זאת הינה דרך שיתוף SMB. ה- C-300 מכיל שרת SMB מובנה אשר מאפשר לגשת אליו בקלות על ידי הקלדת כתובת ה- IP של הסטרימר בכל מחשב בבית.

דרך שיתוף SMB, נמדדה מהירות של 136Mbps עבור כתיבה ו- 184Mbps עבור קריאה – כל זאת עבור קבצים גדולים בנפח של 8GB ומעלה אשר יהוו את רוב השימוש שלנו. עבור שימוש דרך פרוטוקול FTP היעיל יותר, יתקבל שיפור של 20% לערך. זוהי אומנם לא המהירות המקובלת של 640-72Mbps שהיינו מצפים לה כפי שאנחנו מקבלים ממחשבים אישיים, אך יש לזכור שזהו סטרימר, בעל מהירות שעון נמוכה יותר ומעבד ייעודי לוידאו, לא עבור ביצוע פעולות מעל קבצים.

אם תשאלו אותי, עדיף כי כל התכנים שלכם יגיעו מהרשת המקומית. בצורה זאת, מחשב אחד ברשת מוריד את החומר ולאחר מכן התוכן זמין לצפייה בסטרימר, ללא הצורך בניוד כוננים קשיחים. למרות האמור, אני מבין את הקושי שיש בחלק מבתי האב לקיים רשת יציבה ולכן קיים הצורך בהעברות קבצים גדולות מסוג זה.

אם אתם מחפשים את הפתרון האולטימטי אשר יחסוך לכם הכי הרבה זמן ויבטיח יציבות, תרכשו לעצמכם NAS כגון אחד מדגמי Synology, QNAP או Netgear. זוהי אומנם הוצאה לא קטנה, אך NAS כזה בבית יכול להיות תחנת הורדות מושלמת וישרת את התוכן לסטרימרים בבית בצורה יציבה, ללא צורך בניוד כוננים קשיחים ובכלל יהפוך את ניהול המדיה להרבה יותר מסודר.

גרסת הקושחה עמה נבדק ה- C-300 הינה: 05-01-120116-23-POP-420-000

סיכום

סיכום

ה- C-300 לא מהווה את הסטרימר שכולם ידברו עליו בשיחות הסלון. אין לו יכולות תלת מימד מלאות ומספקות או עיצוב שובה לב. זהו MK II, בדיוק כפי שנכתב בתחילת הכתבה, לקחו את ה- C-200 המוכר והפופולארי ושיפרו אותו קלות על מנת שחברת Popcorn Hour תוכל להציג דגם חדש בשנת 2011.

למרות האמור, ה- C-300 מהווה סטרימר מעניין למדי. קניון האפליקציות שלו אומנם לא מרשים דיו על מנת להצליח למשוך את הרעייה והילדים לטובת צפייה משותפת, אך האפליקציות חינניות ועזרו להעביר את הערבים כאשר אין שום סרט מעניין בנמצא.

אם נדלג על האפליקציות, ה- C-300 יכול להיות נגן סרטים מצויין עבור קבצי ה- mkv וכותרי Blu-ray, כולל אפשרות להכנסת תרגום בעברית. יש לכם מדיה פיזית? גם עבור ה- C-300 יכול להוות פתרון, לא משנה אם זה CD Audio או DVD. בעזרת האפשרות לשיבוץ כונן פיזי, תוכלו להפוך את ה- C-300 לנגן בודד בסלון המשפחתי.

אך השאלה היא אחרת, האם יש זכות קיום כיום, בתחילת שנת 2012, לסטרימר שלא מכיל פתרון עבור תלת מימד מלא? הרי כל מסך דק שנרכש כיום מגיע כבר עם זוג אחד או שניים של משקפי תלת מימד. כל שוברי הקופות הכי גדולים יוצאים לקולנוע בתלת מימד, אז למה שנגביל את עצמנו לסטרימר שלא תומך בזה?
מצד אחד כולם מהנהנים לחיוב, "נכון, הוא צודק", מצד שני – מתי בפעם האחרונה העדפתם להוריד מספרית הוידאו הקרובה לביתכם סרט בנפח של 40-50GB? במיוחד כאשר בדיוק במדף ליד יושב אותו סרט בדיוק בנפח של 8GB? אין הרבה שיעדיפו "לשכור" את העותק הכבד יותר ואם אתם לא נמנים על אלו, ה- C-300 יכול להתאים, מכיוון שעבור ניגון תלת מימד מקבצי mkv בדמות SBS, אין צורך לחכות לשום סטרימר אחר, ה- C-300 יהווה פתרון נאה למדי. אם אתם מאלו אשר כן נוטים "לשכור" את העותק הגדול יותר, כיום רק סטרימרים מבוססי RTL1186 כמו ה- Xtreamer Prodigy מסוגלים לנגן כותרים כאלו מהתקני זכרון מקומיים.

אז נכון, הקושחה של ה- C-300 עדיין לא בשלה כפי שהיינו רוצים והחזות שלו לא תייצג אותו בהצלחה בשום תחרות יופי, אך הוא מונע על ידי מעבד חזק למדי ועם ממשק משתמש נוח שיכול להעניק לכם פתרון MovieJukeBox בלחיצת כפתור אחת, בלי שום צורך בניהול הפתרון מרחוק על ידי מחשב. תוסיפו לכך חמישה מחברי USB עבור כל התכני הזכרון שיכולים להיות לכם, יכולת שילוב של כונן Blu-ray/DVD/CD Audio אשר יהפוך את ה- C-300 לנגן התוכן המרכזי בסלון המשפחתי וקהילה רחבה ומהחזקות שיש עבור סטרימרים, וקיבלתם את מוצר הדגל של חברת Popcorn Hour.

מחיר: $349 בחנות אתר היצרן.

תודה לחברת Popcorn Hour על אספקת המוצר לטובת הכתבה

לדיון בנושא: C-300 – סטרימר הדגל של חברת Popcorn Hour


12:40
  /  
30.1.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1