סרט לסופשבוע: משימה בלתי אפשרית 4: קוד הצללים

5 שנים אחרי הסרט הקודם בסדרה, טום קרוז חוזר לגלם את דמותו של אית'ן האנט בסרט 4 בסדרת "משימה בלתי ...

12:00
  /  
26.01.2012
  
מאת: איתמר נמרוד

אז בואו וניגש לתשובות בלי יותר מדי שאלות. "משימה בלתי אפשרית 4: קוד הצללים" (צריך לברר מה הקטע של הוליווד עם צללים בתקופה האחרונה כי זה הסרט השני שיוצא בהפרש של שבועיים שמערב צללים בשם שלו) הוא הסרט הרביעי בסדרת הסרטים שמבוססת על סדרת הטלוויזיה באותו שם משנת 1966 ובמרכזה עומדת דמותו של המרגל/סוכן/איש ביון אית'ן האנט שאותו מגלם טום קרוז. העלילה של הסרט נעה הפעם בין מוסקבה, הודו ודובאי ומחזירה את אית'ן האנט לעבודה אחרי שמשימת ריגול מאוד חשובה במוסקבה מסתיימת רע מאוד ואחרי שהקרמלין חווה התקפת טרור והוא החשוד המרכזי בה. כשהמשטרה הרוסית בעקבותיו, האנט מגוייס חזרה לעבודה ע"י חבורה של סוכנים שאותה הוא לא מכיר במטרה לדעת האם הפלילו אותו ותוך כדי גם למנוע מלחמה גרעינית עולמית כוללת.

זאת הייתה העלילה בקצרה, אבל במקרה הזה כדי שלא תתעמקו בה. בסרטים מהסוג הזה העלילה היא הדבר הכי פחות חשוב, מה שהכי חשוב זה האקשן ובזה הסרט הזה מצטיין. בראד בירד שעד לפני שנה ביים סרטי אנימציה וביים בין השאר את "רטטוי" ואת "משפחת סופר על", עושה כאן נחיתה רכה לקולנוע העלילתי באמצעות שורה של סצינות אקשן מעולות שמצולמות, ערוכות ומבויימות למופת ובאות אחת אחרי השנייה מבלי לגרום לצופה למצמץ או לאבד עניין בסרט, שבמהלכן וביניהן יש צילומים נהדרים של רוסיה ואבו-דאבי שנראים נהדר על המסך הגדול, פסקול מגוון שנע בין מוזיקה צוענית, רוק לנעימת הנושא של "משימה בלתי אפשרית", דיאלוגים שחלקם שנונים וחלקם מביכים וטום קרוז אחד. אז נכון שהוא כבר בן 50 וזה קצת לא הגיוני שהוא עושה את כל הפעלולים בעצמו, אבל זה הסרט שלו ומי אנחנו שנתלונן.

יחד איתו מופיעים גם שורה של שחקנים איכותיים כמו ג'רמי רנר (שהיה מועמד לאוסקר על "מטען הכאב"), טום ווילקינסון, מייקל נייקוויסט מ"נערה עם קעקוע דרקון" ווינג ריימס, סיימון פג שמספק לסרט את האתנחתא הקומית שלו, פאולה פאטון שנראית בסרט הזה כמו שילוב של ג'ניפר לופז ואנג'לינה ג'ולי ומישל מונהאן היפה בנשים שרק בשביל החיוך שלה שווה לראות את הסרט.

בקיצור-  יומית אפשרית בהחלט לימי החורף הקרירים, שתגרום לכם לשכוח לשעתיים מהגשם והקור שיש בחוץ.

"משימה בלתי אפשרית 4: קוד הצללים"– ארה"ב 2011 133 דק', בימוי: בראד בירד, תסריט: חוזה אפלבאום ואנדרה נמק, שחקנים: טום קרוז, ג'רמי רנר, פאולה פאטון, סיימון פג, מייקל נייקוויסט, גוש הולווי,  אניל קאפור, וינג ריימס, מישל מונהאן.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: משימה בלתי אפשרית 4: קוד הצללים


12:00
  /  
26.1.2012
  
מאת: איתמר נמרוד

1