CES 2012 – טושיבה מציגה חדשנות

טושיבה השיקה מספר דברים חדשים בתערוכת CES 2012, בינהם סדרות מסכים, טלוויזית 4K תלת מימד ללא משקפיים, מחשב אולטרה-בוק חדש, ...

6:00
  /  
22.01.2012
  
כתב: מרטין סבג

תלת מימד ללא משקפים – ה-ZL2

באירוע סגור לעיתונאים, קיבלנו הרצאה על צורת הפעולה של מסך הדגל החדש של טושיבה, הלא הוא ה-ZL2, מסך ברזולוציה של 4K המאפשר צפייה בתלת מימד ללא משקפיים ברזולוצית HDR.

הכיוון של העדשות אל מול הפאנל ברזולוצית 4K הוא מאוד מורכב ונעשה עדיין ידנית במפעל ביפן. זו הסיבה שהמסך הושק קודם בשוק היפני.
באירופה הוא צפוי להיות מושק לקראת סוף פברואר.

למסך יש למעשה 9 זויות צפיה החוזרות על עצמן ב-5 אזורי צפייה.

שימו לב כי כל נקודות הצפיה חייבים להיות על אותו מישור, כלומר, גם אם זה מאפשר מספר צופים כאלו בחדר, כולם חייבים לשבת באותו מרחק מהמסך. למסך פיצ'ר מאוד נחמד לכיול של המרחק וזאת ע"י הצגה של שני חצים שאמורים להיעלם כשאנחנו במרחק הנכון. יש לציין כי את המרחק יש לכייל ב-SETUP הראשוני של המסך. הכיול יכול להיעשות אוטומאטי ע"י המצלמה המובנית אשר מזהה פנים וגם ע"י כיול ידני.

בעזרת פאנל ה-4K של ה-ZL2, ועבור יצירת 9 זויות צפיה, מקבלים תמונה אוטו-סטריאוסקופית ברזלוציה של 720P, כפי שניתן להבין מהתרשים הבא:

ע"מ לקבל רזולוציה של FHD בתלת מימד ללא משקפיים, יש צורך בפאנל של 8K לפחות וכנראה שזה יהיה יותר לכיוון של 12K ע"מ לקבל מספר זוית צפיה ריאלי.

אם במסכי הדגל הקודמים של טושיבה נעשה שימוש בעמד בעל 7 ליבות, הלא הוא ה-CEVO, המפורסם, הרי שב-ZL2 עושים שימוש בשני מעבדי CEVO!

סדרות הטלוויזיות החדשות לשנת 2012

מסידרת ה-RL כל המסך מיוצר ע"י טושיבה במפעל בפולין.
סידרת ה-TL הוא 3D Ready. הוא מגיע ללא משקפיים שניתן להוסיף כמובן אח"כ.
סידרת ה-VL הוא תלת מימד פסיבי והוא הראשון בסדרות שהוא תואם חלונות7. כולל גם שליטה באמצעות אפליקציה לסמארטפון, כרגע רק באייפון/אייפאד.
ZL1 – ה-CEVO המפורסם. הפאנל הוא ייצור של טושיבה.
ZL2 – פאנל 4K, זיהוי פנים (Personal TV). הדגם באירופאי יראה טיפה שונה מהאמריקאי.
המחיר הצפוי באירופה יהיה 7,999 יורו.

כל הסדרות עברו מתיחות פנים ומעוצבות מחדש כאשר ב-2012 הדגש הוא על מסכים ללא מסגרת.

 

STORE TV PRO

מוצר חדש שצפוי להיות מושק בפברואר- מרץ. מכשיר זה בעצם נותן את כל היכולות של ה-SAMRT TV של טושיבה עבור מסכים ישנים. כולל דפדפן מלא כולל תמיכה ב-FLASH. יכולות סטרימינג, שלט עם מקלדת QWERTY מלאה ו-TRACK PAD.
למכשיר קורא כרטיסים, 3 חיבורי USB וכו'.
יכולות טראנסקודינג עבור מכשירים נוספים.
בגלישה באינטרנט רזולוצית ברירת מחדל הוא 720P.
המחיר יהיה סביב 169 יורו.

 

SMART TV לטושיבה

הפלטפורמה פותחה באירופה עבור אירופה ולכן לא ניתן היה לראות את זה בארה"ב וזה אפילו לא הוצג ב-CES.
VIDEO PLACE – תוכן הוא המפתח להצלחה ולכן טושיבה חתמה הסכמים עם הרבה ספקי תוכן מקומיים (גרמניים, איטליה, צרפת וכו').
MUSIC PLACE – הופעות חיות של אמנים מובילים.
NEWS PLACE – תכנים ממקורות תוכן של חדשות.
SOCIAL PLACE – שילוב של פייסבוק ובהמשך טוויטר. השילוב הוא עמוק לטענתם. לדוגמא, צפייה בסרט מאפשרת לשתף מה צופים כולל קישור לטריילר וכו'.
יהיה SDK שיאפשר בקלות לשלב אפליקציות ותכנים לתוך המסך, כולל API יותר מורכב אם רוצים לעשות אפליקציות יותר מורכבות כמו גישה לרשתות החברתיות.
שילוב עם טאבלטים וסמארטפונים יגיע בהמשך.
שילוב של ROVI פנימה לתוך המסך, אפשרות לשתף תכנים ברשת.
ROVI היא חברת של מידע דיגיטלי אשר מספקת פתרונות WHITE LABLE לחברות, כמו טושיבה.

בסיס החברה בארה"ב עם 27 משרדים ברחבי העולם.
כיום יש המון מקורות תוכן ולצרכן זו חוויה די מתסכלת למצוא את התוכן.
החברה למעשה נותנת מערכת אשר עוזרת ללקוח למצוא את התוכן, לנווט ולצפות בתוכן מצד אחד ומצד שני מערכות גם למוניטיזציה עבור הצרכן (טושיבה).
החברה עוברת על הביקורות וה-META DATA של התכנים כדי לוודא שהתוכן נכון ומדוייק. לחברה יש מערכת פרסום אשר מאפשרת לפרסם ללקוח בזמן שהלקוח מחפש תוכן, צופה בתוכן כולל פרסום אינטראקטיבי.

מחשב Ultrabook – ה-Portege Z830

מדובר על אחד המחשבים הדקים ביותר והקלים ביותר הקיימים כיום. זהו מחשב 13" אשר תוכנן בראש ובראשונה עבור שימוש מקצועי של אנשי עסקים אשר נמצאים בתנועה כל הזמן.

לטובת זה יצרו אותו במבנה מאוד מיוחד אשר גורם לו להיות סופר קל ויחד עם זאת סופר קשיח. למרות היותו מחשב דק במיוחד (הדק ביותר בגודל מסך הזה, לטענתם), כל החיבורים הם חיבורים בגודל מלא (חיבור רשת, חיבור HDMI וכו') מה שאומר שאין צורך בנשיאת מתאמים מיוחדים או כבלים ייעודיים.

המחשב כולל סלוט לסים עבור חיבוריות דטה 3G, שוב, עבור אנשי עסקים אשר צריכים להיות מחוברים כל הזמן וללא דונגלים של מודם סלולרי.

למרות הייעוד והקלות, החברה לא התפשרה על איכות התמונה והסאונד, כי היא מבינה שאותם אנשים, הופכים את המחשב למכונת מולטימדיה בטיסות ובמלון.

הטאבלט AT200 – הטאבלט הדק והקל בעולם

 מדובר על טאבלט בגודל מסך של 10" במשקל של רק 535 גר'.

 

החברה גם הוציאה מספר מצלמות כולל מצלמת 3D העונה לשם Camileo Z100.

לדיון בנושא: CES 2012 – טושיבה מציגה חדשנות


6:00
  /  
22.01.2012
  
כתב: מרטין סבג