סרט לתחילת שבוע: היורשים (The descendants)

ללא אפקטים מיוחדים או עיצוב אומנותי מרשים אבל עם סיפור טוב, צילום ופסקול אווירתיים ומשחק מצויין, מצליח "היורשים" לעקוף את ...

22:00
  /  
15.01.2012
  
מאת: איתמר נמרוד

rnrn

הקדמה

אלו מאיתנו שנוהגים לצפות ביותר מסרט אחד בשנה, כנראה שמו לב שהוליווד מחלקת את הפעילות שלה ואת סוגי הסרטים שלה לעונות. הקיץ היא העונה של סרטיrnהפעולה והאפקטים הגדולים והקומדיות שלאrnצריך לאמץ בשבילן את המוח, ואילו החורף היא העונה של סרטי המשפחה הדביקים, מצד אחד בגללrnעונת החגים האמריקאית שנופלת על הזמן הזה ושל עונת טקסי הפרסים מצד שני. על כן, בחודשים נובמבר-מרץ (ובארה"ב עד סוף ינואר, כי זה הזמן שבו חברי האקדמיהrnצופים בסרטים לקראת האוסקר) נוכל לראות על מסכי הקולנוע והמחשב גם סרטים לילדיםrnולכל המשפחה, גם אפוסים גדולים וארוכים, גם סרטים אומנותיים וגם סרטים קטניםrnיותר-כאלה שלא מלאים באפקטים מיוחדים, איפור כבד, עיצוב אומנותי מרשים ומצולמיםrnבתלת-מימד מעייף אבל כן מחביאים בתוכם סיפור טוב שמרתק אותך ומשחק מצויין של צוות השחקניםrnשגורם לך להזדהות עם הדמויות. הסרט הנדון פה, "היורשים", הוא סרט הנופל לקטגוריה האחרונה.

rnrn

בואו ניגש לעניינים…

rnrnrn

"היורשים"rnהוא סרטו החדש של אלכסנדר פיין, שבמהלך העשור האחרון הביא לנו את" דרכיםrnצדדיות" ואת " אודות שמידט", שני סרטים שהצליחו בקופות וגם קיבלו ביקורותrnטובות, הצליחו לקבל מועמדויות לפרסים השונים ולזכות בחלק מהם (בעיקר בקטגורייתrnהתסריט). אחרי שני הסרטים הללו פיין לקח חופש ארוך בעיקר מפני שרצה למצוא את הספרrnשיעניין אותו לעשות ממנו תסריט עד שהוא קרא את ספרו של הסופר קאווי הרט המינגסrn"היורשים" והחליט לעשות לו עיבוד קולנועי וכמו הקודמים-גם זה הצליח לו.

rnrn

 

rnrn

העלילה של הסרטrnמתרחשת בהוואי ומספרת על מאט קינג (בגילומו של ג'ורג' קלוני), עו"ד מכורrnלעבודה שאשתו חובבת הספורט הימי חוטפת מכה בראש במהלך סקי מים ונכנסת לתרדמת שממנהrnלא תתעורר. אירוע מצער זה מאלץ אותו לקחת אחריות על שתי בנותיו המתבגרות והמרדניות (שייליןrnוודלי ואמארה מילר המצויינות), אותן הוא לא ראה בכלל בגלל העבודה וגדלו לו מולrnהעיניים. במקביל, הוא מתאמץ לסיים עסקת מכירה חשובה שקשורה לאדמות שירש, עד שהוא מגלה סוד שקשורrnלאשתו ושאף אחד לא רצה לגלות לו. צירוף הנסיבות גורם לו להחליט לקחת פסק זמן מהכל ולנסוע עםrnבנותיו ברחבי המדינה כדי להתמודד עם הסוד, ותוך כדי המסע הוא מגלה את בנותיו וגם אתrnעצמו-מחדש.

rnrn

 

rnrn

כמו הסרטים הקודמיםrnשלו, גם "היורשים" הוא סרט אווירתי ופיין מכניס אותנו לאווירה ה"הוואית"rnלאט לאט, גם באמצעות הפסקול שמלא במוזיקה מקומית וגם בצילום שמשמש כמו גלוייתrnתיירות להוואי ולנופים הנהדרים ועוצרי הנשימה שלה (ונראה נהדר על המסך הגדול או עלrnפלזמת ה-hd בבית). מלבד האווירה, "היורשים"rnהוא גם סרט על בסיס סיפור טוב ששואב אותך לתוכו וגורם לך לצחוק, לבכות ולהזדהות עםrnהדמויות , סרט של דיאלוגים שנונים ושל שחקנים שמבצעים אותם נהדר במשחק שלהם עם הבעותrnהפנים ושפת הגוף של הדמויות, כאשר המצלמה מתמקדת בהן הרבה והשחקנים הם שעושים את הסרט. שחקן טובrnהוא שחקן שגורם לנו להזדהות עם הדמות שהוא מגלם, בין אם היא טובה או רעה וזה מוכיחrnלנו שהוא עשה עבודה טובה. ג'ורג' קלוני עשה בסרט הזה עבודה מצויינת והוא ראוי לקבלrnאוסקר. הוא לא לבד – גם שיילין וודלי ואמארה מילר גונבות את ההצגה מיתר הקאסט (ואף ממנו) בתור הבנות שלו ואם הם לא יקבלו מועמדות זהrnיהיה חבל מאד (אגב, הקאסט כולל גם את בו ברידג'ס בתפקיד קטנטן).

rnrn

סיכום

בקיצור- כדאי להקדיש זמןrnולראות את הסרט הזה או בקולנוע או בבית, לא תצטערו בכלל.

rnrn

"היורשים"-
ארה"ב 2011, 115 דק'
בימוי ותסריט: אלכסנדר פיין.
שחקנים: ג'ורג'rnקלוני, שיילין וודלי, אמארה מילר, בו ברידג'ס, ג'ודי גריר, מת'יו לילארד.

rnrn

לינק לצפייהrnבטריילר דרך יו-טיוב

rnrn

 

 

לדיון בנושא: סרט לתחילת שבוע: היורשים (The descendants)


22:00
  /  
15.1.2012
  
מאת: איתמר נמרוד

1