CES 2012 – חברת Panasonic מצעידה את המסכים הדקים לדור הבא

את הטוב שומרים לסוף. חברת Panasonic חותמת את יום מסיבות העיתונאים בתחום המסכים הדקים עם מסכים חכמים, עיצוב חדשני והתממשקות ...

7:00
  /  
09.01.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

CES 2012 – חברת Panasonic לוקחת את המסכים הדקים לדור הבא

ראשון עלה על הבמה ג'וסף טיילור, מנכ"ל פנסוניק US. הוא הציג את הנקודות עליהן פנסוניק תעשה דגש בשנת 2012 ואת הפיתוחים המשמעותים עליהם הם שקדו בשנה החולפת, אם זה פיתוח ירוק יותר אשר עושה שימוש בחומרים קלים, ידידותים יותר לסביבה ובעלי אפשרות מחזור יעילה. 

לאחר מכן עלה לבמה עלה השחקן אד באגלי, אשר עוזר לחברה לקדם את המגמה הירוקה של המוצרים מתוצרתה.

החברה ציינה כי היא שמה דגש על שירותים ומוצרים ירוקים, כאשר הרבה מהמתקנים הציבורים בהם הותקן ציוד של פנסוניק, מופעלים על ידי פאנלים סולארים, אם זה מצלמות אבטחה ותאורה חסכונית.

החברה עשתה לאחרונה שיתוף פעולה עם שברולט והציגה את ה- mylink, אשר מהווה סביבה לשליטה מלאה במכשור הרכב והכל על ידי שימוש בקול.

גמרנו עם המתאבנים, נעבור למנה הראשית – מסכים דקים כמובן. נתחיל עם סקירה קלה ומספרים. תלת מימד זוכה להצלחה, כאשר רוב המסכים שנמכרו מכילים יכולת תלת מימד ולפי בדיקה שלהם, הלקוחות גם משתמשים ונהנים מהטכנולוגיה. 7 מיליון מסכים דקים ועוד 9 מיליון נגני בלו-ריי עם תמיכה בתלת מימד נמכרו בשנה החולפת כאשר 7 מיליון המסכים מהווים 30% מסך המסכים שנמכרו בשנה החולפת. 93% מסך כל הפלזמות שנמכרו של פנסוניק מכילות תלת מימד ו- 40% ממסמכי ה- LCD מכילים גם כן תלת מימד.

החברה הכריזה על שיתוף פעולה עם DIRECTV ויחדיו הם יפיקו תוכן תלת מימד. החברה גם הציגה מצלמה ייעודית חדשה ה- Z10000, אשר מהווה פתרון זול יחסית עבור צילום תכנים בתלת מימד לתעשיה.

לחברת פנסוניק יש גם קשר לאולימפיאדת לונדון 2012 והם מקיימים שיתוף פעולה צמוד אשר מגיע לידי ביטוי בהבאת שידורי האולימפיאדה בתלת מימד וזאת מעל רשת NBC.


ההכרזה על שיתוף הפעולה עם NBC עבור העברת שידורי האולימפיאדה בתלת מימד

החברה הציגה גם את השלט החדש שלה למסכים הדקים, אשר נראה כטאבלט סקסי קטן, אשר מכיל בראשו גם מצלמה קטנה אשר יכולה לשמש לשיחות וידאו.


השלט החדש דמוי טאבלט

נעשתה גם הכרזה על מסך הדק והקטן ביותר בעל רזולוצית 4K, עם 8 מיליון פיקסלים, פאנל IPS-Pro וגודל של רק  13", ניתן רק לדמיין את השימושים הנרחב עבור טאבלטים ומחשבים ניידים.

החברה מצפה כי שנת 2012 תהיה שנה בה שירותי ה- Connected TV יגדלו משמעותית והיא השקיעה לאחרונה משאבים רבים בכך והדבר הולך להראות בכל ליין המוצרים של החברה לשנת 2012.

החברה מתכוונת לעבות משמעותית את שירותי ה- Smart VIERA, אשר יביאו אינטגרציה פשוטה עם מכשירים אחרים מתוצרת פנסוניק, שליטה קלה במכשירים על ידי ממשק נוח ועוד. החידושים אשר יכילו סדרת מוצרי Smart VIERAלשנת 2012 יהיו רבים, אם זה תמיכה ב- Ooyala או Brightcove אשר מהוות פלטפורמות להזנת וידאו למכשירים שונים. תוסיפו לכך יכולות פיתוח של הקהילה ותמיכה של פנסוניק וקיבלתם שלל אפליציות וידאו אשר לא יפסיקו להזין תוכן למסכים. בנוסף, קיים ניתן יהיה למצוא דפדפן משופר ותמיכה אינטגרלית ב- Facebook, Twitter וגם ערוץ וידאו מיוחד לילדים אשר יכיל תכני ספרי ילדים מבית ההוצאה לאור של דיסני.

מנכ"ל MIRAMAX עלה לבמה והציג את אפליקציה יעודית עם שלל תכני VOD אשר יהיו זמינים במסכי פנסוניק, עם שלל סרטים בלעדיים אשר שייכים רק ל- MIRAMAX, זהו בהחלט Boost רציני לתוכן.

לקינוח, הנה הדובדבן. לבמה עלו ג'סטין טימברלייק וטים ונדרהוק, נשיא myspace. כפי שניחשתם, ערוץ myspace יעלה ל- Viewra Connect בשם myspaceTV.

בנוסף תהיה זמינה אפליקציה בשם myspaceCompanian אשר תאפשר שיתוף דעות על תכנים בין חברים ודיבור בין החברים תוך כדי שידור התוכנית האהובה.

נגמרו הזמנים בהם הדגש באירועי העיתונאים היה על איכות תמונה, שחורים וצבעים. ממגמה שהתחילה בשנה שעברה ותופסת תאוצה השנה, כל היצרנים עברו ל- Connected TV, כלומר טלויזיות חכמות, חברותיות, אינטרקטיביות – ופנסוניק שמה לעצמה דגל להוביל את המהפכה.

 

גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת יורוקום פנסוניק לתערוכת CES 2012
התמונות צולמו באמצעות מצלמת Panasonic DMC-TZ18 בחסות יורוקום פנסוניק.

לדיון בנושא: CES 2012 – חברת Panasonic מצעידה את המסכים הדקים לדור הבא


7:00
  /  
9.1.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1