CES 2012 – פנסוניק מכריזה על הדור הבא של המסכים הדקים

חברת פנסוניק מציגה את הדור הבא של המסכים הדקים מבחינתה. הנה מבט זריז על הסדרות, הגדלים החדשים, תלת מימד פסיבי ...

7:00
  /  
08.01.2012
  

בגדול – מסכים חכמים מאי פעם

תערוכת CES הולכת להפתח עוד רגע וחברת פנסוניק כבר הספיקה לשחרר מספר הכרזות משמעותיות מבחינתה. לפנינו 15 סדרות חדשות של מסכים דקים, כאשר 5 מהם יהיו של פלזמה וכראוי מחברה מובילה למסכים אשר מוציאה דגמים חדשים בשנת 2012, כל המסכים בעלי רזולוצית Full HD 1080p. היצע מסכי ה- LED של החברה יגדל לא רק מבחינת היצע הדגמים, אלא גם בגודל שלהם, עם הצגה של מסכים בגודל של 55" ו- 47".

מסכי החברה אשר תמיד התאפיינו בעיצוב סולידי למראה, הפעם אמורים לתפוס את עינו של הצופה על ידי עיצוב מודרני וחדשני מאי פעם. מסגרת המסך תהיה בעובי של 4 ס"מ והצבע המוביל של המסגרת אמור להיות שחור בגוון מיוחד כפי שלא נראה אף פעם אצל פנסוניק.

מכיוון שיש מספר רב של סדרות חדשות, ההבדלה בינהן תהיה קלה בשל פסי עיצוב דקורטיבים אשר התווספו בחלק התחתון של מסדרת כל מסך.

כל המסכים מסדרת SmarTViera, יהיו בעלי ארכיקטטורת ענן אשר מגיעה ידי ביטוי על ידי יכולת התקנת אפליקציות חברתיות כמו פייסבוק או אפליקציות פופולריות אחרות כמו YouTube ואחרות. תוסיפו לזה גם דפדפן בעל תמיכה בפלאש ושלטי מגע ידידותיים וממשק חדשני וקיבלתם חוויה חדשה בסלון המגורים. אחד היתרונות הנוספים שיש למסכים הינה חיבוריות ה- Wi-Fi המובנית, אשר פוטרת אותנו מהצורך בשימוש בדונגלים USB כפי שניתן היה למצוא בדגמים משנים קודמות או כפי שניתן למצוא אצל חלק מהיצרנים האחרים.

כחלק מהתכונות של SmarTViera, המסכים ידעו לתקשר עם טלפונים סלולרים וטאבלטים עבור שליטה וגם להציא ממשק ניהול מסויים עבור מחשב אשר יעניק גם כן גישה מרחוק עבור חלק מהפונקציונאליות שלו.

שיפור בתלת מימד

חברת פנסוניק שמעה את התלונות אשר הגיעו מהרבה משתמשים אשר התלוננו על משקפי התלת מימד האקטיביות הכבדות והמסורבלות והשנה היא תציע עבור סדרת ה- LED מתוצרתה, פתרון תלת מימד פסיבי, אשר יעניק לצופה משקפיים קלות ביותר ללא פגיעה בחווית התלת מימד. המסכים אשר עדיין יעשו שימוש במשקפיים אקטיביות, יעברו לשימוש ב- Bluetooth אשר נחשבת לחסכונית יותר בזמן סוללה ובכך יאפשרו זמן פעולה ארוך יותר בין הטענה להטענה. מעבר לכך, הטמעה של פרוטוקול Bluetooth יאפשר חופשיות גבוהה יותר בין הצופה למסך מכיוון שהסנכרון הרבה יותר חסין להפרעות לעומת שימוש בסנכרון מבוסס אינפרה אדום כפי שהיה בדגמים מוקדמים יותר של החברה וכפי שעדיין משתמשים חלק מהיצרנים האחרים.

LED LCD – LCD

השנה חברת פנסוניק מציגה לא פחות מ- 9 סדרות LCD, אשר כוללות בסך הכל 15 מסכים חדשים ברזולוצית Full HD 1080p, כאשר 13 מהמסכים יהיו בעלי פאנל IPS Alpha. יכולת המרה מדו-מימד לתלת מימד תהיה רק ב- 7 ממסכי החברה.

סדרת הפרימיום של החברה בקטגוריה זאת תהיה WT50  אשר מגיע עד לגודל של  של 55" ונבדלת משאר הסדרות על ידי הכללת חיבוריות Wi-Fi מובנית ודפדפן תומך פלאש. בתקציב מעט נמוך יותר, יש לפנינו את ה- DT50, ET50 וה- ET5. כל הסדרות הללו מגיעות עם עיבוד תמונה של 200MHz (חוץ מסדרת ה- ET5 אשר תגיע עם 100MHz) וחיבוריות Wi-Fi אשר מגיעה על ידי שימוש בדונגל USB.

מסכי ה- SmarTViera מגיעים עם פורטל ה- Viera Connet אשר מגיש בקלות לצופה גישה לפורטלי תוכן עשירים בספורט, מוזיקה, סגנון חיים וכושר. כל הסדרות יהיה בעלי תמיכה במשקפי התלת מימד החדשות אשר מכילות סנכרון Bluetooth כאשר סדרת ה- ET5 תגיע עם המשקפים הפסיביות.

בזירת ה- LCD ניתן למצוא זוג דגמי Full HD 1080p אשר מכילים עיבוד תמונה 50Hz: ה- E5 תוצע בגדלים של 32, 42 ו-47 אינץ והיא תומכת בפלטפורמת Viera Connect. סדרת EM5 תהיה זמינה בגדים של  32 ו-42 אינץ. לשתי אלו תצטרף סדרת ה-X הבסיסית של פנסוניק בגדלי 24 ו-32 אינץ.

פלזמה ממשיכה בגדול

6 סדרות פלזמה פנסוניק משיקה השנה אשר מורכבות מ- 12 דגמים. 5 מהסדרות בעלי תלת מימד אקטיבי וחידוש כאן מבחינת גודל – מסך בגודל 60" יהיה זמין ויהיה תוספת נאה לדגמים בגודל שבין 55" ל- 65". השילוב של טכנולוגית ה- Bluetooth תאפשר להציע משקפים במשקל זעום של 26 גרם בלבד.

סדרת הפרימיום המוצלחת של שנה שעברה אשר מוכרת כ- VT30, תוחלף על ידי סדרת ה- VT50. סדרה זו תגיע בגדלים של 55 אינץ (TC-P55VT50) ו- 65 אינץ (TC-P65VT50). שניהם יציעו תלת מימד  Full HD 1080p ועם חידוש לשל ממשק מגע עבור שליטה בשלט הרחוק. המסכים מגיעים עם חיבוריות Wi-Fi מובנית ודפדפן בעל תמיכה בפלאש אשר יאפשר גישה והצגה נאותה של כל אתר אינטרנט.

סדרה נוספת הינה  GT50 אשר זמינה בגדלים של 50, 55, 65 וגודל חדש של 60 אינץ. כל הדגמים בסדרה הם Full HD 1080p ומכילים גישה לפלטפורמת "Viera Connect".

סדרת ה- ST50 מגיעה בגדלי 50, 55, 60 ו- 65 אינץ. כולם מסכי תלת מימד Full HD 1080p שהמפרט שלהם זה ל-GT50 למעט חיבור HDMI ו- USB אחד פחות.

קיימות סדרות נוספות כגון ה- U50 וה- XT50 אשר נועדו להציג אותה איכות של פנסוניק כמו שיש בדגמים הגבוהים, אך עם חיבוריות מועטה יותר אשר תאפשר להציע אותן בצורה כזאת שתקלע לכל כיס.

בכתבות הבאות מהתערוכה נעקוב מקרוב על המסכים החדשים מבית פנסוניק.
 

לדיון בנושא: CES 2012 – CES 2012 – פנסוניק מכריזה על הדור הבא של המסכים הדקים


7:00
  /  
8.1.2012
  

1