נרתיק סוללת גיבוי ל-iPhone4. ביקורת

אחת התלונות הרבות של משתמשי האייפון הכבדים (אנשי עסקים, אנשי מכירות וכמובן רוכבי אופניים וטיילים) היא שאורך חיי הסוללה מאוד ...

7:30
  /  
27.12.2011
  
כתב: מרטין סבג

את סוללת הגיבוי הזו, ממותג סיני בלתי ידוע, כלל לא הייתי שוקל לבדוק אלמלא קיבלתי המלצה חמה משאולי שמאי מחנות Gadgeteam שאת דעתו אני מכבד יותר בשל העובדה שדעתו תמיד היתה כנה ואמיתית. (גילוי נאות – המוצר הושאל לנו על ידי Gadgeteam). ועל כן, כשנאמר לי  שסוללת הגיבוי החיצוניות הזו באמת עובדת, לקחתי אותה לסיבוב…

מה בקופסא?

 כמו שניתן לראות, הקופסא אפילו לא ממותגת, אבל מה שכן מודגש הוא קיבולת הסוללה – 1900mAh, אחת מסוללות הגיבוי החזקות שקיימות בגודל הזה בשוק (האייפון לא כלול באריזה…חיוך)

כשפותחים את האריזה יש בפנים מעט מאוד דברים: הכיסוי, המורכב משני חלקים, כבל טעינה ומדריך למשתמש.

 הכבל הא מסוג Micro USB שלא רק טוען את סוללת הגיבוי אלא גם מאפשר סינכרון של האייפון למחשב, כלומר, לא צריך להוציא את הכיסוי ע"מ לסנכרן את המכשיר לאייטיונז.

בחלק התחתון ניתן לראות את מחבר המיקרו USB וכן את המתג המפעיל ומפסיק את פעולת הטעינה.

בחלק הפנימי של הכיסוי, ניתן לראות את המחבר הסטנדרטי לתוך הטלפון ושתי תעלות קטנות עבור המיקרופון והרמקול של הטלפון.

הרכבה של הכיסוי

הטלפון, כמובן, חייב להיות ללא שום כיסוי מגן אחר, אבל כן יכול (ורצוי) להיות עם מגן מסך. להבדיל מהרבה כיסויים אחרים הבנויים משני חלקים שיש להחליק את הטלפון בתוכם אשר מקלפים את מגן המסך, הכיסוי הזה לא. מצד אחד יתרון, מצד שני, זה לא מוסיף הגנה לחלק הקידמי של הטלפון.

החליקו את הטלפון פנימה.

עד אשר המחבר מתחבר פנימה.

החליקו את החלק העליון של הכיסוי כך שהוא ינוע על המסילות בצורה חלקה.

מה שנועל את שני החלקים עם לשונית וחור תואם בחלק האחורי של הכיסוי.

ליחצו את שני החלקים עד להישמע צליל "קליק".

הפעלה (באמת צריך להסביר?)

אחרי הטעינה הראשונה (דיי ארוכה) ניתן לבדוק בחלק האחורי של הכיסוי, מה מצב סוללת הגיבוי ע"י לחיצה על הכפתור שלצד נורות החיווי.

 

 

פתח המצלמה והפלאש נשארים גלויים ואפילו מוגנים יותר כעת.

ניתן לראות את הפתח לרמקול ולמיקרופון. אין פגיעה משמעותית בסאונד במצב הזה, אם כבר, אז אולי אפילו שיפור ע"י עידון הגבוהים, מה שהופך את סאונד של ה-speakerphone לנסבל יותר.

פתח האוזניות לא רחב מספיק והיו אוזניות מסויימות, במיוחד אלה עם מחבר שהכיסוי הפלסטיק שלו רחב מידי, שלא יכולות להיכנס עד הסוף.

 

סיכום

לאדם כמוני, שכל היום עובד על הטלפון (נמצא בפגישות מחוץ למשרד ונוסע על דו גלגלי, כך שהמכשיר לא כל הזמן בטעינה), לפני הכיסוי הזה, הייתי מגיע לשעות אחה"צ המאוחרות כבר על האחוזים האחרונים של הסוללה. אם במקרה הייתי באיזה כנס או תערוכה, בה נעשה שימוש תכוף יותר במצלמה (וידיאו) והעלאת תכנים לאתר/פייסבוק, הסוללה היתה מתרוקנת הרבה יותר מהר.

השימוש בכיסוי הזה אמנם מעלה את המשקל של הטלפון בצורה משמעותית מאוד, יש לציין כי הכיסוי הזה הוא הכיסוי-סוללה הכי קל בקטגוריה שלו) וכמובן מעלה את העובי שלו לבערך פי שניים מטלפון ערום והוא אף אילץ אותי לחפש נרתיק חגורה אחר, גדול יותר, אבל עבורי, שוב, כמישהו שכל היום בשימוש בטלפון (DATA, שיחות, וידיאו, ניווט), הכיסוי הזה פשוט גורם לי לא לדאוג יותר…..

 

טיפ: ע"מ לנצל את המקסימום מהכיסוי הזה, אל תטענו את האחוזים האחרונים של (80%-100%) אלא את האחוזים הראשונים, ככל שניתן. לטעון סוללה ל-80% מהקיבולת שלה, מצריך פחות אנרגיה וזמן מאשר לטעון את ה-20% האחרונים שלה, ע"כ מומלץ לחכות שתגיעו ל-30-40% ואז לטעון לאזור 60-70% ואם שוב ירדתם לאזור ה-30% להדליק שוב את הכיסוי. זה ייתן לכם הכי הרבה שעות סוללה גם מהמכשיר וגם מהכיסוי.

סוללת הגיבוי מספיקה לטעינה של בין פעם לפעם וחצי של סוללת האייפון.

מחיר מומלץ לצרכן: 279 ש"ח


תודה לשאולי מ-Gadgeteam על השאלת הכיסוי לטובת הסקירה


 

לדיון בנושא: נרתיק סוללת גיבוי ל-iPhone4


7:30
  /  
27.12.2011
  
כתב: מרטין סבג

1