מדריך לריענון המרכך

כפיר מגיש מדריך לרענון מרכך המים שלכם בעזרת מלח שולחן רגיל

7:00
  /  
22.12.2011
  
מאת: כפיר שבו
הקדמה

 

הקדמה 

החודש ביצעתי ריענון למרכך והחלטתי לצלם עבורכם את התהליך ולהסביר צעד אחר צעד כיצד מבצעים אותו.

למי שלא מכיר, אחת האלטרנטיבות שמאוד מומלצת לריכוך מים עבור מכונות קפה היא לקנות מרכך מים 8 ליטר בעלות של כ 400 שקלים ולחברו בבית מתחת לכיור.

במקור מרכך כזה מיועד למכונות מסחריות שיש להן חיבור מים ישיר אך כיוון שיש היום לא מעט דגמים של מכונות ביתיות עם חיבור ישיר הוא הפך לפופולארי גם בסביבה הביתית.

גם למי שיש בבית מכונה עם מיכל ומשתמש באמצעי ריכוך כגון בריטה או פילטר ייעודי במיכל המים ישנה אפשרות לקנות מרכך כזה ולמלא ממנו מים לכלי ולהעביר למכונה וכדי לשפר את נוחות השימוש היומית ניתן אף לחבר לו ברז מזיגה ולמקמו על השיש/הכיור בדומה לברז מערכת סינון מים ואז ניתן למלא בקלות כד/בקבוק ולהעביר למכונה.

המרכך עושה עבודה יעילה מאוד בריכוך המים, מבדיקות שערכתי מספר פעמים במועדים שונים עם סטיקים לבדיקת קשיות רואים איזו עבודה מצוינת הוא מבצע ואפילו מרכך שעבד 3 חודשים ללא ריענון הוציא מים רכים מאוד לפחות ברמה של פילטר בריטה חדש ואפילו פחות.

בשימוש ביתי ניתן לרענן אותו אחת ל 4 חודשים והוא מאוד חסכוני ויעיל בטווח הארוך כי חוסכים המון כסף על פילטרים חד פעמיים וגם שומרים קצת על הסביבה.

אז לפניכם מדריך מצולם של התהליך כולל הסברים, התהליך מאוד פשוט ואורך עד חצי שעה והחומרים הנדרשים לביצוע הם קילו וקצת מלח שולחן פשוט ב 3 שקלים, צינור ריקון שמגיע עם המרכך ודלי או ניקוז קרוב שאפשר להוציא אליו מים מהצינור.

תהליך הרענון

תהליך הרענון 

חשוב מאוד! לבעלי מכונה עם חיבור ישיר קודם כל מוודאים שהמכונה כבויה ואחר כך שברז הזנת המים סגור ואז מתחילים בתהליך

 

rnrn

rnrnאחר כך מומלץ גם לסגור את ברז הזנת המים של המרכך (העליון)

 

rnrn

rnrn

יש לחבר את צינור הניקוז שהגיע עם המרכך

rnrn

rnrn

פתחו בזהירות את המכסה העליון (רצוי לשחרר קצת לחץ קודם מהברז העליון של המרכך)

rnrn

rn

rnrn

שפכו כקילו וקצת מלח שולחן (מעולה :)) סגרו את המרכך והמתינו כ 5 דקות

rnrn

rnrn

סגרו היטב את המכסה העליון של המרכך ופתחו חזרה את ברזי ההזנה של המים

 

rnrn

rn

rn

rnrn

כשצינור הניקוז מופנה לדלי פתחו את הברז התחתון של המרכך לכיוון ההפוך (כלומר לכיוון צינור הניקוז) והמים יחלו לזרום באיטיות מהמרכך לדלי

 

rnrn

rn

rnrn

המשיכו כך עד שיתמלאו 2 דליים לפחות וטעמו את המים שיוצאים לאחר 2 דליים כדי לוודא שלא נשארה מליחות, אם עדיין קצת מלוח יש להזרים עוד מים עד שהמליחות נעלמת (לי זה לוקח כ 2.5 דליים שזה בערך כ 40 ליטר).

כשהמליחות נעלמה נתקו את צינור הניקוז וסובבו את הברז התחתון של המרכך חזרה לכיוון השני כדי שהמים ינותבו חזרה למכונה (או לברז למי שיש)

rnrn

rnrn

החזירו את המרכך למקומו והחלו במלאכת הכנת הקפה, רצוי פולים טריים וטעימים וכמובן חליטה נאותה 🙂

rnrn

rn

rn

rnrn

קליק על התמונה התחתונה והיא תפתח בגודל מכסימלי 

לרוויה…

לדיון בנושא: מדריך לריענון המרכך


7:00
  /  
22.12.2011
  
מאת: כפיר שבו

1