הודעה לעיתונות: חברת LG חשפה מערכת ''בית חכם''

על אי בודד: חברת LG חשפה "מערכת בתים חכמה" - טכנולוגיה עצמאית ומהפכנית לשמירה על הסביבה ועל הכיס שלנומערכת ה-Smart ...

7:00
  /  
22.12.2011
  
הודעה לעיתונות, הועברה כלשונה

חברת LG חשפה בתערוכה הבינלאומית לפתרונות חכמים לשנת 2011 את מערכת הבתים החכמה שלה – Smart Place Grid. מערכת זו הוצגה על האי ג'רו שבדרום קוריאה, שגודלו 185 ק"מ מרובע ובו 6,000 בתים מאוכלסים.
מערכת בתים חכמה זו משלבת בין טכנולוגיית IT לבין טכנולוגיית תקשורת אינטרנטית אשר יחדיו יוצרים רשת חזקה המאפשרת לחברות החשמל ולצרכנים לשתף מידע בזמן אמיתי אודות השימוש, וזאת במטרה להפחית את צריכת האנרגיה, להוזיל את חשבון החשמל ולשמור על הסביבה. במערכת שהציגה LG הטכנולוגיה יושמה בבתים בהם מוצרי חשמל ביתיים רבים נמצאים בשימוש כגון מקררים, מכונות כביסה, תנורים וכד'.
כל המידע על "מערכת הבתים החכמה" מרוכז בשרת החכם של LG, המתפקד כתחנת ממסר בין חברת החשמל המקומית, המשטחים הסולריים (במידה וקיימים) ובין כל אותם מוצרי חשמל המפוזרים ברחבי הבית. המוצרים שהציגה חברת LG, כגון טלוויזיה חכמה תלת ממדית, מקרר חכם ומדיח חכם מסתנכרנים עם השרת של LG האוסף נתונים בזמן אמת על כמות צריכת החשמל של משק הבית מחד, וחשבון החשמל החודשי המצטבר מאידך. בעזרת המידע השרת מווסת ומנהל את צריכת האנרגיה של כל המכשירים החכמים המחוברים – הוא בעצם "בוחר" עבור כל מוצר חשמלי באיזה אנרגיה להשתמש – אם זו הנוצרת מהמשטחים הסולריים, או זו המסופקת על ידי חברת החשמל המקומית.
אלא שלחיסכון באנרגיה יש פרמטרים נוספים הדורשים פתרון. על כן, מערכת ה-Smart Grid מודדת גם את צריכת האנרגיה של כל מוצר חשמלי אל מול חשבון החשמל המצטבר. כאשר המערכת מזהה כי חשבון החשמל עולה, היא תיקח את אחד המוצרים ותעביר אותו למצב "שמירת אנרגיה". כך למשל המזגן, המקרר והמדיח "יפחיתו" פעילות בשעות השיא כאשר מחיר החשמל גבוה, ויגבירו פעילות מחוץ לשעות אלה, כאלה המחיר זול יותר.
חשיפת מערכת הבתים החכמה בסוף שבוע באי מסמנת את סיומו החיובי של השלב הראשון בתכנית האקולוגית והמהפכנית הזו של LG. השלב הבא אמור להסתיים בחודש מאי 2013, כאשר LG תשלים מספר בדיקות ומבחנים. לאחר מכן מתכוונת החברה תתחיל להרחיב את קונצפט הבתים החכמים לעולם כולו.

 

 

לדיון בנושא: הודעה לעיתונות: חברת LG חשפה מערכת ''בית חכם''


7:00
  /  
22.12.2011
  
הודעה לעיתונות, הועברה כלשונה