טלפון כשר….למגזר המוסלמי

חשבתם שרק בישראל ישנם טלפונים סלולאריים כשרים עבור המגזר היהודי-דתי? מסתבר שהמוסלמים אינם מקופחים וגם להם ישנם מכשירים סלולאריים ייעודיים, ...

18:30
  /  
21.12.2011
  
מאת: צבי וורובל

חברת ENMAC, הסינית, השיקה מכשירים סלולאריים, המיועדים ללקוחות בני הדת המוסלמית.

הדגמים החדשים הם MQ710 ו- MQ72.
בנוסף לפעולות הרגילות שניתן לבצע בכל מכשיר סלולארי, יש למכשיר זה מספר יישומים ייעודיים עבור הקהל המוסלמי, הכוללים את תרגום של ספר הקוראן מערבית ל-29 שפות (אך לא עברית), אפשרות לבדיקת שעת התפילה, מחשב לחישוב תשלום הזכאת (דמי הצדקה עפ"י האיסלאם) והשתקה אוטומטית של הצלצול בזמני התפילות במסגד. בנוסף, ניתן למצוא בו את ה"תפסיר" (פירושים), קארי (דיקלום) עם אפשרות בחירה משבעה מדקלמים מפורסמים ומבחר גדול של ספרים אלקטרונים הקשורים לדת האיסלאם.

  
mq72

 

 

דגם MQ72

MQ710

דגם MQ710

המפרט הטכני של המכשיר כולל מסך מגע בגודל 2.8 אינץ' ברזולוציה 240 על 320, מצלמה, רדיו FM , GPRS / WAP ושני חריצים עבור כרטיסי סים, היכולים לפעול בו זמנית בכל תדרי רשתות ה- GSM. לערכה מצורף מצפן " ק'יבְּלַה", המכוון את המתפלל לכיוון לעבר הכַּעְבּה, אשר נמצאת במכה.

 

 בעוד שמכשיר סלולארי כשר, המיועד לשימושו של הציבור החרדי, כאשר מכשירים אלה משמשים אך ורק לביצוע שיחות ולא ניתן לקבל באמצעותם שירותים נוספים כמו גלישה באינטרנט, משחקים, משלוח / קבלת מסרונים (SMS) ודואר אלקטרוני, הרי שאם נעשה השוואה בין קהל היעד היהודי-דתי  לבין קהל היעד המוסלמי, נמצא לדעתי האישית,  כי המוסלמים פתוחים יותר לעולם הטכנולוגיה.

מחיר המכשיר כ- 250 ₪ – קישור לאתר היצרן.

מעניין כי מכשירים לפלח שוק זה אינם משווקים על ידי חברות הסלולאריות בישראל.

לדיון בנושא: טלפון כשר….למגזר המוסלמי


18:30
  /  
21.12.2011
  
מאת: צבי וורובל

1