פלאפון מכפילה את מהירות הגלישה ל 42Mb

rnחברת פלאפון משיקה היום את מהירות האינטרנט החדשה שלה - 42Mb במהירות שיא. פי שתיים מהמהירות עד כה. בינתיים לא ...

14:40
  /  
19.12.2011
  
מאת: אלי חבוש

באירוע השקה שערכה היום חברת פלאפון, הציגה זו את הכפלת הרשת שלה ל – 42Mb, מהירות כפולה מזו שהיתה ברשת עד היום, 21 Mb בשנה וחצי האחרונות.

השדרוג והכפלת המהירות יתבצעו במאות אתרי הרשת בערוץ היורד. לדברי גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, המהירות שנותנת רשת החברה היא הטובה והאיכותית ביותר בארץ ושם הצרכנים, הדורשים מהירויות גבוהות במכשירי הסלולר שלהם, מחשיבים את הרשת כטובה ביותר.
שרון יודע להזכיר גם את נתוני Speedtest שבוצעו לפני מספר חודשים שקבעו שהאייפון ברשת פלאפון נותן את חווית הגלישה המהירה ביותר מבין הרשתות בארץ.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון: "לפלאפון איכות ומהירות הגלישה הטובים ביותר"

גיל שרון יודע שהשוק נשלט לאיטו על ידי גולשי הניידים על פני הגלישה במחשבים נייחים כשנוכל לראות כבר בשנים הקרובות היפוך מצב שבו כמות הגלישה הניידת תעלה על כמות הגלישה הנייחת. לכך רק תורמת העובדה שרק השנה יימכרו ברחבי העולם כחצי מיליארד מכשירי סמארטפון וב-2015 צפויים להימכר מיליארד מכשירי טלפון חכם.

בתחום הטאבלטים, עד 2015 יימכרו 250 מיליון מכשירים.

מכירות סמארטפונים וטאבלטים יזנקו בשנים הקרובות

כל זה מביא את השוק לצריכה וצורך חדשים מהמכשירים שלהם. כך, על פי בדיקת שימושי דאטה שהוצגה על ידי גיל שרון, עולה שמרבית הצריכה במכשירים הניידים מבוצעת עבור וידאו סטרימינג, 40% מהצריכה ליתר דיוק. 29% מהצריכה עבור שיתוף קבצים, 25% עבור גלישה באינטרנט ו- 4% עבור שירותי VOIP .
הצפי, על פי פלאפון, הוא שצריכת הוידאו סטרימינג, בשנת 2015, תעמוד כבר על 70% מסך הצריכה.

מהנתונים ניתן ללמוד כי מרבית הצריכה, אם נחבר את צריכת הוידאו סטרימינג, שיתוף הקבצים והגלישה, לשימושי מדיה שונים – וידאו, מוסיקה, תמונות וכו'.

בדיקת Market Watch בין התאריכים 11-14 לדצמבר על גבי לפטופים עם ווינדוס 7. 94% מהאתרים שנבדקו, המהירות ברשת פלאפון היתה המהירה ביותר

דורון קורץ, סמנכ"ל ההנדסה והטכנולוגיה של פלאפון אמר היום, "אנו משדרגים כבר כיום מאות אתרים לתמיכה ב- 42Mb לשניה ומתחילים מהלך נוסף של שדרוג הרשת והרחבת הקיבול שלה כמענה להמשך הגידול בהיקפי הסמארטפונים ברשת. פלאפון נמנית עם 50 מפעילות סלולר מובילות בעולם דוגמת vodafone, movistar, T mobile ועוד, ששדרגו את הרשת שלהן לקצב של עד 42Mb לשניה, כדי לענות על הצורך הגובר במהירות גלישה בכל עת. בנוסף, בעולם יש כ-41 רשתות נוספות שבדרך לשדרוג ל-42".

קורץ הציג במסיבת העיתונאים היום מערכת PCRF לניהול משאבי רשת הנתונים של ERICSSON (Policy and Charging Resource Function), ששולבה ברשת ותאפשר בעתיד לפלאפון להציע מגוון פתרונות ניהול דאטה בסמארטפון ובלפטופ לללקוחות פרטיים ועסקיים. בין הפתרונות: Turbo Button, המציע הגברת מהירות גלישה ללקוח לפרק זמן מוקצב מראש, פתרון גלישה ללקוח עסקי המאפשר לו לפצל שימושים לפי פרטי ועסקי ועוד.  

 

דורון קורץ, סמנכ"ל ההנדסה והטכנולוגיה של פלאפון  

אז מי יהנה מהכפלת המהירות?

אל תחשבו שתוכלו לרוץ למכשיר הסלולר שלכם ולהנות כבר עתה מהמהירות הכפולה. מדובר במהירות שיא הנתמכת כרגע במכשירי קצה מסויימים.
נכון להיום, המכשירים הבודדים התומכים במהירות החדשה זה נטסטיק נובוטל MC547 הנמכר בפלאפון והסמסונג הרקולס שלא נמכר ברשת.

כידוע, המהירות המירבית שיש למכשיר סלולרי היום היא לסמסונג גלקסי S2 במהירות של 21Mb. האייפון 4S לשם השוואה תומך במהירות של 14.4Mb והאייפון 4 תומך ב- 7.2Mb.

כמה זה יעלה לנו?

חבילת גלישה, הכוללת בתוכה את הנטסטיק הנתמך תעלה לכם 199 ש"ח לחודש.
בחבילה תקבלו מהירות הורדה של 42Mb, מהירות העלאה של 5.76Mb בנפח גלישה כולל של 5GB.

פלאפון יוצאת במבצע למצטרפים חדשים – הכפלת המהירות לשנה במתנה (בהחזר מלא).  

חבילות הגלישה בפלאפון

לגולש הממוצע, חבילת הגלישה תתאים בהחלט, אבל לטעמנו, לגולש הכבד יותר, אליו בוודאי החבילה מכוונת, נפח הגלישה יהיה קטן מידי. מדובר כבר במהירויות גבוהות הנצרכות באופן טבעי עבור קבצים גדולים יותר כי רק שם נבחין וננצל את החבילה באמת. כמו כן, מדובר על חבילות עבור מחשבים ניידים כרגע שבהם אנחנו מבצעים פעולות כבדות יותר והאינטרנט צורך דאטה גבוה יותר.

 

סרטון פרסומת שיעלה בטלויזיה:

לדיון בנושא: פלאפון מכפילה את מהירות הגלישה ל 42Mb


14:40
  /  
19.12.2011
  
מאת: אלי חבוש

1