ויראלי: סרטון החגים של שנת 2011

מסתבר שאי אפשר להיות מבוגר מדי, שמן מדי או יהודי מדי כדי לשבת על סנטה. 29.11.2011 - סרטון ויראלי חדש ...

18:00
  /  
30.11.2011
  
מאת: מעין קמחי
improve everywhere

קריסטמס / חנוכה 2011 

דצמבר 2011, השלגים המקפיאים של החורף שוטפים את צפון היבשת ומיליוני אמריקאים רצים אחוזי בעתה לקניון הקרוב לביתם ולו כדי לחסוך עוד 1$ במכירת יום שישי השחור. קריסטמס בפתח ואיתו גם האח החורג של הסופגניות והחנוכיות. האיילים בקוטב הצפוני כבר רתומים למזחלות ואלפי שחקנים שמנמנים-וורדרדים לובשים את מיטב מחלצותיהם (תחפושות של סנטה קלאוס) ויוצאים לעבוד בקניוני ארה"ב, לשמח את ילדי הקפיטליזם הקטנים.

ואיזה מין חג זה יהיה בלי תורי ענק של ילדים בלונדינים, גדולי מידות וישרי שיניים, שמחכים בסבלנות מתפנקת עם הגלידה ביד רק כדי להגיד לסנטה שהשנה הם רוצים "אייפד3 או שאני עוזב את הבית, כי אי אפשר ככה יותר…".  הרי אי אפשר יהיה לטעון לאווירת חג בלי המסורת ההזויה הזו, לא? אז מסתבר שהמחאה החברתית (קוטג', אוהלים… זוכרות?) הצליחה לפגוע גם במסורות העתיקות ביותר של בזבוז הכספים המשפחתי והשנה חלה ירידה חדה במספר הילדים שמתיישבים על סנטה קלאוס בקניונים (ואולי הם פשוט כבדים מדי). 

אפשר להגיד הרבה מאוד דברים על האמריקאים, אבל לארגן הפקות, הם יודעים. והנה אחת כזו לפניכן, של אנשים טובים שהחליטו לעשות מעשה (וכנראה שגם קיבלו הרבה מאוד כסף על הכוונה הטובה שלהם) ולשכנע את העוברים ושווים להתיישב על סנטה קלאוס! ולא משנה הגיל, המשקל או הדת (כן, גם לכאן חנוכה הצליחה להתפרץ). הכל בשביל רוח החג.

המחזמר של סנטה בקניון (Mall Santa Musical) הוא פרוייקט חמישי בסדרה של "התפרצות שירה ספונטנית" –  Spontaneous Musical, של חברת ImprovEverywhere. מדובר על מצב יומיומי, שגרתי למדי, בו אנשים תמימים למראה פורצים לפתע בצווחות שירה מרשימות ומאורגנות להפליא. מדובר על הפקה מתוקתקת, עם שחקנים מוכרים יותר או פחות (שניים מחבורת האחרים גרגורי), מפיק, מחזאי, מלחין ועוד ועוד.

הסרטון נפתח בזוג צעיר, נעים למראה שצועד לתומו בקניון עד שמולם מופיע לא אחר מאשר סנטה קלאוס. בתגובה למראה החגיגי מודיע הבחור המסוקס בשירה מתפרצת שהוא רוצה לשבת על סנטה: "!Hey Santa, Santa! I want to sit on you". החברה שלידו משתוקקת שהוא ישיר ל-ה ויגיד שהוא רוצה ל-ש-ב-ת דווקא ע-ל-י-ה אבל מתרצה מאוד מהר ומחליטה שגם היא, כמותו, רוצה בעצם לשבת על סנטה. ומילא הם, במהלך כל הסרטון אנשים, נשים ילדים וקופסאות (כן, כן, קופסאות) רוצים לשבת על סנטה! מסתבר, שאי אפשר להיות מבוגר מדי, שמן מדי או יהודי מדי מכדי לשבת על סנטה, ומכאן המנטרה: "you are never too old to sit on santa". 

אז אם יש לכן 4-5 דקות פנויות, תגבירו את הרמקולים, קחו כוס יין וסופגניה, ותראו איך עושים את זה שם, באמריקה.

אם היה פה סנטה בסביבה, ללא ספק הייתי מתיישבת.

קישורים:

לדיון בנושא: ויראלי: סרטון החגים של שנת 2011


18:00
  /  
30.11.2011
  
מאת: מעין קמחי

1