מפתחים – מיקרוסופט רוצה שתתחילו לכתוב

היום נפתח שבוע המפתחים לאפליקציות סלולריות ביוזמת מיקרוסופט, נוקיה ויורוקום. מפתחים,מתי נוכל לראות מכשיר ראשון בישראל?. וגם - הצצה ומגע ...

15:00
  /  
27.11.2011
  
מאת: אלי חבוש

במהלך השבוע הקרוב ייערך שבוע פיתוח האפליקציות למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ה windows phone. האירוע המתקיים זו הפעם השניה ביוזמת מיקרוסופט, נוקיה ויורוקום נפתח היום, יום ראשון, וצפויים להשתתף בו מאות מפתחים ובהם 10 חברות מובילות המפתחות אפליקציות סלולריות עבור המערכת.

עד כה פותחו למעלה מ- 40,000 אפליקציות מאז יצאה המערכת לפני כשנה לדברי מיקרוסופט ושבוע המפתחים הזה אמור לתת למפתחים מוטיבציה ודחיפה לפיתוח עבור הווינדוס פון. במיקרוסופט מודעים לעובדה שמערכות ההפעלה השולטות בשוק היום הן האנדרויד וה IOS ומקווה שזה לא יימשך זמן רב ושאליהן תצטרף שחקנית חדשה.

בשבוע הזה ישמעו המפתחים הרצאות רבות ויינתנו להם כלים וידע והכל כדי שאלו ירצו לפתח אפליקציות חדשות.

Brian Hoskins, מנהל פיתוח עסקי תחום מובייל וסטארט-אפים, Microsoft: "אנו עדים לתנופת פיתוח עצומה של אפליקציות לסביבת Windows Phone, שהקצב שלה בשנתה הראשונה הוא מהמהירים ביותר בתחום מערכות ההפעלה הסלולריות החדשות. אין ספק שהמפתחים מבינים את הפוטנציאל המסחרי של Windows Phone ונהנים בנוסף מתהליך פיתוח מהיר, עשיר וידידותי שמקרב אותם לשוק העולמי. אני שמח שקהילת הפיתוח בישראל מצטרפת למפתחים בכל העולם שמאמצים במהירות את Windows Phone וייהנו גם הם מההזדמנויות הגדולות שעומדות בפתח".

(מימין לשמאל) אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום; Nicolay Iskov , סמנכ"ל פיתוח עסקי Nokia, אירופה-אסיה; Brian Hoskins, מנהל פיתוח עסקי, תחום סלולר, Microsoft; צחי וייספלד, סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי, מרכז המו"פ, מיקרוסופט. צילום ניב קנטור

 

ומה עם עברית?

השאלה הכמעט נצחית שעולה תמיד היא מה בנוגע לעברית. לווינדוס פון אין עדיין עברית במערכת ההפעלה ואף אין תמיכה בפונטים עבריים. לשאלתנו מדוע מקיימים שבוע פיתוח למפתחים ישראלים כשאין עדיין עברית, נענינו כי הפיתוח אינו מכוון לשוק הישראלי דווקא אלא לשוק העולמי.

ומתי נזכה למכשיר בארץ?

על פי מה שנאמר לנו, נוכל לראות מכשירים תומכי עברית כבר באמצע שנת 2012…

את האירוע ניצלנו למשחק קצר עם מכשיר הלומיה החדש של נוקיה המריץ את המערכת של מיקרוסופט. ראוי לציין שלמרות המשחק הקצר, החוויה היתה מהנה ומעניינת. המכשיר עצמו בנוי בצורה טובה ונעימה למגע והחזקה ביד ומלבד העיצוב היפה שלו (כל אחד וטעמו), הוא גם מחזיק בתוכו מפרט מרשים ומסך יפה וחד.

התפריטים זזו במהירות ובמעברים חלקים ונעימים של אריחי מיקרוסופט המוכרים. אני בהחלט חושב שיש למערכת ההפעלה וללומיה בפרט סיכוי טוב להיכנס לשוק כשחקן משמעותי. נוכל רק לקוות שמיקרוסופט תוכל לשווק את המערכת שלה טוב מכפי שעשתה עד היום.

סרטון וידאו הצצה ראשונה למכשיר הלומיה (התמונות והוידאו צולמו בעזרת הרייזר של מוטורולה):

 

 

 

 

האירוע יימשך עד ליום חמישי השבוע.

החברות שמפתחות אפליקציות באירוע Mobile Acceleration Week #2

[email protected] – חיפוש נייד
WorldMate – שירותי נסיעות ללקוחות עסקיים
Babylon – מילון ממוחשב
Corbomite- משחקים
Touchapps – משחקים
Pyramid Analytics – ממשקים למערכות BI
Zooz – תשלומים
Magnet Monkey – משחקים
PlayMyTone – רינגטונים
Colorful Apps – צילום

 

 

לדיון בנושא: מפתחים – מיקרוסופט רוצה שתתחילו לכתוב


15:00
  /  
27.11.2011
  
מאת: אלי חבוש

1