סטרימר Xtreamer Prodigy – תלת מימד עכשיו!

חלק מהאנשים תירצו את העובדה כי הם משהים רכישה של סטרימר חדש מכיוון שהם מחכים ליכולת תלת מימד מלאה. ובכן, תוציאו ...

7:00
  /  
27.11.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד
הקדמה – סטרימר Xtreamer Prodigy

הקדמה

בכתבה זאת תקראו על אחד הסטרימרים הכי מצופים לו בימים אלו. למה הוא כזה מצופה? היצרן מבטיח באותיות קידוש לבנה תמיכה מלאה בתלת מימד, משהו שכולנו נרצה לראות בסטרימר הבא שנרכוש. בנוסף, לפנינו ממשק משתמש חדש לעומת הסטרימרים הקודמים של היצרן, מחבר HDMI 1.4, מחבר USB 3.0 עבור העברות קבצים סופר מהירות לכונן הקשיח הפנימי, מחבר אתרנט 1Gb עבור העברות קבצים מהירות במיוחד מהרשת הביתית, אפשרות לדונגל DVB-T או בעברית פשוטה יותר, היכולת לקלוט את שידורי עידן+, מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד עם יכולת התקנת אפליקציות, כולל כאלו ישראליות כמו Mako, הוט וואלה, ניגון בלו-ריי עם HD Audio, אינטגרציה עם פייסבוק ו- YouTube ועוד רבות.
כ
נשמע סופר סקסי, נכון? קדימה, בואו ונראה כיצד כל היכולות הללו מתחברות ועובדות יחדיו תחת ה- Xtreamer Prodigy.


סטרימר Xtreamer Prodigy

חומרה ומארז

כמו שאר הדגמים האחרונים שחברת Xtreamer הציגה, ה- Xtreamer Prodigy בעל איכות בנייה משביעת רצון. גימור האלומיניום המוברש מעט פשוט מידי, אך איכות הבנייה כאן הרבה יותר טובה מזאת של Popcorn Hour למשל. אם ניקח את מכשירי TViX להשוואה, ה- Xtreamer Prodigy בעל איכות בנייה מעט נמוכה יותר. זה מתבטא באלומיניום המוברש עם חיתוך גס בפינות, רגליות הגומי המוזרות אשר נראות כפתרון לא מוצלח, עינית ה- IR הענקית ומתג ההפעלה הקידמי המסתובב אשר נע בחוסר אחידות. אגב, המתג משמש עבור קביעת עוצמת השמע. נחמד שיש את הגמישות לקבוע את עוצמת השמע דרך הסטרימר, אבל לא מאמין שזוהי אופציה שימושית למדי, הייתי מעדיף יכולות ניווט בתפריטי ההגדרות והקבצים בסטרימר.

ביצת פסחא: לחיצה רצופה של 10 שניות על כפתור עוצמת השמע בפאנל הקידמי תגרור אתחול של הסטרימר.

ה- Xtreamer Prodigy בעל מגירה נשלפת לכונן קשיח 3.5 עם תמיכה של עד לכוננים בנפח של 3TB. ההלבשה של הכונן הקשיח נעשית על ידי הברגתו למגירה ואז הכנסה לפנים הסטרימר. אני לא חובב גדול של מגירות מסוג זה מכיוון שהן דורשות שימוש בברגים וכאשר יש לנו בנמצא תחנת עגינה לכוננים קשיחים, יש צורך לעבוד די הרבה עם מברג על מנת להחליף כוננים קשיחים מכיוון שתחנת העגינה לא יכולה לקבל לקירבה את הכונן הקשיח יחד עם המגירה של הסטרימר.


ה- Xtreamer Prodigy בעל מגירה נשלפת לכונן קשיח 3.5 עם תמיכה של עד לכוננים בנפח של 3TB.

ה- Xtreamer Prodigy מבוסס מעבד של Realtek מדגם RTL1186. מעבד זה בעל מהירות שעון מרשימה של 750MHz וזכרון של 512MB DDR3, בדיוק כפול לעומת הדור הקודם של Realtek.

מחבר ה- USB כאן שודרג ל- 3.0 המתקדם אשר יעזור להעביר בזריזות קבצים לכונן הקשיח הפנימי במידה ויותקן כזה.

מחבר האתרנט, הינו מסוג 1Gb ובעזרת דונגל אלחוטי מסוג 802.11n, גם נוכל לקבל תקשורת Wi-Fi מהירה, לא מספיק מהירה עבור ניגון תכני HD בקצב נתונים גבוה בצורה תקינה וממושכת, אך אם אתם נוהגים לנגן הרבה קבצי 720p, המחבר יעשה את עבודתו נאמנה. יש לציין כי דונגל ה- 802.11n הינו אופציונאלי ונמכר בחנות היצרן בתוספת תשלום.

אם אתם מחפשים אלטרנטיבה זולה יותר מהדוגנל כפי שהוא נמכר באתר היצרן, כל דונגל USB אשר מבוסס על RTL8191SU, אמור לעבוד.


דונגל USB עבור חיבוריות Wi-Fi 802.11n

מחבר ה- HDMI כאן הינו מגרסה 1.4 המתקדמת ויהיה שימושי במיוחד עבור תכני התלת מימד שלנו, אך בואו לא נקדים את המאוחר.

בעתיד הקרוב יהיה ניתן לקבל תמיכה בדונגל DVB-T אשר ישמש אותנו עבור קליטת שידורי עידן+, בהחלט פתרון מצויין למי שמחפש להוריד את התלות של בחברות הלווין\כבלים. כרגע דונגל ה- USB הזה לא קיים ונמסר מהחברה כי הוא יושק במהלך שנת 2012.

פרוייקט הזנה

הזנת תכנים ל- Xtreamer Prodigy

ה- Xtreamer Prodigy יכול לקבל את התוכן במספר דרכים:

  • דרך סטרימינג מהרשת בפרוטוקול SMB, NFS או UPnP.
  • דרך זוג מחברי ה- USB Host 2.0  אשר ישמשו עבור חיבור התקני זכרון נשלפים כגון כוננים קשיחים חיצוניים או דיסקים על מפתח (Thumb Drive).
  • באמצעות מחבר ה- USB Slave 3.0  אשר ישמש כאשר נצייד את ה- Xtreamer Prodigy בכונן קשיח פנימי ונרצה למלא את תוכנו בתכנים על ידי חיבור מחבר ה- USB למחשב.
  • באמצעות כרטיס הזכרון SD.

בעזרת שימוש בתוכנה CrystalDiskMark, נבדק מהירות העברת הקבצים דרך חלק מהמחברים השונים. אסור שהמחשב מולו אנחנו מריצים את הבדיקות יהווה צוואר בקבוק, לכן המפרט שלו צריך להיות חזק יחסית. מפרט מחשב הבדיקה:

  • מעבד: Intel Core i5 650
  • לוח אם: Gigabyte H55M-USB3
  • זכרון: 2x Patriot 2048MB DDR3 1333MHz
  • כונן קשיח: Kingston SSDNow V100 בנפח 128GB
  • חיבור רשת: Realtek PCIe GBE במהירות 1000Mbps.
  • מערכת הפעלה: Windows 7 Ultimate N x64 Service Pack 1

התמונה הבאה הינה מדידת קריאה על ידי HD Tune Pro אשר מראה כי קריאת של הנתונים עבור הבדיקות תתקיים במהירות ממוצעת של מעל ל- 190MBps, דבר אשר יעזור להציג מדידות נאמנות ושמחשב הבדיקות לא יהווה צוואר הבקבוק מול ה- Xtreamer Prodigy.

מכיוון שהכונן הקשיח הינו SSD, אזי אין לנו את התוצאות הנפוצות של גרף Transfer אשר יורד ככל שהראש של הכונן הקשיח עובר מרחק גדול יותר, אלא מהירות הקריאה והכתיבה נשמרת זהה לאורך כל תקופת המדידה והשימוש.

גם פיזור נקודות ציון זמני הגישה אחידות בשל השימוש בכונן SSD, דבר אשר מבטיח לנו תוצאות מיטביות בבחינה. הסוויץ אליו חובר מחשב הבדיקות וה- Xtreamer Prodigy בבדיקות הינו LevelOne GSW-0807. זהו סוויץ בעל 8 פורטים 1000BASE-T.

מכיוון שבדרך כלל השימוש ברשת מול סטרימר הינו העברה של קבצים גדולים, התוצאות הרלוונטיות ביותר הינן אלו של ההעברה הרציפה (Sequentially). בחינה זאת מסומנת בתוצאות למטה עם שלושת האותיות Seq.

 
קצב העברת נתונים דרך הרשת
מהירות כתיבה רציפה לכונן הקשיח הפנימי – 13.35MBps
מהירות קריאה רציפה מהכונן הקשיח הפנימי – 11.53MBps

ניתן לראות כי מהירות העברת קבצים דרך רשת 1Gb איננה גבוהה כמו ברשת 1Gb תיקנית, בה המהירויות יכולות להגיע עבור קריאה ל- 60MBps וקריאה של 100Mbps, בדיוק כמו שקיבלנו בביקורת ל- Synology DS1511, אך האחרון בעל מעבד מהיר יותר, דבר אשר יכול להסביר את ההבדלים.

לפי התוצאות למעלה, ה- Xtreamer Prodigy מהווה את אחד הסטרימרים הבודדים כיום עם מחבר 1Gb (שותף לו כיום רק ה- Popcorn Hour A-300) והביצועים אשר הודגמו למעלה יכולים להביא את הפרוצדורה של העברת קבצים בנפח גבוה לריאלית יותר מאשר כפי שהיה עם דור קודם של הסטרימרים אשר הגיעו לחמישית ביצועים לערך.


קצב העברת נתונים דרך חיבור ה– USB 3.0
מהירות כתיבה רציפה לכונן הקשיח הפנימי – 56.69MBps
מהירות קריאה רציפה מהכונן הקשיח הפנימי – 63.93MBps

מהירויות אלו מעט נמוכות לעומת אלו הקיימות עבור USB 3.0. אם נרענן את זכרוננו מהתוצאות של בחינת ה- TViX Xroid A1 אשר גם כן מכיל מחבר USB 3.0, נגלה כי הוא הציג תוצאות טובות יותר ב- 79% עבור כתיבה לכונן הקשיח הפנימי.
למטה התוצאות של TViX Xroid A1 להשוואה.


קצב העברת נתונים דרך חיבור ה- USB 3.0
מהירות כתיבה רציפה לכונן הקשיח הפנימי – 101.6MBps
מהירות קריאה רציפה מהכונן הקשיח הפנימי – 69.77MBps

כפי שניתן לראות, מאפייני הבדיקה זהים, כולל גרסת התוכנה שבחנה את הנושא. ניתן להסביר את ההבדל על ידי בקר ה- USB הקיים ב- Xtreamer Prodigy אשר הינו בעל ביצועים נחותים יותר לעומת זה שקיים ב- TViX Xroid A1.

כפי שניתן לראות, מי שמעוניין להעביר נפח גבוה של תכנים, רצוי כי יעשה שימוש במחבר ה- USB 3.0 אשר מהיר יותר במקרה שלפנינו יותר מפי 4 מאשר העברת התכנים דרך הרשת. במידה ומעוניינים להעביר כל פעם קובץ בודד בנפח של כמה ג'יגות, גם העברה דרך הרשת יכולה להוות פתרון יעיל.

מתחמם? שלט? MovieJukeBox!

יכולות פיזור חום

על מנת לעמוד במדוייק על טמפרטורות העבודה אליהם מגיע ה- Xtreamer Prodigy, נעשה שימוש באקדח מדחום מדגם CHY 111. אמצעי מדידה זה מודד טמפרטורה על ידי קרן אינפרה אדום למרחק של עד 1000 מילימטרים וקוטר שדה של 100 מילימטרים. טווח המדידה האפקטיבי בין 30- לעד 550 מעלות צלסיוס עם סטייה של 2 מעלות. מכיוון במקרה שלפנינו ביצוע המדידה נעשה ממרחק קרוב, הסטייה נשמרת קטנה.

הכונן הקשיח בו צוייד ה- Xtreamer Prodigy הינו Samsung HD153WI. זהו כונן בנפח 1.5TB מסדרת EcoGreen בעל RPM של 5400.


אקדח המדחום בפעולה

שני סטים של מדידות בוצעו. בשני הסטים ה- Xtreamer Prodigy ניצב על מדף עליון ללא גורמים מהצדדים אשר חסמו את מעבר האויר. בשני הסטים הורץ קובץ בקצב נתונים קבוע של 90Mbps מהכונן הקשיח הפנימי וגם בוצעה העתקה של תכנים דרך הרשת כאשר הטמפרטורות נמדדו לאחר שעתיים של עבודה כזאת.

המטרה של שתי הבדיקות הינה לבחון את יכולת הסטרימר לפזר את החום אשר הוא יוצר תוך כדי עבודה מאומצת בשתי צורות העבודה הפופולריות – כאשר התכנים מגיעים דרך התקן זכרון פנימי וכאשר התכנים מגיעים דרך הרשת או ה- USB.

סט מדידות ראשון – ללא כונן קשיח פנימי והרצת קובץ מכונן קשיח חיצוני

סט מדידות שני – עם כונן קשיח פנימי והרצת קובץ מתוכו

טמפרטורת המארז

34.1

35.0

טמפרטורת הכונן הקשיח הפנימי

לא רלוונטי

45.6

טמפרטורת צלעות הקירור של המעבד

39.2

39.3

כפי שניתן לראות, ה- Xtreamer Prodigy עושה את העבודה היטב בפיזור החום המצטבר. גם כאשר נוגנו התכנים מכונן קשיח פנימי, יכולת פיזור החום הפסיבית הקיימת ב- Xtreamer Prodigy, עשתה את עבודתה נאמנה בצינון המעבד והכונן הקשיח. יש לציין כי לא התקיימו גמגומים במהלך ניגון התכנים, גם בתום תקופת הבדיקות כאשר הטמפרטורות הגיעו לשיאן.

שלט

שלט ה- IR כאן הינו גרסה משודרגת מעט מבחינת מספר הכפתורים לעומת השלט הקיים ב- iXtreamer. הכפתורים מחולקים במערך הגיוני, אך יותר מידי כפתורים מכילים צורה דומה, דבר אשר עלול לבלבל בחושך כשרואים סרט. בנוסף, הגיע הזמן שכל יצרן אשר מציג סטרימר חדש בשוק, יציג אותו עם תאורה אחורית. שלטים עם כפתורים אשר עשויים מחומר זרחני אף פעם באמת לא שמישים בחושך.

אם ברשותכם שלט אוניברסלי כלשהו כמו Logitech Harmony, סביר להניח שלא תשתמשו בשלט המקורי. נקודה קצת מבאסת למשדרגים ממכשיר קודם של Xtreamer, קודי ה- IR כאן שונים ויש צורך בלמידה מחדש של הקודים או לקוות שהם יוכנסו במהרה למאגר הנתונים של Logitech.

בהשוואה למתחרים, השלט של TViX Xroid A1 בעל חסרון דומה של שימוש בחומר זרחני במקום תאורה אחורית הולכת. השלט של BOXEE BOX בהשוואה הינו עוד פחות שמיש בחושך מכיוון שהכפתורים בו שחורים ללא תאורה. השלטים של Popcorn Hour הכי טובים בקטגוריה זאת בשל תאורה אחורית אקטיבית לכל הכפתורים.

MovieJukeBox

יכולת MovieJukeBox הינה אחת מהנקודות החלשות והכואבות שתמיד ליוו את מכשירי ה- Xtreamer. כבר מזמן רובנו נוהגים לבחור את הסרט היומי שלנו מתוך רשימה יפה וגרפית של רשימת סרטים אשר מכילה תמונת Cover של הסרט, תקציר ובהרבה מקרים גם יכולת הורדת תרגומים ללא צורך במחשב.

יכולת זאת של MovieJukeBox עדיין לא הגיע בצורה נאותה ל- Xtreamer Prodigy. פתרון ראוי מבוסס יצרן כבר ראינו אצל Popcorn Hour ו- BOXEE BOX, דבר אשר שיפר מאוד את החוויה מצד המשתמש. בחברת Xtreamer עם מכשיר ה- Xtreamer Prodigy, הפתרון היחיד אשר עומד לצידנו הינו הכנת תמונה באותו שם כמו שם קובץ הוידאו, זהו. מצד אחד זהו פתרון פשוט למדי וקל למימוש, מצד שני, זהו פתרון נכה אשר מסתמך על ידי המשתמש שיכין את התמונות בעצמו או על ידי תוכנה חיצונית אוטומטית ובשל כך, הניהול של הפתרון יותר מידי ידני ולכן סופו להכשל בשימוש ממושך. בנוסף, אין כאן פתרון הולם לאיחוד פרקים של סדרות, מוזיקה, אפשרות לצרף תקצירים לסרטים או הורדת כתוביות. כל החסרונות הללו לא קיימים אצל המתחרים מבית Popcorn Hour & BOXEE BOX.

ממבט בוחן בתמונה למעלה אשר מדגימה את יכולות ה- MovieJukeBox, ניתן לראות מספר רב של חסרונות. החל מאפשרות לצפות רק במספר מועט של האותיות הראשונות אשר מרכיבות את שם הסרט, החוסר בתקציר, אין טיפול נאות בסדרות מכיוון שכל פרק מיוצג במלבן משלו ללא איחוד פרקים ובכלל – הפתרון עצמו מאוד מנוון בשל המבנה שלו של תלות בקובץ תמונה בודד עבור כל קובץ.

יש להדגיש כי מכיוון שאנחנו מחזיקים קובץ תמונה עבור כל אחד מהקבצים עבור פתרון MovieJukeBox, יש לבחור בפילטר כי יציג רק את קבצי הוידאו כפי שמודגם למטה, אחרת הסרט והתמונה יוצגו בצורה כפולה.

למי שאין סבלנות להתעסק עם פתרון MovieJukeBox, ניתן לשנות את התצוגה לכזאת אשר תציג חלון Preview לקובץ הוידאו, בדיוק כפי שהיה בדגמים קודמים של Xtreamer.

היצרן הודיע כי הוא מודע למוגבלות של פתרון ה- MovieJukeBox והוא בוחן את הנושא בימים אלו. לנו לא נותר אלא לקוות כי פתרון הולם יותר בחסות היצרן יגיע במהרה.

Trickplay חדש, תמיכה ב- HD Audio ללא קונצים, ביצועים ברשת ואפליקציות

HD Audio

כולנו אוהבים לראות את הנוריות ברסיבר שלנו נדלקות באור יקרות. הכיתוב של DTS-HD Master Audio & Dolby TrueHD תמיד מצליח לגרום לנו לחשוב שהנה, לפנינו האיכות הטובה ביותר שיכולה להתקבל מפסקול בסביבה ביתית – וזה נכון, זה מה שאנחנו שואפים אליו, לקבל בצורת Bitstream את הפסקול מכל המקורות שלנו לרסיבר ולתת לו לבצע את הפענוח, גם מכיוון שכך יהיה לנו Bass Management ואפשרויות כיול, חיבוריות קלה יותר ובסופו של דבר – אישור תמידי כי אנחנו שומעים את הפסקול שאותו התכוונו לנגן עם הסרט היומי שלנו.

עם הדור הקודם של סטרימרים מבוססי Realtek, היה Issue של רשיון שלא נרכש כראוי עבור ביצוע Bitstream עבור פורמטי האודיו המתקדמים. נושא זה עדיין קיים בהרבה חברות. Minevox עם סדרת ה- TViX שלה, עד היום דורשת מעין Patch צד שלישי עבור קיום Bitstream ל- HD Audio. חברות אחרות מימשו את ה- Patch המדובר בקושחה עצמה של הסטרימר והתעלמות מבעיית החוקיות שבנושא בשל חוסר אכיפה. אני שמח לבשר כי עם ה- Xtreamer Prodigy אין לנו צרות מסוג זה, התמיכה ב- HD Audio קיימת בצורה תקינה, עם נעילה זריזה על הפסקול, כולל תמיכה בפסי קול מתקדמים מעל מעטפת mkv וקבצי m2ts בדידים.

Trickplay

בעלי מכשירים Xtreamer כבר יודעים היטב כי אם הם רוצים לדלג ב- Playback 30 שניות, הם לוחצים פעם אחת על החץ ימינה. אם הסרט משעמם יותר מידי, לחיצה על החץ העליון תקדם את ה- Playback כבר 180 שניות. פעולה דומה מבצעים שאר כפתורי החצים. עם ה- Xtreamer Prodigy, החברה נקטה דרך פשוטה יותר עבור הרצה, לחיצה רצופה על החץ ימינה, תקדם את ה- Playback בצעדים של מספר שניות כאשר לחיצה רצופה תבצע הרצה מהירה יותר בציר הזמן והכל מעל ציר גרפי של נקודת הזמן התחילית, הנוכחית והסופית של הסרט.

אם הפתרון נראה לכם קצת מוכר מסטרימרים אחרים, תנו לעצמכם נקודה, חברת Popcorn Hour מימשה את זה כבר עם ה- A-100 אשר יצא לאור כמעט לפני 4 שנים והמשיכה עם דרך זאת בכל הסטרימרים מתוצרתה. פעולה דומה של Trickplay קיימת גם עם ה- BOXEE BOX.

יש גם אפשרות נוספת של קפיצה לנקודת זמן מדוייקת על ידי לחיצה על מספר 5 בשלט, אך היא קצת פחות נוחה לשימוש.

אפשרות Resume גם כן קיימת ומהווה את אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר לחזרה לנקודת הצפייה האחרונה.


GOTO – קפיצה לנקודת זמן מדוייקת.

ביצועים ברשת

יכולת הזרמה טובה מהרשת תמיד הייתה בעוכרי סטרימרים מבוססי Realtek. ובכן, גם עם ה- RTL1186 עליו מבוסס ה- Xtreamer Prodigy, המצב לא השתפר לעומת דור קודם.

עם שיתוף SMB הנפוץ, עבור קבצי mkv נמצאה תמיכה תקינה עד לקצב נתונים של 50Mbps. עבור קבצי m2ts, עד ל- 40Mbps.
שיתוף NFS נחשב ליעיל יותר ועבורו נמדדו תוצאות גבוהות יותר מבחינת קצב הנתונים הנתמך. עבור קבצי mkv, הערך עלה ל- 55Mbps ותוצאה דומה עבור קבצי m2ts.

אלו מספרים נמוכים למדי בהשוואה לסטרימרים אחרים, אך אם כל השימוש שלכם נע סביב קבצי mkv ברזולוציה של 1080p, היכולות הנוכחיות יספקו אתכם. ריפים פרושים של Blu-ray לא נתמכים כרגע וניסיון לנגן אותם פותח את התיקיה והמשתמש צריך להתחיל בחיפושים אחר קובץ ה- m2ts המתאים לניגון. זאת כמובן במידה ויש רק קובץ אחד כזה והכותר לא מחולק למספר קבצים כאלו.

עבור Blu-ray 3D אשר נמצא תחת קובץ ISO בודד, לא היה ניתן לנגן אפילו קובץ אחד כזה בצורה תקינה. גמגומים התקיימו כל מספר שניות ומנעו Playback תקין. מניגון מהתקן זכרון מקומי, התוצאות הרבה יותר חיוביות. כאשר נוגנו הכותרים מכונן קשיח פנימי, לא התקיימו שום גמגומים במהלך הניגון. לעומת זאת מניגון מהתקן USB מקומי, נבדקו זוג כוננים, הראשון Western Digital: My Passport Essential אשר הניב בין 4-5 גמגומים קלים במהלך ה- Playback. עלתה סברה כי אולי כונן קשיח עם ספק כח משלו יניב ביצועים טובים יותר, אך היא נכשלה כאשר אותן תוצאות עלו עם Western Digital: My Book Essential. יש לציין כי הגמגומים הקלים לא התקיימו באותה נקודה תמיד, אלא בנקודות שונות.

לסיכום הפרק, ה- Xtreamer Prodigy איננו שמיש כיום עבור ניגון ריפים מסוג Blu-ray דרך הרשת, אך עבור קבצי mkv אין בעיה. מניגון מקומי דרך כונן קשיח פנימי, אין בעיה גם עם התכנים הכבדים ביותר. קצת תמוהה חוסר התמיכה בריפים פרושים של Blu-ray, אך מכיוון שיכולת זאת הוצגה בסטרימרים קודמים של החברה, יש להניח ולקוות כי היכולת תגיע גם לכאן.

החברה ציינה כי היא מודעת לבעיה של קצב נתונים נמוך דרך הרשת ותיקון יגיע באחד מעדכוני הקושחה הקרובים.

אפליקציות אנדרואיד

ה- Xtreamer Prodigy בעל יכולת התקנת אפליקציות והכל מתוך מערכת אנדרואיד מובנית. הדבר מאפשר לכם להכנס ל- Android Market דרך הסטרימר ולבחור אפליקציות להורדה והתקנה, בדיוק כפי שאתם עושים עם הטאבלט שלכם או הטלפון החכם שברשותכם.

מעבדי ה- Realtek (ה- Xroid A1 מבוסס עליו למשל) וגם אלו של Sigma Designs, הינם MIPS ומכיוון שרוב האפליקציות לשוק האנדרואיד נכתבות עבור מערכות ARM, אין הרבה אפליקציות שכן תוכלו להתקין מעל ה- Xtreamer Prodigy. בשל כך, חברת Xtrreamer שקדה על חבילה של אפליקציות אשר יתאימו להתקנה. החבילה נקראת Xtreamer Prodigy Android Apps והיא מכילה מספר רב של אפליקציות שימושיות, אפילו כאלו ישראליות כמו מקו, יד 2 ו- ynet. מגוון האפליקציות לא עשיר כפי שקיים עבור ה- BOXEE BOX, אך בהחלט סוף סוף יש לנו סטרימר נוסף בעל אפשרות להתקנת אפליקציות ישראליות.


דף האפליקציות הראשוני בתפריט האנדרואיד.

יש לציין כי ארכיקטטורת ARM במידה והייתה נבחרת, הייתה מאפשרת בתאוריה להריץ כל אפליקציה אשר מיועדת לאנדרואיד. סדרת הסטרימרים של TizzBird, כמו ה- F30, F20 או ה- F10, בנויה מעל מעבד של Telechips הקוריאנית אשר מבוסס ארכיטקטורת ARM, דבר אשר יאפשר הרצה של כל אפליקציה משוק האנדרואיד.

יש לומר כי מערכת האנדרואיד ב- Xtreamer Prodigy איננה במיטבה מבחינת יציבות. מספר רב של פעמים בהם היה צורך לשלוף את שקע החשמל מהסטרימר עבור אתחול. יש להניח כי היציבות תשופר בהמשך.

ה- Xtreamer Prodigy חסר תמיכה בפלאש (למרות שזה מפורסם בדף המוצר).  זהו חסרון משמעותי ואפילו הוקמה קבוצה בפייסבוק של משתמשים אשר דורשת לתמוך בפלאש. למרות חסרון זה, עדיין תוכלו להתעדכן באימיילים ולבצע גלישה מזדמנת דרך הסלון. כמובן שיהיה קל יותר אם תתקינו מקלדת ו\או עכבר אלחוטי.

ניתן למצוא גם קישור ישיר בתפריטי הסטרימר לאפליקציות מבית יצרן המעבד Realtek.  דף האפליקציות נקרא Premium Apps והוא זמין עבור כל הסטרימרים אשר מבוססים RTL1186. שימו לב לאפליקצית YouTube XL אשר נוצרה מראש במחשבה עבור הפעלה מעל מסכי TV. טיפ קצר, לחיצה על כפתור Zoom בשלט תכניס אותם לצפייה במסך מלא.


דף האפליקציות המובנות

ועכשיו הסטייק – תלת מימד

תלת מימד

בשביל לעמוד במדוייק על יכולות התלת מימד של ה- Xtreamer Prodigy, חברנו לחברת יורוקום, נציגות Panasonic בארץ, על מנת לקבל בהשאלה את ה- P50ST30M של חברת Panasonic. המסך הינו בעל פאנל G14 Progressive Full-HD NeoPlasma, עם טכנולוגית ה- Infinite Black Pro אשר מגיעה לניגודיות דינאמית של 5000000:1, רענון תת-שדה של 600Hz ותמיכה ב- 24fps עבור חוויה קולנועית.

עבור תמיכה בתלת מימד, יש לבחון מספר פורמטים של קבצים ואנחנו נתחיל עם הפופולארי מכולם:

Side by Side 3D
קבצים אלו נארזו כאשר התמונה בהם מחולקת לשניים, תמונה אחת עבור עין שמאל ועוד תמונה עבור עין ימין כאשר זוג התמונות ממוקמות אחת לצד השנייה – ומכאן השם Side by Side.


דוגמה לתמונה מתוך קובץ Side by Side.

המסך מבצע פעולה של חיתוך תמונת ה- Side by Side לרצף של תמונות אשר יוצגו בצורה תקינה בתיאום עם המשקפים האקטיביות אשר מרכיב הצופה.


בצד שמאל – תמונת Side by Side.
בצד ימין – לאחר הטיפול של המסך מתקבל רצף של תמונות כאשר כחול עבור עין ימין ואדום לעין שמאל.
המסך מציג את התמונות לפי הסדר בצד ימין והמשקפים האקטיביות דואגות כל פעם לסגור את העין שלא צריכה לקבל את התמונה, כלומר כאשר מוצגת תמונה עבור עין ימין, המשקפים יאטמו את עדשת עין שמאל וההפך.

רצף התמונות לאחר החיתוך שלהן נקרא Frame Sequential 3D.

קבצי ה- Side by Side נפוצים בשלוש רזולוציות נפוצות:
1280×720 – כל חצי של תמונה ברזולוציה של 640×720 וכאשר הם מונחים אחד לצד השני מתקבלת תמונה ברזולוציה של 1280×720.

1920×1080 – כל חצי של תמונה ברזולוציה של 960×1080 וכאשר הם מונחים אחד לצד השני מתקבלת תמונה ברזולוציה של 1920×1080.

3840×1080 – כל חצי של תמונה ברזולוציה של 1920×1080 וכאשר הם מונחים אחד לצד השני מתקבלת תמונה ברזולוציה של 3840×1080.

הקבצים ברזולוציה של 3840×1080 בעייתים מכיוון שהם דורשים במגזר ה- HTPC חומרה חזקה למדי וחסרים פענוח חומרה. בזירת הסטרימרים, אף סטרימר כיום לא יודע להציג פורמט זה, כולל ה- Xtreamer Prodigy. הדבר מעט חבל מכיוון שזהו פורמט פשוט לפענוח, אך מלווה עם החסרון של בזבוז במקום בקובץ. היתרון של הפורמט הינו שהוא מספק תמונה אמיתית ברזולוציה של 1920×1080 לכל עין.

חדי העין שמו לב לחסרון כי בזוג הרזולוציות הראשונות, 1280×720 & 1920×1080, כל עין מקבלת חצי מרזולוצית הציר האנכי – וחרף זאת, הם מהווים את הפורמט הנפוץ ביותר בזירת הקבצים הפיראטים וברשתות הלווין והכבלים. הדבר נובע מכיוון שרזולוציות אלו הינן רזולוציות HD 2D סטנדרטיות אשר יכולות לעבוד אצל רוב הממירים הקיימים כבר אצל כל משתמשי הכבלים והלויין על ידי עדכון קושחה מתאים מצד הספק. בנוסף, רזולוציות אלו עושות שימוש באותו רוחב נתונים כמו תמונת 2D ברזולוציה מקבילה. יש לציין כי קבצים כאלו אשר נפוצים כאמור בזירת הקבצי הפיראטים, מסומנים בשם הקובץ עם הסופית Half SBS.

קיים פורמט נוסף של קבצים בהם התמונה מסודרת אחת ליד השנייה, פורמט זה נקרא Half TAB מלשון Top and Bottom, כלומר זוג התמונות בכל Frame בקובץ מסודרות אחת מעל השנייה.


פורמט Top and Bottom.

פורמט זה הינו פחות פופולארי וכל הכתוב בפסקאות למעלה רלוונטי גם עבור הפורמט הזה, אך בהתייחסות כי התמונות הינן אחת מעל לשנייה.

מכיוון שקבצי Side by Side או Top and Bottom הינם בסך הכל קבצי וידאו רגילים ברזולוציה של 1280×720 & 1920×1080, כל סטרימר כיום מסוגל לנגן אותם ויש צורך רק לכוון במסך תלת המימד שברשותכם כי התוכן המוצג הוא תלת מימד Side by Side או Top and Bottom וחסל. יש לציין כי ממשק המשתמש והכתוביות לא יוצגו בתלת מימד בצורה תקינה כאשר המסך מכוון לתלת מימד ולא המקור. עבור תצוגה תקינה, יש לכוון כי המקור יוציא את פלט התלת מימד מכיוון שהטיפול באלמנטים של הכתוביות וממשק המשתמש צריך להעשות בו.


אז לאחר ההקדמה הקצרה הזאת, נחזור ל- Xtreamer Prodigy. טיפול נאות בתרגום ובממשק משתמש יש לנו, אך הבעיה היא שבכל פעם שאנחנו מנגנים תוכן בתלת מימד, יש צורך להשתמש בשלט של הסטרימר ולהעביר אותו למצב תלת מימד.


תפריט הסטרימר על מנת לבחור את סוג התלת מימד שאנחנו מנגנים.
קיימת גם אופציה להדמית תמונה 2D אל 3D.
מסך זה סטנדרטי בכל סטרימר מבוסס RTL1186.

יש לציין כי אם יועבר המסך למצב תלת מימד ולא הסטרימר, התרגום וממשק המשתמש לא יוצגו בצורה תקינה כפי שנאמר מוקדם יותר. יש צורך כי המקור יבצע את הטיפול ולכן ההעברה צריכה להעשות על ידי הסטרימר עצמו. מכיוון שזוהי פעולה ידנית ואנחנו לא אוהבים לבצע פעולות ידניות, חברות הסטרימרים מודעות לכך ולכן חלק מהן מימשו פתרונות מתוחכמים, כמו זיהוי של טאג מיוחד ב- Header של ה- mkv אשר מציין למקור כי לפניו קובץ בתלת מימד בפורמט מסויים והמקור מודיע על כך למסך באמצעות נתוני ה- EDID דרך ממשק ה- HDMI. תמיכה זאת נקראת בשם MK3D והחברה הראשונה אשר מימשה תמיכה כזאת הייתה Popcorn Hour במרץ האחרון. פתרון זה הינו מצויין מכיוון שמספיק שננגן את הקובץ המדובר ואז המקור מזהה כי הקובץ בפורמט תלת מימד, הוא מודיע למסך על כך ומהמשתמש נמנע הצורך מפעולה ידנית של בחירת סוג פורמט התלת מימד המנוגן על ידי בחירה מתפריט מתאים במסך.

כמובן שעל מנת שהקובץ יזוהה כך, הוא צריך להיות מסומן בהתאם. בתוך קונטיינר Matroska ניתן למצוא מקום מיוחד לזה ב- Header של כל קובץ mkv ועל מקודדי הקבצים רק לסמן את הקבצים כראוי לסוג התלת מימד שהקובץ מכיל. קובץ עם Header כזה נראה כך:

מכיוון שהמודעות לקיום הערך ב- Header נמוכה כיום, אין הרבה קבצים בנמצא עם ערך מתאים, אך מי שבאמת רציני לגבי קבצי התלת מימד שלו, יכול להכניס את הערך בעצמו לבד לקבצים בעזרת Header Editor אשר קיים ב- mkvtoolnix.

אם אתם סקרנים לגבי הערכים שיכולים להכנס לטאג, בבקשה:

StereoMode field values:

0: mono
1: side by side (left eye is first)
2: top-bottom (right eye is first)
3: top-bottom (left eye is first)
4: checkboard (right is first)
5: checkboard (left is first)
6: row interleaved (right is first)
7: row interleaved (left is first)
8: column interleaved (right is first)
9: column interleaved (left is first)
10: anaglyph (cyan/red)
11: side by side (right eye is first)
12: anaglyph (green/magenta)
13: both eyes laced in one Block (left eye is first) (field sequential mode)
14: both eyes laced in one Block (right eye is first) (field sequential mode)

כפתרון מעט קל יותר להדיוטים, חברת Popcorn Hour מימשה זיהוי של סוג התלת מימד במקום הטאג ב- Header פשוט על ידי מתן סופית מתאימה בשם הקובץ. הסופית הינה 3DSBS או 3DTAB – פשוט נכון? פתרון מעט פשוט יותר קיים ב- BOXEE BOX, בו מסמנים בתפריטי ההגדרות כי המסך והתוכן הוא תלת מימד והתצוגה והכתוביות יועברו למצב מתאים. יש לציין כי עבור חזרה למצב 2D, יש צורך להכנס שוב לתפריטי ה- BOXEE BOX. יש לומר כי כיום מוצרי Popcorn Hour לא מציגים כשורה את ממשק המשתמש, הוא מוצג רק בעין שמאל והתרגום מופיע חלקית.

עם ה- Xtreamer Prodigy אין לנו שום תמיכה אוטומטית שכזאת. יש לנגן את קובץ התלת מימד ואז להכנס לתפריט בסטרימר ולציין את סוג התלת מימד של הקובץ, כלומר אם הקובץ הוא 3DSBS או 3DTAB. בנוסף, בכל פעם שעוברים למצב תלת מימד בסטרימר ויש לכם כתוביות אשר הוצגו בתחילת ה- Playback, הן יעלמו ויש צורך לבחור אותן שוב דרך תפריט הכתוביות, באג מעצבן. תהליך שינוי הסטרימר למצב תלת מימד הינו תהליך ידני ומתיש והייתי מצפה כי מחברה אשר מכריזה בגדול על תמיכה בתלת מימד, תוצג תמיכה קצת יותר עצמאית ללא תלות במשתמש.

ניתן למצוא בתפריט המדובר גם אפשרות של סימולצית תלת מימד, כלומר המרה מתמונה דו-מימדית לתלת מימדית, בדומה לתהליך שמבצע המסך שלכם תחת תפריט התלת מימד.

לסיכום חציו של הפרק, אם יש ברשותכם קבצי mkv של 1080p Half SBS, ה- Xtreamer Prodigy יוכל להציג אותם כהלכה, כולל ממשק משתמש בתלת מימד וטיפול נאות בכתוביות עבור הצגה בתלת מימד, אך ההעברה למצב תלת מימד במסך תהיה ידנית.


Blu-ray 3D MVC
פורמט mkv הינו פשוט למדי לטיפול. פורמט קשה הרבה יותר הינו Blu-ray 3D MVC, אשר מהווה את הפורמט הסבוך ביותר כיום מבין כל הפורמטים. למה שנרצה לנגן פורמט סבוך שכזה? כותרים מסוג זה הינם האולטימטיבים עבור צפייה באיכות הוידאו הטובה ביותר כיום, איכות אשר תביא לכם תמונה של 1080p לכל עין וילווה לכך פסקול Lossless מסוג Dolby TrueHD או DTS-HD Master Audio. בנוסף, כותרים אלו קודדו בקודק MPEG4-AVC אשר מהווה קודק משוכלל למדי מכיוון שהוא בעל יכולת לאגור תמונה סטריאוסקופית ללא צורך להכפיל את נפח הנתונים. אם נתייחס לטרמינולוגיה של Playlist כפי שמוכר לנו מ- Blu-ray 2D, יש כאן Playlist בודד אשר יזוהה ככזה מעל ציוד 2D, אך כאשר ינוגן מעל ציוד 3D, התמונה תהיה סטריאוסקופית מכיוון שאז החומרה תדע לקרוא את ה- MVC בצורה כזאת בה יפוענח תמונה שונה לכל צד – והכל מאותו Playlist.

גם אם אין ברשותכם כרגע נגן תלת מימד, אין מניעה כי תאגרו כאלו לבנתיים וזאת מכיוון שכל כותר Blu-ray 3D אשר ינוגן מעל ציוד שחסר תמיכה שכזאת, יציג תמונת 2D, זה העקרון שעומד מאחורי Multiview Video Coding, היכולת לאגור תמונה סטריאוסקופית מעל דחיסת MPEG-4 AVC והדבר מהווה חלק מהסטנדרט שנקבע על ידי איגוד BDA.

כיום כל הסטרימרים אשר מבוססים מעבד RTL1186 מבית Realtek, יודעים לקרוא את פורמט ה- Blu-ray 3D MVC וגם להעביר את המסך בצורה אוטומטית למצב תלת מימד, הכל בלי הצורך המייגע מהמשתמש להעביר בעצמו את המקור למצב תלת מימד כמו בפורמטי ה- SBS | TAB. יש לציין כי היכולת הזאת מגיעה ישירות מ- Realtek, היא זאת שפיתחה אותו ולה כל הקרדיט, ממש נוקאוט ל- Sigma Desgins המתחרה.

מכיוון שה- Xtreamer Prodigy עושה שימוש במעבד ה- RTL1186 המדובר, היכולת קיימת בו בצורה טבעית. פשוט ליחצו בשלט על הכותר הרצוי וחסל – יש לכם את תצוגה תקינה של Blu-ray 3D באיכות הטובה ביותר שניתן לקבל היום והכל בנוחות הכורסה שלכם בבית.

כפי שנאמר מוקדם יותר בפרק של ביצועי הרשת, עבור ניגון תקין של כותרי Blu-ray 3D, יש צורך לנגן אותם מהתקן זכרון מקומי כמו כונן קשיח פנימי. ניגון מהרשת באמצעות פרוטוקול SMB או NFS יניב תוצאות עגומות למדי אשר לא יאפשרו ניגון תקין.

כיום ה- Xtreamer Prodigy חסר דפדפן כתוביות (למרות שמפורסם בדף המוצר כי הוא כן מכיל) ולכן אם אין בכותר שלכם עברית PGS מובנית, לא תוכלו להציג כתוביות. בעברית קצת יותר פשוטה, אם יש לכם קובץ SRT, לא תוכלו לנגן אותו עם ריפ ה- Blu-ray 3D שלכם.

קיימת יכולת BD Lite אשר גם כן פותחה על ידי Realtek וניתן לאפשר אותה בתפריט של ה- Xtreamer Prodigy, אך מומלץ לכבות אותה וזאת מכיוון שכאשר היא דולקת, כל כותר עם BD-J יניב הודעה בזמן ניסיון הניגון כי הנגן לא תומך בתלת מימד. כיבוי האופציה בתפריט תאפשר לנגן את הכותר בהצלחה. מכיוון שיש אנשים אשר אוהבים תפריטי Blu-ray, חברות אחרות של סטרימרים כמו HiMedia עם דגם ה- 900b שלהם, מציגים תפריט בחירה בכל פעם שמנסים לנגן ISO של Blu-ray 3D אשר מציגה בפני הצופה גמישות לגבי בחירת סוג הצפייה, אם זוהי צפייה ללא תפריטים אשר נקראת Straight Play, או ניגון עם תפריטים רק עבור כותרים מסוג BDMV, אשר נקראת BD 1.0 (לציון BD Profile 1.0). אם תבחרו ניגון BD 1.0 כאשר הכותר הינו BD-J, סביר להניח שהסטרימר יתקע, אבל אנחנו סוטים יותר מידי לכיוון סטרימרים אחרים, אז נחזור ל- Xtreamer Prodigy.

הריפים של כותרי ה- Blu-ray 3D מגיעים ברוב המקרים כ- ISO על מנת לחסוך במקום. קובץ ISO ממוצע של Blu-ray 3D MVC יהיה בנפח של 40GB. אותו כותר פרוס יהיה בנפח של כמעט פי 2, כלומר 75GB~. התוספת במקום נובעת בשל קבצי ה- SSIF אשר ממוקמים תחת תקייה בשם זהה תחת תיקיית STREAM. קבצים אלו מהווים את כותר ה- Blu-ray 3D בצורתו התלת מימדית. מי שרוצה, יכול גם לנגן ישירות את קבצי ה- SSIF בעזרת נגן כמו Stereoscopic Player. מי שירצה להמיר בעצמו את הקבצים לפורמט קל יותר כמו mkv, יוכל לעשות זאת למשל עם 3DBDNet, אך שימו לב כי ההמרה תיקח לכם משהו כמו 8 פעמים אורך ה- Playback והנפח הסופי יגיע קרוב ל- 70GB, תלוי אורך הקובץ.

במידה ואתם נוהגים לבצע את תהליך הריפינג בעצמכם מכותרי ה- Blu-ray 3D שברשותכם, נא עשו שימוש ב- ImgBurn וזאת מכיוון שריפינג אשר נעשו עם תוכנה זאת עובדים כהלכה. כאלו אשר נעשו עם Sony Vegas 11 מראים חוסר תאימות מול ה- Xtreamer Prodigy. הדבר מעט מוזר מכיוון שאותם כותרים כן עובדים עם IconBit XDS1003D, סטרימר נוסף אשר מבוסס על אותו מעבד של Realtek. יש מכאן להניח כי זוהי בעיית קושחה אשר תיפתר בקרוב.

לסיכום הפרק, אם יש לכם ריפים של Blu-ray 3D MVC ISO ואתם רוצים לנגן אותם, ה- Xtreamer Prodigy יעשה זאת כשורה – אך יש לזכור כי קבצי המדיה צריכים לשבת על התקן זכרון מקומי ואין אפשרות לשלב קובץ תרגום חיצוני. ה- HiMedia 900b בהשוואה, כן מסוגל לשלב כתוביות חיצוניות, יש למקם את קובץ הכתוביות בשם של הסרט תחת תיקיית BDMV והכתוביות יקבלו עדיפות על ה- PGS המובנה.

האם ה- Xtreamer Prodigy יכול לשמש עבור ריפים של כותרי Blu-ray?

במילה אחת: לא.

בתשעים מילים: ה- Xtreamer Prodigy חסר יכולת קריאת ריפים של Blu-ray. כאשר הוא נתקל בכזה, הוא מבצע עיון בתיקיות ומאלץ את המשתמש לבחור בקובץ ה- m2ts המתאים. יכולת מסויימת של קריאת ריפים התקיימה בגרסאות מוקדמות יותר של מוצרי Xtreamer ויש לצפות כי היא תגיע גם כאן, אך כרגע היא לא קיימת.

התוצאות בפרק זה מבהירות כי מה שהתרגלנו לפעמים לקבל כמובן מאליו בדגמים קודמים של יצרן מסויים, לא בטוח שקיים כבר מהיום הראשון בדגם החדש, אלא יש צורך לחכות מספר עדכוני קושחה ולקוות כי היכולות אליהן התרגלנו, יגיעו גם לכאן.

גרסת הקושחה עימה נבדק ה- Xtreamer Prodigy הינה: 3.0.0

סיכום

סיכום

ה- Xtreamer Prodigy הינו סטרימר מעניין וסוף סוף רוח רעננה במחוזותינו. הוא בין הראשונים בעולם והראשון בייבוא מסודר בארץ אשר מציג יכולת הצגת Blu-ray 3D, כלומר יכולות בלו-ריי תלת מימד בצורה מעולה בסלון המגורים שלנו, בלי צורך ללכת לקולנוע בשביל לקבל את מנת התלת מימד השבועית שלנו (אם יש לכם מזל ללכת לקולנוע כל שבוע).

יכולות האפליקציות והגלישה נחמדות ומתאימות לאופנה הנוכחית של אפליקציות ויכולות גלישה מסויימות מהסלון דרך הסטרימר שלנו, אך הדבר נראה בסך הכל כמו נסיון ליישר קו מול המתחרים מבית Dune, Popcorn Hour ו- TViX אשר מציגים יכולות דומות, אך ה- Xtreamer Prodigy עדיין רחוק מהיכולות המקוונת של ה- BOXEE BOX.

פינות רבות צריך לתקן כאן, אם זה ביצועי הרשת הלא טובים, באגים שונים כמו העלמות של תרגום בכניסה למצב תלת מימד, הצורך ללחוץ על Info על מנת להעלים את ה- UI בכל פעם שעושים Trickplay, חוסר יציבות וכדומה. פינות אחרות צריך בכלל ליצור, כמו דפדפן כתוביות ופתרון MovieJukeBox הולם בחסות היצרן.

הרבה מהיכולות שיש כאן מגיעים כחלק מהחבילה אשר מספקת חברת Realtek, יצרנית המעבד השוכן בקרבי ה- Xtreamer Prodigy. אותן יכולות ניגון של Blu-ray 3D קיימות גם בסטרימרים אחרים אשר מבוססים אותו מעבד, כמו ה- HiMedia 900b או ה- IconBit XDS1003D. הפעלה שלהן במקביל גם מראה עד כמה הם דומים ומאפשרת לראות בדיוק הינם נכנס לפעולה צוות הפיתוח של כל חברה והיכן פשוט השתמשנו במה שחברת Realtek סיפקה. אם זה הממשק לניווט קבצים אשר דומה מאוד בכולם, תפריט הכתוביות, תפריט התלת מימד ועוד רבות. כל חברה צריכה להתאמץ על מנת להראות בדיוק עד כמה היא חזקה בפיתוח ועד כמה היא לא תלותית ומביאה ומציגה בסטרימר מתוצרתה פיתוחים משמעותים. חברת Xtreamer עשתה זאת עם הממשק ההתחלתי ויכולות האנדרואיד. שאר החברות למשל פחות השקיעו בנושא זה, אך מצד שני הם מתומחרים בצורה מעט נמוכה יותר.

מה שטוב כאן זה נקודת הפתיחה שהציגה חברת Xtreamer עם ה- Xtreamer Prodigy. יש לפנינו סטרימר מגוון ביכולותיו, עם תלת מימד, אפליקציות, גלישה קלה, נגן מוזיקה מובנה חדשה וחזית של מוצר מדף שנראה טוב. אז נכון שצריך עוד כמה קושחות בשביל לייצב את התכונות החדשות וגם להוסיף את התכונות שאנחנו כבר מורגלים מדורות קודמים של סטרימרים, אבל הכיוון הוא חיובי.

בסופו של יום, מסכי תלת מימד נמכרים כבר מעל לשנה. כותרים מתאימים וחדשים יוצאים כל שבוע. מקור תלת מימד גם כן יש לנו. אבל תירוצים כבר אין.

ה- Xtreamer Prodigy יהיה זמין במהלך דצמבר הקרוב בסניפי באג במחיר של פחות מ- 1000 ש"ח.

לדיון בנושא: סטרימר Xtreamer Prodigy – תלת מימד עכשיו!


7:00
  /  
27.11.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד

1