ט.ר. מציגים מיתוג חדש, 25 שנה וקו מוצרים עדכני

באירוע חגיגי, הציגה חברת ט.ר. את קו המוצרים העדכני ל-2012, ובהזדמנות זו יום הולדת שמח לחברה בגין 25 שנה של ...גיל לייזר (מימין), מנכ"ל ט.ר.

לרגל יום ההולדת ה-25 של החברה, ט.ר. הפכה לחברה שמנסה לכסות את כל התחום ולתת פיתרון מלא לחברות ולגופים שונים "one stop shop". לרגל האירוע, עדכנה החברה את שמה והמוטו שלה ל: ט.ר. אלקטרוניקה בידורית חכמה במיוחד.

באירוע נכחו מספר רב של נציגי החברות מחו"ל, ובראשן משלחת שלמה של נציגים מפיוניר יפן.

פיוניר

 

סגירת מפעל המסכים של פיוניר הפכה את החברה לרווחית זה רבעון שישי ברציפות. החידושים הם בין היתר חיבור ישיר של האייפד לרסיבר, אפשר לשלוט על הרסיבר דרך האייפד או האייפון, ולהזרים את התוכן, אפשר גם לראות את המידע של האייפון/אייפד ישר על המסך.

הכבל למכשירי אפל מגיע כסטנדרט מה vsx821 שמתחיל מכ-2700 ש"ח. בגדול, החברה נותנת פתרונות הגברה החל מכ-1700 ש"ח והלאה. יש גם רסיברים דקים (SLIM) שמשתמשים בהגברות דיגיטליות ולכן דקים במיוחד ביחס למה שאנחנו רגילים. אפשר גם להזרים את התכנים דרך Airplay. מה VSX921 ומעלה.

ישנה גם אפליקצית שליטה ה icontrol av2, תוכנת שליטה של מהאייפון – עד רמה של שליטה ב-EQ של כל רמקול… יש גם DLNA 1.5 (כולל פונקציית RENDER) + אפשר גם להזרים את התוכן דרך BT.

החיסרון של שליטה כזו הוא שזו שליטה למוצר ספציפי, אין אפליקציות משולבות כרגע (אפליקצית שלט אוניברסלי) עדיין ששולטות ב-IP. כנראה שנראה כאלה ב-2012.

ה-BDP140 – נגן אוניברסלי הכולל תמיכה בתלת מימד, בלוריי עם טעינה מהירה, DVD, CD ותמיכה ב-SACD, שליטה מלאה עם האייפון/אייפד/אנדרויד וכמובן, שלט ששולט על הכל.

X-SMC1 מערכת מעוצבת עם מתקן עגינה לאייפון. טוב לחדרי עבודה, חדרי שינה. שלכם ב-1790 ש"ח. ישנה גרסא עם כונן CD, תחנת עגינה ורמקולים נפרדים.

תחום האודיו הדו ערוצי מקבל חיזוקים

ט.ר החלו לייצג לאחרונה ליין של מגברי שפופרות של חברת Yarland . בתמונה מוצג ה-Ariand M34, מגבר משולב, מבוסס EL34 המוציא 36W לערוץ וכולל שלט.

פול קליפש הקים את חברת Klipsch ב 1946. החידוש העיקרי היה כשהמציא את טוויטר השופר, אשר עד היום משמשים ברמקולים של החברה והפכו לסימן ההיכר כמו גם לטביעת הסאונד הייחודית של החברה. ב-1997 הגיע להיכל התהילה של ההנדסה והמדע (נדיר בתחום הזה). המפעל כיום ממוקם באינדיאנפוליס. קבוצת קליפש כוללת גם את המותגים  JAMO, ENERGY ו-MIRAGE. מקיפים מאוד בתחומי הכיסוי, מאזניות, דוקים, מערכות יוקרתיות בסטריאו, ועד למערכות קולנוע ביתי.

חברת טאנוי – TANNOY קמה ב-45 באנגליה, כאשר ב47 הם הציגו קונספט חדשני של dual concentric שבו הטוויטר נמצא במרכז דרייבר המיד-וופר, מה שגורם לכל התדרים לצאת מאותה נקודה (Single Point Soursce).

סונוס פאבר – Sonus Faber – חברה אטלקית עם קונספט ייחודי המתייחסים לרמקולים ככלי נגינה ולא בהכרך כמתמר אנרגיה שמתיימר להיות "נייטראלי" או "שקוף". תכנון ובניית הרמקולים נעשים בשיטות ותפיסת עולם של בוני כינורות. הרמקולים כמובן נבנים ביד וכוללים לדוגמא 26 שכבות של עץ ו-10 שכבות של לכה. כל רמקול לוקח כ-3 ימים לייצר. כל הרכיבים, גם ה-cross over נעשים ביד וגם לא באופן סדרתי (כלומר, אדם אחד מכין את כל הרכיבים מההתחלה ועד סוף הייצור). יש דגש חשוב על הצד העיצובי. טווח המחירים 4700 ש"ח לזוג בסדרות הנמוכות ועד 140 אלף יורו.

TAD – רמקולי העל בבעלות חברת פיוניר. EX REFERENCE היא סדרת העל של TAD. החברה מייצרת גם  את האלמנטים.

עולם הוידאו

 

חברת המקרנים INFOCUS הוקמה ב-1986, מכרה עד כה 3 מיליון מקרנים. משתמשת בטכנולוגית DLP, המנגנון יותר פשוט מ-LCD ואטום  לאבק, זו הסיבה ש-DLP יכול לעבוד לאורך זמן יותר עם פחות בעיות. לחברה סדרות שונות של מקרנים, החל מהמשרדיים מ-2700 ANSII ועד 3600 ANSII LUMENS. מגיע עד 6000 שעות אורך חיי מנורה, והמנורות זולות יחסית (1200 ש"ח). 5 שנות אחריות לא כולל מנורה (שנה אחריות), בשנים 4+5 צריך לשלם על שעות העבודה. מקרן לכיתות לימוד – אינטרקטיבי עם שרביט אפשר להקרין על כמעט כל קיר.

מקרני ק"ב מתחילים מ-9990 ש"ח,

יש להם אפשרות להעביר גם תמונה וגם סאונד דרך חיבור USB. אפשר גם עם דונגל לבצע זאת עד 10 מ' אלחוטית. אפשר גם 90 מ' עם פתרון אלחוטי מבוסס 802.11N.

חברת TVIX הוקמה ב-2004, נחשבים מותג חזק מאוד בתחום הסטרימרים. ישנם 5 דגמים, החל מ-ANDROID A1 ו-B1, סדרות SLIM עם או בלי טיונרי DTT וסטרימר זול – ה-N1 CAFE.

היתרון של האנדרויד הוא תמיכה בפלאש, דפדפן מלא, אפשרות למקלדת, עכבר (כולל אלחוטיים), אפליקציות מבוססות ANDROID כולל חנות שלהם. אפליקציות כוללות מידע (פייסבוק, חדשות, משחקים, חדשות, מזג אוויר וכו').
יש גם רשת "חברתית" שמאפשרת שיתוף קבצים (שירים, תמונות, סרטים) מהדיסקים של חברים שלי.
יש גם בדף הבית של הסטרימר אפשרות לשים ווידג'טים. ישנה גם אפליקציית שליטה (כרגע רק דרך טלפוני אנדרויד בלבד).
ב-N1 וב-S1 יש WEB REMOTE, כך שאפשר לגלוש לעמוד הבית של הסטרימר, ומשם לשלוט עליו. בסטרימרי אנדרויד אין את זה כרגע. תוך שבועיים יהיה זמין ה-A1.

יש לסטרימרים החדשים אפשרות להכניס דיסק ללא ברגים (פשוט מחליקים פנימה) עם תמיכה עד 3TB ולחדשים יש כבר חיבור USB 3. כידוע יש גם תמיכה ב-MOVIE JUKEBOX. יש אפשרות לשתף עד 4 דיסקים מהרשת או להשתמש בו כשרת NAS קטן (למפות אליו ספריית רשת).
A1 – מבוסס 8657 של סיגמא, כולל 512MB DDR RAM, דפדפן מלא, תמיכה בפלאש, תמיכה ב-HD AUDIO, ESTA, USB3 ועוד.
B1 בעצם דומה ל-A1 אבל קטן. כולל מקום לדיסק 2.5" (המעטפת מחליקה החוצה). מבוסס 8670 של סיגמא, עם 512MB DDR RAM. דווקא יש לו מאוורר 40 מ"מ. אמור להיות זול יותר מה-A1.

ה-S1 שהוא מוצר פרמיום (1690 ש"ח) נמכר משמעותית כי יש מעט סטרימרים שמתחרים בתחום הזה.

URC – universal remote controls

 

חברה אמריקאית בת 20 שנה המשווקת מגוון שלטים (כנראה החברה הגדולה ביותר בשלטים כיום) יש לה שתי חטיבות (לא כולל פיתרונות OEM ושלטים לחברות כמו יס והוט וכו') – שלטים חכמים כמו שאנחנו מכירים + מערכות שליטה של TOTAL CONTROL מבוססות רשת.

 

הוצגו גם מתגי וידאו של URC.

 

הפוקוס לאחרונה עובר ל-Custom installation. הם יצרו ב-20 השנה האחרונות 200 מיליון שלטים…

Multiroom ורמקולים מיוחדים

 

חברת Proficient שעושה מטריצות רבות ערוצים (בעיקר לאודיו).

speakercraft  מייצרת רמקולים חכמים, שקועים ו-out door.

SONOS – מערכת מולטירום לאודיו, מבוססת רשת אלחוטית. מאפשר גם חיבורים אנלוגיים (הם נדגמים) וכמובן גישה לקטלוג המוזיקה.
זהמערכת מכילה 100,000 תחנות רדיו אינטרנטיות ומאפשר גישה למוסיקה מכל חדר . ישנן גרסאות עם הגברה (דיגיטלית) ובלי הגברה. שירותים כמו Napster ו-Pandora לא נתמכים  בישראל.

ט.ר.עובדים עם וואלה ואורנג' שיש להם שירותי מוזיקה בסטרימינג. שליטה זמינה דרך מחשבי מק, סמארטפונים, שלט יעודי או אייפד.

עוד מידע מעניין הביא לנו נציג Speaker craft. דמיינו סאב שהוא כל כך גדול שאי אפשר להציב אותו ככה סתם בחוץ. במקום זה צריך לחפור באדמה בור די גדול (מדובר על סאב בגודל "בריא" למדי) כאשר רק חלקו העליון (קצה הצינור שבתמונה) יוצא החוצה לגובה הקרקע.

כך שיש לכם סאב בלתי נראה ובעוצמה שככל הנראה יכולה לגרום לסדקים בבניין הסמוך.

יש גם סאבים מעט פחות הזויים.

לדיון בנושא: ט.ר. מציגים מיתוג חדש, 25 שנה וקו מוצרים עדכני


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

12:00
  /  
25.11.2011
  
מאת: עפר לאור

1