אפסון נכנסת לתחום של מסכי משקפיים

כבר כמה שנים שתחום המשקפיים כמקרנים הופכים למעניינים יותר. מה שהיה בעבר בעיקר קוריוז איזוטרי ולא מאוד פרקטי הפך השנה ...

16:17
  /  
10.11.2011
  
מאת: עפר לאור

אבל הכניסה של אפסון, חברה שהתמקדה בעיקר במקרנים עד כה, בתחום הזה, rnיכול לסמן שהטכנולוגיה הזו מתחילה להכנס למיין סטרים. בכלל, כל המכשיר rnמעניין ודי ייחודי. הוא מורכב מיחידת משקפיים אשר אינם חשוכים לחלוטין, rnכלומר, הם מאפשרים לך להמשיך ולראות קדימה תוך כדי שימוש. אפסון טוענת rnשמשקפיים שהיו עד כה היו אטומים לאור ולמרות שהן התמקדו באיכות התמונה (לא rnתמיד בהצלחה) הם לא איפשרו התמצאות בשטח ולכן היו לא פרקטיים. הפיתרון של rnאפסון הוא מכסה חיצוני שכאשר הוא מולבש, הוא חוסם כניסת אור, אך כאשר rnמסירים אותו ניתן לראות את התוכן במקביל לצפיה במרחב הרגיל.

החלק rnהשני של המערכת כוללת יחידת שליטה שמופעלת על ידי מערכת הפעלה של אנדרויד rnגרסא 2.2 (Foro-yo) ומאפשר הרצת אפליקציות אנדרויד, משחקים, תוכנות וכמובן rnוידאו. יחידת השליטה כוללת משטח מגע, כפתורי הפעלה, את כח החישוב והבטריה rnלצורך השימוש. הרזולוציה של המשקפיים זה QFHD, כלומר 960 על 540 פיקסלים rnאשר נראים כמסך 320" ממרחק 20 מ'…

המכשיר מגיע עם תמיכה ב-WIFI, rnכרטיס זיכרון SD של 4GB בנוסף לזיכרון פנימי של 1GB. מכיוון שניתן לרכוש rnכרטיסי SD בגודל 32GB אנחנו כבר בתחרות עם נגני מדיה כמו האייפד ודומיו.

למי ששואל (תמיד יש אחד שקופץ), כמובן שתהיה תמיכה בפיענוח של 3D בפורמט SBS והבטריה צריכה להחזיק בערך 6 שעות של שימוש.

 

"הביקושrn העולמי למערכות בידור ניידות שהולכות איתך לכל מקום עולה בהדרגה", אומר rnאורן פליישר, מנכ"ל אפסון ישראל. "המוצר החדש מאפשר לך להנות ממגוון תכני rnמולטימדיה בדו או בתלת מימד ויחד עם זאת להשאר קשוב לסביבה. הפיתוח מתבסס rnעל הנסיון הרב שאפסון צברה בתחומי ההדמיה ועל הקשבה לצרי השוק. זהו רק מוצרrn ראשון בסדרה ובהחלט יש למה לצפות בעתיד הקרוב".

עלות: ככל הנראה כ-800 דולר.

זמינות: ביפן לקראת סוף השנה, ולכל השאר כנראה ברבעון שני של 2012.

 

לדיון בנושא: אפסון נכנסת לתחום של מסכי משקפיים

 

 


16:17
  /  
10.11.2011
  
מאת: עפר לאור

1