אני מתנתק – ואתם? הסוף לקנסות היציאה הדרקוניים

היום לו כל צרכן בשוק התקשורת מחכה הגיע סוף סוף: מהיום ניתן לעבור לכל חברת תקשורת אחרת שנרצה ללא קנסות ...

7:00
  /  
08.11.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד

מעכשיו הכל פתוח ונגיש בקלות

הצעד שהוביל משרד התקשורת כבר מספר חודשים מגיע היום לשלב האחרון שלו: מהיום כל צרכן בשוק התקשורת בישראל מסוגל לעבור בין חברות הסלולר, האינטרנט או הטלויזיה ללא קנסות יציאה אימתנים.

הצעד החל כבר באוגוסט האחרון עבור לקוחות חדשים בשוק הסלולר, אך מהיום כאמור, הוא אקטואלי גם עבור לקוחות קיימים. קנסות היציאה הגבוהים שהגיעו ברוב המקרים למאות שקלים ובמקרים רבים גם לאלפי שקלים, יוגבלו בצורה ניכרת וחישובם יהיה 8% מהחשבון החודשי הממוצע עבור שירותי אותה חברה ממנה נרצה להתנתק, כפול מספר החודשים שנותרו למנוי עד תום תקופת ההתחייבות.

יש לציין כי החוק יחול על מנויים שממוצע החשבונות החודשיים שלהם יהיה נמוך מ- 5,000 ש"ח, אחרת ההסכם התקף להתנתקות יהיה המקורי שנחתם.

 

המצב ששרר עד היום מנע ממנויים רבים בחברות כמו הוט, יס, רשתות הסלולר או בספקיות האינטרנט השונות, לעבור לחברה מתחרה בשל קנסות היציאה הגבוהים אשר הם נדרשו לשלם על מנת לעבור למסלול אטרקטיבי יותר עבורם.

מהיום השוק תחרותי יותר והרבה יותר חיובי לצרכן הכלכלי הנבון כיום.

אז מאיזה שירות אתם הולכים להתנתק בעקבות החוק החדש, האם זהו ספק אינטרנט שלא מספק מה שצריך, חברה סלולרית לא אטרקטיבית או אולי מחברות הטלויזיה הרב-ערוציות: יס או הוט?

הצביעו. 

לדיון בנושא: אני מתנתק, ואתם? הסוף לקנסות היציאה הדרקוניים


7:00
  /  
08.11.2011
  
מאת: זיו רוזנפלד