כך תגנו על האלקטרוניקה שלכם בסטייל

אתם שומרים על הציוד האלקטרוני שלכם מכל משמר והיום ניתן למצוא כיסויים מגנים מיוחדים כמעט לכל מוצר. הנה כיסוי מגן ...

7:00
  /  
23.10.2011
  
מאת: אברהם צור

לכולנו יש מכשירי אלקטרוניקה ניידים ונייחים עליהם אנו רוצים להגן ככל האפשר. לרוב, אנו משתדלים כי הכיסוי המגן יהיה גם יפה ואסתטי. לחברת iCarbons נחשפתי לראשונה כאשר מכר קרוב חזר מחופשה בארה"ב. הוא שלף מכיסו את מכשיר האיפון 4 שלו ואמר לי "תראה את זה". האיפון היה מכוסה במדבקה לבנה בעלת טקסטורה מחוספסת המעניקה למתבונן תחושה כי מדובר בקרבון פייבר (לבן…?). כשסיימתי להתבונן באיפון, שלף חברי את מחשב ה-MacBook pro שלו עליו הדביק כיסוי קרבון מרהיב בצבע שחור.
כשרכשתי את ה-MacBook pro שלי ניסיתי להתאים לו מספר כיסויים. את רובם המוחלט של הכיסויים אותם ניסיתי מצאתי מגושמים ולא נוחים. לעומת זאת הכיסוי של iCarbons הוא למעשה מדבקה דקה. החלטתי לנסות את המוצר בעצמי.

 

המוצר:

 

לאחר עשרה ימי המתנה קבלתי את המוצר בדואר. המוצר הגיע כשהוא ארוז במעטפה קשיחה למדיי. פתיחת המעטפה מגלה בפנים שקית ניילון שקופה ועליה מדבקה של חברת iCarbons. בתוך השקית מסודרות שלושת המדבקות אותן יש להדביק על המחשב. בנוסף, ישנה מדבקת קרבון לבנה אחת שמטרתה כיסוי והגנה על הלוגו של Apple בחלק החיצוני של המסך.
הוצאת הכיסוי מהאריזה מגלה כי מדובר במדבקה המדמה קרבון שמיוצרת ע"י חברת M3 ונחתכת ע"י חברת iCarbons. הצצה בנייר עליו הכיסוי מודבק מגלה כי החומר ממנו עשוי הכיסוי מיועד להדבקה על מכוניות על מנת ליצור את אפקט הקרבון פייבר.
הכיסוי הנו גמיש למדי אך לא אלסטי. עוביו של הכיסוי הנו פחות מ-1 מ"מ.

 

ההתקנה:

 

כיסוי המסך:

ההתקנה הנכונה של כיסוי המסך מתבצעת בעזרת הדף עליו היה מודבק הכיסוי. הכיסוי דביק מאוד ולולא נעזרתי בדף לא הייתי מצליח להדביקו כראוי. יש לקלף את הכיסוי מהניר עליו הוא מודבק. את הניר יש לגזור לשני חצאים ולהדביקו בחזרה על הכיסוי כך שהלוגו של Apple נותר חשוף ובנוסף, יש להותיר בחלקו העליון של הכיסוי 2ס"מ חשופים. שיטת עבודה זו מאפשרת ליישר את הלוגו של Apple כראוי עם החיתוך של הלוגו בכיסוי מבלי שהכיסוי ידבק בכל פעם.

 

 

על אף השיטה בה השתמשתי, ההתקנה הייתה קשה ונדרשו ממני 40 דקות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה וליישר את המדבקה כראוי על המסך. בנוסף, עקב המבנה המקומר של המסך, השתמשתי במייבש שיער על מנת לחמם את הכיסוי ובך לאפשר הדבקה טובה שלו בפינות.
חיתוך הלוגו של Apple בכיסוי מדויק מאוד ולא נשארו חלקים חשופים או חלקים מכוסים ייתר על המידה. לעומת זאת, הכיסוי לא נפרש על המסך כולו ונשאר רווח של 1 מ"מ בכל צד.

 

 

 

מסגרת המקלדת: ההתקנה הנכונה של מסגרת המקלדת מתבצעת בשני שלבים. את הכיסוי מסירים במלואו מהניר עליו הוא מודבק. לאחר מכן, בראש ובראשונה מיישרים את הכיסוי עם משטח העכבר. לאחר יישור זה מדביקים את דפנות הכיסוי. יש לשים לב ולהדביק את הדפנות כך שכפתור הכיבוי / הדלקה מצד ימין והמיקרופון מצד שמאל יוותרו חשופים. התקנת כיסוי המקלדת הסתיים לאחר כעשר דקות.
הכיסוי אינו מכסה את כפתורי המקלדת עצמה, אלא רק את המסגרת המקיפה אותה ואת משטח העכבר. החיתוך של הכיסוי מדויק מאוד ומכסה את מסגרת המקלדת באופן כמעט מושלם.

 

חלק תחתון:

כיסוי החלק התחתון היה קל למדי לאחר כיסוי מסגרת המקלדת והמסך. יש לקלף 3 ס"מ מהכיסוי ולהדביקו על החלק התחתון כך שחורי הברגים והרגליות יהיו במקומם המדויק. לאחר מכן יש למשוך את הניר ולהדביק את שאר הכיסוי.
כמו כיסוי המסך, גם כיסוי החלק התחתון משאיר כמ"מ אחד של רווח מהדפנות וחתוך נכון לפי חורי הברגים והרגליות. על מנת להדביק את הכיסוי בפינות המקומרות השתמשתי במייבש שיער על מנת לחממו ולהדביקו, כמו בכיסוי המסך.

 

כיסוי הלוגו על המסך:

את הלוגו אני אוהב זוהר, לכן את כיסוי הלוגו החלטתי לא להדביק.
זהו המקום לכתוב כי הסרה של הכיסוי אינה מותירה אחריה לכלוך שזהו יתרון משמעותי משום לרוב מדבקות מסוג זה מותירות שאריות דבק על המשטח, מה שהופך את הסרת הכיסוי לתהליך מייגע.

הגנה:

לאחר ההתקנה לקחתי מפתח ושרטתי את הכיסוי שמודבק על חלקו התחתון של המחשב. הכיסוי עמד יפה במבחן והמפתח לא חדר אותו (גילוי נאות, לא הפעלתי את מלוא כוחי על הכיסוי).
כמובן שגם הכיסוי של חברת iCarbons וגם כיסוים קשיחים לא יעזרו למוצר שלכם אם זה ייפול על הרצפה מגובה רב. ברם, שריטות הוא בהחלט יכול למנוע.

 

עבודה:

 

כאמור, הסיבה בעטיה לא רכשתי מגן עד היום היא הסרבול של המגנים אותם בדקתי. הסרבול מתבטא בעובי הנוסף למחשב והתחושה הכללית של המחשב על הכיסוי. העבודה עם הכיסוי של iCarbons נוחה מאוד. העובי שנוסף למחשב הוא מזערי ובלתי מורגש. למעשה המקום היחידי בו אני מרגיש הוא במסגרת המקלדת, עליה אני מניח את ידיי כשאני מקליד. התחושה של הכיסוי, כמובן, שונה מהתחושה של המסגרת המתכתית של ה-MacBook pro אך אינני יכול להצביע על אחת מהתחושות כנוחה יותר.

 

נראות:

 

למעשה, רוב ייעודו של הכיסוי הזה הוא לשפר את הנראות של המוצר. התבוננות קצרה באתר iCarbons מעלה כי הם מייצרים כיסויים לפלסטישן של סוני, ל-iMac של Apple, ל-Apple TV וכו'. הכיסוי ל-MacBook pro ניתן להזמנה בארבע אפשרויות: קרבון שחור, קרבון לבן ושני סוגי מדבקה דמוי עץ.
אני מוצא את הכיסוי ל-MacBook pro יפה, עכשווי ומרענן. אם כי אני מוכרח לציין כי הדעות חלוקות ויש הטוענים כי המראה המקורי של המחשב אלגנטי ונעים יותר.
תחליטו אתם…

 

 

 

סיכום:

חברת iCarbons מייצרת שלל כיסויים דמוי קרבון ועץ למוצרי אלקטרוניקה בידורית. מדובר במוצר איכותי, יפה ומגן מפני שריטות. מי שמחפש הגנה משמעותית יותר לציוד שלו לא ימצא ב-iCarbons את התשובה, שכן המדבקה לא קשיחה ולא מספקת הגנה מפני מכות. ברם, בפני שריטות הכיסוי עומד יפה. מומלץ.
מחירים:
מגן מסך + מגן מסגרת מקלדת + מגן חלק תחתון = 49$.
ניתן לרכוש כל חלק בנפרד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: כך תגנו על האלקטרוניקה שלכם בסטייל


7:00
  /  
23.10.2011
  
מאת: אברהם צור

1