15 האפליקציות שלא תצטרכו יותר כשתעברו ל-iOS5

מערכת ההפעלה החדשה של למכשירים הניידים של אפל, ה-iOS5 אשר יצאה אתמול, הביאה לא מעט פיצ'רים ויכולות חדשות למכשירים הישנים ...

7:00
  /  
13.10.2011
  
כתב: מרטין סבג

Find My Friend מייתר את הצורך באפליקציות אשר מאפשרות למצוא חברים ע"ב מיקום

הפיצ'ר החינמי הזה, אשר מאפשר לראות איפה חבר נמצא (שכמובן אישר את זה) מייתר את הצורך בתוכנות כמו GPS Tracking (עלות של 3.99$).

 

 Apple Cards תגנוב את ההצגה ל-Postagram

האפליקציה Postagram מאוד אהודה בארה"ב מאפשרת לשלוח העתק מודפס של תמונה שצילמת באייפון לנמען ב-0.99$. אפל מאוד אהבו את האפליקציה ואף התגאו בה בכתבה ב-Wall street journal ולמרות שהפיצ'ר החדש, ה-Cards, יעלה 2.99$ למשלוח תמונה, בזכות זה שהפונקציה הזו מובנית במערכת ההפעלה, ככל הנראה Postagram תישכח מהר מאוד….


מקור לתמונה: engadget

מבט חדש על יומן הפגישות

הטיית המכשיר בצורה אופקית מציגה את לוח השנה בצורה המאפשרת לראות את השבוע. זה היה אחד היתרונות הבולטים של תוכנה כמו Week Calendar

תזכורות מבוססות מיקום

הפיצ'ר החדש של תזכורות מבוססות מיקום עושה בחינם מה ש-Cues עושה ב-1.99$ .

תוכנת ההכתבה Dragon

למרות ש-Dragon היא תוכנת הכתבה חינמית, ה-Siri (אמנם למשתמשי iPhone 4S בלבד), שגם היא חינמית, משתמשת באותו מנוע של דראגון, אבל טובה ממנה בכל פרמטר.

Whatsapp, תוכנת המסרים המיידיים בסכנה..

אין הרבה לדעתי, שצריך להסביר על Whatsapp. זו תוכנת מסרים סופר פופולארית שכן היא מאפשרת לשלוח הודעות בזמן אמת, לראות כשמישהו מחובר או לא, כשהוא אפילו מתקתק תגובה, מציג אישור מסירת התגובה ועוד.

ה-iMessage עושה את כל זה ובחינם (ה-Whatsapp עולה 0.99$).

עדיין יש יתרון אחד ל-Whatsapp והוא שזו תוכנה שעובדת על הרבה מאוד פלטפורמות (Blackberry  ואנדרואיד) ולכן מאפשרת להתכתב בין משתמשים עם מכשירים שונים.

Boxcar מרכז במקום אחד את כל ההודעות

תוכנת Boxcar מרכז במקום אחד את כל ה-Push Notification. ה-Notification Center של iOS5 עושה את מה שרוב המשתמשים הממוצעים ייצטרכו ע"י ריכוז של כל ההודעות, אימיילים, SMSים וכו' בחלק העליון של המסך.

ריכוז מידע במסך הנעילה – LockInfo

אחת התוכנות היותר שמושיות והתוספות שבגינם אני אישית פרצתי את המכשיר שלי היא תוכנת LockInfo המאפשרת המון מידע כבר במסך הנעילה, ללא צורך לפתוח את המכשיר ואז להיכנס לאפליקציות, כגון הפגישות הבאות, מיילים שהתקבלו, מזג אויר וכו'.

ב-iOS5 זה כבר מובנה במערכת ההפעלה ולא רק זה, אלא אפילו נראה הרבה יותר טוב.

Instapaper ו-Read it Later בצרות….

התוכנות הנ"ל מאפשרות לשמור מידע מהרשת (עמודי אינטרנט למשל) לקריאה ב-Offline כשאין חיבור כזה. התוכנות אפילו מורידות פרסומות ומסדרות את הטקסט בצורה נוחה לקריאה, אולם ב-iOS5, ה-Reading List  וה-Reader עושים את זה באותה צורה ואף מסנכרנים את זה על כל מכשירי ה-iOS.

Wi-Fi Sync – כי ככה מסנכרים מכשירים פרוצים…

אחת התוכנות הכי יעילות ב-Cydia היתה ה-Wi-Fi Sync (עלותה 9.99$) אשר מאפשרת לסנכרן את המכשיר ל-iTunes ללא כבלים. ב-iOS5 זה ייעשה טוב יותר ובחינם !

תוכנות התזכורות יישכחו….

תכונות כמו Notificant, Notified ו-Remeber the Milk אשר עזרו לזכור דברים יהיו מיותרות לחלוטין עכשיו שיש את ה-Reminders App שמאפשרת לשים תזכורות לפי זמן ו/או מקום.

תוכנת Photoshop Express ותוכנות עריכת תמונות

יש הרבה תוכנות לעריכת תמונות, בעיקר כאלו שמלבישים פילטרים על התמונות, אולם אפליקצית ה-Photos החדשה מאפשרת עריכה בסיסית כמו Crop, Enhance והורדת עיניים אדומות מהתמונה.

SnapTap מה-Cydia

אמנם זו תוכנה שעולה 1$ בלבד מה-CYDIA אולם ב-iOS5 היא מתה לחלוטין. במערכת ההפעלה החדשה אפשר לשייך את כפתור הווליום ע"מ לצלם כמו גם היכולת לצלם כבר ממסך הנעילה.

 

Google Sync

אמנם הסיכנרון עם גוגל הוא לא ממש "תוכנה" אלא יותר שירות אשר עוזר לשמור על אנשי הקשר, אימיילים ולוח השנה מסונכרים. קודם לכן, הסנכרון עם גוגל התחרה עם הMobileMe אשר עלה 99.99$, אולם עתה זה הפך ל-iCloud וה-iCloud הוא חינם.

 

דפדנים בעלי טאבים עבור דפים שונים

ישנם לא מעט דפדפנים מצד שלישי אשר מאפשרים גלישה במספר אתרים בצורת טאבים, הפיכת מאמרים לטקסט ע"מ לקרוא בצורה נוחה יותר, עבודה עם Instapaper עבור קריאה ב-OFFLINE אולם עתה, הספארי עושה את הכל.

מקור: businessinsider.com

אם מצאתם עוד יכולות או פיצ'רים במערכת ההפעלה החדשה שמיירת תוכנה או שירות שהייתם משתמשים בו קודם, נשמח אם תספרו לנו בשרשור מטה.

לדיון בנושא: 15 האפליקציות שלא תצטרכו יותר כשתעברו ל-iOS5


7:00
  /  
13.10.2011
  
כתב: מרטין סבג