כיצד להדביק מגן מסך כמו מקצוען

אתם דוחים כבר זמן רב את ההדבקה של מגן המסך שלכם למכשיר הסלולרי? מפחדים לטעות? אין זמן? עכשיו אין תירוץ ...

7:30
  /  
07.10.2011
  
מאת: ירון קליין

לאדם מנוסה, לוקח כ- 2 דקות פלוס מינוס להדביק מגן מסך. לרוב האנשים זה לוקח הרבה יותר זמן או שבכלל לא מנסים מכיוון שחוששים מלפשל.
בשביל אלו שחוששים, תדעו שכולם מפשלים מדי פעם. לא צריך להתרגש. למזלנו, מגן מסך זה דבר זול. מזמינים כמות ושומרים במגירה. בסופו של דבר כל המגנים מתבלים, נשרטים, או מתקלפים עם הזמן. אז אם ניסיתם ופישלתם, לא נורא יש עוד אחד במגירה.
במדריך הזה נלמד אתכם כיצד להדביק מגן מסך בצורה פשוטה ומהירה, כמו מקצוענים. השיטה שתלמדו כאן מתאימה למכשירים בעלי כפתור Home ופומית או מצלמה במרכז הדופן העליונה והתחתונה כגון ה- iPhone,Samsung Galaxy , IPod וכו. במידה וברשותכם מכשיר עם מסך ללא כפתור ופומית בגוף המסך כגון ה- Nexus One, Desire או iPad יש את שיטת הסלוטייפ להדבקת מגן מסך שנלמד בפעם הבאה.

בשביל להחליף מגן מסך תזדקקו לפריטים הבאים:

 

 • מכשיר שזקוק למגן מסך חדש.
 • מגן מסך המתאים למכשיר.
 • מטלית מקירופייבר או המטלית הצהובה שמגיעה עם מגן המסך.
 • כרטיס פלסטי לדוגמא כרטיס אשראי.
 • מעט אלכוהול לניקוי ונייר סופג (לא חובה אבל רצוי).
 • אזור עבודה נקי מאבק.

לפני שנתחיל לעבוד, מומלץ לנקות את משטח העבודה עם מטלית לחה ולשטוף את הידיים עם סבון. אנו רוצים להפחית את הסיכוי שאבק יידבק למגן או ששומן יימנע הדבקה טובה יותר.
זה הזמן לוודא שהמגן מתאים ב- 100% למכשירכם ע"י הנחת המגן על המסך כמו שהוא. לא נרצה להדביק בטעות מגן של מכשיר אחר על המכשיר שלנו.
למגן חור לכפתור Home וחור או חריץ לפומית. לפעמים, בתהליך הייצור לא הסירו את חתיכות הפלסטיק שבחורים האלה. נא להוציא אותם עכשיו.

 

 1. נקלף את מגן המסך הישן מהמכשיר שלנו (במידה ויש).

 2. נטפטף מעט אלכוהול על נייר סופג וננגב היטב את המכשיר. אם כבר אנחנו מנקים עם אלכוהול אז כדאי לעבור על המכשיר מכל הכיוונים כולל הדפנות והגב.

 3.  ננגב היטב את המכשיר עם מטלית המיקרופייבר או המטלית הצהובה.ודאו היטב שאין כתמים או אבק על זכוכית המכשיר. שלב זה הכי קריטי וכמעט בלתי הפיך. לא תרצו שגרגר אבק ישאיר בועה קבועה. בדקו שוב שאין אבק!

   

 4. רוב מגני המסך בעלי 3 שכבות. בסופו של דבר את 2 השכבות החיצוניות מקלפים והשכבה הפנימית נשארת על המסך. את השכבות מזהים בעזרת מדבקה לבנה עם הספרה 1 או 2. ישנם מגני מסך עם 2 שכבות ואז תהיה רק מדבקה אחת.

 5. החזיקו את מגן המסך בדפנות בעזרת קצות האצבעות והסירו לגמרי את שכבה מספר 1.

 6. סובבו את מגן המסך כך שהדופן שקילפנו תהיה כלפי המכשיר והחורים של כפתור ה- Home וחור הפומית באותו כיוון.
 7. כופפו קלות את מגן המסך כך שתיווצר בטן כלפי המכשיר.

 8. קרבו את מגן המסך למכשיר לאט וודאו שהמגן ממורכז בעזרת חור כפתור Home וחור הפומית. המשיכו לקרב את המגן למכשיר עד אשר מגן המסך ייגע בזכוכית המכשיר. תראו פס מגע דק בין המגן וזכוכית המכשיר.
  במידה והמגן לא ממוקם כמו שצריך הרימו אותו וקרבו שוב. כיפוף המגן מאפשר דיוק טוב יותר בהשמת המגן בלי להסתבך יותר מדי.

 9. עם האצבע המורה נצמיד את המגן לזכוכית ממרכז המכשיר החוצה. עד אשר המגן צמוד במלואו למכשיר.

 10. לפעמים בשלב זה יוצרו בועות אוויר. בעזרת כרטיס הפלסטיק החליקו את הבועות החוצה לכיוון דפנות המכשיר בצורת גריפה הפוכה. במידה ונוצרו בועות באזור הכפתור או פומית, גרפו את הבועות לכיוון החור.

 11. במידה ומגן המסך שלכם עם שכבה שלישית המסומן עם מדבקה מספר 2. יש צורך לקלף אותה לאט ובזהירות. וודאו שהמגן נשאר דבוק למכשיר ולא מתרומם עם השכבה הזו. 

 12. במידה והמגן מתרומם ביחד עם המדבקה מהמסך, החזירו את המגן למקומו ונסו שנית. במידה ונוצרו בועות אוויר יש להוציאם באותה שיטה כמו ממקודם בעזרת הכרטיס הפלסטי. תיזהרו לא לשפשף את המגן החדש יותר מדי.

זה כל הסיפור.
ממש לא מסובך ועם מעט תרגול כל זה ייקח גם לכם 2 דקות פלוס מינוס.


לדיון בנושא: כיצד להדביק מגן מסך כמו מקצוען


7:30
  /  
7.10.2011
  
מאת: ירון קליין

1