אינטל מציגה את האולטרא בוק. עולם המיחשוב יהיה מגניב יותר

האולטראבוק על פי אינטל - מחשב קטן סקסי ובעל ביצועים טובים. מולי אדן מתעצבן ולא מבין מדוע בארץ המחירים יקרים ...

19:00
  /  
26.09.2011
  
מאת: אלי חבוש
[וידאו הצצה לאולטרא-בוק של ASUS בהמשך הכתבה]
באירוע לעתונאים שערכה חברת אינטל היום, שני, הציג מולי אדן, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת לקוחות ה-PC באינטל את קטיגוריית האולטרא-בוק שמובילה החברה. זכינו אף להתנסות במספר מחשבי אולטראבוק שונים  של חברת ACER ו- ASUS (תמונות בהמשך)

מחשב האולטרא-בוק על פי אדן הוא מחשב קל, מוגן ואלגנטי שלא מתפשר על ביצועים ועל מחיר. מחשבי האולטרא בוק אמורים להיות מסוגלים להידלק בתוך שניות מרגע הפעלתם, להיות קלים ונוחים לנשיאה ועדיין לתת למשתמש ביצועים טובים עם המעבדים החדשים והמהירים של החברה.

לדברי אדן באירוע, מכשירי האולטרה-בוק הראשונים מתוכננים להגיע לשוק בתקופת קניות החגים של סוף שנת 2011, ומבוססים על משפחת הדור השני של מעבדי הליבה של אינטל. הם יוצעו בשלל עיצובים נקיים ובשלל גדלים והודות לשימוש בטכנולוגית "התחלה זריזה" ((Rapid Start של אינטל יתעוררו כמעט מייד גם מהתרדמה העמוקה ביותר.

מולי אדן, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת לקוחות ה-PC באינטל מדגמן את האולטראבוק של ASUS

אדן אמר שהשלב הראשון בתהליך יתגשם בעונת חגי סוף השנה האזרחית הקרובים עם הכנסת מכשירי האולטרה-בוק לשוק, בעוד השלב השני יתחיל עם השקת מעבדי הליבה מהדור השלישי של אינטל במחצית הראשונה של 2012. בשנת 2013 תציג אינטל את הדור הבא, בעלי מעבדי 'Haswell' בטכנולוגית 22 ננומטר, המציין את המעבר לשלב השלישי בדרך למכשירי אולטרה-בוק. אדן הדגים כיצד מריץ ה-'Haswell' יישומים רבים במקביל. המכשירים המונעים במעבדים העתידיים יישנו בסופו של דבר את חווית המחשוב האישי בזכות רמות חדשות של חסכון באנרגיה של המעבדים ובזכות חיי סוללה של יותר מ-10 ימים במצב המתנה מחוברת.

לדברי אדן מכירות ה PC רק גדלות מיום ליום כשנכון להיום נמכרים כמיליון מחשבי PC ברחבי העולם כל יום ונתון זה הולך וגדל. כמו כן, אחוז מכירות המחשבים הביתיים גדל משמעותית משנת 2000 ביחס למכירות המחשבים לתעשייה כשבשנת 2000 עמד היחס על 29% לצרכן הביתי לעומת 71% לצרכן העסקי/תעשייתי ובשנת 2010 התהפך היחס ועמד על 65% לטובת הצרכן הביתי. ניתן להניח שהנתון רק יגדל גם בשנת 2011. 

חברת אינטל משקיעה כ-300 מיליון דולר לצורך הורדת מחיר המחשב. אינטל דווקא מחפשת חברות שיודעות לעשות את זה תוך כדי אריזת הרכיביםבאריזה קטנה וסקסית ולדברי אדן, הוא יעדיף לנווט את הסכום לחברות ישראליות. אינטל כבר ביצעה סקר שוק על מנת לבדוק האם הצרכן יהיה מוכן לשלם יותר על מחשב דק וכמה. על פי הסקרים של החברה, 50% מהאנשים יהיו מוכנים לשלם 50 דולר נוספים על מחשב דק בעוד ש 25% מהאנשים יהיו מוכנים לשלם עד 150 דולר נוספים. 

בהכרזה שהתקיימה בארצות הברית, מולי אדן הציג יחד עם Microsoft את האופן בו מערכת ההפעלה Windows 8 פועלת ומריצה כמה יישומים על גבי מכשיר אולטרה-בוק בעל מעבד של אינטל. אדן הדגיש את שיתוף הפעולה הנרחב בין אינטל ומייקרוסופט והצביע על הזדמנויות בעתיד כאשר Windows 8* יתפרש ויפעל על מגוון מכשירים ממוחשבים, כגון מחשבי לוח (tablet), מחשבים היברידים  (hybrid) ותצורות חדשות כמו האולטרה-בוק.
ולמרות זאת, לדברי אדן הטאבלט לעולם לא יוכל להחליף את ה PC. חלונות 8 החדשה מיועדת בעיקר למחשבים בעלי צד מגע. לדברי אדן מתעתדים להוציא מספר מחשבים בעלי צג מגע, אפילו למחשבי PC. 

האולטראבוקס

מחשבי האולטראבוק שהוצגו באירוע אכן מימשו את דבריו של אדן, לכל הפחות מהבחינה הויזואלית. מדובר במחשבים קלים ודקיקים העשויים מאלומיניום בסגנון יוני-בודי. מגוון החיבורים במחשבים מסוג אלה הוא כצפוי קטן יותר.
מחשב ה ASUS משך את תשומת לבי יותר מהשאר. המחשב דומה מאוד להפליא למקבוק אייר החדש של אפל – בגודל, במשקל, במידות ואפילו בפרישת המקשים. לא רק זאת, גם משטח המגע נראה ומתנהג דומה למקבוק של אפל כשלחיצה ימנית מבוצעת על ידי לחיצה עם שתי אצבעות. 

החלטתי מיד להניח את המחשב שלי (המקבוק אייר החדש) לצד האולטראבוק של אסוס ולתת לכם לשפוט בעצמכם. מה שכן, האולטראבוק של אסוס נראה טוב מאוד ובהחלט נכנס לרשימת הקניות העתידית שלי.

מימין האולטרא-בוק של ASUS, משמאל המקבוק אייר
.
.
דק וסקסי
 

וידאו הצצה לאולטרא-בוק של ASUS:

 


האולטראבוק של טושיבה
דק קליל ב 15 אינטש
.
.
האולטראבוק של ACER

 

המעבד החדש – Ivy Bridge

אדן ערך סקירה מוקדמת של המעבד אשר יניע את מכשירי האולטרה-בוק בשנת 2012 – הדור השלישי של מעבדי הליבה של אינטל (שם הקוד הפנימי "Ivy Bridge"). המעבדים צפויים להיות זמינים בתוך מערכות במחצית הראשונה של 2012 והם יספקו ביצועים טובים יותר ויעילות אנרגטית משופרת. בנוסף, אינטל תכננה מחדש את הגרפיקה של המעבד בכדי לספק חווית וידאו ומשחקים טובה יותר.

האולטראבוקס ישווקו בארץ על ידי שני יצרנים – ASUS ו- ACER באמצעות הריטיילרים.

שלוותו של אדן הופרעה כשזה נשאל מדוע בישראל נמכרים מחשבים במחיר יקר כלכך ביחס למדינות כמו ארה"ב ומדינות אחרות באירופה. לאדן כך נראה יש בטן מלאה בנושא – "מעצבן אותי שהמחירים בארץ יקרים כלכך. על מחשבים בישראל יש רק מע"מ, אין מכס ואין שום סיבה שזה יעלה יקר יותר מבמדינות אחרות"
אדן המשיך ואמר – "אם המחשב עולה אצל ריטיילר יקר יותר, צריך למצוא מקום אחר לקנות בו".

ולנו אין אלא להסכים ולקוות שמשהו אכן ישתנה. 

 

לדיון בנושא: אינטל מציגה את האולטרא בוק. עולם המיחשוב יהיה מגניב יותר


19:00
  /  
26.9.2011
  
מאת: אלי חבוש

1