שרת בתחפושת: QNAP TS-659 Pro+ TurboNAS

קיבלנו לבדיקה את ה-NAS המיועד לשוק העסקי והפרטי, ורק מקריאת המפרט והפיצ'רים התחלנו להזיע. איך בדיוק החליטו לקטלג את זה ...

7:00
  /  
26.09.2011
  
מאת: שלומי אסף
קדמה

הקדמה

המושג NAS, או בשמו העברי מאגרשת, אינו זר לחובבי הטכנולוגיה. מרכז מידע אחד לכל הבית שחוסך מקום, זמן וכסף ודואג לשמור את המידע שלנו מפני אובדן בלתי צפוי.
באתר סקרנו מספר דגמים מעניינים של חברות רבות, פתרונות בתצורת מוצר יעודי ופתרונות בתצורת DIY בעזרת מחשב – לכל פתרון יתרונות וחסרונות משלו.
לאחרונה, בעקבות גל הדגמים ששוטף אותנו ניתן לשים לב להתקדמות שנעשית בתחום, למאגרשת מתווספות תכונות חדשות שמשלימות אותו ומקרבות אותו לשרת לכל דבר, לא רק הזרמת מדיה אלא מוצר משלים אשר יכול להחליף שימושי מחשב תוך כדי חסכון בחשמל.
סקירה זו מתמקדת במוצר של חברת QNAP, הפעילה משנת 2004, מדגם +TS 659 Pro.
החברה מייעדת את המוצר בעיקר לעסקים קטנים/בינוניים ובנוסף גם לשוק הביתי. מדובר במאגרשת מקצועי אשר מצויד בחומרה חזקה ושלל תכונות, והזרמת מדיה היא רק חלק קטן מהיכולות שלו. ללא ספק, הייעוד של החברה מרמז על התוצר הסופי, ומדובר במוצר בעל גימור איכותי ויכולות גבוהות, הן בביצועים והן בפיצ'רים. ניכר כי החברה הפנתה את מירב המשאבים לפיצ'רים הקורצים לשוק העסקי אך לא קיפחה את השוק הפרטי ומגוון האפשרויות הקיימות נוגע כמעט בכל תחום אפשרי.
בסקירה נתמקד כמובן ביכולות הזרמת המדיה וננסה להציג תמונה רחבה, במידת האפשר, של כל התוספות והפיצ'רים המצורפים לחבילה.

חומרה

 • מעבד אינטל אטום 1.8GHz כפול ליבה.
 • 1GB זיכרון – DDR3.
 • 6 מגירות לכוננים (2.5" או "3.5) בנפח של עד 3TB כל אחד.
 • 2 כניסות eSata מאחור.
 • 5 כניסות USB (אחת מקדימה) בפרוטוקול USB 2.0
 • 2 כניסות רשת ג'יגה עם אפשרות ל-Fail Over, Load Balancing / Aggregation או Dual IP.
 • יציאת VGA לתחזוקה מקומית.
 • מידות: 175 (H) x 257 (W) x 235 (D)
 • 2 מאווררים פנימיים של 12 וולט קוטר 90 מ"מ, במהירות משתנה.

RAID

המערכת תומכת במספר רב של מערכים עם או בלי שרידות.
למי שמחפש פתרון ללא שרידות קיימת האפשרות ליצור דיסק בודד או חיבור ליניארי של מספר דיסקים (JBOD) וכמובן RAID 0 בשביל אקסטרה מהירות.
למי שמחפש שרידות יש כמובן את RAID 1 הקלאסי או אצ ה-RAID 5 הנפוץ. בנוסף, ישנה תמיכה ב-RAID 6 למי שמעוניין באקסטרה בטיחות או RAID 10 לשילוב מורכב יותר. יש לציין שהחברה לא מספקת תמיכה ב-RAID 4.
בסקירה נעשה שימוש במערך של 6 דיסקים בפורמט RAID 5.


האביזרים המסופקים עם המוצר

התקנה

התקנה של מאגרשת מעולם לא יכלה להיות קלה יותר, אין צורך בידע טכני נרחב.
לאריזה מצורף דיסק המכיל תוכנות עזר, ביניהן QNAP Finder, תוכנה זו מוצאת את השרת ברשת ועוזרת לנו להגדירו בעזרת אשף. התהליך קל ופשוט, אנו מגדירים שם לשרת, סיסמא, אזור זמן, שירותים שנרצה להפעיל וכמובן את מערך הדיסקים, הכל נעשה בצורה פשוטה ונוחה.
את השרת קיבלנו לבדיקה מוכן, הדיסקים מפורמטים והמערך פעיל.
יש לציין שהקושחה המקורית שהגיעה מהמפעל הייתה 3.3.6 כאשר היבואן דאג לשדרג אותה לגרסא 3.4.3 Build 0520T לפני שנמסר לנו המוצר (באתר היצרן ניתן להוריד, נכון לכתיבת שורות אלה, את גרסא 3.5.0 Build0815). הייתי ממליץ לבדוק אם קיים עדכון קושחה בהתקנה הראשונית.
שדרוג גרסא מתבצע באמצעות ממשק הניהול, באופן אוטומטי ממשק הניהול יבדוק האם קיימת גרסאת קושחה חדשה, במידה וישנה כזו, יציע לנו לשדרג.

ביצועים וממשק משתמש

ביצועים

אז מה כל החומרה הזו יכולה לספק לנו?
ההימור שלי היה שהשרת יספק את כל הצרכים להזרמת מדיה במקביל, אפילו התובענית ביותר, לא חוכמה גדולה… הוא בנוי הרבה מעבר לזה.
הבדיקות בוצעו בעזרת המחשב הבא:

 • מעבד Core i7 860
 • זכרון 4GB
 • כ. קשיח OCZ Agility 3 120GB SSD SATA III
 • רשת 1 ג'יגה-ביט לשנייה

הכוננים על השרת: שישה כונני Seagate Barracuda 7.2
המפרט הנ"ל מבטיח כי לא יהיה צוואר בקבוק במחשב הבודק ונקבל את התוצאות המרביות שהשרת יכול לספק.
הבדיקה הראשונה שביצענו הייתה בעזרת תוכנה NASPT של חברת Intel. התוכנה בודקת מספר מצבים שונים המדמים סיטואציות מהעולם האמיתי.


תוצאות הרצת NASPT על ה +TS 659 Pro

בהחלט תוצאות מרשימות, שימו לב למבחן  מספר 3, ניגון 4 קבצי HD בו זמנית ב-MBps115, אין סיכוי לגמגומים בנושא הזה. הבדיקות מראות שהשרת יתמודד עם הזרמת מדיה בקלות גם אם ברקע יבצע פעולות אחרות.
השוונו את התוצאות מול ה +DS1511 של חברת Synology שסקרנו כאן באתר בסוף מאי.


השוואה בין ה +DS1511  ל +TS-659 PRO

למען ההגינות חשוב לציין שב-DS1511 היו כוננים ירוקים של WD, ובמאגרשת שאנו סוקרים יש כוננים מהירים יותר. הדבר בהחלט משפיע על התוצאות.
זה מסביר את ההפרשים הקטנים שאנו מוצאים בבדיקות אך בדיקות ניגון ה-HD מראות פער משמעותי שאותו קשה לתרץ.

הבדיקה השנייה שביצענו הייתה בעזרת תוכנת Crystal Disk Mark בגרסא 3.0.1.
יש לשים לב כי לפי CDM: 1MB=1,000,000 bytes ואילו לפי NASPT: 1MB=1,048,576 bytes.


בדיקה בעזרת CDM

הבדיקה השלישית שביצענו היא הבדיקה הפשוטה – כמה זמן לוקח להעתיק לשרת קובץ בגודל  4475 MB ב-Windows, מדדנו 45 שניות, מה שאומר קצב העברה של כ-MB/s 100.
בכיוון ההפוך, כלומר מהשרת לכונן הקשיח מדדנו MB/s 110.
כפי שניתן לראות, מדובר באחד ממאגרי הרשת החזקים ביותר שיצא לנו לבדוק, בהחלט נתונים מרשימים בהתאם למיתוג של הדגם, לא ציפינו לפחות.

ממשק משתמש

ישנן 3 דרכים לגשת לשרת:

 • מסך LCD בקדמת המכשיר
 • חיבור ישיר VGA (קונסול)
 • ממשק ניהול WEB


מסך ה-LCD בקידמת המכשיר

אין ספק שרוב מוחלט של המשתמשים ייעזר בממשק הניהול ב-WEB. שני הממשקים האחרים מינימאליים ופחות נוחים לתפעול. בדקנו את התפעול של מסך ה-LCD: התפעול מתבצע בעזרת 2 כפתורים, כפתור ניווט וכפתור בחירה, לא להיט, מצד שני מדובר בתוסף שלעיתים יכול להיות שימושי כאשר אין לנו גישה דרך הרשת ובכל מקרה לא מזיק. את התפעול דרך החיבור הישיר הפעלנו וראינו שהוא עובד, מדובר ב-Command Line קלאסי של Linux וקיים לתחזוקה מקצועית מתקדמת, זהו בעצם אותו מסך שנראה כאשר נתחבר דרך TELNET.

ממשק הניהול

ה- TS-659 Pro+ עמוס בתכונות ושירותים – אתגר גדול כאשר ניגשים לבניית ממשק משתמש.
מסך הפתיחה מציג בפנינו שורה של אייקונים בתצוגת CoverFlow המהווים לא יותר מקיצורי דרך, כל האייקונים שמוצגים ניתנים להפעלה דרך מסך הניהול הראשי.
אמנם מדובר במסך פתיחה מרשים אך בשורה התחתונה הדבר גורם למשתמש לבצע קליקים מיותרים שלא לצורך.


מסך הפתיחה של ממשק הניהול

זוהי ההערה היחידה שיש לי לגבי ממשק הניהול. ללא ספק QNAP עשו עבודה נהדרת בבניית הממשק. הממשק מחולק לקטגוריות כאשר כל קטגוריה מכילה את הנושאים הקשורים אליה, מאוד דומה לתצוגת Control Panel של חלונות.
התצוגה יעילה, נקייה וברורה, האייקונים גדולים וכמעט בכל מסך הגדרות קיים מסך עזרה.
לרוב מסכי ההגדרות ישנם אשפים המקלים על ביצוע ההגדרות ומלווים אותנו עד לסוף התהליך.
במידה ונרצה גישה מהירה לתפריט, קיימת תיבת חיפוש המציגה, תוך כדי הקלדה, את הנושאים שנמצאו בתוספת מלל קצר המסביר על כל תוצאה שנמצאה.
ללא ספק תצוגה ידידותית למשתמש, הניווט בסבך האפשרויות אינטואיטיבי ומהיר, ורואים שהחברה הקדישה לא מעט חשיבה לנושא.


מסך הניהול הראשי

ניהול תצורה וסטטוס מערכת

במסך הגדרות המערכת נמצא את כל ההגדרות הקלאסיות לניהול השרת יחד עם סט של אפשרויות מתקדמות. בין היתר נוכל להגדיר את ניהול החשמל, אבטחה והתראות (גם ב-SMS).
בקטגוריה זו נוכל גם לצפות בקובץ הלוג ולעדכן את הקושחה.
תוסף מעניין הוא "סל המחזור ברשת" המגדיר סל מחזור, בדומה לזה שבחלונות, אשר ישמור כל קובץ שנמחק בהתאם להגדרות כאשר משתמשים בפרוטוקולים SAMBA או AFP.
בקטגורית סטטוס המערכת נקבל תצוגה גראפית של המשאבים שכרגע בשימוש, פילוח גרפי של המידע המאוחסן והצגת השירותים הפעילים בכל רגע נתון.


פילוח המידע המאוחסן לפי ספריות שיתוף

ניהול משתמשים

ניהול המשתמשים מתבצע בקטגוריה ייעודית ומאפשר ניהול משתמשים, קבוצות, ספריות והקצאת מקום פיזי במערך. הגדרת משתמש מתבצעת בעזרת אשף ידידותי ונוח המלווה את ההגדרה עד הסוף כולל ירידה לפרטים הקטנים כך שלא נפספס כלום. המשתמשים מוגדרים רוחבית על כל השרת ועל האפליקציות שלו באופן זהה כך שלא צריך להגדיר לכל אפליקציה את מאגר המשתמשים שלה, חוסך זמן וכאבי ראש – מכיוון שגישה לאפליקציות ניתנת רק למשתמשים מקבוצת ADMIN כך ניתן בקלות למנוע מבני הבית לגשת לאפליקציית מצלמות המעקב למשל.
הקצאת נפח  במערך יכולה להתבצע באופן אחיד לכל המשתמשים או באופן פרטני לכל משתמש ומשתמש, חיוני כאשר אנו לא רוצים שהילד ימלא לנו את השרת בזבל…

גיבוי

השרת לא חוסך באפשרויות גיבוי, אליו וממנו. כל האפשרויות הנפוצות קיימות כאן.
נוכל לגבות את השרת או ספריות נבחרות באמצעות גיבוי לשרת מרוחק (RSYNC) או לחילופין להפוך אותו לשרת גיבוי RSYNC. נוכל לבצע גיבוי לשירותי ענן כגון AMAZON A3 או לכונן חיצוני באמצעות USB או eSATA. משתמשי MAC OS ימצאו תמיכה בגיבוי מ-Time Machine של Apple. פיצ'ר מעניין הוא ה-USB One Touch Copy Backup, כפתור פיזי הממוקם מעל כניסת ה-USB הקדמית של השרת המאפשר גיבוי ספריות נבחרות של התקן USB חיצוני או לחלופין גיבוי אליו.

MyCloudNAS

MyCloudNAS הינו שירות DNS אשר ממפה כתובת אינטרנט לכתובת ה-IP של השרת בצורה דינאמית ובמקביל מגדיר הפניית פורטים בנתב (במידה והנתב תומך בuPnP), כל זאת בשביל שנוכל ליהנות מגישה לשרת דרך רשת האינטרנט.
מדובר בתוסף המחבר את השרת שלנו לרשת האינטרנט בקלות ומגדיר גישות לתוך הרשת באופן קל ומהיר. הגדרת השירות מתבצעת באמצעות אשף ומאפשרת גם לאלו שאינם מבינים הרבה ברשתות להגיע לתוצאה מספקת בקלות יחסית.
יש לציין שגישה מהאינטרנט יכולה להתבצע הן בחיבור רגיל והן בחיבור SSL, כאשר מתחברים מרשת האינטרנט לשרת מומלץ לבחור ב-SSL בכדי שלא נחשוף את פרטי הגישה לשרת.


אשף הגדרת MyCloudNAS

פרוטוקולים

רשימת הפרוטוקולים שהשרת תומך בהם נרחבת, כמה מפתיע…
בתחום שיתוף הקבצים נתמכים SAMBA FTP ו-NFS, נמצא כאן גם את AFP, הלא הוא פרוטוקול הרשת של אפל במערכת ההפעלה MAC OS, אף אחד לא מקופח. בנוסף קיימת תמיכה בהתחברות ל- Active Directory ו-uPnP.
כפי שהבנתם עד כה, תהליך ההגדרה פשוט ולכל מסך מלווה מסך הסברים מפורט.
פיצ'ר מעניין הוא ה-WebServer – השרת יכול לשמש גם כשרת אירוח לאתרי אינטרנט או אינטראנט.
יחד עם תמיכה מובנית ב-PHP ובסיס נתונים מקומי MySql ותמיכה באמצעות חבילת הרחבה ב-JSP ואפילו MONO ל-ASP, מדובר בפיצ'ר מעניין שמשדרג את יכולות השרת באופן משמעותי.
כך לדוגמא ניתן בקלות להתקין בלוג או פורום מבוססי PHP. כמובן שצריך לבדוק את היכולת של השרת לספק תמיכה למספר רב של בקשות בו זמנית… נושא זה לא נבדק.

אפליקציות, חום ורעש, סיכום

אפליקציות

אם עדיין אתם רעבים ולא הספיק לכם, גם בתחום האפליקציות השרת לא נשאר חייב…

QPKG


שכבת התוספים QPKG

רעיון האפליקציות הוא נחמד, תוכנה שכותבת החברה בשביל להעשיר את היכולות של השרת, הבעיה היא שפיתוח אפליקציה עשירה לוקח זמן ולעיתים האפליקציות בסיסיות ולא מתאימות לכל המשתמשים או שמשתמש רגיל ליישם משהו בעזרת אפליקציה אחרת, שאינה קיימת, והוא לא מעוניין לשנות את הרגליו.
ב-QNAP זיהו את הבעיה ובמקביל לפיתוח אפליקציות מובנות בסביבת השרת, פיתחו גם את QPKG המאפשר להתקין חבילות הרחבה חיצוניות לשרת. החברה רותמת את הקהילה ליצירת ההרחבות בצורה מאורגנת שמקלה על תהליך ההתקנה ומבטיחה איכות.
תוספים ל-QPKG יהיו, ברוב המקרים, תוכנות מוכרות במערכת לינוקס אשר עברו התאמה קלה כך שיוכלו לפעול בסביבת הלינוקס של QNAP כך שסביר שכל תוכנה שאתם אוהבים תוכל להיכנס לקטגוריה.
איתור התוספים פשוט מאוד – הם מרוכזים בדף אינטרנט המכיל מידע מפורט על התוסף. בין היתר תמצאו תיאור, גורם מתחזק, מעבד נתמך, גרסא וכמובן לינק ישיר. בפעמים רבות מצאתי שהגורם המתחזק הוא החברה בעצמה, כלומר תוסף רשמי לכל דבר ועניין. ההתקנה גם היא פשוטה, מורידים קובץ פותחים את הכיווץ שלו ובוחרים את הקובץ שנפתח דרך אתר הניהול… אין יותר פשוט מזה. חבילת התוספים מרשימה, אין ספק שיש כאן מכל הבא ליד וסביר שתמצאו כמעט כל מה שתחפשו, גם אם לא מצאתם תמיד אפשר לבקש שמישהו יבנה חבילה מתוכנת לינוקס קיימת בפורום החברה.
אחד החסרונות של חבילות ההרחבה הוא האינטגרציה עם מערכת האבטחה של השרת, חבילת ההרחבה היא חיצונית לשרת ולכן מערכת האימות שלה תהיה פרטית שלה. במילים אחרות משתמשים שהגדרתם בשרת לא יהיו תקפים כאן ותצטרכו להגדירם מחדש.

היצע ההרחבות מרשים, ארגונים יוכלו למצוא כאן מערכות לניהול לקוחות, ניהול בלוגים, ניהול מסדי נתונים ועוד… משתמשים פרטיים ימצאו כאן תוכנות הזרמת מדיה מבוססות דפדפן, תמיכה ב-News Groups, טורנטים, הורדות HTTP, PS3 Media Server ועוד…


רשימת חבילות ההרחבה הנוכחית

לא סתם פתחתי ב-QPKG, תוכלו לשים לב בהמשך, היכן שהייתה לי ביקורת לגבי אפליקציה מובנית לרוב מצאתי תחליף ראוי שהותקן בקלות וזריזות.


ניהול ההרחבות המותקנות

במידה ואתם שועלי הרחבות ולא שבעתם, אין בעיה – QNAP הוסיפו הרחבת QPKG לחבילת ההרחבות IPKG Optware… כן כן, תמיכת הרחבה להתקנה של אפליקציה המתקינה חבילת הרחבות. אם אתם מבולבלים כנראה שזה לא בשבילכם, ממילא מדובר בהרחבות שמותקנות דרך Command Line, אך מדובר בעשרות הרחבות… מרשים ביותר.

אפליקציות מובנות

Web File Manager – אפליקציה לניהול קבצים מבוססת Web, יישום סטנדרטי אשר קיים ברוב מאגרי הרשת כיום. הממשק נשאר נאמן למקור, נוח לשימוש, נקי יעיל ומספק את כל מה שצריך.
הורדה של קבצים התבצעה במהירות של 14.5MB/s, די איטי וכנראה נובע משימוש בפרוטוקול שונה. בכל אופן, איני רואה שימוש אחר לתוכנה מאשר גישה נוחה לקבצים דרך האינטרנט כך שהמהירות אינה פקטור. באופן לא מוסבר לא הצלחתי להעלות קבצים הגדולים מ-2  ג'יגה, התוכנה דחתה אותי עוד בשלב הבחירה ולא הוסיפה אותם לרשימה, מעניין…
לא אהבתם את התוסף? יש תחליף! נסו את חבילת ההרחבה (QPKG) בשם AjaXplorer.


מנהל הקבצים – נוח ויעיל

Multimedia Station – אפליקציה לניגון קבצי מדיה (מחייבת להפעיל את שירות ה-Web Server). נשמע מבטיח ומעניין… האפליקציה תומכת בהזרמת תמונות, מוזיקה וסרטים דרך חלון הדפדפן שלכם, דרך האינטרנט או הרשת הפנימית. האפליקציה אכן הראתה כמה תמונות, השמיעה מספר שירים אבל בגדול אכזבה. לא מצאתי תמיכה בפורמט MKV הנפוץ, פשוט לא ניתן לראות את הקבצים האלו בספריה. זה היה עוד סביר… קבצי המוזיקה הפופולאריים מסוג FLAC גם לא נתמכים כאן וגם לא תמיכה באינטרנט רדיו, העדר תמיכה בפורמטים הנ"ל מסווגת את האפליקציה כבסיסית ביותר… במיוחד כשראינו, בסקירה שערכנו, תמיכה כזו אצל דגם מתחרה (+Synology 1511).
חשוב לציין שמדובר במגבלת תוכנה בלבד. אני מניח שאם תהיה דרישה היצרן יוסיף אותה לגרסאות עתידיות של הממשק.
לא אהבתם את התוסף? יש תחליף! נסו את חבילת ההרחבה (QPKG) בשם TwonkyMedia 6


תחנת המדיה – ללא תמיכה בפורמטים נפוצים

Download Station – קליינט BitTorrent ו-HTTP עבור הורדות חוקיות. מדובר בקליינט בסיסי המספק יכולות טורנט והורדות HTTP מאתרים כדוגמת RapidShare  (בעזרת חשבונות פרימיום בלבד).
במדריך למשתמש לא מצאתי איזכור לגירסה עליה מתבסס קליינט הטורנט. חבל שהחברה לא כללה זאת בכדי שהמשתמשים יוכלו לבדוק האם הקליינט מאושר לשימוש באתרים אליהם הם מנויים.
התחנה מכילה קורא RSS  ומפענח RSS לשם יצירת חוקים אשר יסננו הורדות בהתאם לרצוננו.
את הטורנט ניתן להגדיר כמובן בהתאם לצרכים – רמת שיתוף, שעות הורדה יומיות, רוחב פס וכדומה.
ה-Download Station מהווה תוסף חשוב במערכת ונמצא בשימוש אצל רוב המשתמשים אשר מעוניינים בשרת שינהל את כל ההורדות שלהם. הייתי מצפה, מנקודת המבט של המשתמש הפרטי, למוצר מתקדם יותר במיוחד לאור הרמה של השרת בכללותו.
מדובר בתוסף חביב שיבצע את העבודה אך חסרה לי התמיכה בקליינטים אחרים ובעיקר ב-NZB, במיוחד שראינו מימושים יפים אצל חברות מתחרות. גם כאן חשוב לי לציין שמדובר באפליקציה תחת שדרוג קבוע ולכן סביר שבמהלך הזמן יתווספו שיפורים.
לא אהבתם את התוסף? יש תחליף! נסו את חבילות ההרחבה (QPKG) בשם Transmission, pyLoad, SABnzbdplus ו- .NZBGet

השרת מציע עוד מספר הרחבות מעניינות עליהן ארשום ממש בקצרה:

 • Surveillance Station – תוכנת אבטחה למעקב וניתור של עד ל-4 מצלמות IP נתמכות. התוכנה מציעה לכידת וידאו על פי תנועה או באופן קבוע כאשר ניתן לקבוע לו"ז באילו שעות וימים תתבצע לכידה בתנועה ובאילו קבועה.
  חבל שאין ברשותי מצלמות אבטחה לבדוק את האפליקציה.
 • iTunes Server – שיתוף ספריית המולטימדיה עם תוכנת iTunes

QMobile

החברה לא מסתפקת בפתרונות מבוססי דפדפן ופיתחה אפליקציה לאייפון/אנדרואיד המאפשרת צפייה בתמונות והאזנה למוזיקה דרך הסמארטפון שלכם. בנוסף קיימת האפשרות להעלות תמונות לשרת דרך הסמארטפון. משום מה לא הצלחתי להתחבר עם התוכנה לשרת, גם דרך הרשת הביתית, לא באמצעות חיבור אוטומטי ולא באמצעות הגדרת חיבור ידנית… אני מניח שמדובר בבעיה מקומית שעם עוד קצת מאמץ אוכל לפתור.

חשמל, חום ורעש

היצרן מציין באתר המוצר כי כאשר מחוברים 6 כוננים מדידת החשמל היא 43W. בפועל מדדנו 55W בממוצע הן בזמן BOOT של המערכת והן בזמן העתקות ותפעול רגיל, חריגה לא משמעותית.
מחירי החשמל משתנים כאן כל שבוע ולכן אין טעם לכמת את זה לסכום חודשי בש"ח. הנתון החשוב כאן, ומי שמעוניין יכול לחשב את העלות החודשית בקלות בהתאם למחיר החשמל.
החום הממוצע שנמדד היה 47 מעלות מעבד ובערך 35 מעלות לכל הכוננים, בהחלט תקין ועוד באוגוסט. מהירות המאווררים בממוצע עמדה על 1000RPM שזה יחסית נמוך. זה אומר שבתמורה לעוד קצת רעש אנחנו יכולים לקרר את המכשיר עוד יותר.
בנוגע לרעש, מכיוון שאין לי ציוד למדידת רעש וממילא אינני מבין מה ההבדל בין 30dBA ל-40dBA אני רק אציין שלא מדובר במכשיר רועש במיוחד, אם כי בשקט מוחלט בסלון בהחלט ניתן לשמוע זמזום קל מכיוונו אך שמים לב לזה רק כאשר מכבים אותו. מי שסובל מהנושא סביר שלא ירצה להניח אותו בסלון, וכמובן שמלכתחילה הסלון זה לא המקום בשבילו…


משתלב?

 

עוד בנושא: +Synology DS1511 – תנגבו את הריר

סיכום

אם עייפתם באמצע ורצתם ישר לכאן או שפשוט רצתם ישר לכאן, אני רק רוצה לומר שאני מבין. כמות האפשרויות שיש בשרת הזה עייפה גם אותי, בהחלט אתגר לכתוב ביקורת מקיפה עליו.
השרת מהווה פתרון מקיף לעסקים קטנים שרוצים יחידה אחת שתנהל את כל המידע ותספק יכולות נוספות לגיבוי, אבטחה והרצת מערכות פנים משרדיות. במקביל, הוא לא יאכזב משתמשים פרטיים שיקבלו ביצועים מעולים בהזרמה ובנוסף יפטור אותם משימוש במחשב ביתי באופן קבוע לביצוע משימות שונות ואף יכול לשמש כמרכז אבטחה לניהול מצלמות, שרת מדפסות ועוד.

הרכיבים שבשרת זמינים לכל דורש ובהחלט ניתן לבנות מוצר דומה בשיטת DIY במחיר זול יותר אך זה היתרון היחידי שיש לשיטת DIY, הכרוכה בהתעסקות רבה החל משלב התכנון, ביצוע, הרכבה, התקנה והגדרה. לעומת זאת, QNAP מספקים לנו מוצר איכותי עם מערכת ניהול ברמת גימור כמעט מושלמת, עשרות פיצ'רים נמצאים בהישג יד של קליק אחד בלבד ורוב ההגדרות נעשות בעזרת אשפים. בתור אחד שבנה מערכת NAS DIY מבוססת לינוקס אני יכול לומר שרמת הקושי להתקין,להגדיר ולהשתמש בשרת הייתה משמעותית נמוכה יותר מפרויקט ה-DIY, במיוחד בתחום זמן הלמידה וההשקעה.
לטעמי, מדובר במוצר איכותי, מקצועי בעל רמת גימור מצוינת משולבת עם ביצועים מעולים שהקטגוריה NAS קטנה עליו…

מחיר: 7,000 ש"ח (לא כולל כוננים קשיחים).

תודה לויז'ואל, היבואן הרישמי של QNAP, על אספקת המוצר לבדיקה

 

לדיון בנושא: שרת בתחפושת: QNAP TS-659 Pro+ TurboNAS


7:00
  /  
26.09.2011
  
מאת: שלומי אסף