'אירוע הקוראים' של האתר engadget – סיכום ביקור

 בלוג הטכנולוגיה הידוע  engadget ערך לא מזמן אירוע קוראים בניו יורק. כתבנו הוזמן ומביא חוויות מהשטח.

7:30
  /  
25.09.2011
  
מאת: בן לרנר

הקדמה

סביר להניח שמרבית גולשי האתר מכירים את Engadget.com – זהו אחד הבלוגים הבולטים בתחום סיקור וביקורת טכנולוגיה (ככלל) וגאדג'טים (בפרט).
האתר נוהג לערוך מדי פעם מפגשי קוראים בהם ניתן להיפגש עם צוות האתר, לבחון ציוד שמוצג במקום ועוד. בסוף חודש אוגוסט נערך בניו יורק מפגש קוראים כזה. לשמחתי, שהיתי בניו יורק בעת קיום האירוע והשתתפתי בחציו הראשון מטעם האתר. 

המפגש נערך במתחם Guastavinoהממוקם מתחת לגשר Queensboro . הגעתי למקום כחצי שעה לפני פתיחת הדלתות ולהערכתי לפני בתור היו כ-600 איש (הבטיחו שיש מקום ל-1000 איש ולפי הצפיפות בפנים, נראה לי שהגיעו לתפוסה מלאה).


סמל האתר בכניסה


מכונית מיני קופר חשמלית

הקהל הורכב ברובו מגברים בגיל 16-40, אבל היו גם ילדים, גברים בוגרים יותר ואפילו כמה נשים.

אז מה היה שם ?

בבחינה ראשונית: שתי קומות, פינות לחברות שנתנו חסות ( אזורים אלו סומנו בבלונים גליליים ענקיים), שולחנות רבים עם אוכל ושתייה (בסגנון אירועי קוקטייל), במה ובצידה שולחן עם ערימת פרסים גדולה שיוגרלו במהלך הערב ואפילו מתחם ישיבה.

כמה תמונות אווירה – עיצוב החלל: בלונים, ניאונים ופינות ישיבה


הבלונים של נותנות החסות

 


מתרווחים ומשחקים בגאדג'טים

מספר חברות גדולות ועוד כמה קטנות נתנו חסות לאירוע. כל אחת מנותנות החסות קיבלה שטח להצגה חופשית של מוצריה. חלק מהחברות ניצלו את הבמה להצגת מוצרים רבים ככל האפשר, חלקם עתידיים וחלקם כבר בשוק).

סמסונג לדוגמא, הציגה מצלמות Point&Shot (למשל, מצלמת וויפי ומצלמה עם מסך קדמי גדול), כונני SSD בנפחים גבוהים ועוד. יצרני המכשירים הסלולריים (Motorola, HTC, Blackberry) הציגו דגמים רבים שמתאימים לכלל הרשתות האמריקאיות.


תצוגה בדוכן סמסונג 


אתר hometheater.co.il מוצג על מכשיר HTC דור רביעי

חברות אחרות הציגו דוכני קונספט (למשל, בדוכן AT&T שקד אומן על הכנת ציור בזמן אמת – לא ברור לי בדיוק מה היה המסר מעבר למשיכת תשומת לב).


צייר בדוכן AT&T

 

יצרן שעונים בשם Cadence הציג שעון חנונים אולטימטיבי, בו נעשה שימוש בייצוג בינארי של ספרות (במקום בספרות לטיניות רגילות), אך עיקר האנרגיה של המציגים בדוכן הושקעה בציד מבקרים שישתתפו בשאלון בחירת העיצוב העתידי.


שעונים בינאריים בדוכן Cadence

אפילו בוקסי הציגו את המכשיר שלהם באירוע – כבוד ישראלי.


Boxee וה-Boxee Box

בסה"כ, הנציגים בדוכנים היו אנשי מקצוע וידעו לענות גם על שאלות קשות. היה מעט עומס על הדוכנים בהתחלה, אך הוא פחת בהדרגה עם חלוף הזמן (בסה"כ, האירוע נמשך כארבע שעות) ולמי שרצה לחוות את המכשירים ולקבל תשובות מעמיקות, לא היתה בעיה לקבל את שביקש, כל עוד לא היה לחוץ בזמן.

התצוגה המרשימה ביותר לטעמי, היתה של מכשיר טלוויזיה מדגם Magnetic3D שאפשר צפייה בתלת מימד ללא משקפיים. לא ניתן היה לבצע בחינה מעמיקה של המכשיר, אבל זה נראה מרשים למדי.


טלוויזית תלת-מימד (ללא משקפיים) תוצרת Magnetic3D

 

ניתן היה לבקר גם בכמה דוכנים קטנים, של חברות קטנות, (שלא ברור לי איך בדיוק הן התקבלו כמציגות לאירוע זה) שהציגו מערכות חומרה ותוכנה ברמות תחכום וחדשנות מגוונות, כמו למשל מערכת קליעה למטרה מבוססת לייזר ומערכת מבוססת ווב לאיתור שותפים למשחקי ספורט. 


מבחר כונני USB

 

במהלך כל הערב הסתובבו בשטח עורכי האתר וניתן היה לשוחח איתם. הם ענו באופן די חופשי לשאלות לגבי תכני האתר והיה מעניין לשמוע דעתם המקצועית לגבי הכיוונים שאליהם מתקדמת הטכנולוגיה.
אני החלפתי כמה  מילים (והצטלמתי) עם העורך הראשי של האתר, Tim Stevens. הוא שמח לשמוע שהגיעו אנשים מישראל (הוא אמר שאני השני שמדבר איתו) ומסתבר שהוא אפילו שמע על hometheater.co.il (כבר הופיעו ב engadget ידיעות שמתבססות על כתבות באתר שלנו כפי שניתן לראות פה.


כותב המאמר, עם עורך engadget

 

כמובן שאי אפשר בלי פרסים ומתנות – אחת לשעה נערכו הגרלות בהן חולקו עשרות פרסים: מכשירים סלולרים, מכשיר רומבה, קונסולות משחקים, טאבלטים ועוד (כמובן שלא זכיתי בשום דבר). 


חלק מהפר
סים שהוגרלו במהלך האירוע

 

שיא האירוע, שאותו לצערי פספסתי עקב עזיבה לפני הסוף, היה הדגמה של חברה שמתמחה בתיקון אייפדים. הם נתנו לאנשים להתעלל ב-iPad 2 חדש כדי להדגים איך הם מתקנים אותו. למרבה הבושה, הם לא הצליחו לתקן את המכשיר אחרי שנסעו עליו עם רולר בליידס (כנראה הם התכוונו שרק יישבר המסך, אבל נגרם נזק רב יותר). חבל שלא הייתי שם לראות את ההבעה על פרצופם.

להפתעתי (ובמידה מסויימת לאכזבתי) לא חילקו כמעט מתנות למבקרים. יצאתי משם עם StressBall של מוטורולה ןבקבוק קרם שיזוף של HTC ותו לו (כנראה שלא כולם נדיבים כמו כמה חברות שארגנו אירועים משותפים עם hometheater.co.il בעבר)

על האוכל (הרב, יש לציין) לא אוכל לחוות דעה – נמנעתי מלטעום כי מהאירוע המשכתי לארוחה ב"פיטר לוגר" – אבל זה כבר נושא לכתבה במקומות אחרים. מעניין שבאירוע הוגשה רק שתיה לא אלכוהולית, ככל הנראה כדי לאפשר כניסת קטינים (מתחת לגיל 21 בארה"ב).


מנה לדוגמא

 

סיכום

אם אתה (או את) אוהבים גדג'טים, נהנים לשחק בהם ולדבר עליהם ורוצים לדבר עם אנשים דומים לכם, זה בדיוק האירוע בשבילכם. המקום המושקע, עושר התצוגות, הפרסים ובעיקר האנשים, הפכו את הביקור באירוע למעניין וכדאי.

לדיון בנושא: 'אירוע הקוראים' של האתר engadget – סיכום ביקור


7:30
  /  
25.9.2011
  
מאת: בן לרנר

1