חברת הברקודים scanlife מגיעה לישראל

rnשימוש בברקודים דו מימדיים אינו דבר חדש ולמעשה לא נחל הצלחה יתרה בישראל ובכל זאת חברת Scanlife האמריקאית החליטה לצרף ...

17:30
  /  
12.09.2011
  
מאת: אלי חבוש

שימוש בברקודים דו מימדיים אינו דבר חדש ולמעשה לא נחל הצלחה יתרה בישראל ובכל זאת חברת Scanlife האמריקאית החליטה לצרף את ישראל ל-35 המדינות בהן היא משווקת את שרותיה ולהטמיע את הרעיון והשרות גם אצלנו.
באירוע רשמי שערכה החברה היום, 12.9.2011, בנוכחות מייק ווירס, מנכ"ל ונשיא ScanBuy (השולטת בחברת ScanLife), הכריזה על כניסתה לישראל והשקת נציגות חדשה.

 

מייק ווירס, מנכ"ל ונשיא ScanBuy 

אז מה זה ברקוד דו מימדי?

מדובר בהדפס שחור/לבן בצורת ריבוע הדומה לתמונה מקושקשת ולא מובנת המזכירה יותר תמונה ממבחן רורשך מאשר קוד מסויים. אולם, בתוך תמונה שכזו יכולים להופיע פרטים רבים כגון – פרטי אנשי קשר, לינק לאתר אינטרנט, כתובת מייל ועוד…
על מנת לפענח את התמונה יש צורך בסורק ברקוד שניתן להורדה כאפליקציה על ידי מכשירי סמארטפון כגון אנדרויד ואייפון ואז באמצעות מצלמת המכשיר החכם, ניתן לקרוא את אותו המידע המתחבא מאחורי הקוד.

אילו שימושים יש לברקוד?

לברקוד יש שימושים רבים ומגוונים.
פרסום למשל עולה כסף, והרבה. יש גבול לכמות המידע שמפרסם יכול להציג על לוח הפרסומת שלו בין אם זה בטלויזיה ובין אם זה על שלט פרסומת ענק. המפרסם היה רוצה שהקהל שלו יוכל להגיע למידע נוסף בקלות ובמהירות. לרוב ראינו עד עתה שהמפרסם מפנה לאתר אינטרנט, אבל להיכנס לאתר אינטרנט על ידי הזנת כתובת האתר הארוכה דרך הדפדפן של המכשיר זו פעולה שיכולה להיות מורכבת ומסורבלת לרבים והמפרסם יעדיף לפשט את העניין ללקוח הפוטנציאלי שלו בלי שהלקוח יצטרך לעשות פעולות קשות ומסורבלות. לכן, המפרסם יוכל להטמיע בפרסומת ברקוד קטן שלא תופס מקום רב. הלקוח יוכל לכוון את המצלמה של המכשיר לברקוד ולהילקח במהירות לאתר של המפרסם.

מה עוד?
ניתן להטמיע בקוד פרטי איש קשר. למשל להוסיף ברקוד דו מימדי על כרטיס הביקור שלכם. סריקת כרטיס הביקור על ידי הסורק יכניס את כל פרטי איש הקשר שלכם שבחרתם להטמיע מיד למכשיר של האדם שיסרוק את הכרטיס שלכם. במהירות ובקלות.

 

באירוע קיבל כל עיתונאי חבילת כרטיסי ביקור עם קוד דו מימדי. סריקת הקוד דרך מכשיר סלולרי תוסיף את פרטי כרטיס הביקור ישירות לרשימת אנשי הקשר. (אגב, אל תנסו, שיבשתי את הקוד בצילום)

 

ניתן למצוא לברקוד שימושים רבים נוספים כמו שליחת SMS, מייל, להדפיס קופון הנחה של חברה, למצוא מידע נוסף על מקום בו אנחנו נמצאים ועוד ועוד…

לדברי שרון דניאל, מנכ"ל ScanLife ישראל השימוש בקודים הדו מימדיים רק הולך וגדל בעולם. כך למשל השימוש בסריקות הוכפל במחצית השניה של שנת 2010 לעומת התקופה המקבילה ושהיום קיימים 13,565 קודים מסחריים לעומת 4,134 קודים בשנה שעברה.

 

שרון דניאל, מנכ"ל ScanLife ישראל  

 חברת ScanLife, התומכת בארבעת הקודים הנפוצים בשוק החלה לבצע שיתופי פעולה עם חברות גדולות בישראל כמו צומת ספרים ועוד כשלדברי החברה חברות כאלה נהנות ממקור פרסומי וטכנולוגי נוסף על פני אלו הקיימים היום ונהנות גם ממידע אמין ובזמן אמת לגבי הלקוחות שלהן. כך למשל יכולה החברה לתת חתך של אילו קודים נסרקו יותר, אילו שלטי פרסומת היו הכי אפקטיביים, מה חתך הגילאים של הסורקים ואפילו תחומי עניין מרכזיים של הסורקים.

נושא הפרטיות קצת מדאיג במובן ScanLife יכולה להחזיק מידע על סריקות שביצענו ואף לשתף את המידע הזה עם חברות אחרות (לקוחותיה). כך למשל ניתנה לנו אפילו דוגמא על ידי דניאל שלקוחה של scanlife תוכל לקבל מידע אם קהל הלקוחות שלה אוהבים צ'יפס וזאת איך? על ידי חתך של סריקות קודמות של אותם לקוחות וגילוי שהלקוחות סרקו לפני כן פרסומת של צ'יפס. כך תוכל לדעת החברה למשוך את אותם לקוחות באמצעות…ניחשתם – צ'יפס.

לכך ענה דניאל שנושא הפרטיות בחברה הוא דבר חשוב ולקוחות החברה יוכלו לקבל רק חתכים ומידע ברמה כללית ולא ברמה פרטנית.

 

צילום מסך ממערכת הניהול של לקוחת ScanLife


פתרון נוסף שמציעה החברה הוא סריקת ברקודים חד מימדיים רגילים של מוצרי צריכה ועל ידי כך לבצע השוואה מול רשתות שיווק ולמצוא את המוצר הזול ביותר. דניאל מודע לעובדה שאפליקציות כאלה כבר קיימות בשוק ולכן הוא מציין פיצ'ר נוסף שהוא בדיקה והשוואה של סל קנייה שלם ולא רק מוצר אחד ובכך לדעת היכן הכי כדאי לקנות את כל הסל שלנו ולא להתרוצץ בין רשת שיווק אחת לשניה על מנת לחסוך בכסף.

תמונת מסך להשוואת מחירים ברשתות השיווק

את הקודים הדו מימדיים ניתן לסרוק דרך אפליקציות רבות  הניתנות להורדה. חלקן בחינם ויש כאלה אף בתשלום. גם ל ScanLife יש אפליקציית סריקה משלה התומכת בכל ארבעת הקודים הנפוצים ואותה ניתן להוריד בחינם.
ScanLife פונה בעצם לחברות הגדולות שמעוניינות לפרסם קודים דו מימדיים למטרות פירסום ולקבל כלי ניהול ומידע על לקוחות הסורקים את הברקוד שלהם.

דוגמא ליישום השרות בקוריאה, רכישת מוצרים אונליין דרך סריקת קודים:

והנה דבר קטן ונחמד לסיום, הטמעת קוד דו מימדי בתוך תמונה. נסו לסרוק:

 

לדיון בנושא: חברת הברקודים scanlife מגיעה לישראל


17:30
  /  
12.9.2011
  
מאת: אלי חבוש

1