משחק 'מפצח האגוזים' לאנדרואיד

 נמאס לכם מציפורים כועסות? נסו את הסנאי שנותן נוגרות לאגוזים. משחק ישראלי חינמי שבינתיים זוכה להצלחה מפתיעה.


הכירו את Noogra Nuts, כן, נוגרה. לפי ההגדרה העממית נוגרה היא "שמאלית. מכה איומה. אמא של הזפתות. מכניסים/מלבישים/נותנים/מביאים (לפנים , למצח, לבטן)".

מדובר במשחק חינמי אקסקלוסיבי לאנדרואיד שהשיג מעל ל-25 אלף הורדות בארבעת הימים הראשונים שלו במרקט. זהו גם המקום לציין, שמדובר במשחק כחול-לבן [!] פיתוח ישראלי פרי ארצנו. אם טעיתם למה מופיע הלוגו 'BENGIGI' עם פתיחת המשחק – זה מפני שזהו שם משפחתם של המפתח והמעצב. בהחלט כבוד.

 

ולענייננו: מטרת המשחק פשוטה מאד – אתם משחקים סנאי קטן וחמוד שמטרתו לנגח את האגוזים שנופלים עליו מהשמיים. הזזת הסנאי מתבצעת ע"י הטיית המכשיר שלכם, כאשר הטייה מהירה יותר תגרום לסנאי לזוז מהר יותר ולחיצה על המסך תגרום לו לקפוץ. ישנם כל מיני סוגי אגוזים, כאשר כל סוג מביא מספר שונה של נקודות, בהמשך גם תוכלו לפתוח סוגים חדשים שיביאו לכם אפילו עוד נקודות. יש אפשרות לעשות 'קומבואים', כאשר נוגחים בשני אגוזים יחדיו, או לגרום ל'מפולת של אגוזים' כאשר מפצחים 10 אגוזים רצוף.
בסופו של דבר, מה שאתם צריכים לעשות זה להשיג כמה שיותר נקודות ב 2 הדקות שעומדות לרשותכם.

 

הגרפיקה במשחק צבעונית ומקסימה, והאפקטים הקוליים מוסיפים הרבה (אי אפשר שלא לשים לב לצליל הנגיסה שמגיע כאשר הסנאי שלכם אוכל אגוז מפוצח, או לאנימציה בזמן שהוא נוגח באגוז). המשחק גם משתמש ב OpenFeint, רשת משחקים חברתית למכשירים ניידים, מה שאומר שאחרי שהשגתם תוצאה מספיק טובה, תוכלו לשלוח אותה לרשת, ולראות איפה אתם ביחס לשאר השחקנים בעולם (או סתם לפרסם את התוצאה שהשגתם בפייסבוק שלכם).

 

אמנם המשחק בגרסתו הנוכחית מהנה במיוחד, אך העובדה שהוא עדיין לא מושלם ברורה לעין. מה שבעיקר בולט בחסרונו במשחק לדעתי – בעמוד ההישגים (Achievements) השחקן לא יכול לדעת כיצד לפתוח הישגים חדשים, מה שכנראה היה מדרבן אותו לנסות ולהגיע אליהם. גם כפתור השהייה (Pause) במסך המשחק עצמו היה יכול נוח יותר (כרגע יש ללחוץ על כפתור ה"חזור" במכשיר). כמו כן, נוצר אצלי הרושם שסדר הנפילה של האגוזים הוא קבוע וחוזר על עצמו כל משחק (מה שגורם לזה שלומדים איפה הם יפלו, ומוריד מהאתגר שבמשחק).
מפתחי המשחק מבטיחים כי בעדכון הבא נקבל גם מצב הישרדות (Survival Mode), כך שיש למה לחכות.

אם תרצו להפטר מהפרסומת בתחתית העמוד הראשי, או סתם לתמוך במפתחים וגם לזכות באגוז הפיסטוק, תוכלו לשלם מ"מיטב כספכם" 1.99$. אני בטוח שמשפחת בן-גיגי תעריך מאד את התרומה.

 

ולציונים הסופיים:
גרפיקה: 9 (בזכות האנימציות המקסימות והצבעוניות).
סאונד: 8 (הצעה לשיפור – יתכן שגם מוזיקת רקע הייתה יכולה להוסיף לחווית המשחק).
משחקיות: 8 (לאורך זמן אם לא יתווספו עוד הישגים ומצבים למשחק, כנראה שהוא יתחיל לשעמם).
סה"כ ובממוצע: 8.5.

מילת אזהרה לפני שאתם מורידים את המשחק מהמרקט – אם אתם מהטיפוסים המתמכרים, המשחק הזה עלול לתפוס אתכם חזק. מי ייתן ותפצחו כמה שיותר אגוזים מוזהבים!
קישור להורדה מהמרקט

לדיון בנושא: משחק 'מפצח האגוזים' לאנדרואיד


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

9:00
  /  
29.08.2011
  
מאת: רפי לאופר

1