אייפד נגד גלקסי טאב 10. מי ניצח? מלחמה!

מתלבטים בין האייפאד 2 לבין הגלקסי טאב 10 החדש? רן מובשוביץ שם את שני המכשירים האולטימטיביים בזירה אחת. מי ייצא ...

10:00
  /  
11.08.2011
  
מאת: רן מובשוביץ
מבוא

מבוא

לפני כחודש ימים פרסמתי כאן ביקורת שמרבית תוכנה שבח והלל לטאב החדש מבית סמסונג. הוא קל יותר מהאייפאד 2, גיליתי את אוזנכם, והמסך שלו מניב צבעים עזים וחיים יותר. אפילו גייסתי את סבתא רחל, שהציעה להשתמש בטאב 10.1 כמניפה לימי הקיץ, שהרי הוא דקיק להפליא.
אמנם לא הסתרתי את התלהבותי הכללית מהמכונה החדשה שנחתה לידי, אלא שמאז חלפו מספר ימים, ועבדכם הנאמן נסע לאמסטרדם הרחוקה לסיור עסקי קצר בכנסיות העיר. מהלך שהותי שם, שלפתי את הגלקסי אס -2 וגלשתי על רשת WIFI של אחד המנזרים, ואז נפלה עליי פצצה: האייפאד 2 נפרץ ואפשר לנסות אפליקציות בטרם רכישתן. הפריצה הנוכחית עובדת על גירסה 4.4.3 בלבד, לכן רכישת המכשיר בגירסאות מתקדמות יותר, עשויה למנוע מכם את פריצתו.


אייפאד 2 פרוץ מריץ את ה CIDYA

אין ספק שמורה ההתעמלות שלי מימי התיכון היה גאה במהירות שבה הגעתי לחנות אפל באמסטרדם (ממש מול תחנת הרכבת המרכזית) ורכשתי IPAD 2 לבן, 64 GB, דגם 3G.עוד בחשמלית, בדרך למלון, פרצתי את המכשיר (70% סוללה בפתיחה) והתחלתי לשחק עם הצעצוע החדש.
מטרתי היום, לדווח לכם על מסקנותיי בנושא התאמת מחשב הלוח לאופי המשתמש, ובמילים אחרות – לסייע לכם להחליט מהו המכשיר שיספק אותכם יותר כמשתמשים סופיים.
במאמר זה לא תקראו בדבר נתונים טכניים משעממים, ולא תזכו לצפות בגרפים המלמדים על יכולות טכנולוגיות של המעבד.

אז עכשיו, לאחר ניסיון בשני המכשירים המובילים בשוק הטאבלטים
בואו נדבר על הדבר האמיתי: מה אתם, המשתמשים הסופיים, יכולים לעשות עם מחשב הלוח המריץ את הפלטפורמה שבחרתם.
ההשוואה נערכת בין שני הטאבלטים המובילים (לדעתי) של מערכות IOS של אפל ואנדרואיד של גוגל. האייפאד 2 והסמסונג טאב 10.1.

שימושיות מקלדת וסוללה

 

שימושיות מקלדת וסוללה

זמן תגובה

בואו נשים את הדברים על השולחן. האייפאד 2 זורם, פעולתו חלקה, רציפה. הכל מתקתק. הנאה צרופה. אתה מחליק אצבע ימינה, והמסך זז ברצף בתגובה מיידית.
יש להודות כי הסמסונג פשוט לא נמצא באותה רמת תגובה שמעניק האייפאד 2. ממשק המשתמש בטאב מאופיין בקרטועים ועצירות בתנועת מסך. לעיתים מתרחשת השהייה בתגובה להקלדת שם אתר בדפדפן.
אל תטעו. שני המכשירים יעשו את העבודה. שניהם יתפקדו מעולה בתגובה לפקודת מגע של המשתמש, אך אין כל ספק שהאייפאד 2 ייתן למשתמש הסופי תחושה והרגשה טבעית טובה יותר, כמכונה העומדת לפקודתו.

מסכי הבית

אנדרואיד מתקדמת ביותר מבחינת ממשק המשתמש. מעבר להצבת האייקונים, ניתן להציב WIDGETS המאפשרים תצוגה גרפית ממצה של נושאים שונים, כגון לוח שנה, אפליקציות חדשות, הודעות דואר אלקטרוני.
IOS מיושנת ונותרה כפי שהייתה עוד בימי האייפון הראשון. האפליקציות מונחות באופן סדור זו ליד זו. הודעות קופצות בחלון במרכז המסך והכל נראה מאד פשוט ובסיסי. למרות זאת, לא ניתן לומר שכל המשתמשים יעדיפו את הממשק על האנדרואיד. לפעמים, פשוט זה מהיר יותר וקל להפעלה, ואכן, עושר האופציות בממשק האנדרואיד מחייב לימוד מעמיק יותר של המערכת.


"אייפאד 2. ממשק פשוט ובסיסי"


"מסך הבית של הטאב. עושר של אפשרויות"

מקלדת

המקלדת באייפאד מגיבה נפלא. כן, יותר טוב מהסלייד איט 3.0 של אנדרואיד, מקלדת פורצת דרך המאפשרת לכם לכתוב באמצעות החלקת האצבע מאות לאות.


"סלייד איט על הטאב, לא נוח להקליד לרוחבו של מסך 10.1"

האייפאד 2 יותר נוח לכתיבה ושימוש במקלדת. אמנם, הוא יותר כבד והדבר ניכר, אך יחס המסך של 4:3 פשוט מקל על הכתיבה והשימוש במקלדת הוירטואלית במצב רוחבי. כפות ידיי גדולות, ואפילו כך, קשה לי לכתוב על הסמסונג 10.1 במצב זה.
מאידך, אם אתם מבקשים לראות סרט על גבי המסך, אזי הסמסונג מנצח בנקודות. מסך ה- 16:9 מותאם להקרנת הסרטים המודרנים, כך שאם אינכם חובבי הסרטים המצריים הישנים של ערב שבת, הרי שהוא המועמד המנצח שלכם, בתנאי שתקראו את ההגבלות המפורטות בפרק המולטימדיה שלהלן.


"Mobo Player בפעולה—-אפשר לצפות ב DIVX על הסמסונג טאב ביחס 16:9"

סוללה

הסוללה באייפאד 2 מעניקה זמן פעולה ארוך יותר. מדובר בהתרשמות בלבד, לאחר כ-8 מחזורי שימוש והטענה. לדעתי, מדובר בהבדל של שעה ויותר לטובת המכשיר של אפל. אל תשכחו, בכל מקרה שני המכשירים מאפשרים לכם לפחות 9 שעות עבודה רציפות, כך שהיתרון יבוא לידי ביטוי רק אם תצאו לטיול באיזור מחוסר שקע חשמל לטעינה.
זמן הטעינה בסמסונג ארוך יותר משמעותית. מהתרשמותי לאחר מספר רב של הטענות, יהיה עליכם לחכות כ-6 שעות ויותר להטענה של הטאב, בעוד שהאייפאד יטען בכ 3 שעות. אגב זאת, ערכתי ניסיון וחיברתי את הטאב למטען של האייפאד בכדי לגלות שהוא אינו מטעין את המכשיר.

תקשורת נתונים למחשב

הסמסונג מתקשר באופן נפלא עם התקנים חיצוניים באמצעות כבל USB או רשת WIFI. ניתן לראות את תוכן הזכרון הפנימי במכשיר ולערוך מניפולציות שונות בקבצים, כולל העברה מהירה של כל קובץ מן המחשב לטאב ולהיפך. הכל פתוח בפניכם.
אפליקציית KIES שפותחה ע"י סמסונג מאפשרת לא רק העברת קבצים, הורדתם למחשב והעלאתם אליו, אלא גם הסטרמה של קבצי מוזיקה באיכות מעולה. לפני חודשים מספר פותח גירסת KEIS ל WIFI הנקראת KIES AIR. האפליקציה אינה דורשת התקנה על המחשב האישי, ומאפשרת גלישה לטאב דרך דפדפן המחשב. מעולה.
האייפאד מוגבל לתקשורת עם המחשב באמצעות תוכנת ה ITUNES של אפל, המחייבת התקנה על המחשב הביתי, כידוע. לא נוח ולא אהבתי. עדיין, אפשר להשתמש בתוכנות DISKAID או IFILE כדי לשוטט בתוכנו של המכשיר. הקבצים היחידים בזכרון האייפאד שהצלחתי לראות במחשב באמצעות חיבור ישיר שלא באמצעות ה ITUNES או שימוש בתוכנות הם קבצי התמונות שאני עצמי צילמתי באייפאד 2.
ברגע שמחברים את האייפאד למחשב, ה ITUNES מתחיל לעדכן את גירסת התוכנה שלו אוטומטית, אלא אם תבטלו את האופציה מראש. המשתמש לא נשאל, אלא מובל, וזו התנהלות בעייתית עבורי, אך יתכן שאותכם כמשתמשים סופיים, הדבר לא מעניין.
כללית, כמשתמש אוהב אנדרואיד (מודה ועוזב ירוחם), חשתי שתוכנו של האייפאד נעול בפניי, למרות שנפרץ ולמרות שניתן היה להתקין אין ספור אפליקציות המשפרות את ממשק המשתמש ואת השימוש במכשיר (באמצעות תוכנת ה-CYDIA).
ככלל, ברור שהתקשורת במכשירי אפל פתוחה יחסית בינם לבין עצמם ומוגבלת כלפי העולם החיצון. לפיכך, קל יותר להשתמש באייפאד ואייפון ואייפוד יחדיו. מנגד, לדוגמא, האייפאד סירב להתחבר לגלקסי אס 2 האנדרואידי שלי בתקשורת BT בעוד שהצלחתי לבצע פעולת חיבור פשוטה זו גם עם ה XOOM של מוטורולה וגם עם הטאב.

יישומים – על כמות ואיכות

 

יישומים – על כמות ואיכות

עושר היישומים באייפאד 2 יזעזע כל משתמש אנדרואיד ממוצע. אנחנו רוצים להנות מהמכשיר שלנו כאן ועכשיו, ובכל הכנות, איש לא רוכש טאב באלפי שקלים מתוך מחשבה שבעוד שנה הוא יהיה הדבר האמיתי.
קיימות לאייפאד 2 כל כך הרבה תוכנות לכל תחום, ובאיכות מדהימה באמת. החיסרון שבהיצע האדיר הוא, שקיימות תוכנות רבות שנכתבו לאייפון אך אינן מותאמות ויזואלית לאייפאד, ולכן התצוגה של חלון התוכנה תהא מוקטנת (אם כי ניתן להגדילה באמצעות תוכנה מתאימה על חשבון חדות התמונה).
עם זאת, מבדיקה לא מדעית שערכתי עולה, שהיתרון היחסי של האייפאד גדול במיוחד בתחום המשחקים ואפליקציות מובנות של עסקים, כגון חברות תקשורת, טלוויזיה, תיירות, עסקי השכרת רכב, הזמנת טיסות ומלונות בעולם, מכרזים וכיוב'. ככל שאנחנו מתמקדים יותר בתוכנות יצירת תוכן משרדי, המצב מתאזן והאנדרואיד מציגה אופציות רבות וטובות מאד.
קשה שלא להתלהב מהסדר שמאפיין את חנות התוכנות של אפל. הכל מתויג, מסודר, מאורגן. ממש חנות ממתקים עם שלטי הסבר על מקורה של כל קוביית שוקולד. מנגד, המרקט של גוגל מציג את הרגעים שבטרם בריאת העולם. באלגן היא המילה הנכונה לתיאור המצב שם.
לעיתים, אי אפשר למצוא את הידיים והרגליים ובכנות, הדרך היחידה לאתר תוכנות מועמדות להורדה היא גלישה אין סופית בפורומים ובאתרים וקריאת ביקורות.


"המארקט של אנדרואיד. אי סדר עם מגמה לשיפור בעידכוני גירסאות"

משחקים והנאה

בתחום המשחקים, שיחקתי במספר משחקים באייפאד 2 המבצעים בסדר גודל של PC בן 3-4 שנים, וזו מחמאה אדירה לאפל, בהתחשב בביצועי החומרה שנדחסה לפיסת הלוח הדקיקה הזו.
רמת הגרפיקה מדהימה, לא פחות. מירוץ מכוניות עם גרפיקה ריאליסטית כגון REAL RACING 2 HD, משחקי פעולה מגוף שלישי כגון 9 מ"מ ואינפינטי בלייד המריץ מנוע של UNREAL. היום עדיין לא רואים דברים כאלו בעולם האנדרואיד.


"ברוס לי. להחטיף מכות בסטייל על האייפאד 2"

השוויתי בביצועים במשחק הקיים בשתי הפלטפורמות PLANET VS ZOMBIES שהוא משחק אנימציה. למעט העובדה שהאייפאד 2 טען את המשחק במהירות כפולה לערך, המשחקים נראו ושוחקו באופן זהה. אותו הכיף.


"מירוץ מכוניות באנדרואיד. רק התמונה מרשימה."

יצירה ואמנות

בתחום המוזיקה, האייפאד 2 הוא כלי שיכול לשמש מוזיקאים. מחשבי המק של אפל משמשים מוזיקאים רבים אך הופתעתי לגלות מספר ממשקים חומרתיים המתחברים למכשיר האייפאד 2 (IRIG ו APOGEEJAM) ומאפשרים הקלטת DEMOS. לא מצאתי חיבורים פיזיים כאלו לטאב. כמו כן קיימות תוכנות לעריכת טראקים ל DJ החובב, תוכנות לזיהוי אקורדים בקטעי מוזיקה מנוגנים במכשיר ( CHORD DETECT.


"אייפאד 2.עריכת טראקים ב REWIRE הידועה"

מצאתי ללא מאמץ מספר תוכנות הפקה והקלטה מרשימות ביותר, כגון GARAGEBAND המפורסמת מבית אפל להפקת מוזיקה ו STOMPBOX איתה ניתן לבצע מניפולציות בצליל הגיטרה המחוברת. לא למקצוענים, אך כלי נהדר לדרך.


 "GARAGEBAND. מאפשרת יצירת מוזיקה באופן אינטואטיבי"


STOMPBOX. מולטיאפקט לא רע לגיטרות חשמליות על האייפאד."

החיבור האינטרנטי למדיה מרשים באייפאד 2 בזכות עושר היישומים. למשתמש הסופי אפשרות להתקנה חינמית של אפליקציות המקרינות בהזרמה ישירה את כל הפרקים החדשים והסדרות בערוצים 2 ו-10, YES ו HOT. לא מצאתי אפליקציות ייעודיות לאנדרואיד לתוכן ישראלי ויזואלי, אם כי קיימות תוכנות המאפשרות צפייה בסדרות מחו"ל, על בסיס פיראטי.


"MAKOVOD. לראות את רמזור על האייפאד 2 בסטרימינג חלק."

במשרד

ככלי עבודה, לדעתי, אפליקציות האנדרואיד ללוח שנה ודואר אלקטרוני טובות מאלו המותקנות על האייפאד 2. האינטגרציה עם שירותי גוגל טובה יותר.


"לוח שנה על הטאב. פונקציונלי ומגובש."

מאידך, גם האייפאד 2 מעניק פונקציונליות טובה מאד ואף אופק פיתוחי. כך לדוגמא, הודיעו מפתחי OFFICE2HD כי הם יוציאו בתוך מספר חודשים עידכון לתוכנה שיפתור סופית את בעיית התאימות לשפה העברית.


"DocumentsTogo על הטאב. עברית מיושרת לימין"

היום, גם האייפאד וגם הסמסונג מאפשרים גישה לגוגל DOCS, אך אם אתם חובבי מעבד התמלילים וורד, הטאבלטים עדיין אינם מהווים תחליף למחשב נייד בתחום זה. התוכנה הטובה ביותר שמצאתי שתומכת באייפאד2 בכתיבת עברית היא למעשה סוג של תוכנת פתקים מתקדמת בשם Coursenote. לאייפאד גם תוכנה לקריאה ועיצוב PDF בשם Good Reader המאפשרת לערוך קבצים אלו ברמה גבוהה ביותר. עם זאת, לאנדרואיד תוכנות בעלות תפקוד זהה ובפירוש אין עדיפות לפלטפורמה כלשהי.
לשני המכשירים תוכנות המאפשרת תיכנוני CAD (AutoCAD WS, CARTOMAP). לשני המכשירים פתרון תוכנתי להצגת קבצי פקס רב דפיים בסיומת TIF, המוכרים לכל מי שמשתמש בשרת פקס2דוא"ל. ה IOS והאנדרואיד אינן תומכות בהצגת קבצים אלו באופן טבעי. באייפאד התוכנה המציגה היא ה FAX בתשלום, בעוד שבאנדרואיד קיימות מספר תוכנות בתשלום וחינמיות, הידועה שבהן היא Fast Image viewer. לשני המכשירים תוכנות המאפשרות קריאת ספרים דיגטליים. לאנדרואיד גירסה לקינדל של אמזון, לאייפאד 2 תוכנת IBOOK הידועה. לאייפאד ולאנדרואיד גירסאות לתוכנת מיפוי רעיונות:


 Mind Meisterלערוך מפות חשיבה על האייפאד."

לאייפאד 2 תמיכה נרחבת יותר בשוק הברוקרים האמריקאי, וקיימות אפליקציות רבות המאפשרות מעקב אחר תיק ההשקעות האישי שלכם בוול סטריט או נאסדאק ובעולם כולו.


תמונה: "Thinkorswim. אפשר להשקיע במניות באייפאד 2"

לעומת זאת, אפליקציית הענן הפופולרית של חברת DROPBOX באייפאד 2 אינה תומכת בהורדת קבצים למכשיר, בעוד שגירסת האנדרואיד עושה זאת. כדי להוריד קבצים למכשיר, עליכם להשתמש באפליקציה בלתי רשמית בשם FULL DROPBOX. אפל חוסמת וההאקרים פותחים במשחק חתול ועכבר אין סופי.


" DROPBOX על האייפאד. מוגבלת לשימוש"

ניתן לשלוט מרחוק במחשב האישי שלכם בשני המכשירים ולשניהם תוכנות שליטה מעולות למשתמש הממוצע (Logmein, (TeamViewr
גלישה באינטרנט
האנדרואיד מציג מספר רב של דפדפנים חלופיים שניתן להתקינם על הטאב, חלקם ברמה מעולה שאינה מביישת גם דפדפן במחשב נייד, כגון ה Dolphin Browser HD שניתן להתקין לו Plug Ins ולמעשה להגדירו בדיוק לפי צרכי המשתמש. אין דבר כזה באייפאד 2, ורק לפני מספר ימים אישרו באפל דפדפן נוסף, האופרה.


"דפדפן האנדרואיד. יש לשוניות ופלאש."

דפדפן הספארי באייפאד 2 מוגבל. אין פלאש. רוצים לשוניות? אתם חייבים לפרוץ את המכשיר ולהוריד תוסף מתאים מהסידיה. הטאב מוביל בנוחות הגלישה, ללא ספק.


תמונה: "הספארי של אפל. אין לשוניות ואין פלאש."

הורדות ותוכן

האייפאד 2 נפרץ כאמור בגירסה אחת ויחידה, נכון לרגע זה, 4.4.3. פריצה זו מאפשרת הורדת תוכנות ותוספות ללא תשלום למכשיר באמצעות ה CYDIA בלבד. את מכשירי האנדרואיד אין צורך לפרוץ, למעשה, אלא רק את התוכנות. מי שמעוניין בתוכן חיצוני, יכול להוריד אין ספור אפליקציות להורדת תוכן מהמארקט בחינם. תוכנות אלו מאפשרות הורדת קבצי NZB (חיבור לקבוצות דיון) וטורנטים. לאייפאד 2 כאמור אין תוכנות כאלו, למעט אחת שמצאתי לאחר חיפושים מרובים ומהווה תוכנת שליטה להורדות מהמחשב האישי.
אם תרצו להוריד באמצעות הספארי קובץ כלשהו מאתר אינטרנט, עליכם לפרוץ את המכשיר ולהתקין תוסף מתאים. בטאב אין צורך בכך. לוחצים ומורידים.

שימוש ברשת ה 3G

בשני המכשירים ניתן לגלוש על רשת הסלולר באמצעות הפיכת המכשיר הסלולרי שלכם לראוטר. פונקציה זו קיימת בכל המכשירים האנדרואידים החדשים. לאייפאד 2 גירסת 3G המאפשרת גלישה ישירה באמצעות מיקרו סים בעוד שהטאב נמכר בגירסת WIFI בלבד. עם זאת, בתוך מספר חודשים ימכרו גם מכשירי 3G של הטאב ולמוטורולה XOOM האנדרואידי לדוגמא, יש גירסה שכזו הנמכרת בחו"ל מזה מספר חודשים.

מולטימדיה וסיכום

 

מולטימדיה וסיכום

מסך

מבחינת איכות תצוגת המסך, הסמסונג מוביל בצבעיו הבוהקים, אך מאידך איכות זו באה לידי ביטוי רק כאשר תבחרו בבהירות מקסימלית. בבהירות בינונית ההבדלים מינורים לדעתי, ומרבית המשתמשים יעבדו בבהירות זו, המאפשרת זמן סוללה אופטימלי.
הזרמת מדיה
הקרנת סרטים על גבי הטאב בעייתית בהזרמה ובתמיכה בקצבים פופולרים. טרם הצלחתי להקרין קובץ MKV על המכשיר, וזאת למרות שהתקנתי את העידכון המדובר של סמסונג. הדרך היחידה לצפות בסרט על טאבלט אנדרואיד מבלי לעמוד הכן עם מטף לכיבוי בעיה, היא לקודדו לסיומת MP4 וזו פעולה שאורכת זמן רב, אפילו שעות, במקרה של סרט HD, על מחשב נייד עוצמתי המריץ חלונות.
לעומת זאת, אפליקציית AIRVIDEO באייפאד 2 מזהה סרטים המצויים במחשב הביתי, ומקרינה אותם על מסכו כמעט בזמן אמת. הצלחתי להקרין כל סרט שרציתי באחד מהקידודים הפופולרים ברזווציית P720 על גבי רשת ה WIFI. התקשיתי להאמין עד כמה התהליך חלק, זורם ומחוסר תקיעות. ממילא, שתוכלו להעביר את הסרט לזכרונו של האייפאד 2 ולראות אותו ללא כל צורך בתקשורת נתונים.
בשני המכשירים ניתן להזרים קבצי אודיו או תמונות ללא בעיות מיוחדות. אפליקציית YOUTUBE על הטאב מתקדמת יותר, וזוכה לממשק משתמש מרשים.


"Youtube לאנדרואיד. תצוגה תלת ממדית של סרטונים."

מבחינת איכות שמיעת מוזיקה או הקרנת סרטוני YOUTUBE לא מצאתי הבדלים בביצוע. ממשק המשתמש באנדרואיד מרשים יותר, עם תצוגה תלת מימדית של אלבומים, אך מבחינתי הדבר זניח. שני המכשירים פועלים היטב בתחום זה, ובשניהם ניתן להשתמש בתוכנה ייעודית להורדת סרטוני ה YOUTUBE. באייפאד מצאתי תוכנות רדיו אינטרנטי רבות המאפשרות הקלטת השירים המושמעים. באנדרואיד לא מצאתי תוכנה כזו, אך בהחלט יתכן שהיא קיימת.

חיבור למסך הגדול

אגב מגבלות הזרמה אלחוטית, הנחתי שסמסונג יוציאו לטאב את תוכנת ה ALLSHARE הידועה שלהם המבוססת על טכנולוגיית DLNA, המאפשרת הקרנת סרטים מהטאב לטלוויזיה תומכת. אגב, כל הטלווזיות השטוחות החדשות של סמסונג מצויידות בתמיכת DLNA. זה לא קרה בעידכון האחרון, ויתכן וגם לא יקרה בדור זה, בשל מגבלות המעבד של NVIDIA.
מאידך, גם האייפאד 2 אינו יכול להקרין לטלוויזיה שלכם את תוכן המסך, אלא אם תחברו אותו בכבל HD תומך או תרכשו Apple Tv 2 אשר מאפשרים הזרמת תוכן ויזואלי, כאמור. זו השקעה כספית נוספת, שיש לתת עליה את הדעת.

לסיכום

אם הייתי צריך להצביע על מכשיר אנדרואידי תואם לאייפאד 2 לא היה זה בכלל טאבלט, אלא אחד מהטלפונים החדשים כפולי הליבה שיצאו בחודשיים האחרונים לשוק, כגון הגלקסי אס 2 או ה Htc Sensation מכיון שאלו המכשירים הראשונים הממצים את יכולותיה המופלאות של מערכת האנדרואיד. נראה שכח עיבוד הוא התשובה לתחושת המשתמש, והוא הדבר שחסר לטאבים האנדרואידים.
האייפאד 2 הוא מכשיר מגובש, המעניק למשתמש בו אין סוף אפשרויות באמצעות שוק יישומים אדיר ומפותח. כל משתמש סופי שמחפש כלי למשיכת מידע, יהנה מהמוצר של אפל הנאה מרובה.
לעומת זאת, משתמשים אשר מחפשים להימצא בחזית הפיתוח, ולגעת באופק העתיד כבר היום, יראו בטאב של סמסונג את האידאל, מקום שהוא אינו מכשיר המייצג את המיטב האפשרי, אלא זה המצביע על המטרות אליהן צריכים לשאוף מתכנני הפלטפורמה. הטאב מלמד אותנו מה חסר באנדרואיד, על יסוד השוואה למוביל בתחום, האייפאד 2.
וזו תכלית העניין – האייפאד 2 הוא מכשיר מופלא להווה והטאב של סמסונג הוא הבטחה מרגשת לעתיד. הקרב הבא על ליבו וכיסו של המשתמש הסופי במחשבי הלוח יחל שוב עם יציאת הדור הבא, המבוסס על מעבדי ליבה מרובעת וגירסאות מתקדמות יותר מבית גוגל. יהיה מעניין.

 

לדיון בנושא: אייפד נגד גלקסי טאב 10. מי ניצח? מלחמה!


10:00
  /  
11.8.2011
  
מאת: רן מובשוביץ

1