המעמד האולטימטיבי לאייפד 2? קבלו את joby Ori

חברת JOBY מוכרת כזו שמייצרת את ה-gorillaPod להעמדת מצלמות בתנאי שטח.אייפד 2 - שנה צורה !

7:00
  /  
25.07.2011
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

 

למי שלא מכיר את JOBY, אז אני אתחיל בהמלצה חמה לעשות חיפוש אחרי ה-Gorilla pod באינטרנט. החברה הצליחה לחדש בשוק שחשבנו שהתאבן – תחום החצובות. ה-Gorilla pod איפשר לצלמים חובבים או מקצועיים לאלתר בשטח העמדת מצלמה, כולל מצלמות DLSR כבדות גם כשכל מה שיש לכם באיזור זה עמוד מברזל או ענף של עץ. 

כשחברה כזו מחליטה ליצר את המעמד האולטימטיבי של האייפד 2, בהחלט כדאי להביט וללמוד. 

Ori for iPad2

למעמד קוראים Ori for iPad2 או בקיצור Ori2. כמובן שיש גרסא כמעט זהה לאייפד הראשון ויש להניח שיהיו עוד דומים לפי הפופולריות של מתחרי אפל השונים. 

לאריזה בהחלט יש משקל, זה אינו מעמד קליל או בלתי נראה, יש לו נוכחות. הוא מזכיר לי משום מה אביזרים שניתן לראות ב-Star trek המודרניים, בגלל הקוים הנקיים שלו.

ה-Ori2 עשוי מאלומיניום משולב פלסטיק. במרכזו התושבת של האייפד. מחליקים את האייפד פנימה והוא נבלע לתוך האביזר. חבל שלא ניתן לפרק את הבסיס הזה מתוך חלקי האלומיניום, שכן זה משמעותית פוגע בניידות של כל העסק.

האמת היא שהפיתרון כולו מרגיש לי כבד ולא נוח מספיק בשביל להסחב איתו בחוץ – מדובר על יותר מהכפלת עובי האייפד וכמעט הכפלת משקלו.

איפה זה כן מתאים? למשרד. האייפד שלי מסרב משום מה להשאר במשרד שלי ולמרות שעיקר הפעילות שלו במהלך היום הוא לצריכת תוכן, דואל חדשות ווידאו, הוא נמצא לא פעם מושלך בסלון עם תוכנת משחק כזו או אחרת עדיין מצרצרת לה והרבה מאוד טביעות אצבעות קטנות ושמנוניות על המסך שלו. בסביבה כזו, אני לא פעם שמח להפוך את האייפד לנייח הרבה יותר מכפי שהוא כיום.

הבעיה היא שאין דרך מאוד קלה לנתק את החיבור בין ה-Ori לבין האייפד. נסיון הפרדה ראשון כזה הסתיים במפח נפש מצידי. שני אלה הם צמד חמד ומסרבים להפרד רק בגלל שהחלטתי שאני צריך לצאת לפגישה. לחץ פיזי מתון והאצבע שלי כמעט נשארה בתוך המארז. הוא לא סתם קשיח אלא מאוד קשיח.

בגדול ה-Ori2 מורכב משלושה חלקים:

  • הבסיס שעליו כבר דיברנו – עשוי פלסטיק לבן עם היילייטס של אלומיניום.
  • החלק העליון שנסגר על האייפד, כולל ספוג מיוחד ששומר על המסך, משולבים בו גם מגנטים כך שטריקת המכסה סוגרת את האייפד ופתיחתו מעירה אותו משנתו
  • חלק תחתון על בסיס ציר עגול.

 שני החלקים הקיצוניים בסנדוויץ' מחוברים להם בציר קשיח, ולכל אחד משתי הקצוות הללו מחזיקות מבנה משולב שמאפשר קיפול בסגנון אוריגמי של כל המתקן הזה לאין ספור פוזיציות שימושיות.

חלקו העליון כולל מעמד נפתח עם שני זיזים שמתלבשים בצידו השני, והצד השני כולל סוג של תפסן שמאפשר תפיסה בזוית קהה לחלק השני.

ולהזכירכם שלכל זה תוסיפו ציר קשיח בין החלקים וציר סיבובי בין המכשיר לבין כל המעמד, וקיבלתם טרנספורמר מדור שלישי.

הפתיחה המעניינת ביותר כוללת את השילוב של שני החלקים הניתקים בסוג של משולש שעליו האייפד עצמו יכול להיות מוצב בגאווה. במצב זה ניתן להציג תמונות, מצגת או פשוט לראות סרט מבלי להתכופף בפוזה הידועה על המיטה/רצפה/ספה – על הבטן עם סנטר מורם בשתי ידיים ורגליים מקופלות לכיוון צפון.

המסקנה האישית שלי היא שמדובר בפיתרון מעולה למכשיר שתפקידו הוא להשאר בבית ולא להתנייד למשרד, או מכשיר שנועד להשאר במשרד ולא להתנייד מפגישה לפגישה. כי ברגע שאנחנו מדברים על פגישות והתניידות, כל הסיפור הופך לבעייתי – כל החבילה הופכת לכבדה כמעט כמו לפטופ מהסוגים הקלים, והעובדה שהמכסה שמגן על קדמת המסך לא ננעל בשום צורה מעט מקשה על התניידות של כל העסק. לבסוף, גם אין ידית או מקום מאוד נוח לאחוז, כך שיש מצב שצריך להוסיף מעל כל הסיפור הזה תיק כלשהו.

וידאו הישר מהיצרן לצרחן

והגרסא הישראלית

מחיר בישראל: 359 ש"ח

זמינות: חנויות איידיגיטל

תודה למקסים מחברת Quick Photo, יבואנית JOBY בישראל על השאלת המוצר לצורך הבדיקה

לדיון בנושא: המעמד האולטימטיבי לאייפד 2? קבלו את joby Ori


7:00
  /  
25.07.2011
  
מאת: עפר לאור