סרט לסופשבוע: 'מסיבת רווקות' – סרט בנות? לא ממש

אחרי שריסקה את הקופות בארה"ב, הגיעה הקומדיה "מסיבת רווקות" גם לארץ. שליחנו יצא לסרט, ראה, צחק וחזר עם מסקנה אחת ...

16:00
  /  
15.07.2011
  
מאת: איתמר נמרוד

"מסיבת רווקות" – סרט בנות? לא ממש

בכל קיץ יש את הסרט שנחשב להפתעה של העונה. הוא מגיע לבתי הקולנוע ללא פרסום מוקדם ועם ציפיות נמוכות, הרבה אנשים רואים אותו ומתרשמים ממנו לטובה, מתלהבים ומדברים עליו וככה הוא עובר מאוזן לאוזן עד שכולם מגיעים לראות אותו, הוא נהיה הצלחה ענקית בקופות וכל מי שמעורב בעשייה שלו נהיה כוכב ענק.

בשנים האחרונות ההפתעות הללו הן בעיקר קומדיות כמו "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס", "בתול בן 40", "סופרבאד" ו"הדייט שתקע אותי" ומה שמשותף ל-3 מתוך ארבעת הסרטים הוא שמי שהפיק או ביים אותם הוא בחור בשם ג'אד אפאטו, שנחשב לילד הפלא החדש של הקומדיה האמריקאית והמציא את ז'אנר "קומדיות הסטלנים" שמתעסק בדר"כ בחבורה של גברים/נערים שיש להם איזו מטרה מסוימת שהם רוצים להצליח ולהתקדם בה וכדי להגשים אותה הם עוברים כל מיני חוויות הזויות ומצחיקות.

עכשיו אפאטו חוזר אלינו עם "מסיבת רווקות"-סרט חדש בהפקתו שהגיע אלינו השבוע אחרי שריסק את הקופות בארה"ב ומשלב בין סרט סטלנים לבין קומדיה רומנטית. גיבורת הסרט היא אנני (קירסטן וויג הקורעת מצחוק, שגם כתבה את התסריט), רווקה אמריקאית עצבנית ומדוכאת, שחברתה הטובה ליליאן (מיה רודולף) מתחתנת ומבקשת ממנה להיות השושבינה הראשית ולעזור לה לארגן את החתונה ביחד עם הלן (רוז ביירן), אשתו של הבוס של הארוס שלה ואת מסיבת הרווקות ביחד עם חברות נוספות שלה (שכל אחת מהן היא טיפוס אחר עם אישיות אחרת וכולן לא מסכימות אחת עם השנייה). מאותו רגע העלילה מעלה הילוך והכל הופך להיות הזוי יותר, מטורף יותר וגם מצחיק הרבה יותר, כדי לא להרוס לכם את הצפייה בסרט אני לא אספר לכם את ההמשך אבל רק שתדעו שמי שאוהב קומדיות כאלה לא יתאכזב.

הסרט עצמו לא רע בכלל כי הוא מצחיק עד דמעות ומלא בבדיחות שבאות אחת אחרי השנייה ללא מנוחה כשהן מלוות בדיאלוגים שנונים, בהומור פיזי ובמחוות לתרבות האמריקאית כשברקע יש גם פסקול מעניין ומגוון שעושה הרבה כיף ברמקולים של המערכת ונעים באוזניים. הבעיה הגדולה עם הסרט הזה זה שמי שאחראי על השיווק שלו, מיתג אותו כסרט לבנות בלבד וזה עושה לסרט עוול גדול וגורם לו לאבד קהל כי הוא מתאים לכולם. העלילה היא אמנם עלילה של סרט בנות שגרתי, אבל הדיאלוגים והשפה המשוחררת וה"סלנגית" כביכול, ההומור שבחלקים הממש מצחיקים של הסרט גם יורד נמוך, הדיבור החופשי על סקס והסיטואציות שלקוחות מהחיים של כולנו ומוזכרות לא מעט בסרט, הם אלה שהופכים אותו למתאים לכולם והשיווק הזה לפי דעתי עושה לו רע וגורם לו לאבד קהל.  אני אישית ישבתי באולם עם כמה אנשים מבוגרים שחשבו שהם הולכים לראות קומדיה רומנטית חמודה ואחרי חצי שעה, כשהם הבינו לאן הסרט הזה מכוון והולך, הם יצאו מהאולם באמצע וזה חבל. אבל איתם או בלעדיהם-מדובר בבילוי מושלם בערב קיצי חם ומהביל באולם הקולנוע הממוזג או מול ה-DVD בבית.

בשורה התחתונה – מומלץ.

"מסיבת רווקות"- ארה"ב 2011 125 דק', בימוי: פול פייג, תסריט: קירסטן וויג, שחקנים: קירסטן וויג, מיה רודולף, רוז ביירן, מליסה מק'ארתי, ג'ון האם.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: 'מסיבת רווקות' – סרט בנות? לא ממש


16:00
  /  
15.7.2011
  
מאת: איתמר נמרוד

1