מהיום – דיווחי תנועה לישראל במפות גוגל

גוגל מצרפת מהיום למפות שלה שכבת דיווחי תנועה גם לישראל המצטרפת ל-13 מדינות אירופאיות. זה כבר עובד אצלכם במכשיר ובדף ...

10:00
  /  
14.07.2011
  
מאת: אלי חבוש

מפות גוגל מקבלות מהיום דחיפה ושדרוג רציני עבור הישראלים בצורת תוספת שכבה למפות הניווט של גוגל לדיווחי תנועה.

שכבת הדיווחים תוכל לתת לנהג מושג לגבי מצב התנועה בדרך כשהיא צובעת את הכביש בהתאם לתנועה – ירוק, כתום, אדום. את הנתונים מקבלת התוכנה מטלפונים מבוססי אנדרואיד בצורה אנונימית ומתרגמת את מיקומם של הנהגים ומהירות נסיעתם לדיווחי תנועה בזמן אמת.

אלא שאת ההתלהבות תצנן קצת העובדה שכרגע הנתונים נאספים רק באמצעות מכשירי אנדרויד בשטח ולא משום מכשיר אחר וכן שהתוכנה לא תוכל להתריע לכם על בעיות תנועה בדרך או אפילו לחשב מסלול אחר אבל הצעד הזה וצירופה של ישראל למפות ולדיווחי התנועה הוא בהחלט צעד שמבשר על הבאות.

ובכל מקרה ניתן להשתמש כבר עכשיו באפליקציה הקיימת באנדרויד ובאייפון בלי כל עדכון מיוחד. 

מאפיין נחמד וייחודי נוסף, הוא שבאמצעות מפות גוגל על גבי הרשת (בדפדפן בלבד ולא במכשיר הסלולרי), ניתן אפילו, מלבד לצפות בתנועה בזמן אמת, לקבוע יום ושעה שאנחנו רוצים לבדוק את מצב התנועה עבורו וכך לדעת מה יהיה מצב התנועה בכביש בשעה וביום שאנחנו רוצים לעבור שם.

בתמונה למטה תוכלו לראות שביקשנו לצפות במצב התנועה בכביש החוף ביום שני בשעה 7:15 בבוקר. ניתן לראות שמצב התנועה לכיוון דרום עמוס למדי בעוד שמצב התנועה לכיוון ההפוך חופשי לגמרי.

לאתר גוגל מפות, לחץ כאן.

 

ישראל מצטרפת בכך למספר מדינות אירופאיות:

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Germany, Ireland, Israel, Luxembourg, Netherlands, Poland, Slovakia, Spain and Switzerland .

ניתן כבר עכשיו לגלוש לקבל לינק לגלישה למפות גוגל כאן.

אפליקציית המפות במכשירי האנדרויד והאייפון כבר מעודכנת עם שכבת דיווחי התנועה. צריך פשוט לבחור את השכבה הרצוייה מהאפליקציה.
למי שאין את האפליקציה יוכל להוריד אותה מהמרקט או מהאפ סטור.

 

לדיון בנושא: מהיום – דיווחי תנועה לישראל במפות גוגל


10:00
  /  
14.07.2011
  
מאת: אלי חבוש

1